Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 526
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 4:18 pm

Wiedźmin II

śr maja 18, 2011 11:37 am

Kto już ma i gra? Jak wrażenia? Na jakich sprzętach w to gracie i jak z płynnością?
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Wiedźmin II

śr maja 18, 2011 12:17 pm

Ja mam moim zdaniem sterowanie jest jakieś kosmiczne. Gra jest wybitnie robiona pod sterowanie z pada, z klawiatury i myszki nie jestem w stanie tego ogarnąć wcale. Może na konsoli będzie dobre.

druga sprawa jak można zrobić grę z taką ilością funkcji bez tutoriala to ja też nie wiem.
 
Awatar użytkownika
KFC
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:08 pm

Re: Wiedźmin II

śr maja 18, 2011 12:28 pm

U mnie się właśnie instaluje, dam znać za jakiś czas ;)

--
musiałem zainstalować patcha:
http://www.cdprojekt.pl/support/article ... cher_patch

bo po wprowadzeniu klucza nie chciał się uruchomić i zaktualizować.
po patchu poszło bez problemu.

--
Core 2 Duo E7300@ 3.33Ghz
2Gb Ram
Radeon 4850 512 Ram
Windows 7 64bit.

1280x720:
Średnie detale - 30-50 fps
Wysokie detale 10-40 fps
Ostatnio zmieniony śr maja 18, 2011 1:31 pm przez KFC, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Qrchac
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 766
Rejestracja: wt gru 25, 2007 2:00 pm

Wiedźmin II

śr maja 18, 2011 1:03 pm

Jak najbardziej mam i gram. Sprzęt to: Intel C2D 3.0G, 4GB RAM, GeForce GT 9600 512MB, system to W7 64b. Gra na średnich ustawieniach delikatnie się przycinała, dlatego gram na niskich, ale powiem, że i tak nie narzekam na jakość grafiki. Pewnie na dniach zrobię mały update kompa i wtedy zobaczymy co i jak.

Jeśli chodzi o samą grę to pierwsze wrażenie jest naprawdę rewelacyjne. Mam za sobą tylko kilka godzin gry ale już jestem zachwycony i pewny, że przejdę ją jeszcze nie raz. Ale może od początku.
Zacznę od klimatu, który jest naprawdę świetny - zachowano wszystko to co było dobre w jedynce i podrasowano jeszcze mocniej. Zachowanie NCPów i ich teksty powalają. Warto przez pewien czas po prostu chodzić po lokacjach obserwując ich, słuchając co mają do powiedzenie i skomentowania (najczęściej oczywiście samego Geralta, ale nie tylko) - raz prawie oplułem sobie monitor ze śmiechu. Z drugiej strony jest mroczno, ciężko i jak to było wcześniej nikt nie jest po prostu dobry, czy zły - wszystko jest w odcieniach szarości. Po prostu miodzio. I ta muzyka...

Co do sterowania, to szybko idzie się przestawić, ale kilkukrotnie zginąłem, zanim zacząłem chwytać co i jak. Dokładnie mówiąc zanim znalazłem tutoriale z opisami - bo one są, tylko nie wyskakują na ekranie, są w dzienniku. Gra jest dość trudna i to nawet na poziomie normalnym i jak ktoś przejdzie W2 na najwyższym poziomie trudności to chciałby go poznać. Czemu? Bo jak tam zginiesz to kończysz grę i tyle, żadnego załaduj ostatni zapis gry po prostu kończysz i zaczynasz od nowa :D Ale wracając do systemu walki to został on całkowicie zmieniony i praktycznie nie ma nic wspólnego z W1. Jest dużo bardziej wymagający i potrzeba przy nim praktyki, każdy przeciwnik wymaga innego podejścia (do tego zawsze chodzą przynajmniej trójkami), picie eliksirów jest praktycznie koniecznością, a i bez używania znaków daleko nie zajedziemy. Jakby tego było mało trzeba rozsądnie łączyć te elementy z blokami, unikami oraz wykorzystywaniem samego układu terenu tak, żeby dawał nam przewagę. Po prostu myślenie i odpowiednia taktyka jest tutaj podstawą. Na początku naprawdę pokaźnie kląłem przy walce, ale im lepiej ją poznawałem tym bardziej satysfakcjonująca się stawał. Nie zgodzę się jednak, że jest przystosowana głownie do padów, a nie klawiatury i myszy. Ja tak gram i jest ok.

Fabularnie też wszystko wygląda jak należy. Mam za sobą tylko prolog oraz początek 1. aktu, ale i tak jestem zachwycony. Główny wątek jest naprawdę ciekawy a na brak pobocznych misji narzekać nie można. Oprócz klasycznych misji wiedźmińskich są też typowo fabularne polegające na przekonaniu kogoś do czego. Z resztą tutaj mamy niezłą gamę rzeczy do wykorzystania, od zwykłego przekonania, po zastraszanie, czy wpływanie na kogoś wiedźmińskim znakiem. Wracając jeszcze na chwilę do walki - w końcu używanie innych broni niż tylko jednego z dwóch mieczy ma sens. Jest jej dużo i możemy ją ulepszać, a nawet robić samemu, podobnie ze zbrojami. Żyć nie umierać. O rozwoju postaci się nie wyrażam, bo póki co jeszcze za mało lvlowałem, żeby mieć jakieś konkretne zdanie na ten temat.

Trochę się rozpisałem, ale co tam. Więcej napiszę pewnie później.

PS.
A co do wersji kosolowej to póki co ni widu ni słychu i pewnie tak już zostanie. ;)
Ostatnio zmieniony śr maja 18, 2011 1:04 pm przez Qrchac, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
nerv0
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 869
Rejestracja: pt cze 06, 2008 2:13 pm

Wiedźmin II

śr maja 18, 2011 2:08 pm

Może ktoś coś napisać o zabezpieczeniach w nowym wieśku? Tzn, nie chodzi mi o takie pierdoły jak CD-key, tylko czy do gry, bądź instalacji potrzebuje jakiegoś konkretnego połączenia z internetem? W domu niestety neta nie posiadam, a szkoda byłoby wywalać kasę na grę, którą i tak zostawiłbym na półce, albo szukał do niej jakichś cracków i inszych pierdół żeby w ogóle ruszyła.
 
Awatar użytkownika
KFC
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:08 pm

Re: Wiedźmin II

śr maja 18, 2011 2:15 pm

Niestety trzeba aktywować klucz na ich serwerze do czego potrzebne jest połączenie z internetem, na pudełku pisze też że gra pobiera podczas instalacji 50 mb na potrzeby aktywacji czy coś. Do samej gry net już nie jest potrzebny.
Ostatnio zmieniony śr maja 18, 2011 2:20 pm przez KFC, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
nerv0
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 869
Rejestracja: pt cze 06, 2008 2:13 pm

Wiedźmin II

śr maja 18, 2011 2:27 pm

Cholera, jeszcze do tego pobiera coś z serwerów? Gdyby to była sama aktywacja mógłbym się chwilowo podpiąć z telefonu, a tak to kupa straszna. :/ Zamiast kombinować DRM mogliby się skupić na grze. Zabezpieczenia wiele im nie dadzą, a płacić za nie trzeba. :/
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: Wiedźmin II

śr maja 18, 2011 2:35 pm

A bez klawiatury da rade grać?
 
Awatar użytkownika
Qrchac
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 766
Rejestracja: wt gru 25, 2007 2:00 pm

Wiedźmin II

śr maja 18, 2011 2:41 pm

W2 ma wsparcie do padów działających pod windą.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: Wiedźmin II

śr maja 18, 2011 2:43 pm

Czyli sobie pograłem
 
Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 526
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 4:18 pm

Wiedźmin II

śr maja 18, 2011 4:15 pm

nerv0

Krok 1 - kup czteropak Lecha albo 0.5 Żubrówki
Krok 2 - odłącz kompa od zasilania i weź pod pachę
Krok 3 - zapukaj do drzwi sąsiada, wręcz mu alko i poproś o 30 minutowe sam na sam z jego modemem :)

Alternatywa - znajdź najbliższy akademik - tam z pewnością jakiś uprzejmy student się znajdzie, by Cię wspomóc w biedzie (oczywiście za alko).

Wbrew pozorom jest to łatwiejsza opcja. Opcja hardcore'owa przewiduje kupno karty WiFi, agregatu, zapakowanie PCta do samochodu i jeżdżenie po mieście w poszukiwaniu zasięgu darmowej, publicznej sieci WiFi :)

Odnośnie samego Wiedźmina - będę musiał koniecznie kupić wreszcie nowego kompa. Mój czterolatek tego już nie pociągnie (może na niskich detalach?).
Ostatnio zmieniony śr maja 18, 2011 4:17 pm przez Ramirez Kel Ruth, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Wiedźmin II

śr maja 18, 2011 5:38 pm

Ja mam kompa z 2004 roku tylko z wymienioną grafą (240GT) na własnoręcznie robionych i montowanych sterydach. W2 chodzi mi na średnich 45fps (na maxa ma zacinki, bo mało ramu :) )
 
Awatar użytkownika
KFC
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:08 pm

Re: Wiedźmin II

śr maja 18, 2011 7:27 pm

W sumie mam bardzo podobne wrażenia co Qrchac. U mnie też zdarzają się ścinki, ale wolę grać na średnich bo lepiej to wygląda. Co do samej gry jestem tylko po prologu, ale jest bardzo dobrze, żadnych kłopotów z grą, fajnie dobrani aktorzy (może poza Triss ;), bardzo dobra grafika, fabularnie też jest nieźle, dużo szczegółów, detali i smaczków (np. jeden wytatuowany z scoiatel w więzieniu - aluzja do prison breaka :P) dużo lepszy system walki niż w jedynce, chociaż póki co przeciwnicy raczej nie grzeszą inteligencją i prą prosto na ostrze ;), walki są trudne już na normalnym poziomie trudności bo najczęściej idzie na ciebie kilku przeciwników, wiec musisz skakać w kolko albo kombinować z różnymi znakami.
Ogólnie dużo fajniej mi się w to gra niż w pierwszą część Wiedźmina, ta jest jakby bardziej dopracowana i przemyślana.
Od Dragon Age'a 1 też już jest wyżej w moim prywatnym rankingu - niebezpiecznie blisko gothica 1 i 2 ;)
Ostatnio zmieniony śr maja 18, 2011 7:30 pm przez KFC, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ancient Lord
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 2:27 pm

Wiedźmin II

czw maja 19, 2011 9:21 pm

Eh... Nienawidzę tych wszystkich internetowych aktywacji. Mam radiówkę, a ona czasem ma takie kaprysy że działa jak chce.

Niemniej jednak pozycja dla mnie obowiązkowa - poczekam tylko aż premierówka trochę stanieje.
 
Awatar użytkownika
KFC
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:08 pm

Re: Wiedźmin II

czw maja 19, 2011 9:35 pm

Nie jest taka najdroższa jak na premierę 79.99 w media markt. Po pograniu kilku godzin w 1 akt, trochę mnie denerwują zbyt drewniana animacja postaci w dialogach i poza wyjątkami też trochę drewniane aktorstwo, niektóre postaci gadają jakby żywcem z kartki czytały.. Do mass effecta czasem sporo w tej kwestii brakuje :P
Ostatnio zmieniony czw maja 19, 2011 9:39 pm przez KFC, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Wiedźmin II

pt maja 20, 2011 10:18 am

Niedługo będzie pierwszy fix, bo dodatkowo są jeszcze małe bugi graficzne i przycinki w animacjach.

Ze swojej strony powiem tyle - walka wkońcu jest taka jak powinna być - dość trudna, ale nie za bardzo. Trzeba często wykazać się cierpliwością nawet jeśli walczymy 1na1 (parry - atak, parry atak, arad - atak i tak do zabicia przeciwnika)
 
Awatar użytkownika
nerv0
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 869
Rejestracja: pt cze 06, 2008 2:13 pm

Wiedźmin II

pt maja 20, 2011 1:16 pm

To jeszcze jedna sprawa. Czy Wiedźmin ma jakiś limit instalacji? Czy jedną kopię można zainstalować i zarejestrować w tym samym czasie na więcej niż jednym kompie? No i jeśli tak, to czy chodzi on z płytą czy bez?
 
Awatar użytkownika
Lord Koniu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: czw lip 29, 2010 1:30 pm

Wiedźmin II

pt maja 20, 2011 3:15 pm

Grę można zainstalować nieograniczoną ilość razy na nieograniczonej ilości komputerów (ale nie więcej niż pięć na raz). I chodzi bez płyty.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Wiedźmin II

pt maja 20, 2011 3:48 pm

Ja podobnie jak Qurchac - poczekam, aż stanieje. Jakie ma wymagania to cudeńko?
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1896
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Wiedźmin II

pt maja 20, 2011 4:04 pm

Zanim się zorientowałem, to Wy już się rozpisaliście:p

Po kolei:

@nerv
Gra wymaga połączenia z internetem do pobrania patcha i aktywacji. Jeśli jednak, nie możesz pobrać z domu tych 28 MB, to możesz je ściągnąć spod tego adresu, potem uruchomić na Twoim komputerze i tylko aktywować kluczem SecuROM.

Patch ma wyjść na początku przyszłego tygodnia. Poprawi błędy utrudniające aktywację i rejestrację, doda kilka opcji konfiguracyjnych, a także poprawi trochę wyłapanych bugów.

@Zireael
Wymagania są dostępne tutaj:
http://www.pl.thewitcher.com/support/faq/#t24

Ja zanim zagram, muszę skończyć "jedynkę", a potem uporać się ze studiami. Jeśli jednak macie jakieś pytania nie dotyczące samej rozgrywki, bardzo chętnie odpowiem:)
Ostatnio zmieniony pt maja 20, 2011 4:05 pm przez gower, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
wysłannik
Moderator
Moderator
Posty: 668
Rejestracja: śr cze 09, 2010 10:54 am

Wiedźmin II

pt maja 20, 2011 5:10 pm

Ancient Lord pisze:
poczekam tylko aż premierówka trochę stanieje.

A w zasadzie ile on kosztuje? Do sklepu mam za daleko, by iść i tylko sprawdzić cenę.
 
karpik777
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob gru 11, 2004 6:43 pm

Re: Wiedźmin II

pt maja 20, 2011 10:42 pm

wysłannik pisze:
A w zasadzie ile on kosztuje? Do sklepu mam za daleko, by iść i tylko sprawdzić cenę.

Generalnie 80-100zł. Wszystko zależy od sklepu.
Ostatnio zmieniony pt maja 20, 2011 10:46 pm przez karpik777, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Wiedźmin II

sob maja 21, 2011 12:14 am

$50 lub Ł34 do pobrania z sieci ale trzeba sobie dociągnąć spolszczenie bo jest tylko w wersji angielskiej.
 
Awatar użytkownika
wysłannik
Moderator
Moderator
Posty: 668
Rejestracja: śr cze 09, 2010 10:54 am

Wiedźmin II

sob maja 21, 2011 10:05 am

karpik777 pisze:
Generalnie 80-100zł.

Dzięki. Myślałem, że będzie trochę więcej kosztować, tak około 120.
 
Awatar użytkownika
Ancient Lord
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 2:27 pm

Wiedźmin II

ndz maja 22, 2011 7:16 am

Kupiłem za 69zł + koszt przesyłki :) Czekam aż przyjdzie :)
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1896
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Wiedźmin II

ndz maja 22, 2011 11:00 am

Ostrzeżenie dla wszystkich szukających W2 w niższej cenie: nie kupujcie kluczy aktywacyjnych na Allegro. To nie jest oficjalny kanał dystrybucji, te klucze bardzo często nie działają, a pomoc techniczna nie będzie Wam mogła pomóc.
 
karpik777
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob gru 11, 2004 6:43 pm

Re: Wiedźmin II

ndz maja 22, 2011 12:10 pm

wysłannik pisze:
Dzięki. Myślałem, że będzie trochę więcej kosztować, tak około 120.

Taka jest cena sugerowana - ale póki co lwia część sklepów (choć to może być np. tylko na tydzień, w którym obowiązuje dana gazetka) ma w niższej cenie.
 
Awatar użytkownika
KFC
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:08 pm

Re: Wiedźmin II

ndz maja 22, 2011 7:27 pm

Ciekawostka, [ciach]
Regulamin zabrania informowania o miejscu składowania materiałów chronionych prawami autorskimi.
Proszę o nieumieszczanie takich odnośników. -- Llewelyn_MT


plik exe wersji z GOG, poprawia wydajność niektórym nawet o 50%!

Niby CDP ostrzega, żeby ich nie podmieniać, bo niektóre questy mogą nie działać, ile w tym prawdy nie wiem, jeden z użytkowników piszę że przeszedł grę na tym exeku. Co do samego pliku, u mnie faktycznie jest poprawa o jakieś 10-20 fps! Nie w kij dmuchał, pytanie czy nie ma tam trojanów i innego szitu, ryzyk fizyk ;)
Ostatnio zmieniony pn maja 23, 2011 12:52 am przez Llewelyn_MT, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1178
Rejestracja: sob sty 31, 2004 7:06 pm

Wiedźmin II

pt maja 27, 2011 1:00 am

Jak widać plotki okazały się prawdą.:spoko:

http://gry.polter.pl/Wiedzmin-2-zabojca-DRM-w49392
 
Awatar użytkownika
Nausicaa
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: pn lip 12, 2010 10:19 pm

Wiedźmin II

wt cze 28, 2011 1:40 pm

Mam pytanko techniczne. Jak mogę sprawdzić jaką wersję Wiedźmina mam zainstalowaną (chodzi mi o łatki)? Odpaliłam go jakiś czas temu i zastanawiam się czy sam zaktualizował się do wersji 1.2.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości