Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 3:04 pm

1. Jaki system i edycja:
Pathfinder/DnD 3.5. Podstawowe zasady z PFa, lecz macie wolny dostęp do materiałów 3.5/3.
2. Jaki setting:
Autorski.
3. Ilu graczy:
4-5.
4. Gdzie odbędzie się gra:
Tutaj na Polterze.
5. Poziom doświadczenia:
5 (piąty). Gestalt.
6. Ile pięniędzy na starcie:
Jak na ustalonym poziomie.
7. Jakie klasy i związane z nimi zasady:
Dowolne oficjalne. Raczej nie zgodzę się na autorskie.
8. Jakie rasy/podrasy:
Standardowe (CORE).
9. Jakie atrybuty i PW:
Pb 32. Pierwsza kostka każdej klasy podstawowej pełna, potem połowa kostki (3.5 przy d6, 4.5 przy d8, 5.5 przy d10, itd.).
10. Jakie charaktery:
Dowolne, lecz nie zgodzę się na psychopatów lub wyznawców złych bóstw. Charakter ma być po prostu osobistym spojrzeniem na świat przez postać, nie głównym silnikiem jej działań. Czyli złe postacie niech unikają czynienia zła dla samego zła (np. "Bo mam chaotyczny zły charakter to muszę mordować na prawo i lewo, nawet towarzyszy." jest niedopuszczalne).
11. Wieloklasowanie i związane z nim zasady:
Dozwolone. Patrz: "Jakie atrybuty i PW".
12. Rzuty kostką:
Gracze rzucają w kostnica.eu, rzuty MG są tajne.
13. Zasady domowe:
Na razie dwietrzy - pierwszą znajdziecie w "Jakie atrybuty i PW".
Druga to stosowanie materiałów wybiórczo, czyli jeśli co jest w PFie oraz w 3.5 to można wziąć które bardziej pasuje (np. można wybrać sobie Power Attack z PFa lub z 3.5 albo Fightera z PFa lub 3.5). Czemu tak? Ponieważ PF daje więcej atutów, ALE znerfował wiele atutów bojowych sprawiając, że klasy walczące potrzebują ich więcej żeby móc cokolwiek zrobić, podczas gdy klasy czarujące mają się dobrze. To niesprawiedliwe, a ja nie lubię niesprawiedliwości. :)
Trzecia - Koncentracja jest osobną umiejętnością, tak jak w 3.5. Oczywiście czaromiotacze otrzymują ją spowrotem na listy umiejętności klasowych.
Zasady domowe będę tworzyć na bieżąco, w razie gdy mechanika doprowadzać będzie do absurdalnych lub głupich sytuacji.
14. Historia/opis:
Biografia oraz opis wyglądu i osobowości wymagane. Wymagany obrazek.
15. Typ rozgrywki:
Po trochu ze wszystkiego, ale nic nader skomplikowanego. Przygoda raczej prostoliniowa.
16. Podręczniki i materiały:
Wszystko z PFa i 3.5. 3.0 po konsultacji z MG. Zastrzegam sobie prawo do niedopuszczenia dowolnych materiałów.

Krótko o fabule:
Córka wodza plemienia Złote Lwy została porwana przez bandę zdesperowanych orków. Jej brat pragnie odbić ukochaną siostrę, jednak wódz oraz starszyzna plemienna obawia się wywołania wojny z orkami.
Książę postanawia więc zebrać lojalnych ludzi i uratować siostrę. Wy właśnie jesteście jednymi z nich. Jesteście wiernymi przyjaciółmi księcia i księżniczki, ocalenie jej jest dla was osobiście bardzo ważne z tego powodu. Nie musicie być członkami plemienia, książę bywał w miastach, więc mógł was tam poznać.

Jeśli coś pominąłem lub macie jakieś dodatkowe pytania to piszcie.

EDIT: Trudność kampanii - w okolicach tier 3.

EDIT 2: Krótkie info o które prosił Schizek (mam nadzieję, że przestanie przekręcać mój nick):
Akcja sesji dzieje się na południu kontynentu. Bardziej w centrum znajduje się Cesarstwo składające się z licznych krain ludzi, elfów, krasnoludów, itd., więc można tam spotkać różne nacje, obyczaje i tradycje (oraz rasy).
Kraina barbarzyńców jest oddzielona od Cesarstwa ogromnym Jeziorem Wodnych Węży.
Jak już wcześniej pisałem, kraina barbarzyńców jest terenem wzgórzystym i dość gęsto porośniętym lasami oraz puszczami. Kraina (w tym plemię Złotych Lwów) nie należy oficjalnie do Cesarstwa, jednak jest jego sojusznikiem.
Dalej na południe leżą dzikie, górzyste tereny zamieszkałe przez bestie, cudowne stworzenia i smoki. Tam też znajduje się królestwo orków i liczne plemiona mniej lub bardziej dzikich humanoidów.
Ostatnio zmieniony pn maja 30, 2011 7:04 pm przez AleksanderTheGreat, łącznie zmieniany 7 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
daamian87
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1315
Rejestracja: wt gru 29, 2009 10:39 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 3:25 pm

Postać na dniach zostanie dosłana, mam nadzieję że zdążę przed weekendem.
 
KapitanKatsura
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 266
Rejestracja: pn maja 16, 2011 10:07 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 3:45 pm

Właściwie to postać mam już w dużej mierze zrobioną, tylko doszlifować postać, stworzyć opis pasujący do założeń kampanii, oraz załatwić obrazek (największe wyznanie, bowiem nigdy w obrazki się nie bawiłem. Ale jak to mówią, to będzie mój pierwszy raz :razz:). Jak skończę postać, to wyślę pełen schemat do ostatecznej konsultacji :)
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 3:51 pm

Jaki poziom doświadczenia ostatecznie?
 
changeling
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1289
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:59 am

Re: [PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 4:07 pm

poziom do uzgodnienia. Głosuje za 5. I pewnie na taki większość się zgodzi;)

, czyli jeśli co jest w PFie oraz w 3.5 to można wziąć które bardziej pasuje (np. można wybrać sobie Power Attack z PFa lub z 3.5 albo Fightera z PFa lub 3.5)


1)To samo tycz się druida i wildshape? Tzn. mogę wybrać ten z 3.5?
2)i czy to też tyczy się czarów? Np. mogę wybrać Glitterdust z 3.5 zamiast tego z PF?
3)W materiałach jest: wszystko z PFa i 3.5. Hmm.. mam kilka ciekawych pomysłów korzystających z oficjalnych materiałów sieciowych. Słać na PW propozycje?
4) UA też wchodzi w rachubę? Warianty klas, flaws itp. ?
5) zastrzegając sobie nie dopuszczenie pewnych materiałów, rozumiem że nie zagram druidem (w rozwinięciu) planar shepardem?
6)jakieś template?

No i najważniejsze:
dleczego, na wszystkich bogów Wielkiego Koła te orki są zdesperowane?
Ostatnio zmieniony czw maja 26, 2011 4:21 pm przez changeling, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Re: [PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 4:39 pm

To ja też się zgłaszam. Też głosuje za piątym poziomem.
Mam pytanie te 32 point punkty to są według tego kalkulatora?
Jaki panteon? Ten z PG?(czyli greyhawkowski) czy jakiś inny.
Myślę nad pewną Prc która ma w wymaganiach atut który nie jest potrzebny w PF(dotyczy przerobionego aspektu mechaniki, teraz wszystkie postacie jakby mają ten atut) czyli jestem atut do przodu?
czyli jeśli co jest w PFie oraz w 3.5 to można wziąć które bardziej pasuje (np. można wybrać sobie Power Attack z PFa lub z 3.5 albo Fightera z PFa lub 3.5)

Proponuje w takim razie zaznaczyć którą wersje się wzięło by uniknąć nieporozumień.
Gdzie mamy umieszczać karty postaci? Proponuje tutaj.
Działa zasada Reducing Level Adjustments?
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 4:56 pm

changeling pisze:
1)To samo tycz się druida i wildshape? Tzn. mogę wybrać ten z 3.5?2)i czy to też tyczy się czarów? Np. mogę wybrać Glitterdust z 3.5 zamiast tego z PF?

Hm. Trochę się zapędziłem z tym kawałkiem. Miałem bardziej na myśli atuty, gdyż niektóre z nich są niesłusznie osłabione. Wątpię by ktoś miał zamiar wybrać klasę z 3.5 zamiast PFa, ponieważ te z PFa są ciekawsze, mają więcej (nawet jeśli nie jest to więcej powera). W związku z powyższym sprostowaniem nie muszę chyba tłumaczyć, że wybieranie Druida z 3.5 dla nieznerfowanego Wild Shape'a nie przejdzie. ;)

changeling pisze:
3)W materiałach jest: wszystko z PFa i 3.5. Hmm.. mam kilka ciekawych pomysłów korzystających z oficjalnych materiałów sieciowych. Słać na PW propozycje?

Tak.

changeling pisze:
4) UA też wchodzi w rachubę? Warianty klas, flaws itp. ?

2 flawy, 1 trait. Warianty... zależy jakie.

changeling pisze:
5) zastrzegając sobie nie dopuszczenie pewnych materiałów, rozumiem że nie zagram druidem (w rozwinięciu) planar shepardem?

Raczej nie.

changeling pisze:
6)jakieś template?

Czemu nie, choć zależy jaki(e).

changeling pisze:
dleczego, na wszystkich bogów Wielkiego Koła te orki są zdesperowane?

Bo mają trudną sytuację. Chodzi o to, że nie jest to pierwsza lepsza banda orczych zbirów. Cóż... przynajmniej nie taka zwyczajna. :P

PPPP pisze:
Jaki poziom doświadczenia ostatecznie?

to już zależy od waszej wspólnej decyzji. Chciałem zacząć od pierwszego, bo takie mam przyzwyczajenie. Po zastanowieniu się jednak stwierdziłem, że ta sesja chyba będzie ciekawsza z większym poziomem. Maks 5.

Dagome pisze:
Mam pytanie te 32 point punkty to są według tego kalkulatora?

Tak.

Dagome pisze:
Jaki panteon? Ten z PG?(czyli greyhawkowski) czy jakiś inny.

Dieties and Demigods. Czyli greyhawkowski też.

Dagome pisze:
Myślę nad pewną Prc która ma w wymaganiach atut który nie jest potrzebny w PF(dotyczy przerobionego aspektu mechaniki, teraz wszystkie postacie jakby mają ten atut) czyli jestem atut do przodu?

Zależy. Jaki to PrC?

Dagome pisze:
Proponuje w takim razie zaznaczyć którą wersje się wzięło by uniknąć nieporozumień.

Duh.

Dagome pisze:
Gdzie mamy umieszczać karty postaci? Proponuje tutaj.

Może być tu, może być MW albo inna strona z takim ficzurem.

Dagome pisze:
Działa zasada Reducing Level Adjustments?

W PF nie ma LA, więc nie ma i redukcji LA.

Erm... Nie lubię niesprawiedliwości, więc od razu mówię/pytam: Stosuję zasadę gestaltu dla NIEKTÓRYCH NPCów/wrogów, więc... Chcecie gestalta?
Ostatnio zmieniony czw maja 26, 2011 5:00 pm przez AleksanderTheGreat, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
changeling
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1289
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:59 am

Re: [PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 5:09 pm

Erm... Nie lubię niesprawiedliwości, więc od razu mówię/pytam: Stosuję zasadę gestaltu dla NIEKTÓRYCH NPCów/wrogów, więc... Chcecie gestalta?


Nie, gestalt sucks.
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 5:13 pm

BTW, mój nr GG: 35785276.
Nie zawsze jestem dostępny, bo zapominam włączyć.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 5:18 pm

Jestem za gestaltem i poziomem 5. Changeling, gestalt jest fajny! Więcej koncepcji postaci jest w nim grywalniejszych niż w normalnej grze :)
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 5:29 pm

Jak miałby być gestalt to i ja mogę się zastanowić :) Kiedy jest przewidywany start i jaka powinna być częstotliwość odpisów? Bo mam teraz natłok nauki i nie wiem, czy bym wyrobił.
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 5:35 pm

Jak będę miał 5 gotowych kart. Jeśli dostanę tylko 4 i nie będzie na horyzoncie widać żadnych więcej chętnych, to za jakieś dwa tydnie.
Ja osobiście zamierzam pisać posta PRZYNAJMNIEJ raz na tydzień, czy będą odpisy od wszystkich, czy nie. Jedną obsuwę stoleruję, po drugiej gracz odpada.
Ostatnio zmieniony czw maja 26, 2011 5:36 pm przez AleksanderTheGreat, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
changeling
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1289
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:59 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 5:42 pm

Dobra, to ustal te dwie rzeczy na sto procent: czy gestalt i który poziom.
Jak to nie jest pewne to nie ma co się brać na mechanikę.
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 5:47 pm

Poziom 5. O gestalcie decydujcie między sobą.
W międzyczasie możesz zacząć pracować nad opisem postaci. Do tego nie potrzebujesz szczegółowej mechy. ;)
Ostatnio zmieniony czw maja 26, 2011 5:48 pm przez AleksanderTheGreat, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
changeling
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1289
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:59 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 5:53 pm

Ależ oczywiście, że potrzebuje - ja nie uznaję mechaniki odosobnionej od fabułu.

W sumie gestalt może być fajny:D

To głosujmy- ja jestem za gestalt.
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 6:00 pm

changeling pisze:
Ależ oczywiście, że potrzebuje - ja nie uznaję mechaniki odosobnionej od fabułu.

Czyli jesteś z tych co dopasowują fabułę do mechaniki?




...nie podoba mi się to. :neutral:
Ostatnio zmieniony czw maja 26, 2011 6:03 pm przez AleksanderTheGreat, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
changeling
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1289
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:59 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 6:09 pm

Czyli jesteś z tych co dopasowują fabułę do mechaniki?


Nie, na odwrót..reszta w PW.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Re: [PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 6:09 pm

AleksanderTheGreat pisze:
changeling pisze:
Ależ oczywiście, że potrzebuje - ja nie uznaję mechaniki odosobnionej od fabułu.

Czyli jesteś z tych co dopasowują fabułę do mechaniki?




...nie podoba mi się to. :neutral:


Aż się wtrącę...

Tak? A widziałeś u changelinga takie dostosowanie, że już mówisz, że ci się nie podoba? Grałeś z nim, mistrzowałeś mu, że możesz takie osądy dawać? Bo ja jakoś sobie tego nie przypominam tu na polterze. :razz:

Za changelinga, ja ręczę :wink:
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 6:13 pm

To niech się wyraża jaśniej. Zabrzmiał jakby był.
A Pan Moderator nie musi się wtrącać. Changeling chyba potrafi pisac za siebie, nie? :P

Ujmijmy to tak: Nawet nie spojrzę w stronę mechaniki dopóki nie zobaczę zadowalającej mnie historii i opisu postaci.
Ostatnio zmieniony czw maja 26, 2011 6:15 pm przez AleksanderTheGreat, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 6:19 pm

Jestem za gestalt. Zrobię coś wykorzystującego incarnum.
Ostatnio zmieniony czw maja 26, 2011 6:21 pm przez PPPP, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
changeling
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1289
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:59 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 6:23 pm

Za changelinga, ja ręczę


Dzięki Klebern za poręczenie, nie musisz mi wypomniać tej beznadziejnie słabej postaci z sesji Feniksa:D

Ujmijmy to tak: Nawet nie spojrzę w stronę mechaniki dopóki nie zobaczę zadowalającej mnie historii i opisu postaci.


Ujmijmy to tak: właśnie na PW napisałeś mi, że poziom mocy to tier 3. Czyli wyrzuciłeś wszystkich czarodzeji, zaklinaczy, kapłanów. Hurtem. Nie wydaje się mi, żeby to było bardzo przemyślane.

Jak na kogoś, kto nie przykłada do mechaniki wagi, dopuszenie takiego pola (PF + 3.5 + wszystkie podręczniki + materiały z internetu + gestalt(!!) ) mija się z celem. Zostaw samo PF srd, będzie fajniej - gwarantuję. Ja w każdym razie odnisłem wrażenie, że nie mam ochoty babrać się w takiej ilości mechaniki. Wycofuję zgłoszenie.
Ostatnio zmieniony czw maja 26, 2011 6:24 pm przez changeling, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 6:27 pm

Pamiętaj, że zawsze możesz zrobić postać na bazie samego PF srd. Nie musisz koniecznie kombinować ze wszystkimi dostępnymi źródłami. Problemy z graniem na samym PF są takie, że PF wspiera tylko casterów :P
Ostatnio zmieniony czw maja 26, 2011 6:28 pm przez PPPP, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 6:30 pm

@ changeling
:shock:
Nie bardzo rozumiem o co kaman, ale jeśli chcesz zrezygnować to proszę bardzo. Be my guest.
Ostatnio zmieniony czw maja 26, 2011 6:32 pm przez AleksanderTheGreat, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 6:35 pm

Ja rezerwuję krasnoludzkiego sapera!
 
Awatar użytkownika
Saverock
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 25, 2011 5:28 pm

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 6:42 pm

Już w innym temacie wspomniałem, że chętnie wezmę udział w sesji D&D. Koncept postaci już mam. Jakby co, będzie to prawdopodobnie człowiek wojownik. Zabieram się za KP.
 
changeling
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1289
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:59 am

Re: [PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 6:44 pm

Nie bardzo rozumiem o co kaman, ale jeśli chcesz zrezygnować to proszę bardzo. Be my guest.


Mechanika używana na sesji jest dla mnie zbyt skomplikowana i niejasna. Zostawmy to tak. Życzę miłej gry i przepraszam za zawracanie głowy:wink:
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 7:39 pm

changeling pisze:
Nie bardzo rozumiem o co kaman, ale jeśli chcesz zrezygnować to proszę bardzo. Be my guest.


Mechanika używana na sesji jest dla mnie zbyt skomplikowana i niejasna. Zostawmy to tak. Życzę miłej gry i przepraszam za zawracanie głowy:wink:


Nie daj się prosić i zagraj z nami ;)
 
Awatar użytkownika
daamian87
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1315
Rejestracja: wt gru 29, 2009 10:39 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 7:46 pm

Chwila, moment. Wspominałeś, że mechanika nie będzie ważna w Twojej sesji ;> Jeśli chcesz liczyć metry w czasie walki i sprawdzać jak wiatr wpłynie na wystrzeloną strzałę, to ja też odpadam.

Changeling, graj ;) Nie łam się :)
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 7:58 pm

daamian87 pisze:
Chwila, moment. Wspominałeś, że mechanika nie będzie ważna w Twojej sesji ;> Jeśli chcesz liczyć metry w czasie walki i sprawdzać jak wiatr wpłynie na wystrzeloną strzałę, to ja też odpadam.

Pozwól, że zapytam - Skąd taki wniosek? Przecież wyraźnie piszę, że dużo ważniejsza od mechaniki jest część fabularna. Czy to, że staram się wprowadzić jakąś sprawiedliwość mechaniczną oznacza, że jestem w nią zapatrzony? Nie! Oczywiście, że nie. Mechanika będzie stosowana, jest ważna, ale nie jest najważniejsza. Nie zawaham się nawet na sekundę przed nagięciem, złamaniem lub zignorowaniem mechaniki jeśli dzięki temu będziemy się lepiej bawić. Tak samo też będę uparcie wymagał rzutów w sytuacjach które się bez nich nie obejdą, bo dla mnie to by już nie była gra.

Co do sprawy changelinga:
Nikt nie zmusza go do robienia uberskomplikowanej postaci. Jeśli czuje potrzebę wyciskania z mechaniki czego się da, ale przy takim natłoku możliwości nie wyrabia, to ja nic nie poradzę.
Jeśli zrobi postać raczej średniawą to nie będzie to oznaczało, że drużyna będzie dostawać po dupie z powodu jego niekompetencji. Nie jestem kretynem i będę dostosowywał wyzwania według możliwości grupy (ale nie jestem też geniuszem, więc z góry sorka jeśli niechcący doprowadzę do TPKa :/).

Szczerze mówiąc to zamierzam podchodzić do tej sesji z luzikiem. Nie wszyscy BNi czy wrogowie będą szczegółowo rozpisani. Czasami nie będę sobie nawet zawracał głowy rzutami jeśli nie będzie to miało zbytniego wpływu na rozgrywkę.
Ostatnio zmieniony czw maja 26, 2011 8:06 pm przez AleksanderTheGreat, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
daamian87
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1315
Rejestracja: wt gru 29, 2009 10:39 am

[PF/3.5; autorski] Między Niebem a Piekłem

czw maja 26, 2011 8:17 pm

Ok, fajnie :) W takim razie postać doślę niedługo ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości