Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Mechanika w konwencji filmów dla dzieci.

sob cze 18, 2011 12:15 am

Poszukuję mechaniki w konwencji filmów dla dzieci. Nie ociekających absurdem, nie ociekających przemocą tylko takich edukacyjnych, wychowawczych i miłych. Właściwie to poszukuję rzeczy ogólnie w tym kierunku które mogłyby mi posłużyć za inspirację.

Mechanika powinna:

Wymagać liczenia do 20 z minimum dodawania i odejmowania oraz najlepiej kostki k6 lub jakichś kart, kolorowych żetonów alboco.
Omijać śmierć i kalectwo.
Opisywać postać i jej moce w prosty i łatwy do ogarnięcia sposób.
Nagradzać graczy za zachowania społeczne i mądre rozwiązania problemów.

Myślicie, że FATE dałoby się tak przerobić? :)
 
Selekos

Mechanika w konwencji filmów dla dzieci.

sob cze 18, 2011 12:32 am

Widzę, że teraz w Maga będziemy grać na innych zasadach ;-)
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Mechanika w konwencji filmów dla dzieci.

sob cze 18, 2011 12:42 am

Nie, chcę zrobić coś zupełnie odmiennego od naszej normy :)
 
Awatar użytkownika
Rukasu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 737
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 10:24 pm

Re: Mechanika w konwencji filmów dla dzieci.

wt cze 28, 2011 10:44 pm

FATEa dałoby się tak przerobić - i to bez większego problemu. :-)

A jeżeli chodzi o inspiracje, to proponuję "Mouse Guard RPG". Znakomity setting, ukazujący walory przyjaźni i współpracy, a przy tym mocno "scoutowski" (eh... "harcerski"?). Można pokazywać realia historyczne, społeczne oraz przyrodnicze. Komiksy, na podstawie których powstał setting, są naprawdę świetne - prawdziwe perełki w mojej kolekcji. Ale wracając do RPG: oparte jest na uproszczonym Burning Wheelu, więc mechanika zbyt skomplikowana dla dzieci, niemniej jeżeli przerobić to na FATEa...

Gdybyś chciał nawiązać do mitologii greckiej, to nieco ugładzony "Hellas" również świetnie by się nadał (autorzy zarzekają się, że nie inspirowali się wiekowym już anime "Ulisses 31" - puszczanym za mojej młodości na jednym z dwóch dostępnych w tamtych czasach programów telewizyjnych - niemniej idea jest właściwie ta sama).

Pomyśleć można również o "Monsters & other childish things", choć to już tematyka wymagająca nieco więcej ostrożności. Niemniej edykacyjne - jak najbardziej.
 
Awatar użytkownika
Zuhar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 669
Rejestracja: pn paź 20, 2003 2:11 pm

Mechanika w konwencji filmów dla dzieci.

pn lip 04, 2011 12:56 pm

Do: Pilgrims of the Flying Temple. Nie jest to co prawda RPG, a storytelling game, ale może się nadać.
Ostatnio zmieniony pn lip 04, 2011 1:05 pm przez Zuhar, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość