Zrodzony z fantastyki

 
Pacal II
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: wt gru 21, 2010 7:52 pm

Oryginalny świat

sob lip 02, 2011 11:20 am

Moje ulubione gry komputerowe to Planescape i Morrowind, które cenię głównie za oryginalne settingi. Szukam czegoś książkowego w którym świat odpowiadałby oryginalności i dziwności tych gier. Nie chodzi mi oczywiście o książki osadzone w światach co wymienione wyżej gry i także nie mam na myśli niczego w rodzaju książek Neila Gaimana, gdzie obca rzeczywistość przenika się z naszą. Jest coś wartego uwagi w tym kierunku?
 
Awatar użytkownika
Rukasu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 737
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 10:24 pm

Oryginalny świat

sob lip 02, 2011 11:54 am

A mógłbyś to trochę lepiej wyjaśnić? Bo o ile niezwykłość Planescape'a jeszcze rozumiem, to Morrwind jest dla mnie dosyć "normalny". Nie za bardzo rozumiem też, co dokładnie odrzucasz u Gaimana, bo IMHO klimat chociażby Nigdziebądź jest bardzo zbliżony do Planescape'a...
 
Pacal II
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: wt gru 21, 2010 7:52 pm

Oryginalny świat

sob lip 02, 2011 1:20 pm

Nie, mi się Gaiman bardzo podoba, a nigdziebądź właśnie czytam. Ale szukam czegoś z oryginalnym i dziwnym światem, ale takim kompletnie oderwanym od naszego.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Oryginalny świat

sob lip 02, 2011 3:41 pm

Jest już założony temat "Książki z ciekawym światem", więc może tam znajdziesz coś dla siebie.
 
Awatar użytkownika
Kumo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 471
Rejestracja: pn maja 05, 2008 3:34 pm

Oryginalny świat

sob lip 02, 2011 4:38 pm

Polecam:
Greg Bear "Koncert nieskończoności"
China Mieville "Dworzec Perdido", "Blizna", "Żelazna Rada" - trochę ciężkie, ale naprawdę świetne.
 
Kuru
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 19, 2014 10:21 pm

Re: Oryginalny świat

czw cze 26, 2014 12:43 am

Zdecydowanie pasuje China Mieville i inni przedstawiciele New Weird. :)

Morrowind wcale nie jest taki typowy - w przeciwieństwie do większości "średniowiecznych" jest bardzo "owadzi" :) no i ma steampunk

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości