Zrodzony z fantastyki

 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

Jak udawać, że nie jest się czarodziejem

sob sie 13, 2011 1:10 pm

Będę grał magiem w społeczeństwie, które ich nienawidzi i tępi. W związku z tym, chciałbym jakoś poukrywać/zamaskować księgi i komponenty, najlepiej przy sobie. Czy mogę prosić o polecenie mi odpowiednich do tego czarów :) ?
 
Awatar użytkownika
Schpeelah#144
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 939
Rejestracja: pn sie 21, 2006 8:26 pm

Pytania o magię i przedmioty magiczne

sob sie 13, 2011 2:23 pm

Atut Wyzbycie się komponentów pozwala czarować bez niekosztownych (<1gp) komponentów. Z pozostałymi komponentami, spróbowałbym pokombinować z czarem Familiar Pocket (Spell Compedium).

Do księgi polecam Sekretną stronę (sam czar ukryty Magiczną aurą), ale inteligentnie - zamiast ukrywać księgę, "ukryj" normalną książkę iluzyjnymi kopiami faktycznej księgi a potem "odsłoń" normalną formę używając hasła. Nie tylko zapisanie dowolnej liczby kopii będzie darmowe a pojedyncze Rozproszenie magii (lub podwójne wymówienie hasłą, jeśli używasz jednego do wszystkich ksiąg) zatrze wszyskie ślady, ale także nie ma żadnych efektów pozwalających odkryć jej treść.
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

Pytania o magię i przedmioty magiczne

pn sie 15, 2011 6:55 pm

Dziękuje bardzo. Czy mógłbyś polecić jeszcze jakieś skuteczne i efektywne przekazywanie wiadomości między magami? Chodzi mi o długie wiadomości - zarówno whispering wind jak i sending mają limit 25 słów, a animal messenger nie ma na mojej liście czarów.
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: Pytania o magię i przedmioty magiczne

wt sie 16, 2011 7:50 pm

Matis99 pisze:
Będę grał magiem w społeczeństwie, które ich nienawidzi i tępi. W związku z tym, chciałbym jakoś poukrywać/zamaskować księgi i komponenty, najlepiej przy sobie. Czy mogę prosić o polecenie mi odpowiednich do tego czarów :) ?

Ten trik powinien Ci się bardzo przydać:
Weź atut metamagiczny Invisible Spell z Cityscape. Wszystkie Twoje czary są niewidzialne bez żadnego kosztu (nie używa komórek wyższego poziomu, czyli możesz przygotować wszystkie swoje czary w ten sposób - mój ulubiony atut metamagiczny). Za 2 punkty umiejętności (baaardzo tanio) wykup Skill Trick z Complete Scroundel, który nazywa się Conceal Spellcasting. Jak będziesz miał wysoki Sleight of Hand (po polsku chyba Zwinne Ręce) to możesz strzelić królowi w twarz fireballem, następnie rozejrzeć się nerwowo i krzyknąć "Tam!" wskazując palcem na jakąś komnatę :razz: . Niewidzialne wezwane potwory to niezła zabawa. Nie próbuj wyobrażać sobie niewidzialnego czaru obscuring mist, który (RAW) sprawia, że wszyscy w obszarze działania prawie nic nie widzą, ale nie widzą też żadnej mgły. Z zewnątrz musi wyglądać to komicznie :razz: . A co się dzieje kiedy rzucisz niewidzialną niewidzialność :lol: ? Jesteś widoczny?
Kocham ten trik. No ale:
Dziękuje bardzo. Czy mógłbyś polecić jeszcze jakieś skuteczne i efektywne przekazywanie wiadomości między magami? Chodzi mi o długie wiadomości - zarówno whispering wind jak i sending mają limit 25 słów, a animal messenger nie ma na mojej liście czarów.

Będziesz potrzebował caster level 10 i dwóch atutów. Pierwszy atut to Assume Supernatural Ability (Telepathy), a drugi to Mindsight z Lords of Madness. Zamieniasz się w stwora z telepatią żeby zakwalifikować się na ten drugi. Od teraz kiedy zamieniasz się w stwora z telepatią to dodatkowo jesteś świadomy przebywania żywych istot (jak w przypadku blindsense) w zasięgu działania swojej telepatii. Zwykle telepatia ma zasięg 60 ft., więc nie ma się czym ekscytować, ale w Monster Manual II jest potwór Spell Weaver, którego telepatia ma zasięg tysiąca mil :mrgreen: . Wiesz o wszystkich istotach w promieniu tysiąca mil i z każdym możesz nawiązać kontakt telepatyczny :razz: . Małe szanse, że MG się zgodzi, więc nie wiem jak pomóc :stupid: .

Ale obiecaj mi, że użyjesz pierwszego triku :spoko: .
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

Pytania o magię i przedmioty magiczne

śr sie 17, 2011 12:30 am

W Cityscape jest jeszcze jeden przydatny metamagic feat: Deceptive Spell. Zaklęcie przychodzi z innego kierunku dowolnie wybranego przez ciebie przez co bardzo trudno cię z nim powiązać :razz: Ale generalnie jakby po prostu wziąć atuty Unieruchomienie czaru, Wyciszenie czaru i Wyzbycie się komponentów materialnych, to jesteś kimś takim kto jedynie myślą i wzrokiem rzuca czary. + Deceptive Spell i tak jak na rysunku w Cityscape - stoisz oparty o latarnię i nagle w kogoś piorun łupie xD
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Pytania o magię i przedmioty magiczne

śr sie 17, 2011 8:46 am

Gwjazdor pisze:
Ale generalnie jakby po prostu wziąć atuty Unieruchomienie czaru, Wyciszenie czaru i Wyzbycie się komponentów materialnych, to jesteś kimś takim kto jedynie myślą i wzrokiem rzuca czary.
To nie lepiej zostać psionem ;) Tam wystarczy test koncentracji o śmiesznie niskim DC (15), żeby osiągnąć identyczny efekt.
Wracając jednak do tematu:
Forumowicz pisze:
Zwykle telepatia ma zasięg 60 ft., więc nie ma się czym ekscytować, ale w Monster Manual II jest potwór Spell Weaver, którego telepatia ma zasięg tysiąca mil :mrgreen: .
Nie mam przy sobie podręcznika, ale czy przypadkiem Spell Waver nie miał w opisie, że nie można się polimorfować w niego?
Matis99 pisze:
Chodzi mi o długie wiadomości - zarówno whispering wind jak i sending mają limit 25 słów, a animal messenger nie ma na mojej liście czarów.
Jeśli dobrze pamiętam, to 1 poziom w PrC Mindbender (Complete Arcane) daje Ci telepatię (100ft). 5 poziom psiona (telepaty) również
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Pytania o magię i przedmioty magiczne

śr sie 17, 2011 8:50 am

Nie mam przy sobie podręcznika, ale czy przypadkiem Spell Waver nie miał w opisie, że nie można się polimorfować w niego?

Też coś takiego pamiętam. głowy za to uciąć nie dam, sprawdzę w domu.
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

Pytania o magię i przedmioty magiczne

śr sie 17, 2011 10:41 am

Suldarr pisze:
Nie mam przy sobie podręcznika, ale czy przypadkiem Spell Waver nie miał w opisie, że nie można się polimorfować w niego?

"Używaliśmy" go 3 dni temu i o ile pamiętam nie ma nic takiego w opisie :) No chyba, że w jego opisie jest coś co nie pozwala na to, w myśl zasad polimorfii, że jest unikalny albo coś...
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: Pytania o magię i przedmioty magiczne

śr sie 17, 2011 11:56 am

Nie można się z nim komunikować telepatycznie i ma immunity to Mind-Affecting Effects. Ale o polimorfowaniu się w niego nic nie ma. Sprawdzę jeszcze erratę.

EDIT: W erracie nic o nim nie jest napisane.
Ostatnio zmieniony śr sie 17, 2011 11:57 am przez Forumowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Pytania o magię i przedmioty magiczne

śr sie 17, 2011 12:28 pm

Dodatkowo może używać telepatii tylko, by komunikować się z innymi swojego rodzaju. Trik nie działa.
Edit: drugie zdanie - IMHO
Ostatnio zmieniony czw sie 18, 2011 12:45 am przez Lord Xan, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: Pytania o magię i przedmioty magiczne

śr sie 17, 2011 8:52 pm

Lord Xan pisze:
Dodatkowo może używać telepatii tylko, by komunikować się z innymi swojego rodzaju. Trik nie działa.

Dlaczego? Wymagania Mindsight spełnia: "telephaty special quality". A w opisie atutu nic nie ma o tym, że wykrywa tylko tych, z którymi może się skontaktować ani nic innego w tym stylu. Wyczuwa obecność wszystkich w promieniu 1000 mil, ale może się komunikować tylko z takimi jak on. Sam trik działa, ale niestety w komunikowaniu się między magami się nie sprawdza, fakt.
 
Awatar użytkownika
Schpeelah#144
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 939
Rejestracja: pn sie 21, 2006 8:26 pm

Pytania o magię i przedmioty magiczne

śr sie 17, 2011 9:31 pm

Zatem trick formalnie działa, ale tu dochodzi jeszcze kwestia zdrowego rozsądku MG, nie ma szans na to żeby takie coś przeszło zwłaszcza że Rules-As-Intended w przypadku tego atutu jest dość jasne.

Dwa pytania: O jakim poziomie maga mówimy?

I czy ta dyskusja nie powinna zostać wydzielona jako osobny wątek?
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

Re: Pytania o magię i przedmioty magiczne

pt sie 19, 2011 10:10 pm

Schpeelah#144 pisze:
Zatem trick formalnie działa, ale tu dochodzi jeszcze kwestia zdrowego rozsądku MG, nie ma szans na to żeby takie coś przeszło zwłaszcza że Rules-As-Intended w przypadku tego atutu jest dość jasne.

Dwa pytania: O jakim poziomie maga mówimy?

I czy ta dyskusja nie powinna zostać wydzielona jako osobny wątek?


Nie miał bym nic przeciwko co do wydzielenia dyskusji.

Mówimy o poziomie maga 5, większosć magów z "sekretnej organizacji magów" dysponuje poziomami 5-7, choć zdarzają się też 9-poziomowcy. Dostępna jest także psionika, na porównywalnym poziomie.

Edit:

Pozwolę sobie doprecyzować, może komuś pomoże w ogarnięciu zagadnienia. Organizacja, do której należy mój mag, to Veiled Alliance, zaś setting to Dark Sun.

Proszę bardzo, temat wydzielony
Pozdrawiam
Klebern
Ostatnio zmieniony pt sie 19, 2011 11:28 pm przez Matis99, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości