Zrodzony z fantastyki

 
xssus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 7:39 pm

Mono White - Początkujący / Prośba o pomoc

ndz wrz 11, 2011 11:55 pm

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.
Jako, że jestem na forum nowy to z góry proszę o wybaczenie ew. błędów lub też innych niedopatrzeń.
Ogólnie rzecz ujmując jestem totalnym noobem :) w każdym tego słowa znaczeniu, jeżeli chodzi o MtG. W sumie nie wiem jak to się stało, ale zrodził się w mojej głowie pomysł aby dorwać jakieś 2 talię i móc grać sam z jakimś znajomym który kart oczywiście nie ma swoich. Tak czy siak po kosztach znalazłem od znajomego dwie talie za kilkadziesiąt złotych czerwoną i białą plus trochę kart które miał dodatkowo. Dokupiłem jeszcze po 3 repacki i tak powstały dwa stosiki kart które nie do końca wiem jak złożyć. Z czerwoną talią poradziłem sobie chyba znacznie lepiej bo nie udało mi się ani razu wygrać białą talią na 10 spotkań jakie rozegraliśmy. zawsze była to dość druzgocąca porażka. Tak więc proszę o pomoc bo duża szansa, że to co wyczytałem w internecie plus przestudiowanie zasad na nie wiele się zdało i trudniejszy kolor jakim jest biały na początku mnie przerósł. Oto talia jaką złożyłem sam wiem że ma 70 kart ale i czerwoną tak liczną mam, ale jestem chętny do jej przeróbki.

Plains 18
Angelheart Vial 1
Angelic Benediction 2
Arachnoid 1
Armed Response 2
Auriok Glaivemaster 4
Awe Strike 2
Dawnglare Invoker 1
Eland Umbra 1
Guardian Zendikon 1
Healer's Headdress 1
Holy Strength 2
Indomitable Will 2
Iona's Judgment 1
Kabuto Moth 2
Knight-Captain of Eos 1
Leonin Den-Guard 4
Nimbus Wings 1
Pacifism 4
Ruin Ghost 1
Safe Passage 2
Skyhunter Patrol 4
Skyhunter Prowler 2
Soulbound Guardians 1
Steel Wall 2
Sunbeam Spellbomb 3
Vengeful Archon 1
War Report 1
Whispersilk Cloak 3

To talia jaką ja złożyłem (spędziłem nad tym z 4 godziny czytając co to za karty i starając się zrobić coś co ma jakiś sens ale nie wyszło)

A to karty jakie mi pozostały:

Angelic Page 1
Arrest 3
Cage of Hands 1
Caravan Hurda 1
Echoing Calm 2
Ethereal haze 2
Forced Worship 2
Gleam of resistance 1
Gore Vassal 1
Horned Helm 2
Insatiable Souleater 1
Kami of Ancient Law 3
Kemba's Legion 1
Kor Line-Slinger 1
Leonin Den-Guard 1
Leonin Elder 3
Leonin Squire 3
Loxodon Anchorite 1
Loxodon Convert 2
Messenger falcons 1
Narrow Escape 1
Palace Guard 2
Phyrexian Hulk 1
Pillarfield Ox 1
Pteron Ghost 1
Raise the Alarm 1
Razor Golem 3
Ritual of Restoration 1
Sensor Splicer 2
Shriek Raptor 2
Skyhunter Cub 4
Split-Tail Miko 1
Terashi's Grasp 1
Trespassing Souleater 3
Undead Slayer 1
Veteran's Reflexes 1
Vigilance 1


Nie chce już dokładać za dużo ew kilka złotych aby uzupełnić ale nie chce kupować całkowicie nowych rzeczy chyba, że uważacie iż trzeba. A może po prostu lepiej wyjdzie mi jak sprzedam to powiedzmy za 30/35 zł (o ile to w ogóle możliwę) aby na tym nie stracić i kupić jakiś prostszy kolor zieleń/niebieski? A może ktoś by chciał się wymienić za jakąś talijkę właśnie w tych kolorach? Szczerze to nie wiem czy to jest cokolwiek warte. Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc bo spodobało mi się to a bez 2 talii to ciężko w moim przypadku i moich znajomych pograć.

ps. Jak to zły dział to kierowałem się "
* Do zamieszczania wątków, w których poprosisz o pomoc w ulepszaniu swojej talii, służy dział Klinika Talii. " z zasad na forum początkujący gdzie planowałem to umieścić.

Ostatnio zmieniony sob wrz 17, 2011 5:06 pm przez xssus, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Vozu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 7:16 pm

Mono White - Początkujący / Prośba o pomoc

pn wrz 12, 2011 8:44 am

Moje zdanie jest takie, że nie chcesz mieć w tej talii Healer's Headdress :razz: Masz Horned Helmy które na pewno będą lepszym wyborem (zwłaszcza nałożone na krita który dostaje bonusy za posiadanie na sobie equipmentu) bo dają też premię agresywną co się na pewno przyda.
Talia wygląda już jak w połowie drogi do weenie na equipach i chyba najtaniej byłoby ją do tego właśnie doprowadzić - znaleźć miejsce na Skyhunter Cub, miło byłoby też zdobyć Quest for the Holy Relic (może też parę stworów z premiami za bycie ekwipowanym) i nieco tanich a całkiem ok equipmentów (z takich przykładowych jest Gorgon Flail, Trusty Machete czy Darksteel Axe).
Wtedy na pewno należałoby pozbyć się drogich kart defensywnych (tak na szybko - na pewno Arachnoid, Soulbound Guardians) w razie braku miejsca ograniczyć nieco enchantmenty dopakowujące.

To takie casualowe spojrzenie na szybko, zapewne ktoś będzie w stanie udzielić znacznie lepszej odpowiedzi, chociaż moim zdaniem najprościej jest zrobić właśnie weenie na equipach - talia generalnie prosta, skuteczna w towarzyskiej i całkiem przyjemna w obyciu.
 
xssus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz wrz 11, 2011 7:39 pm

Re: Mono White - Początkujący / Prośba o pomoc

pn wrz 19, 2011 5:50 pm

Dzięki za odpowiedź. Dowiedziałem się, że beznadziejnie przedstawiłem swoje karty więc tu dodam inaczej "posegregowane":
Landy:
Plains 18
Creature:
Auriok Glaivemaster 4
Dawnglare Invoker 1
Kabuto Moth 2
Knight-Captain of Eos 1
Leonin Den-Guard 4
Ruin Ghost 1
Skyhunter Patrol 4
Skyhunter Prowler 2
Soulbound Guardians 1
Vengeful Archon 1
Artifact Creature:
Arachnoid 1
Healer's Headdress 1
Steel Wall 2
Artefakty:
Angelheart Vial 1
Sunbeam Spellbomb 3
Whispersilk Cloak 3
Instant:
Armed Response 2
Awe Strike 2
Safe Passage 2
War Report 1
Socery:
Iona's Judgment 1
Enchantment:
Angelic Benediction 2
Eland Umbra 1
Guardian Zendikon 1
Holy Strength 2
Indomitable Will 2
Nimbus Wings 1
Pacifism 4

****karty które są poza moją talią**** 
Creature:
Angelic Page 1
Caravan Hurda 1
Gore Vassal 1
Kami of Ancient Law 3
Kemba's Legion 1
Kor Line-Slinger 1
Leonin Den-Guard 1
Leonin Elder 3
Leonin Squire 3
Loxodon Anchorite 1
Loxodon Convert 2
Messenger falcons 1
Palace Guard 2
Pillarfield Ox 1
Pteron Ghost 1
Sensor Splicer 2
Shriek Raptor 2
Skyhunter Cub 4
Split-Tail Miko 1
Undead Slayer 1

Artifact Creature:
Insatiable Souleater 1
Phyrexian Hulk 1
Razor Golem 3
Trespassing Souleater 3
Artefakty:
Horned Helm 2
Instant:
Echoing Calm 2
Ethereal haze 2
Gleam of resistance 1
Narrow Escape 1
Raise the Alarm 1
Veteran's Reflexes 1
Socery:
Ritual of Restoration 1
Terashi's Grasp 1

Enchantment:
Arrest 3
Cage of Hands 1
Forced Worship 2
Vigilance 1

Wiem, że muszę dokupić landy bo mam ich za mało oraz ograniczyć liczbę kart. Tak czy siak jutro wybieram się do krakowskiego sklepu z kartami aby te landy dokupić. Niemniej w dalszym ciągu liczę na pomoc w tym co zrobić z tymi kartami. Pozdrawiam
 
8714
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 6:18 pm

Re: Mono White - Początkujący / Prośba o pomoc

ndz paź 02, 2011 6:55 pm

Jeżeli budować na tym co masz, to widziałbym to mniej więcej tak:

Leonin Elder 3
Sunbeam Spellbomb 3
Kami of Ancient Law 3
Raise the Alarm 1
Leonin Squire 3
Razor Golem 3
Arrest 3

Te karty są w miarę dobre i tanie w manie. Postaraj się zdobyć jeszcze po sztuce Squire'a i Golema.
Ma to mniej więcej zadatki na artefaktyczne White Weenie. A oto rozpiska którą sugeruję, mocno na budżecie;

4x Court Homunculus
4x Arcbound Worker
4x Dispatch
4x Trusty Machete
4x Leonin Squire
4x Arcbound Stinger
4x Acorder Paladin
4x Arrest
4x Razor Golem
4x Sanctum Gargoyle

20 x Plains

Talia powinna kręcić się szybko, nie będzie to rozpiska turniejowa, ale pograsz z kumplami. Przy wiekszej ilości kasy wprowadź Tempered Steel.
Ostatnio zmieniony ndz paź 02, 2011 6:56 pm przez 8714, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
8714
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 6:18 pm

Re: Mono White - Początkujący / Prośba o pomoc

śr paź 05, 2011 3:14 pm

W sumie będzie dużo lepsza po drobnych zmianach. Mógłbyś dodać drugi kolor, co już w ogóle poprawiłoby wydajność, ale trzymam się bieli, budżetu i artefaktów.*

4x Court Homunculus
2x Dispeller's Capsule
4x Dispatch
4x Trusty Machete
4x Leonin Squire
2x Metallurgeon
4x Remember the Fallen
4x Arrest
4x Razor Golem
4x Sanctum Gargoyle
4x Scourglass

20 x Plains


*Odsyłam do http://karcianki.polter.pl/Architektura-Decku-cz-5-Esper-Aggro-c20754

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości