Zrodzony z fantastyki

Rasti
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Czarna talia control

czw wrz 22, 2011 9:03 pm

Hey
Planuję złożyć sobie czarną talię control polegającą na discardowaniu i jednocześnie zabieraniu życia przeciwnikowi ;)
jestem klimaciarzem i gram tylko mono czarnym :stupid:
Jakie karty planujecie? Myślę o 23-24 landach. Do tego 2-4 wyciągaczki. Jakieś kreaturki - tylko jaki typ? Mam zestaw najlepszych wampirów, wiec mogę je wykorzystać już. Do tego z serii control, te z których znam:
Mind Rot x 4, Sign in Blood x 4, Duress x 4, Liliana's Caress 2-3, Mind Sludge 2-4, może suffer the Past, Haunting Echoes x 3.Co polecacie do kontrolki? Może jakieś kompletnie inne złożenie?

PS: jak się tagowało karty?

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

Czarna talia control

pt wrz 23, 2011 6:00 pm

Czarna kontrola to dosc problematyczna sprawa. Jesli chcesz odbierac hp i discardowac to raczej trzeba robic to jednoczesnie. Sam czarny moze dosc latwo polec od naporu i typowej kontrolki z kontrami. Nie mamy tez praktycznie zadnej odpowiedzi na artefakty i enchantmenty poza bezkolorowym niszczeniem w postaci Oblivion Stone itp. To jednak potrzebuje albo 8 mana albo 4-5 tury na odpalenie. Z tego powodu splashowalbym czerwony kolor. Masz pare fajnych kart w tym kolorze - Blightning oraz Lightning Bolty ktore zarowno szybko odbieraja hp, jak i stwarzaja przewage. Pytanie jest jednak podstawowe - czy chcesz grac tylko z kumplami, czy w okreslinym formacie. Ponadto ile masz kaski na wydanie, bo sa rozwiazania tansze i drozsze.

Karty taguje sie tak

[mtg]nazwa karty[/mtg]

Rasti
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Re: Czarna talia control

pn wrz 26, 2011 8:00 pm

Już sobie mniej więcej ułożyłem zamysł talii. Raczej gram z kumplami, towarzysko. Środowisko turniejowe odstrasza mnie z powodu coraz to większych przegięć i mieszań kolorów. Preferuję klimaciarstwo na mono kolorze. Kasy też w to nie wkładam zbyt wiele, choć jakoś tak udało mi się ułożyć talię na wampirkach, na mieczykach, Kalithasach, nighthawkach, gatekeeperach, gdzie to warte jest gdzieś z 150-200zł całą talia.
Udało mi się wynaleźć parę fajnych kart do kontrolki i właśnie czekam, aż przyjdzie mój zakup. Mimo wszystko dzięki za uwagę, choć tak nieliczną.

Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Czarna talia control

śr wrz 28, 2011 6:02 pm

Rasti pisze:
Mimo wszystko dzięki za uwagę, choć tak nieliczną.

Przecież to forum jest martwe. Wchodzi co najwyżej czterech użytkowników. I tak dobrze, że ktoś odpisał :spoko:

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

Czarna talia control

czw wrz 29, 2011 12:14 pm

P4v - poltek to nie tylko mtg, wiec nie ogólniaj prosze... Od dawna wiadome jest ze w polskim internecie nie ma i na razie nie bedzie dobrego forum o mtg. Nie wazne jako chcesz grac i w cjakim formacie caly content merytoryczny to strony zagraniczne, bo w polskiej strefie mtg pisa albo "pro-si" albo frustraci.

Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Czarna talia control

czw wrz 29, 2011 12:34 pm

Jak już tak łapiesz za słówka, to proszę bardzo - podforum.
Oczywiście, że miałem na myśli tylko dział MtG.

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

Czarna talia control

pt wrz 30, 2011 1:45 pm

Robisz offtop, poza tym nijak się to ma do rzeczywistości...

Rasti

Jeśli chcesz discardować i jednocześnie odejmować hp, to typowy Megrimowy efekt jest zdecydowanie za wolny. Z drugiej strony discard jest niejako zamiennikiem kontr i odpowiedzi jakie masz w niebieskim - pozwala zyskać czas, ale nie wygra za nas gry. Problem z discardem jest taki, że skutecznie karcić możesz dopiero drogimi spellami. Punktowe wyrzucanie kart nie będzie na tyle dobre, ponieważ przeciwnik może mieć na ręku więcej dobrych kart. W takim wypadku pozbędziesz się jednego z np. 2-3 zagrożeń, a Tobie kolejny discard może nie podejść i masz już problemy. Discard outlet powinien być raczej symboliczny. Komplecik takich rzeczy jak Inquisition of Kozilek oraz Hymn to Tourach w niemal każdym decku wystarczają. Do tego musisz mieć removal żeby nie zginąć od szybkiego naporu oraz klocki którymi zabijesz, albo mechanika typu the Rack/Black Vise oraz jakiś engine w postaci Bottomless Pit + Honden of Night's Reach w np. stosunku 2/2, który napędza działanie Black Vise/The Rack, zadając spore obrażenia. Dodatkowo przeciwnik musi liczyć tylko na top deck aby móc cokolwiek zrobić (oczywiście jeśli ma w miarę pozamiatany stół)

Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Czarna talia control

ndz paź 02, 2011 2:21 pm

Cze panowanie szlachta, zalogowałem się i widzę, że niefajnie. Primo, w Polsce są 3 fajne i dobre fora o MtG, Polter jest właśnie jednym z nich.

Drugie primo, najfajniejszy deck oparty na discardzie i zabieraniu życia to coś w stylu:
4x Liliana's Caress
4x Megrim
4x Burning Inquiry
4x Blightning
jakieśtam removale i landy