Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Grameir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: sob wrz 17, 2011 10:48 am

Wyróżnianie najlepszych opowiadań

ndz paź 09, 2011 5:24 pm

Brakuje działu, w którym wyróżnione zostałyby najlepsze opowiadania "czytaczy" Poltera. Wiadomo, jedna osoba przeglądająca temat na bieżąco, trzymająca rękę na pulsie. Pojawia się coś ciekawego, wrzuca notkę na główną z krótkim opisem fabuły i recką. Na stronie miejsca jest dość, a autorowi może przysporzyć to czytelników.
Więc? CO kto myśli o tym pomyśle?
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Współpracownicy poszukiwani

ndz paź 09, 2011 8:55 pm

Dobry pomysł, ale chyba w złym temacie :wink:
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Współpracownicy poszukiwani

pn paź 10, 2011 10:06 am

Może Grameir w ten sposób chce zaznaczyć, że sam by podjął się tego zadania?
 
Awatar użytkownika
Scobin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4449
Rejestracja: śr lis 07, 2007 2:04 pm

Re: Współpracownicy poszukiwani

pn paź 10, 2011 10:32 am

Grameir pisze:
Brakuje działu, w którym wyróżnione zostałyby najlepsze opowiadania "czytaczy" Poltera. Wiadomo, jedna osoba przeglądająca temat na bieżąco, trzymająca rękę na pulsie.


Czy mógłbyś uściślić, o jakie opowiadania i jaki temat chodzi? Z góry dzięki!
 
Awatar użytkownika
Grameir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: sob wrz 17, 2011 10:48 am

Re: Współpracownicy poszukiwani

pn paź 10, 2011 2:20 pm

Uściślić? Ludzie wrzucają na forum opowiadania, które często są całkiem ciekawe. Polter mógłby patronować niektórym seriom, po prostu polecając je na stronie głównej, co autorowi mogłoby przysporzyć fanów.
Sam się do tego nie polecam, ale myślę, że byłaby to tabelka na głównej aktualizowana sporadycznie, niepotrzebna więc byłaby specjalna osoba zajmująca się tylko tym.

I przy okazji przepraszam za wypowiedź w złym temacie. Rozkojarzyłem się i wrzuciłem post nie tam gdzie trzeba...
 
Awatar użytkownika
Scobin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4449
Rejestracja: śr lis 07, 2007 2:04 pm

Re: Współpracownicy poszukiwani

śr paź 12, 2011 9:54 pm

Grameir pisze:
Uściślić? Ludzie wrzucają na forum opowiadania, które często są całkiem ciekawe. Polter mógłby patronować niektórym seriom, po prostu polecając je na stronie głównej, co autorowi mogłoby przysporzyć fanów.
Sam się do tego nie polecam, ale myślę, że byłaby to tabelka na głównej aktualizowana sporadycznie, niepotrzebna więc byłaby specjalna osoba zajmująca się tylko tym.


W porządku, już rozumiem i wyszukałem stosowny dział na forum. Porozmawiam o tej propozycji z Bartkiem Łopatką, być może też skonsultujemy się z innymi redaktorami Działu Książkowego. Nie mogę w tej chwili nic zagwarantować (również dlatego, że mamy ograniczone moce programistyczne i zwykle jest spora kolejka spraw informatycznych do załatwienia), ale jeżeli zdecydujemy się skorzystać z Twojego pomysłu, dam znać w obecnym wątku.

I przy okazji przepraszam za wypowiedź w złym temacie. Rozkojarzyłem się i wrzuciłem post nie tam gdzie trzeba...


OK, nie ma problemu. :-)

Wydzieliłem te kilka postów z poprzedniego wątku i założyłem nowy temat w dziale, który służy do zgłaszania takich pomysłów (zastanawiałem się nad "Drobnymi usprawnieniami", ale postanowiłem subiektywnie, że to usprawnienie nie jest aż takie drobne).
 
Awatar użytkownika
Grameir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: sob wrz 17, 2011 10:48 am

Wyróżnianie najlepszych opowiadań

czw paź 13, 2011 7:35 pm

Może zanim zacznie się cokolwiek dokładnie ustalać, możnaby zrobić burzę mózgu z tym pomysłem związaną. Moja propozycja to to że jedno opowiadanie nie powinno zagościć na głównej na zbyt długo, szczególnie jeśli jest to seria często wychodzących części. No, chyba że na forum panował będzie akurat sezon ogórkowy.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Wyróżnianie najlepszych opowiadań

czw paź 13, 2011 8:21 pm

Trzeba byłoby ustalić, kto ma podejmować decyzje o najlepszych opowiadaniach - redakcja czy może czytelnicy Poltera, a może jedni i drudzy.
 
Awatar użytkownika
Grameir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: sob wrz 17, 2011 10:48 am

Wyróżnianie najlepszych opowiadań

czw paź 13, 2011 9:36 pm

Myślę że ostatnia opcja jest najbardziej obiektywna. A sposób wyboru? Ankieta, czy może komentarze i średnia ocen?
Ostatnio zmieniony czw paź 13, 2011 9:37 pm przez Grameir, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Wyróżnianie najlepszych opowiadań

ndz paź 16, 2011 8:33 pm

Pomysł ciekawy, choć i do opowiadań ze strony przydałoby się dodać możliwość oceniania, może nawet ranking jakiś mały?

Zaś co do opowiadań z forum, to jest ich na prawdę dużo, więc chyba warto byłoby wspomóc się tutaj użytkownikami. Nawet jak ktoś jedno czy dwa przeczyta i oceni, to będzie to już wiele.
 
Awatar użytkownika
Grameir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: sob wrz 17, 2011 10:48 am

Wyróżnianie najlepszych opowiadań

pn paź 17, 2011 3:13 pm

Dokładnie, przydałaby się możliwość dawania opowiadaniom (lub tematom/postom) jako takim ocen, ewentualnie "thumbs up"
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Wyróżnianie najlepszych opowiadań

pn paź 17, 2011 5:40 pm

Kiedyś było rozważane dawanie gwiazdek najlepszym tematom na forum, ale ktoś doszedł do wniosku, że nie potrzebujemy "kółek wzajemnej adoracji".
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Wyróżnianie najlepszych opowiadań

pn paź 17, 2011 6:48 pm

W sumie można też zdać się na ślepy los i raz w miesiącu wylosować opowiadanie miesiąca :D. Oczywiście z puli opowiadań nadających się do czytania, bo na forum są i takie, od których głowa boli. Byłoby to szybkie, bardzo proste i wymagające jedynie stworzenia zbioru takich opowiadań (zazwyczaj wystarczy spojrzeć w komentarze, by wyrobić sobie ocenę, albo przeczytać kawałek).
 
Awatar użytkownika
Grameir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: sob wrz 17, 2011 10:48 am

Wyróżnianie najlepszych opowiadań

pn paź 17, 2011 8:05 pm

Też dobry pomysł. Z drugiej strony myślę, że bardziej odpowiednie byłoby "opowiadanie tygodnia"
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Wyróżnianie najlepszych opowiadań

pn paź 17, 2011 8:37 pm

Też prawda. Na forum na pewno jest wystarczająca ilość na tyle dobrych tekstów, by na rok wystarczyło. Tyle że, o ile pomysł ma szansę przejść, warto by się już powoli zabierać za wybieranie, żeby potem niepotrzebnie nie przedłużać startu :D.

Od siebie mogę od razu polecić parę pozycji:
Podwórko starego
Miko i gnom
I jeszcze wspaniałą Tori
Tori
Jak i
Pamiętnik znaleziony przy drodze
To te, które po dziś pamiętam.
A no i jeszcze totalny forumowy epik:
Opowieść o czarodzieju i jego marzeniu

Sporo czytania, na miesiąc aż za dużo chyba :P.
Ostatnio zmieniony pn paź 17, 2011 8:45 pm przez Namrasit, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Wyróżnianie najlepszych opowiadań

pn paź 17, 2011 9:41 pm

Ja od razu mówię, żeby wykluczyć z czegokolwiek tom I Losu SiNafay. II, III czy IV nominujcie jeśli chcecie, ale I jest do kitu.

Krótkie teksty też by poszły? Bril swego czasu zaczął ciekawe pamiętniki....
 
Awatar użytkownika
Grameir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: sob wrz 17, 2011 10:48 am

Wyróżnianie najlepszych opowiadań

wt paź 18, 2011 4:31 pm

Krótkie również mogłyby być. No wiadomo, nieprzesadzić, ale...
W dziale kompendium opowiadań pojawił się pomysł wyceny każdego z tych tekstów. Sugeruję zrealizować go, a następnie w oparciu o niego zrobić ten.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości