Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Psionicy

pt kwie 04, 2003 1:30 pm

juz niedlugo do sprzedazy trafi polski Podrecznik Psioniki, jest on wydany nawet przed forgottenem, rownolegle z sword&fist, bo podobno gracze sie go domagali...
powiedzcie mi jednak co jest tak fajnego w psionice ze ISA zrobila ten podrecznik tak piorytetowym, ja jakos nie potrafie tego zrozumiec
 
Awatar użytkownika
ercon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 9:17 pm

pt kwie 04, 2003 1:41 pm

prawde powiedziawszy ja najwczesniej widzialbym deities and demigods ale niestety to nie zalezy odemnie. psionika jest ciekawym dodatkiem do swiata jednak mnie to raczej irytuje (nie lubie gdy ktos manipuluje moim umyslem a nie przepadam za postaciami "spolecznymi). Ale skoro tak se ISA zamarzyla to coz wypada sie zgodzic
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

pt kwie 04, 2003 1:46 pm

z tego co na Zahconie mowil Grzegorz Szulc, to wlasnie gracze na nich wymogli wydanie w pierwszej kolejnsci psionika i nie byl to ich wymysl

btw co masz do postaci "spolecznych" ?
 
Awatar użytkownika
ercon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 9:17 pm

pt kwie 04, 2003 1:52 pm

ja na nich tego nie wymagalem :P

a co do postaci spolecznych kloci sie to z moim stylem gry zazwyczaj lubie postacie bardzo wszechstronne stojace z boku starajace sie manipulowac zawsze trzymam sie z boku druzyny tudziez staram sie zabic po cichu jednego z jej czlonkow :) lubie cichych asasynow i roznych innych ktorzy potrafia sobie radzic w kazdej sytuacji bez pomocy innych stad ta niechec dla postaci spolecznych

pomijajac fakt ze moje zalozenia troche kloca sie z idea rpg i druzyny ktora ma siebie wspierac i byc wszechstronna ale granie szarej eminencji zdecydowanie bardziej mi odpowiada

choc z drugiej strony psionik bylby wspanialy w tej roli ale i tAk wole deities & demigods
 
Awatar użytkownika
Zygfryd
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 02, 2003 9:53 am

pt kwie 04, 2003 7:51 pm

ja natomiast uważam,że psionika jest fajnym dodatkiem do gry chociaż może być cięszkim do opanowania przez mistrza podziemi(mp :razz: )
 
Awatar użytkownika
ercon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 9:17 pm

wt kwie 08, 2003 5:22 pm

no fakt psionika jest ciezka dla mg coz wnikniecie w umysl jakiegos oszusta moze szybko ukrocic przygode wiec trzeba sie jakos bronic... ale psionika moim zdaniem bardziej przeszkadza w grze poprzez jej zbytnie upraszczanie niz urozmaica
 
Awatar użytkownika
KoStaSZ
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 10:30 am

Psionicy na sesji

pt kwie 11, 2003 11:54 am

Psionicy moga byc doskonale "wykorzystani" ;) w przygodzie jako szara eminencja. MOze niedokladnie tak: kontroluja wladce swoim umyslem, a tak to niepozorne bobki :)))
 
Awatar użytkownika
ercon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 9:17 pm

wt kwie 15, 2003 9:29 pm

psionicy sa bardzo wygodni dla mistrza gry jako przeciwnicy ich umiejetnosciami mozna zatkac dziury w spojnosci fabuly utrudnic rozgrywke jednoczenscie mogac to sensownie wytlumaczyc jednak z pozycji gracza psionicy sa bardzo nie wygodni dla mistrza gry i ogolnie nie podobaja mi sie
 
Awatar użytkownika
Ra-V
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1490
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:08 pm

wt kwie 15, 2003 10:43 pm

mi tez nie, bo wszystko mozna sobie tlumaczyc psionika, "dlaczego nas zabil? bo wiedzial, ze go nie lubicie..." :razz: a tak na serio to zgadzam sie z Toba ercon, tacy psionicy jako NPC sa przegieci, jako gracze przeszkadzaja a do tego uwazam, ze psionika w swiecie gdzie jest magia, jest zbedna...
 
Awatar użytkownika
_rab_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: śr mar 19, 2003 8:48 pm

wt kwie 15, 2003 11:07 pm

Dla mnie psionicy są cacy, jeśli zdefiniuje się ich miejsce w społeczeństwie tzn. można zrobić ciekawy świat, którym rządzą psionicy, magia jest prawie nieużywana, większość umysłów jest zdominowana przez psioników, a magów się tępi, lub odwrotnie. Należy chociażby przyjrzeć się Dark Sunowi i jego ciekawej otoczce wśród psioników.
 
Awatar użytkownika
Verghityax
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 894
Rejestracja: śr mar 19, 2003 8:43 am

śr kwie 16, 2003 11:32 am

Hmmm... co do wydania "Podręcznika Psioniki", to dziwi mnie usprawiedliwianie się ISY textem, jakoby gracze to na nich wymogli. Na forum ISY Grzegorz Szulc twierdził coś całkiem innego, a mianowicie, że wszystkie podręczniki w Polsce wydawane są w takiej kolejności, jak na zachodzie...
 
Awatar użytkownika
ercon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 9:17 pm

śr kwie 16, 2003 12:33 pm

ale czy ustawianie swiata pod psionikow to nie przegiecie ? fakt moze to byc ciekawe w odniesieniu do regionu lub raczej do zamknietej spolecznosci (jakies gniazda ilithdow) moze to byc interesujace jednak na dluzsza mete strasznie meczace...
 
sajmoon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 6:35 pm

śr kwie 16, 2003 5:16 pm

podzielam zdanie kolegi Ra-V: w swiecie tak przesyconym magia, jak Faerun, psionika nie jest potrzebna i jedyne co moze, to zepsuc przygode. to znaczy nie potrzebni sa ludzie, ktorzy maja takie umiejetnosci, bo illithidzi to co innego. zreszta nawet u nich umiejetnosc czytania w myslach to nie jest jakas osobna moc, tylko wynik nadzwyczaj wysokiej inteligencji. i to jest bardzo fajnie rozwiazane.

a jesli gracze za bardzo domagaja sie psioniki, to mozna im urzadzic sesje w stylu 'wydostan sie z lochow illithidow', tak jek to bylo w baldur's gate ii. nie dosc, ze lupiezcy umyslu beda o wszystkim wiedziec, to jeszcze moga niepokornego gracza niewymownie szybko usmiercic, rozsadzajac mozg dla przykladu.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

Hmm...

sob kwie 19, 2003 9:59 am

Szczerze mówiąc, to podzielam zdanie większości. Miałem kiedyś w drużynie Psionika, którego zdolności irytowały zarówno MP, jak i innych członków. Zawsze było tylko 'Lesser Mind Link' i wszystko jasne :(. Gracz wiedział co robimy, a sam mógł siedzieć i zbijać bąki. Psuło to sesję i męczyło mistrza, więc ten zdecydował, że skróci życie Psiona. I tak się stało :>.

Co do mnie, to mam sporo podręczników, ale wśród nich nie ma PsHB. Nie widzę potrzeby psioniki tam, gdzie jest magia. W FR jest zdaje się wspomniana jedna drowia rodzina, która używa mocy psionicznych, co jednak bardzo mnie denerwuje, bo uważam, że w FR wogóle nie powinno być psionów.

Jeśli chodzi o moje wymagania podr., to PsHB jest na ostatnim miejscu na liście - zaraz za 'Sword and Fist', które jest podręznikiem tragicznie napisanym i zdecydowanie komercyjnym. O wiele lepiej byłoby wydać CS-a do FR-ów (mimo, ze mam go po ang.), albo np. 'Manual of the Planes' (które zamierzam sobie sprawić jutro :P).
 
Awatar użytkownika
ercon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 9:17 pm

śr kwie 23, 2003 8:16 pm

psiony moga byc ale nie w rekach graczy lub tez psionika bardzo ograniczona przez MG jakies takie nagle olsnienia czy telepatia miedzy dwoma osobami w kazdym badz razie nie widze w swojej druzynie psionika jako urozmaicenia gry chyba ze musialbym go sztucznie ograniczac siakies opaski czy mentalne bariery kluczowych npc ale to z kolei bezsensu ciezko z tego wszystkiego wybrnac
 
Awatar użytkownika
Zygfryd
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 02, 2003 9:53 am

sob maja 03, 2003 9:46 am

to jest bezsensu...Trudno jest poprowadzić psionika w drużynie.Jest on trudnym wyzwaniem nawet dla doświdczonego MP.jeśli ktoś wybierze psionika jako swojego przedstawiciela w świecie DnD to po krótkim czasie będzie trzeba go uśmiercić ponieważ będzie psuł zabawe innym graczom(chyba że ktoś lubi jak jakiś koleś zagląda mu w umysł by w naj mniej oczekiwanym momeńcie rozsadzić go).Psionicy to poprostu przekoksowana clasa postaci.
 
Awatar użytkownika
ercon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 9:17 pm

sob maja 03, 2003 12:20 pm

przekoksowana to ona nie jest bo psionik w konfrontacji z wiekszoscia klas 1 on 1 na tym samym poziomie doswiadczenia dostal by w pape to postac spoleczna a jego wada jest to ze poprostu psuje przygody nie rozwala w sensie rozwiazuje za szybko poprostu psuje :)
 
Awatar użytkownika
Ra-V
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1490
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:08 pm

pt maja 23, 2003 9:43 pm

No i dlatego psionicy w moim DnD nie zagoszcza :mrgreen: ani jako gracze ani jako NPC. I nie dam sie namowic nawet tak podstepnym namowom jak "podrecznik psioniki jest ladnie wydany" :wink:
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

pt maja 23, 2003 9:47 pm

No jako NPC to może by się jeszcze nadawał - ale pod warunkiem że MG sobie by wcześniej ustalił komu taki psionik zajrzał już w umysł (co wie) i komu w jakiej sytuacji (dotyczy to szczególnie PG :wink: ) może zajrzeć (czego się dowiedzieć).
Bo przecież nie będzie cały czas patrzył każdemu w okolicy w umysł - zresztą to wykitować można od natłoku zbędnych informacji :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pt maja 23, 2003 9:50 pm

Atam, gadanie. psionik rozwala, psionik tralala.

1. Robicie kampanie dla psionikow. Tylko.
2. Psionik plus support i macie Millennium.

Takie dwa pomysly wymyslone w 10 sekund.
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

pt maja 23, 2003 9:52 pm

Seji pisze:
Atam, gadanie. psionik rozwala, psionik tralala.

1. Robicie kampanie dla psionikow. Tylko.
2. Psionik plus support i macie Millennium.

Takie dwa pomysly wymyslone w 10 sekund.


1) trochę nudne i dziwne :razz: nici z kampanii bo gracze zajmą się próbami zajrzenia nawzajem w swoje umysły :wink:
2) hehehe, zaraz Seji X-fajle w DnD umieści :razz:
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pt maja 23, 2003 9:56 pm

Twoja glowa w tym, zeby nie zajrzeli :P
A co do Xfajli, to polecam Slodki srebrny blues i kontynuwacje. Detektyw w swiecie fantasy. Jak sie chce, to wszystko sie da.
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

sob maja 24, 2003 9:36 am

Seji pisze:
Twoja glowa w tym, zeby nie zajrzeli :P
A co do Xfajli, to polecam Slodki srebrny blues i kontynuwacje. Detektyw w swiecie fantasy. Jak sie chce, to wszystko sie da.


Heh, to będą próbować - pozatym takie sztuczne obcinanie przez MG prób graczy tylko zepsuje zabawę. A nie uwierze że jak będą wszyscy psionikami to nie będzie im sie chciało sprawdzić który jest najmocniejszy i co sądzą o nim inni (i tu dodać lekki motyw paranoi :razz: )

O właśnie - co uważacie o psioniku-paranoiku? Czy wszystko co odczyta będzie nadinterpretowane jako spisek przeciw niemu, itd.
Ja tak kiedyś zrobiłem w Młotku (ale to nie był psionik i długa historia) i gracze mieli bardzo wesoło bo nie przeszło im przez myśl że zdobywane informacje które podaje jako MG są z gruntu fałszywe bo przefiltrowane przez umysł zdobywającego je paranoika :razz:

A tamte książki czytałem - chyba poza ostatnią niestety :(
 
Awatar użytkownika
ercon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 9:17 pm

sob maja 24, 2003 6:43 pm

ja po lekturze Podreczniak Psioniki troche lepiej sie ustosunkowalem do jej obecnosci w swiecie jednak ma to jakis sens dobrze zastosowane a ze u mnie gracze baaaardzo powoli awansuja to nabiera to dodatkowego smaku :) poprostu traktujcie psionike jak inny rodzaj magii jesli chodzi o DnD to bardziej mistyczny rodzaj magii :)
 
Awatar użytkownika
Zygfryd
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 02, 2003 9:53 am

ndz maja 25, 2003 8:03 pm

wnioskuje z tego że prawdziwe piękno psioników da się odkryć dopiero po odczytaniu podręcznika dla tej klasy...bo przed przeczytaniem widzi się ich w kszywym zwierciadle,hmm zmyślne
 
Awatar użytkownika
ercon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 9:17 pm

ndz maja 25, 2003 9:04 pm

choc moze w tym co kupilem za swoje pieniadze na sile doszukuje sie jakiegos sensu ale wyglada to zdecydowanie lepiej anizeli sobie wyobrazalem ale mam nadzieje ze mimo bonusow tej klasy Zapomniane Krainy nie zapelnia sie domoroslymi psionikami :D
 
Awatar użytkownika
Zygfryd
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: śr kwie 02, 2003 9:53 am

pt lip 11, 2003 9:32 pm

czyli przyznajesz że psionicy nie są potrzebni
 
Awatar użytkownika
ercon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 9:17 pm

sob lip 12, 2003 1:08 pm

ano nie sa na dobra sprawe potrzebne sa tylko 3 corerule booki a zasady i bajery z innych dodatkow nie sa potrzebne ale urozmaicaja gre a tych podrecznikow do samej 3 edycji jest od groma
 
Lucas Draco
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 80
Rejestracja: pt maja 23, 2003 4:19 pm

ndz lip 13, 2003 2:37 pm

A ja o psinice powiem w ten sposób:
zbędna ale ma jedno fajne rozwiązanie: oparta na punktach a nie "miejscach" na czary co jest strasznie wteges. Nie nawidzę tego, że mam ileś czarów zapamiętanych z danego poziomu i nic pokombunuję.
 
Awatar użytkownika
Kejmur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1684
Rejestracja: wt cze 15, 2004 4:35 pm

pt sty 30, 2004 9:07 pm

Możnaby poprostu zablokować umejętność czytania myśli. Wiem , że to by wypaczyło częściowow sens grania psionikiem , ale przynajmnie nie będzie psuło to przyjemności gry.

Hmmmm psion lub psychowojownik nie są przegiętymi postaciami , ale trzeba dla niekórych mocy wprowadzić ograniczenia w stylu np tą moc możesz używać raz na tydzień , miesiąc , itd. lub wogóle skasować tę moc. Poza tym psion ma małą KW ( 1k4 ) i w walce w zwarciu ma małę szanse na wygraną. No i przede wszystkim przystosować częściowo potwory i przygode dla takiego psiona/psychowojonika. Jeszcze raz potwierdzam obie te postacie nie są przegięte , ale trzeba wprowadzić kilka ograniczeń. Dzięki za uwage.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości