Zrodzony z fantastyki

 
Haesh
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 04, 2012 8:49 pm

Da się coś złożyć z tych kart?

sob lut 04, 2012 9:10 pm

Witam, niedawno zakupiłem sobie trochę kart do MTG, są to karty z czarnej talii. Nie znam się za bardzo na tej grze(tak samo jak koledzy) Dlatego mam do was prośbę, mógłby mi ktoś pomóc w złożeniu czegoś do grania? Oczywiście ma to być talia do gry z kolegami, więc nie zdziwcie się jakie mam karty :)
Tutaj wklejam listę kart które posiadam:
2 Prophetic Prism
3 Unholy Strength
3 Beseech the Queen
2 Mind Rot
4 Scar
2 Enslave
3 Tendrils of Corruption
2 Disentomb
3 Last Kiss
2 Poison the Well
2 Conaminated Ground
2 Fists of the Demigod
3 Death Rattle
1 Call of the Netherworld
1 Seal of Doom
1 Misery Charm
1 Vigor Mortis
1 Goryo's Vengeance
1 Pack's Disdain
1 Final Punishment
2 Rotting Legion
1 Macabre Waltz
1 Drag Down
1 Suppres
1 Helm of the Ghastlord
1 Gaze of Gorgon
1 Stronghold Discipline
1 Wit's End
1 Wayfarer's Bauble
3 Vendetta
1 Witch's Mist
2 Waking Nightmare
2 Sign in Blood
1 Cradle to Grave
1 Disemhowel
1 Essence Feed
1 Neverending Torment
4 Hoarder's Greed
2 Weakness
1 Executioner's Capsule
2 Bone Splinters
1 Hunting Hymn
1 Torture
1 Pretender's Claim

Z kart potworów posiadam:

1 Painwrecker Oni
1 Manaforge Cinder
1 Crowd of Cinders
3 Child of Night
2 Villainous Ogre
2 Sickle Ripper
1 Fleshwrither
2 Abyssal Noctornus
4 Augur of Skulls
1 Myr Moonvessel
1 Leaden Myr
2 Slaughterhouse Bouncer
2 Null Champion
1 Hidden Horror
1 Drudge Skeletons
1 Wall of Bone
1 Grixis Grimblade
1 Emberstrike Duo
1 Corrosive Mentor
1 Phyrexian Reaper
1 Nip Gwylion
1 Cruel Deceiver
2 Prickly Boggart
1 Dread Drone
1 Shambling Swarm
2 Dreg Reaver

Z góry dziękuje za pomoc w ułożeniu początkowej talii.

POSIADAM 20 KART SWAMPÓW!
Ostatnio zmieniony sob lut 04, 2012 10:06 pm przez Haesh, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Re: Da się coś złożyć z tych kart?

sob lut 04, 2012 9:56 pm

Proszę, wstaw nazwy kart w tag, o tak:
[mtg]Mortivore[/mtg]

- Mortivore. :)
Ostatnio zmieniony sob lut 04, 2012 9:56 pm przez Zephyel, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Haesh
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 04, 2012 8:49 pm

Re: Da się coś złożyć z tych kart?

sob lut 04, 2012 10:06 pm

Okej, wszystko zrobione :)
 
Awatar użytkownika
SceNtriC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 1:16 pm

Re: Da się coś złożyć z tych kart?

ndz lut 05, 2012 3:40 pm

Witam

Parę kart błędnie napisałeś, a że są nieznane, musiałem szperać po Gathererze - popraw proszę potem literówki ;)

W tej chwili nie mam za bardzo czasu na doradzenie konkretnego spisu, ale patrząc ogólnie

- Nie masz jakichś wielkich, mocarnych stworów, które same w sobie potrafią wygrywać gry. Jeśli takie byś miał, możliwe byłoby złożenie talii z małą liczbą kreatur, ale z dużą dozą wszelkich "niszczarek" (removalu) czy "zrzucaczy kart z ręki" (discardu), bo takimi dysponujesz. Poza tym masz jednak za mało lądów, jeśli jedyne co posiadasz, to 20 Swampów.
- Zresztą to, co opisałem powyżej (czyli talia bardziej kontrolna), wymagałoby troszkę ogrania i nie byłby to dobry wybór na początek. Tym niemniej musiałem to zaznaczyć.
- Uwzględniając, że jesteś początkujący, najlepszy dla Ciebie byłby napór, czyli talia oparta na atakowaniu przeciwnika i wielu szybkich kreaturkach. Patrząc na stwory jakie posiadasz, da się to zrobić - masz parę monstrów, które wchodzą w pierwszej czy drugiej turze i mogą śmiało pomóc w napieraniu na rywala. Ponadto, można to doprawić jeszcze paroma niszczarkami (np. Seal of Doom czy Vendetta), aby sobie torować drogę i już masz pomysł na deck, który na początek będzie w sam raz. Zwłaszcza, że masz tylko 20 Swampów.

Jak już pisałem, w tej chwili spisu nie podam, postaram się tutaj zajrzeć np. jutro wieczorem. A może ktoś mnie wyprzedzi z lepszą propozycją.

Pozdrawiam
 
Haesh
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 04, 2012 8:49 pm

Re: Da się coś złożyć z tych kart?

ndz lut 05, 2012 10:34 pm

Okej, dziękuje wszystkim za PW z poradami :)
Ostatnio zmieniony wt lut 07, 2012 7:57 pm przez Haesh, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Da się coś złożyć z tych kart?

pn lut 06, 2012 10:03 am

38 złotych za te karty to zdecydowanie za dużo wg mnie - jak wytargujesz mniej, to się będzie opłacało, bo mimo, że nie są to mocne karty, to są użyteczne :)
 
Awatar użytkownika
SceNtriC
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 367
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 1:16 pm

Re: Da się coś złożyć z tych kart?

pn lut 06, 2012 3:00 pm

2 Mortivore 2-4 zł
4 Terror 0,5-1 zł
4 Distress 0,5-1 zł
3 Black Knight 1-3 zł
2 Mind Sludge 1-2 zł

Razem: 14-27 zł

Licząc bardzo pesymistycznie (generalnie nie jestem specjalistą od cen, a to też nie jest dział od tego), to wychodzi ok. 20-25 zł za wszystko, zatem 38 zł to zdecydowanie zbyt duża cena. A czy coś z tego się przyda - do naporu mógłby być Black Knight, do innego typu talii w sumie reszta kart się przyda. Musisz sam zdecydować, ale 38 zł to zdzierstwo za to.

Deck, jaki bym z tego na początek skonstruował:

20 Swamp - nie masz niestety więcej, a by się chociaż jeszcze 1-2 lądy przydały
1 Leaden Myr - stwór, a poza tym też może dać manę, więc go sobie tutaj umieszczę

2 Prickly Boggart - pierwszoturowe stwory w tej talii to konieczność przy tak małej liczbie lądów, a Boggarty są tutaj w miarę porządne ze względu na Fear (This creature can't be blocked except by artifact creatures and/or black creatures.)
1 Nip Gwyllion - dodatkowe życie zawsze się przyda, ponadto kolejny stworek
1 Manaforge Cinder - nie można tego traktować jako manodajkę, ale jak już mówiłem, takie stwory są potrzebne
1 Moonvessel Myr - i kolejny
3 Child of Night - kolejny Lifelink, tym razem 2/1 za 2 many. Niezły stwór jak na ten deck, pozwala troszkę odbudować swoje zasoby życiowe na początku
2 Sickle Ripper - jeszcze lepszy stworek z powodu Withera - nasze obrażenia zostają na dłużej, choć sama kreatura pewnie szybko padnie z powodu 1 punktu wytrzymałości
4 Augur of Skulls - sam z siebie jakiś strasznie mocny nie jest (nawet powiedziałbym, że jest słaby), ale pozwala zdewastować rękę oponenta i przy okazji pakować niżej opisanego Nocturnusa
1 Emberstrike Duo - zwiększa się przy kolejnych czarach, warto też tutaj zwrócić uwagę, że część naszych kart jest jednocześnie czarna i czerwona - wtedy odpalają się oba zdolności tego stwora
2 Villainous Ogre - nie wykorzystujemy pełnego potencjału tego stwora, ponieważ nie mamy Demona, lecz 3/2 w 3 turze zawsze się przyda w agresywnej talii
2 Abyssal Nocturnus - 2/2 za 3 many, ale jeśli doprawimy deck discardem (kartami, które wyrzucają karty z ręki przeciwnika), to może być bardzo groźny i tak też ten deck zbudujemy
1 Corrosive Mentor - daje Wither wszystkim naszym stworom (poza Myrami), a sam, choć kiepsko napiera, to ma 3 z tyłu, więc teoretycznie ma duże szanse przeżycia
1 Crowd of Cinders - Fear i jako że mamy trochę tych czarnych stworów, to może niekiedy urosnąć. A niekiedy będzie bardzo słaby, ale i tak chyba warto zaryzykować
1 Shambling Swarm - niewygodny koszt nie jest tu problemem, bo i tak operujemy tylko czarną maną, a potrafi niekiedy zamieszać w szeregach przeciwnika
2 Dreg Reaver/Rotting Legion - jakiegoś kabana potrzebujemy, ale nie wiem, który jest lepszy (oba nie są zbyt dobre). Legion jest większy, ale wyciągnięty w kryzysowym czasie nie pomoże nam w bloku, za to Reaver - odwrotnie 4/3 nie jest złe, ale gorsze od 4/5

4 Scar - pozbywamy się małych stworów, a większe osłabiamy. Ponadto na znaczeniu zyskuje druga zdolność Emberstrike Duo
2 Mind Rot - jest ze względu na Nocturnusa, który jest chyba naszym najlepszym stworem w talii
2 Waking Nightmare - j.w. Ponadto pozbawiamy przeciwnika odpowiedzi, które trzyma w ręce (zakładamy, że koledzy będą posiadać talię o podobnej mocy)
3 Vendetta - czasami trzeba się pozbyć większego stwora (niestety, nie może być czarny), a mamy tylko 1 many. Vendetta tutaj pasuje, a uciekające życie można podciągnąć przez Child of Night czy Nip Gwyllion

Zostały cztery miejsca, jeśli dobrze liczę (całość liczy 60 kart). Proponuję tutaj 2 Enslave na szczególnie mocne stwory, tylko że 6 many przy 21 źródłach many to dość dużo. Ponadto przydałby się albo dodatkowy removal (w zależności od specyfikacji talii kolegów, np. Executioner's Capsule, Torture, Disembowel, Tendrils of Corruption, choć ponownie - mało lądów) albo postawić na większy dociąg kart kosztem życia (Sign in Blood).

Przemyśl to wszystko i rozkoszuj się wymyślaniem własnych koncepcji, bo to chyba w Magicu jest najfajniejsze ;) W razie czego śmiało pytaj, a kolegów z forum proszę o krytykowanie konstrukcji.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Da się coś złożyć z tych kart?

wt lut 07, 2012 10:13 pm

Dodam, że jeśli masz kilka złotych na udoskonalenie decku, to bardzo dobrze spisuje się połączenie Nip Gwyllion z Edge of the Divinity - w casualowym polu robi czasem dużo ;)
 
Haesh
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 04, 2012 8:49 pm

Re: Da się coś złożyć z tych kart?

wt lut 07, 2012 11:22 pm

Wczoraj z kolegą wymieniłem się na 2 Nip Gwyllion (w sumie mam 4), 4 Edge of the Divinity i 4 Nightsky Mimic (Właśnie polecił mi tą samą taktykę, co użytkownik powyżej :)). Posiadam złożonego decka z 68 kart, nie wiem jakie wyrzucić i za jakie wymienic te karty, które wypisałem powyżej. Prosiłbym was o poradę :)

Mój deck wygląda tak:
Landy:
22 Swampy
1 Leaden Myr

Istoty:
2 Nip Gwyllion
3 Child of Night
2 Mortivore
2 Abyssal Nocturnus
1 Crowd of Cinders
3 Black Knight
1 Corrosive Mentor
4 Augur of Skulls

Reszta:
2 Mind Rot
3 Unholy Strength
2 Mind Sludge
4 Distress
4 Terror
1 Sword of Vengeance
2 Enslave
2 Disentomb
1 Final Punishment
3 Tendrils of Corruption
2 Sign in Blood
1 Beseech the Queen

Zastanawiam się także nad dodaniem dwóch dodatkowych Swampów (mam w sumie 24), lecz nie wiem skąd wziąć na to miejsce w tej talii :(
Ostatnio zmieniony wt lut 07, 2012 11:39 pm przez Haesh, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Da się coś złożyć z tych kart?

śr lut 08, 2012 8:26 am

Na takiej mechanice, bardzo fajnym rozwiązaniem jest Bloodhusk Ritualist, który przy Nocturnusie na stole potrafi zrobić jesień średniowiecza nie tylko z ręki rywala.

Ponadto koniecznie zainwestowałbym w 2-3 sztuki Whispersilk Cloak. Shroud i nieblokowalność jest bardzo w cenie, zwłaszcza jeśli masz opcje zabić jednym atakiem. Można też popróbować z Cloak and Dagger, ale IMO ten pierwszy jest zdecydowanie lepszy.
 
Haesh
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 04, 2012 8:49 pm

Re: Da się coś złożyć z tych kart?

czw lut 16, 2012 5:16 pm

Powiększyłem swoją kolekcję o kilkanaście nowych potworów, lecz teraz sam nie wiem co wrzucić do mojego decku, prosiłbym was o pomoc :)

Wstępnie złożyłem taki deck:
http://www.mtgvault.com/ViewDeck.aspx?DeckID=297133

Co o nim myślicie? Może zamienić jakieś karty z sideboardu do decku głównego? Oprócz tego posiadam jeszcze takie karty jak Mind Sludge czy Vampire's Bite(Myślałem nad tym, żeby wyrzucić po 1 z discardów i wrzucić tam 2 Mind Sludge, a także zamienić 2 Unholy Strength na 2 Vampire's Bite'y) .
Ostatnio zmieniony czw lut 16, 2012 7:22 pm przez Haesh, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości