Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Z furii zrodzona

sob mar 17, 2012 5:04 pm

Ktoś czytał, ktoś coś wie?
 
Sawa_13
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czw mar 01, 2012 9:07 pm

Re: Z furii zrodzona

sob mar 17, 2012 6:36 pm

yabu pisze:
Ktoś czytał, ktoś coś wie?


Czytałem w oryginale. Całkiem fajna książka i do tego skończona, czyli nie trzeba czekać na żadne następne tomy :) .
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Z furii zrodzona

sob mar 17, 2012 6:56 pm

Zdaje się że w Polsce wydano dwa tomy; 'Z furii zrodzona', oraz 'Ścieżka furii'. Mówisz że to całość i więcej tomów nie będzie? Niesamowite. :shock: ISA coś skończyła?!
Czyli polecasz. Dodane do listy ewentualnych zakupów. :wink:
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Z furii zrodzona

sob mar 17, 2012 9:34 pm

Naprawdę dobre, warto.
Sawa_13 pisze:
i do tego skończona

Cały pic polega na tym, że w 2009r. Weber zapowiedział prequel i sequel tej historii.
 
Awatar użytkownika
Lapis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: pt lis 18, 2011 2:12 pm

Z furii zrodzona

sob mar 17, 2012 11:23 pm

Ale co to za różnica jeśli historia jest kompletna? Przykładowo Zamboch napisał chyba z 3 'cykle' po 2 tomy o Koniaszu, ale to jest wszystko domknięte i nie widac żeby autor planował juz następną pisząc to co pisze, albo zeby historia urywała sie w połowie i co dalej nie wiadomo.
 
Sawa_13
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czw mar 01, 2012 9:07 pm

Re: Z furii zrodzona

ndz mar 18, 2012 11:43 am

Dudi2 pisze:
Naprawdę dobre, warto.
Sawa_13 pisze:
i do tego skończona

Cały pic polega na tym, że w 2009r. Weber zapowiedział prequel i sequel tej historii.


Zapowiadać zapowiadał, a na horyzoncie nic. Tak samo jak od lat zapowiada prequel do Księżyca buntowników, i na zapowiedziach się kończy. Tak samo jak teoretycznie od lat z Ringo mówią że może napiszą kolejną część Marszu, a z Evans przebąkuje o kolejnej części Wrót. Dopóki Weber ma na głowie 3 serie honorki, schronienie i bhazella, to raczej kontynuacji innych cyki bym się nie spodziewał tym bardziej że zarówno Księżyc, jaki i Furia mają całkiem satysfakcjonujące zakończenia i może je zostawić w spokoju. Trzeba sobie zdać sprawę że On od lat wypuszcza minimum 2 książki w roku a do tego ma trójkę dzieci w wieku szkolnym. Facet naprawdę ma co robić. Tak więc dopóki oficjalne informacje nie pojawią się to w takie zapowiedzi nie wierzę, choć nie wątpię że napisać to on chciałby. :D
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Z furii zrodzona

ndz mar 18, 2012 12:06 pm

Może też zacząć podpisywać własnym nazwiskiem wypociny innych autorów. Jak dotąd to co pisze jako współautor nie odbiega poziomem. Jest jednak już instytucją, może więc pójść na łatwiznę. :wink:
 
kabiel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 78
Rejestracja: pn lip 19, 2010 9:53 am

Z furii zrodzona

ndz mar 18, 2012 3:09 pm

czytałam oba tomy Furii, bardzo mi się podobały, to jest najklasyczniejsza militarna space opera, a ja takie lubię najbardziej :D Z tym że pierwszy tom był fajniejszy, drugi poprzez ten element greckiej mitologii (Tezyphone) sprawił, że historia stała się dużo mniej prawdopodobna (ja tam lubię Webera właśnie za to że jego historie maja duży stopień prawdopodobieństwa. ale tak czy inaczej książka b. fajna, kto czytał Dahak i mu się podobało, to Furia też mu się będzie podobać :spoko:
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Re: Z furii zrodzona

czw mar 29, 2012 12:09 am

Sawa_13 pisze:
Dudi2 pisze:
Naprawdę dobre, warto.
Sawa_13 pisze:
i do tego skończona

Cały pic polega na tym, że w 2009r. Weber zapowiedział prequel i sequel tej historii.


Zapowiadać zapowiadał, a na horyzoncie nic. Tak samo jak od lat zapowiada prequel do Księżyca buntowników, i na zapowiedziach się kończy. Tak samo jak teoretycznie od lat z Ringo mówią że może napiszą kolejną część Marszu, a z Evans przebąkuje o kolejnej części Wrót. Dopóki Weber ma na głowie 3 serie honorki, schronienie i bhazella, to raczej kontynuacji innych cyki bym się nie spodziewał tym bardziej że zarówno Księżyc, jaki i Furia mają całkiem satysfakcjonujące zakończenia i może je zostawić w spokoju. Trzeba sobie zdać sprawę że On od lat wypuszcza minimum 2 książki w roku a do tego ma trójkę dzieci w wieku szkolnym. Facet naprawdę ma co robić. Tak więc dopóki oficjalne informacje nie pojawią się to w takie zapowiedzi nie wierzę, choć nie wątpię że napisać to on chciałby. :D


Niedawno John Ringo zapowiedział, że jest gotowy aby napisać sequel "Nas niewielu" (cykl "Imperium Człowieka"). Jakby dostał zielone światło, to książka byłaby gotowa bodaj za cztery lata - ze względu kontraktów na inne książki. Na razie nie wiadomo co na to Weber (współautor) - wcześniej ogłosił, że jest zainteresowany tylko prequelem (dziejącym się w czasach Mirandy McClintock). Ringo zapowiada, że jest gotów napisać trzy powieści - prawdopodobnie o wojnie domowej z księciem Aueolą i wojnie z Imperium Cavazańskim ("Świętymi").
Jak dla mnie bomba :) . Trzymam kciuki za Ringo.
 
Awatar użytkownika
Boruta
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr sty 05, 2005 6:04 am

Re: Z furii zrodzona

sob mar 31, 2012 8:48 am

Dudi2 pisze:
Trzymam kciuki za Ringo.

A ja nie. Facet ma sprawny warsztat, ale nie trawię jego jazd, a już panegirykiem na cześć SS przegiął na maksa. Jeśli pozwolić mu to zrobic samemu, to wyjdzie z tego kolejny paszkwil o dzielnych hitlerowcach walczących ze złymi ekologami i zbawiennym wpływie cywilizacji białego człowieka na ludy tubylcze.
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Z furii zrodzona

ndz kwie 01, 2012 1:58 am

No fakt, bohaterowie "Warty na Renie" byli już przegięciem. Ringo "popełnił" ją z Tomem Kratmanem, mimo wszystko czytało się ją całkiem fajnie (jeśli nie liczyć jednego kompletnie bzdurnego antypolskiego "epizodu").
Ech, te Tygrysy III 8) .
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Z furii zrodzona

ndz maja 06, 2012 12:32 pm

Kabiel ma rację. Druga część to bardziej fantasy niż SF. :)
 
marioking
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 11:51 pm

Re: Z furii zrodzona

sob maja 12, 2012 10:26 am

Furie fajnie sie czyta ale jednak troche draznilo to mitologiczne podejscie, coprawda fantasy tez lubie ale juz niezbyt mixowanie. Co szkodzilo zeby zamiast tej fantasy zwyczajnie z racji na traumatyczne przezycie nie obidzily sie w niej wlasnie umiejetnosci telepatyczne ktore pozowoliby jej by fabula biegl tak jak biegla tylko bez tego fantasy i czytaloby sie jeszcze lepiej.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Z furii zrodzona

sob maja 12, 2012 3:31 pm

Jak lubię SF Webera, tak nie znoszę jego fantasy. Furie jeszcze można czytać, gorzej z tą jego serią fantasy, nawet nie pamiętam tytułu. Zrezygnowałem po kilkunastu kartkach. :wink:
 
Sawa_13
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czw mar 01, 2012 9:07 pm

Re: Z furii zrodzona

ndz maja 13, 2012 8:36 am

yabu pisze:
Jak lubię SF Webera, tak nie znoszę jego fantasy. Furie jeszcze można czytać, gorzej z tą jego serią fantasy, nawet nie pamiętam tytułu. Zrezygnowałem po kilkunastu kartkach. :wink:


Chodzi Ci o cykl Przysięga Mieczy, właśnie wychodzi 4 cześć w stanach, War Maid's Choice (Wybór Wojennej Panny). Czytałem juz. Bardzo fajne, jak cały cykl zresztą. Jeżeli chodzi o Wbera to ja natomiast nie mogłem zupełnie przebrnąć przez Hell's Gate. Ale dla każdego coś miłego. :D
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Z furii zrodzona

ndz maja 13, 2012 9:59 am

'Brama Piekieł' jest obliczona na kilkanaście tomów, przynajmniej tak można wywnioskować z tempa rozwoju akcji. :wink: Teraz rzeczywiście jest niekompletne. Lubię długie cykle, wolałbym zacząć czytać ten cykl po jego zakończeniu. A na to się nie zanosi. Weber uwikłał się w zbyt wiele serii.
 
marioking
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 11:51 pm

Z furii zrodzona

ndz maja 13, 2012 11:24 am

sam jakos do tej bramy piekel nie moge sie zebrac i cos nie wciaga, chociaz moze jeszcze raz sprobuje :P Dla zabicia cxzasu, bo nie moge sie doczekac kolejnej czesci safeholda, jeszcze 4 miesiece :(
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Z furii zrodzona

ndz maja 13, 2012 7:42 pm

War Maid's Choice (Wybór Wojennej Panny).

Ja mam tylko nadzieję że jakoś zgrabniej to przetłumaczą.
A tak pozatym cieszę się ze wychodzi wreszcie kolejny tom tej serii. Bardzo mi sie spodobała (mimo że pisana w stylu bardzo podobnym do lekkiej twórczości pana Salvatore w ramach Forgoten Realms) a bałem się ze to była trylogia
 
Sawa_13
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czw mar 01, 2012 9:07 pm

Re: Z furii zrodzona

ndz maja 13, 2012 9:38 pm

Doom pisze:
War Maid's Choice (Wybór Wojennej Panny).

Ja mam tylko nadzieję że jakoś zgrabniej to przetłumaczą.


Weber przebąkiwał coś o 5 tomach, ale znając go może to się rozrosnąć. Co do tłumaczenia, to będą musieli trzymać się tego co mają w Przysiędze Wietrznego Jeźdźca, tam już war maid musiało być tłumaczone i powinni tak pojechać dalej.
 
Awatar użytkownika
Boruta
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: śr sty 05, 2005 6:04 am

Re: Z furii zrodzona

pn maja 14, 2012 12:32 am

yabu pisze:
Jak lubię SF Webera, tak nie znoszę jego fantasy. Furie jeszcze można czytać, gorzej z tą jego serią fantasy, nawet nie pamiętam tytułu. Zrezygnowałem po kilkunastu kartkach. :wink:

Jak dla mnie bardzo pozytywne. Ale ja jestem "dziwny" w kwestii fantasy. ;-)
Sawa_13 pisze:
ja natomiast nie mogłem zupełnie przebrnąć przez Hell's Gate. Ale dla każdego coś miłego. :D

Początkowo też. Z czasem mnie wzięło.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Z furii zrodzona

pn maja 14, 2012 9:31 pm

Na razie to mało tego czasu było. :razz:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości