Zrodzony z fantastyki

Jak oceniasz cenę książki?

Cena za wysoka, jakbyś obniżył, to kupię (może być 5 zł).
Brak głosów
Cena za wysoka, jakbyś obniżył, to kupię (poniżej 5 zł).
Brak głosów
Cena za wysoka, ale nawet jakbyś obniżył, raczej nie kupię.
Brak głosów
Cena dobrze dobrana, namyślam się nad zakupem.
Brak głosów
Cena dobrze dobrana, ale nie kupię i tak.
1 (25%)
Nawet za darmo by mi się nie chciało ściągać tego chłamu.
1 (25%)
Cena za niska :D
Brak głosów
Kupiłem i uważam, że było warto.
2 (50%)
Kupiłem i uważam, że nie było warto.
Brak głosów
 
Liczba głosów: 4
 
Gedeon

Moja pierwsza książka

czw kwie 19, 2012 9:20 pm

Na razie tylko w formacie elektronicznym :wink:
Zawiera 8 opowiadań - w tym publikowane na tym forum ,,Szczęśliwy dzień Meduzy" i ,,Schizma na Socratesie".
Opowiadania utrzymane w konwencji fantasy (niby historia alternatywna, ale baaardzo luźny związek z realnymi dziejami... dobra, w zasadzie żaden :D) oraz space-opery (ale opowiadania są raczej "kameralne", skupiają się na kilku postaciach, nie znajdziecie tu wielkich bitew w przestrzeni - może kiedyś...).


KSIĄŻKA ZOSTAŁA USUNIĘTA.
Ostatnio zmieniony pt gru 21, 2012 7:05 pm przez Gedeon, łącznie zmieniany 10 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Moja pierwsza książka

pt kwie 20, 2012 7:18 am

A kiedy planujesz wydać w formie tradycyjnej?
 
Awatar użytkownika
Dawidek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 01, 2010 8:32 pm

Moja pierwsza książka

pt kwie 20, 2012 10:09 am

Gdy po ściągnięciu fragmentu i otworzeniu go, przeczytałem we Wprowadzeniu, że autor dziękuje za to, że czytelnik zdecydował się "zakupić książkę", to straciłem całą ochotę na dalszą lekturę...
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Moja pierwsza książka

pt kwie 20, 2012 10:31 am

Umm, a kiedy będzie na android markecie? :)
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Moja pierwsza książka

pt kwie 20, 2012 10:33 am

@ Dawidek

Nie takie rzeczy zdarzają się, i to nawet w renomowanych wydawnictwach.
 
Gedeon

Moja pierwsza książka

pt kwie 20, 2012 12:03 pm

Earl
A kiedy planujesz wydać w formie tradycyjnej?

To już nie zależy ode mnie.

Dawidek, oczywiście masz prawo do swojego zdania, ale jeżeli odrzucasz całą książkę z powodu takiego błędu, to dla mnie to przesada - ale oczywiście, rzecz gustu. Zapewne swoją wypowiedzią pogrzebałeś moje ostatnie szanse na to, żeby ktoś to kupił, ale wybaczam :wink:

Albiorix - a co to dokładnie jest ów ,,android market"? To jest sklep, format?
Ostatnio zmieniony pt kwie 20, 2012 5:51 pm przez Gedeon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Moja pierwsza książka

pt kwie 20, 2012 12:10 pm

Teraz to się nazywa Google Play w sumie.

http://books.google.com/ebooks/app
 
Gedeon

Moja pierwsza książka

pt kwie 20, 2012 12:17 pm

Hmm, a tak w sumie, to czemu chciałbyś, żeby pojawiło się akurat tutaj? To ma jakiś związek z czytnikiem, którego używasz? Jeżeli chodzi o format książki, to wkrótce (jeszcze dziś) powinny zostać wygenerowane jeszcze dwa pliki, wersja w formacie ePub i Mobi, być może tego typu pliki masz możliwość zgrać na swojego Androida?
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Moja pierwsza książka

pt kwie 20, 2012 12:25 pm

Ja mogę wszystko zgrać na androida. Ale w google play kupuje i posiada mi się łatwiej - książki, filmy i aplikacje. Jak już coś kupię tam to jest przypisane do mojego konta i mam to dostępne na wszystkich androidowych telefonach i padach oraz na komputerze w przeglądarce. I płacę klikając "zapłać". Google play to super platforma hej!
Ostatnio zmieniony pt kwie 20, 2012 12:26 pm przez Albiorix, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Gedeon

Moja pierwsza książka

pt kwie 20, 2012 12:40 pm

No fajnie, fajnie, ale jak widzę, tutaj chyba trzeba się dogadać z firmą, żeby opublikować, więc na razie niestety raczej nie będzie... Ale zapraszam do ściągnięcia z wydaje.pl - to jest strona odpowiedniejsza dla takich amatorów, jak ja.

Acha, Dawidek - okazało się, że mam możliwość edytowania książki, w związku z czym poprawiłem błąd o którym pisałeś. Dzięki za jego wskazanie. Dodam jeszcze, że ten fragment, gdzie się on znajdował, został dodany już po korekcie (o ile uznasz takie usprawiedliwienie).
Ostatnio zmieniony pt kwie 20, 2012 12:44 pm przez Gedeon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Moja pierwsza książka

pt kwie 20, 2012 2:15 pm

No niestety, ale google play to nie self publishing.
 
Gedeon

Moja pierwsza książka

pt kwie 20, 2012 5:51 pm

Otóż to.
Przy okazji dzięki Gacoperz, bo to Ty mi dałeś linka do wydaje.pl.
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Moja pierwsza książka

pt kwie 20, 2012 6:10 pm

Cieszę się, że miałeś odwagę go użyć :)
 
Gedeon

Moja pierwsza książka

pt kwie 20, 2012 7:54 pm

Odwagi? Czyżby korzystanie z tego serwisu wiązałoby się z jakimiś zagrożeniami, o których nie wiem? :shock:
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Moja pierwsza książka

pt kwie 20, 2012 8:25 pm

Faktycznie, zabrzmiało groźnie. :razz:
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Moja pierwsza książka

pt kwie 20, 2012 9:11 pm

Zaprzedanie duszy Mrocznym Potęgom to chyba jest zagrożenie?
 
Gedeon

Moja pierwsza książka

pt kwie 20, 2012 9:35 pm

Łorany, to ONI mają swoje udziały w tej firmie? Nie wiedziałem...

Tak jestem ciekaw, czy doczekam chwili, kiedy ktoś wypowie się w tym temacie nt treści książki :wink:
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Moja pierwsza książka

sob kwie 21, 2012 3:41 pm

A jak wygląda płatność? Przelewem, smsem czy może u listonosza?
 
Gedeon

Moja pierwsza książka

sob kwie 21, 2012 4:23 pm

Na pewno jest przelew tradycyjny i internetowy oraz karta płatnicza.
 
Awatar użytkownika
AdDur
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 3:27 pm

Moja pierwsza książka

ndz kwie 22, 2012 5:20 pm

Przeczytałem. Według mnie całkiem, całkiem. Czyta się miło i nic mnie raziło w czasie lektury. Szczególnie do gustu przypadła mi Schizma na Sokratesie i Prezent pożegnalny. Ogólnie odnoszę wrażenie że lepiej radzisz sobie z science-fiction niż fantasy, ale to tylko moje luźne wynurzenia... Tak czy siak - polecam.
 
Gedeon

Moja pierwsza książka

ndz kwie 22, 2012 11:41 pm

No proszę, myślałem, że ,,Prezent" to jeden z gorszych tekstów, a już druga osoba mi pisze, że podobał się jej najbardziej.
 
Ethelion
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pt wrz 09, 2011 6:08 pm

Re: Moja pierwsza książka

czw kwie 26, 2012 8:06 pm

Przeczytałem wszystkie fragmenty opowiadań, i muszę przyznać że są one bardzo dobrze wykonane. Wszystko jest po układane itp, może czasami(ale rzadko) można było natrafić na błędy w pisaniu, ale całość prezentuje się nieźle. Najbardziej chyba podobało mi się ten fragment z meduzą, wspaniała przedstawienie sytuacji ze strony naszego żeńskiego potworka 8)
Ostatnio zmieniony czw kwie 26, 2012 8:12 pm przez Ethelion, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Gedeon

Moja pierwsza książka

czw kwie 26, 2012 10:14 pm

No cieszę się, że się podobało (wszystkie fragmenty? To znaczy ,,darmowe fragmenty", bo ich było tylko dwa, czy ,,wszystkie opowiadania"?).
Niestety, faktycznie, pomimo pomocy kolegów, nie udało się wyłapać wszystkich literówek. Ale teraz udziela mi pomocy osoba, która robi to naprawdę profesjonalnie. Błędy są sukcesywnie wyłapywane i usuwane.
 
Awatar użytkownika
Nausicaa
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: pn lip 12, 2010 10:19 pm

Moja pierwsza książka

sob kwie 28, 2012 11:20 pm

To co znalazłam w próbce jest poprawne, ale właściwie przewidywalne. A ja chciałabym zostać zaskoczona.
 
Yemoon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 9:10 am

Moja pierwsza książka

ndz kwie 29, 2012 8:52 am

Przeczytałem darmowy fragment. Jest naprawdę dobrze. Widać że masz rozwiniętą wyobraźnię. Tak trzymaj, a jeszcze lepiej napisz coś obszerniejszego tzn powieść. Masa osób pisze opowiadania i nie cieszą się one popularnością wśród kupujących.
Wstaw ebooka na amazon.com. Warto!
 
Gedeon

Moja pierwsza książka

ndz kwie 29, 2012 4:16 pm

Yemoon
Przeczytałem darmowy fragment. Jest naprawdę dobrze. Widać że masz rozwiniętą wyobraźnię. Tak trzymaj, a jeszcze lepiej napisz coś obszerniejszego tzn powieść. Masa osób pisze opowiadania i nie cieszą się one popularnością wśród kupujących.
Wstaw ebooka na amazon.com. Warto!


Bardzo dziękuję za opinię i poradę - tym cenniejszą, że z ust innego self-publishera.

Powieść jest dla mnie dużo trudniejszą formą. Jedną pisałem - mam już ponad 200 stron - ale zawiesiłem, kiedyś będę musiał ją zacząć od początku... albo drastycznie przerobić (przy czym to pierwsze jest dużo łatwiejsze). Po prostu wielość wątków powoduje, że tekst przeradza się mętne wywody postaci, mające wyjaśnić czytelnikowi o co chodzi.
Aczkolwiek, jeśli ten tom będzie się cieszył powodzeniem, planuję następny gdzie będą 3 długie opowiadania/minipowieści (co najmniej takie jak ,,Prezent" i ,,Sprawy rodzinne").

Jeszcze raz dziękuję za dobre słowo. Życzę powodzenia w dalszej pracy twórczej i w sprzedaży Twego ebooka.


edit:
Nausicaa
To co znalazłam w próbce jest poprawne, ale właściwie przewidywalne. A ja chciałabym zostać zaskoczona.

Oczywiście. Bo prawdziwe niespodzianki i punkty kulminacyjne znajdują się w tych częściach opowiadań, których nie ma w darmowych fragmencie. Wszak to tylko próbki, zawiązanie akcji, wykładanie w nich kart na stół nie ma sensu. Nie wiem, może uciąłem je w złym momencie? Aha, czy czytałaś wersję z dwoma fragmentami, czy trzema? Bo jeśli z dwoma, to może ściągnij nową - tam ,,ujawniam" nieco więcej tekstu i być może to Cię zaciekawi. Ręczę, że część opowiadań nie kończy się w przewidywalny sposób.
A jeśli chodzi o opowiadanie nr 1, zamieszczone w całości, to tam akurat żadnego zaskoczenia nie ma, bo przecież każdy w miarę inteligentny i kulturalny człowiek od początku wie, co spotka Meduzę. W tym tekście koncept nie polega na momencie zaskoczenia tylko bardziej na nastroju i spojrzeniu na postać.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 29, 2012 4:28 pm przez Gedeon, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
AdDur
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 3:27 pm

Moja pierwsza książka

ndz kwie 29, 2012 4:51 pm

Nausicaa

Początek Schizmy i Lądu Ostatecznego rzeczywiście nie jest zaskakujący, bo zaskok jest dalej (w Schmiźmie szybciej, w Lądzie troszkę dalej). Trudno ocenić całe opowiadanie na podstawie początku i szczerze zachęcam abyś przeczytala resztę. Czyta się miło i niewąpliwie znajdziesz elementy, które cię zaskoczą.

Pozdrawiam
AdDur
 
Bergho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 9:05 pm

Re: Moja pierwsza książka

czw maja 17, 2012 10:39 pm

Zapoznałem się z przedstawionymi fragmentami. Meduzę znałem wcześniej i trzeba przyznać, że naprawdę przyjemnie się ją czyta. Co do "Schizmy..." - świat przedstawiony nieźle się prezentuje. Postacią też niczego nie brakuje, zwłaszcza przypadł mi do gustu herszt bandy i jego tłumacz. chyba trochę za szybko zmarnowany potencjał ciekawej postaci. To jedyne do czego mam zarzut. O "Lądzie" jak na razie nie mogę zbyt wiele powiedzieć. Bohaterowie przedstawieni jak należy, zawiązanie akcji również. No i tytuł w pełni adekwatny do treści. Co zaś się tyczy "zarzutu" o brak zaskoczeń, w "Lądzie" jest to w zupełności uzasadnione. Przy przyjętej tu konwencji sam początek to zdecydowanie za wcześnie, wszak atmosfera grozy i tajemnicy powinna narastać, by zaskoczyć w niespodziewanym momencie. Na pewno początek zachęca do zapoznania się z resztą. We wszystkim sprawna narracja i ciekawe dialogi.
 
Awatar użytkownika
polterka
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:41 pm

Moja pierwsza książka

pt maja 25, 2012 8:08 am

Gedeonie - zapoznałam się z tymi fragmentami i powiem,że nawet mnie to zaciekawiło.I jeśli będę miała okazję,z pewnością kupię.Pozdrawiam. I powodzenia.
 
Gedeon

Moja pierwsza książka

pt maja 25, 2012 9:30 pm

Dziękuję za opinie i za życzenia.
Bardzo proszę, aby każda osoba, która zakupi, dawała mi o tym znać - w temacie, albo na pw. Dlaczego? Bo za jakiś czas mam zamiar wypuścić wydanie ,,rozszerzone-poprawione" i żeby było uczciwie, osoby, które zakupiły obecną wersję, dostaną nowe ,,wydanie" za darmo (inaczej byłyby pokrzywdzone).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości