Zrodzony z fantastyki

 
Avallach7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pt sie 27, 2010 1:43 pm

Nieumarły zaklinacz elf a przygotowywanie czarów

pt maja 25, 2012 3:04 pm

Mam problem odnośnie czasu jaki postać które nie sypia musi poświęcić na regenerację czarów. W SRD w sekcji czary jest napisane:
Dzienne szykowanie czarów: Każdego dnia zaklinacze i bardowie muszą skupić myśli na rzucaniu czarów. Jak czarodziej potrzebują 8 godzin odpoczynku, po którym koncentrują się 15 minut (bard w czasie owej koncentracji musi śpiewać, recytować lub grać na jakimś instrumencie), w trakcie których przygotowują umysł do rzucenia dostępnych dziennie zaklęć. Postać, która nie odświeży się w ten sposób, nie odzyskuje wykorzystanych dzień wcześniej komórek na czary.

Z drugiej strony w opisie rasy elf, do której należy moja postać można znaleźć:
Elfy nie śpią w ten sam sposób co członkowie innych typowych ras - codziennie medytują, wpadając w głęboki trans na cztery godziny. Odpoczywając w ten sposób, zyskują te same korzyści, co ludzie śpiący 8 godzin.

Wbrew temu co twierdzi mój MG, wydaje mi się że skoro pisze o "tych samych korzyściach", to dotyczy to także możliwości przygotowania czarów już po tych 4 godzinach i 15 minutach.
Na dodatek, dochodzi możliwość użycia Pierścienia Wyżywienia, w którego opisie czytamy:
Pierścień wyżywienia: Pierścień ten zapewnia osobie, która ma go na palcu, ilość składników odżywczych wystarczającą, by nie umarła. Ponadto odświeża również jej ciało i umysł – dwie godziny snu wystarczają właścicielowi, by odpoczął tak, jakby spał osiem.

Czy to z kolei może, niezależnie od rasy, skrócić w takim razie czas przygotowywania czarów do 2h 15min?

Do tego dochodzi jeszcze nietypowa kwestia - gram nieumarłym. Nie męczę się, nie śpię, nie odpoczywam. Czy w takim razie wystarczy mi te 15 minut na przygotowanie się? MG nie dość że twierdzi, że bez względu na rasę czy szablon wielogodzinny odpoczynek jest konieczny, to jeszcze nie pozwala na niego jeśli kilkanaście metrów odemnie słychać jęki zombie, które jednak nie są w stanie mi bezpośrednio zagrozić (gram 10-poziomowym wampirem).

Ile moja postać musi poświęcić czasu, żeby zregenerować wszystkie komórki czarów?
 
Steenan
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1299
Rejestracja: czw mar 04, 2004 8:58 pm

Nieumarły zaklinacz elf a przygotowywanie czarów

pt maja 25, 2012 3:25 pm

Potrzebujesz zawsze 8h odpoczynku - przy czym nie musi to być sen. Dopóki nie podejmujesz żadnego większego wysiłku (psychicznego lub fizycznego), nie walczysz i nie czarujesz, możesz wykorzystać ten czas wedle swojego uznania, skoro i tak nie śpisz. Poczytaj ciekawą książkę, pogadaj ze znajomymi, przygotuj plan podboju świata.

Dziwne odgłosy nie są żadną przeszkodą w odpoczynku, jeśli ty nie reagujesz zwiększoną czujnością. Skoro uważasz, że te zombie są niegroźne, zignoruj je i rób swoje. MG może najwyżej uznać, że w takiej sytuacji, jeśli zaatakują, automatycznie uzyskują zaskoczenie.
 
Avallach7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pt sie 27, 2010 1:43 pm

Nieumarły zaklinacz elf a przygotowywanie czarów

pt maja 25, 2012 3:29 pm

Czyli czterogodzinna medytacja elfów zapewniająca "te same korzyści" co 8 godzinny sen się nie liczy? :<
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Nieumarły zaklinacz elf a przygotowywanie czarów

pt maja 25, 2012 6:43 pm

 
Avallach7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pt sie 27, 2010 1:43 pm

Nieumarły zaklinacz elf a przygotowywanie czarów

pt maja 25, 2012 7:00 pm

Dalej trochę nie pasuje mi to do postaci nieumarłej, u której odpoczynek wydaje się dziwny, ale rozumiem o co chodzi. Błędnie utożsamiałem "8 godzin odpoczynku" ze snem, którym najczęściej są, ale widocznie nie są z nim jednoznaczne.
Cóż, jak mus to mus.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości