Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Hugin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: czw lut 17, 2005 1:38 pm

Jest Czerwiec i czytam:

pt cze 01, 2012 1:10 pm

Lato nadchodzi, upałów na razie nie widać ale gdy nadejdą najgorętsze godziny można spędzić na miłej lekturze ...

dziś zacząłem czytać "Kancelarie" Johna Grishama, po przeczytaniu połowy wygląda na kompilacje "Rainmakera" "Obrońcy ulicy" i "Króla pozwów".
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Jest Czerwiec i czytam:

pt cze 01, 2012 3:24 pm

Skończyłem Erebos U. Poznanski - niezła, wciągająca książka o tajemniczej grze komputerowej która wymaga zaangażowania także w realu. Literatura młodzieżowa, ale ja jako starszy czytelnik nie nudziłem się. Minus dla wydawnictwa za opis na okładce - zdradza fakt który w akcji jest umiejscowiony w drugiej połowie książki.
 
Awatar użytkownika
Dawidek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 01, 2010 8:32 pm

Re: Jest Czerwiec i czytam:

pt cze 01, 2012 9:55 pm

Smutna historia braci Grossbart - na razie dwa pierwsze rozdziały, na razie nieźle, zobaczym jak dalej...
Kłamca - wziąłem do pociągu i już prawie kończę... w sumie lubię czcionkę FS, do telepiącego pociągu jest w sam raz.
 
Awatar użytkownika
Najaa
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: ndz sie 07, 2011 8:15 pm

Jest Czerwiec i czytam:

pt cze 01, 2012 10:26 pm

Zaczynam Casket of Souls Lynn Flewelling
 
Awatar użytkownika
Asthariel
Szef działu
Szef działu
Posty: 620
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 7:56 pm

Jest Czerwiec i czytam:

pt cze 01, 2012 10:26 pm

Po 2.5 roku od pierwszego czytania, drugi raz przebijam sie przez Myto Ogarów Stevena Eriksona. I choć serię kocham, to z perspektywy czytelnika znającego całość cyklu, książka nie zasługuje na ocenę, którą jej wystawiłem. Moja największa wpadka recenzencka, dziś dałbym Mytu 6.
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Jest Czerwiec i czytam:

ndz cze 03, 2012 4:32 pm

Infoszok Davida Louisa Edelman. Jakaś taka nie-Fabryczna ta książka choć wydana przez te wydawnictwo. Wizja przyszłości po wojnie z myślącymi maszynami (wygranej ale okupionej dużymi stratami), w której dominują korporacje bio/logiczne (połączenie nanotechnologii z informatyką). Wizja dość ciekawa, niedokończona bo to początek trylogii.
 
Awatar użytkownika
Scobin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4449
Rejestracja: śr lis 07, 2007 2:04 pm

Re: Jest Czerwiec i czytam:

pn cze 04, 2012 10:34 am

To wprawdzie nie literatura, ale pewnie może Was zaciekawić: "Małpy Pana Boga" Macieja Parowskiego. Zostało mi jeszcze kilkadziesiąt stron, czyta się sprawnie, bo to zbiór krótkich, zwykle parostronicowych tekstów, będący wyborem z okołotrzydziestoletniego recenzenckiego i publicystycznego dorobku autora. Dobra rzecz na tegoroczne trzydziestolecie "Fantastyki" (obecnie oczywiście "Nowej Fantastyki") i źródło ciekawej wiedzy o historii fandomu fantastycznego w naszym kraju. Polecam, Stanisław Krawczyk. :-)
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest Czerwiec i czytam:

wt cze 05, 2012 9:27 pm

Zacząłem czytać "Dżihad kontra McŚwiat" B. Barbera. Mam tę książkę od 5 lat, ale jakoś wcześniej nie miałem do niej przekonania, ale wczoraj zacząłem i jestem na 115 stronie.
 
Awatar użytkownika
Heos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 11:53 pm

Jest Czerwiec i czytam:

wt cze 05, 2012 10:16 pm

"Burton i Swinburn w Dziwnej Sprawie Skaczącego Jacka" autorstwa marka Hoddera.

Przychylam się do opisu na okładce: "Tak dobrego debiutu nie czytałem od lat".
 
irdyb
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 08, 2012 11:24 am

Re: Jest Czerwiec i czytam:

śr cze 06, 2012 1:35 pm

"Dyżur w sądzie"( czyli "Jury service" ) jedno z opowiadań Strossa i Doctorowa mających wejść w skład „The Rapture of the Nerds” (oczywiście w książce ma być poprawione, a tutaj w dotychczasowej wersji) jest dostępne po polsku pod adresem http://sf.giang.pl/Charles_Stross_i_Cor ... sadzie.php . Trochę mi głupio, bo oni zapowiadają książkę na wrzesień, a ja już proponuję polski przekład, ale ostatecznie opowiadanie ma ponad dziesięć lat.
 
Awatar użytkownika
Ifryt
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 912
Rejestracja: śr mar 03, 2004 5:07 pm

Re: Jest Czerwiec i czytam:

śr cze 06, 2012 1:43 pm

Odpoczywając na chwilę od fantastyki czytam "Oblężenie" Artura Perez-Reverte - opowieść o Kadyksie z czasów wojen napoleońskich. Całkiem ciekawe, choć utwierdzam się, że wolę fantastykę od takich typowych powieści głównonurtowych (trochę tu kryminału, trochę romansu, trochę przemyśleń o świecie i ludziach).
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Jest Czerwiec i czytam:

śr cze 06, 2012 11:46 pm

Kończę powtarzać trzeci tom 'Schronienia' Webera. Czwarty mógłby wyjść właśnie teraz. :wink:
 
Awatar użytkownika
Nausicaa
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: pn lip 12, 2010 10:19 pm

Jest Czerwiec i czytam:

pt cze 08, 2012 12:36 am

U mnie Palimpsest Valente - początek sympatyczny, lubię książki bardziej oniryczne niż fantasy.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Jest Czerwiec i czytam:

ndz cze 10, 2012 1:15 pm

Może będziecie w stanie pomóc w szukaniu pewnej książki z dzieciństwa. Z tego co pamiętam (luźne skrawki, to była czwarta klasa podstawówki): piłka nożna, Związek Radziecki, jakiś przyzakładowy klub sportowy (zakład miał prawdopodobnie coś wspólnego z samolotami, ale tego nie jestem w stu procentach pewien), puchar spartakiady bodajże, bramkarz który nauczył się najlepiej na świecie bronić dzięki temu że melony przerzucał czy tam arbuzy na rzece, potem zdradził ten przyzakładowy klub i przeszedł do innego, ale w meczu ostatniej szansy (UWAGA SPOILER) wpuścił w końcu bramkę, ponieważ jego był kolega z drużyny sprytnie odegrał nogę podeszwą trzewika, a potem była jeszcze sytuacja, że dostał czerwoną kartkę, bo wziął w kleszcze napastnika.

Wiem, mam pamięć do nieistotnych szczegółów, nic porządnego nie podałem, ale może uruchomi to czyjąś pamięć.
Ostatnio zmieniony ndz cze 10, 2012 1:16 pm przez 27383, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
mr_mond
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 470
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 7:11 pm

Re: Jest Czerwiec i czytam:

ndz cze 10, 2012 2:11 pm

To dla mnie ostatnia chwila, żeby coś poczytać, zanim na całego rozpęta się sesja, więc w niedzielne popołudnie delektuję się poetyckimi, niepokojącymi opowiadaniami Angeli Carter. Za mną "Krwawa komnata", teraz czytam "Oblubienicę Tygrysa".
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest Czerwiec i czytam:

ndz cze 10, 2012 2:37 pm

Sesja sesją a przecież nie będziesz całych dni spędzał nad kuciem - odrobina oderwania się od obowiązków studenckich też się należy.
 
Awatar użytkownika
mr_mond
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 470
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 7:11 pm

Re: Jest Czerwiec i czytam:

ndz cze 10, 2012 2:41 pm

Kucie w moim przypadku będzie polegało na intensywnym czytaniu jak największej ilości lektur, streszczeń i opracowań, przypuszczam więc, że w wolnych chwilach będę raczej oglądał seriale niż czytał książki ;). (Jeśli czegoś mnie nauczyły studia na polonistyce, to tego, że czytania też można mieć czasem dość :P.)
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest Czerwiec i czytam:

ndz cze 10, 2012 3:12 pm

Rozumiem, że będziesz zakuwał jakieś książki z teorii literatury różnych okresów, każda po średnio 400 stron. Cóż, takie życie filologa. Powodzenia w uczeniu się i zdaniu sesji.
 
Awatar użytkownika
mr_mond
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 470
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 7:11 pm

Re: Jest Czerwiec i czytam:

ndz cze 10, 2012 9:04 pm

Dzięki :).

Na szczęście czeka na mnie już tylko literatura pozytywizmu i Młodej Polski. Przy zdrowych zmysłach utrzymuje mnie tworzona lista książek, które zamierzam przeczytać w wakacje - ale tymi będę się chwalił w lipcu :).
 
Awatar użytkownika
niuklik
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 12:15 pm

Re: Jest Czerwiec i czytam:

pn cze 11, 2012 6:59 pm

A ja nie moglem sie powstrzymac przed siegnieciem po ksiazke Tytus Groan Mervyna Peake'a i rzeczywiscie jak na razie jest lepiej niz dobrze :)
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest Czerwiec i czytam:

śr cze 13, 2012 9:48 pm

Lee Child "Poszukiwany".
 
Awatar użytkownika
Scobin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4449
Rejestracja: śr lis 07, 2007 2:04 pm

Re: Jest Czerwiec i czytam:

śr cze 13, 2012 10:35 pm

Niefantastycznie: Wojciech Tochman, "Wściekły pies". Niełatwa książka, jeśli chodzi o tematykę (jest to zbiór reportaży literackich o ludziach, którzy przeszli przez bardzo ciężkie doświadczenia), ale świetnie napisana.
 
Lilooo87
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 14, 2012 2:42 pm

Jest Czerwiec i czytam:

czw cze 14, 2012 2:47 pm

Właśnie zabrałam się za sagę R.R Martina. Czy ktoś ma już za sobą lekturę tych pozycji? Jakie wrażenia?
 
Michiyo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 4:45 pm

Jest Czerwiec i czytam:

czw cze 14, 2012 7:46 pm

Pewnie większa część tego forum(chociaż może się mylę ;p) Ja osobiście uwielbiam PLiO z tomu na tom wciąga coraz bardziej ;)
Wracając do tematu kończę właśnie "Niuch" T.Pratchetta, nic tak dobrze nie poprawia mi humoru.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Jest Czerwiec i czytam:

czw cze 14, 2012 8:22 pm

Przeczytałem 'Piękną przyjaźń' Davida Webera. Dobre, mogłoby być tylko troszkę dłuższe. :wink:
 
Awatar użytkownika
mr_mond
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 470
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 7:11 pm

Re: Jest Czerwiec i czytam:

czw cze 14, 2012 11:00 pm

Sesja, sesja, i po sesji. Czytanie relaksacyjne (na razie nieśmiałe, bo jeszcze trzeba licencjat skończyć ;)), zaczynam od wywiadów z Alanem Moore'em. Niesamowicie inspirująca lektura. I będzie dobrą rozgrzewką przed czytaniem powieści "Voice of the Fire" tego autora (podchodzę do niej trzeci raz, bo to strasznie gęsty tekst, ale tym razem spróbuję go ugryźć z nieco innej strony i mam nadzieję na sukces).
Ostatnio zmieniony czw cze 14, 2012 11:06 pm przez mr_mond, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Najaa
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: ndz sie 07, 2011 8:15 pm

Jest Czerwiec i czytam:

sob cze 16, 2012 3:58 pm

Opinie na temat Sagi...Martina - cztery pierwsze tomy świetne, potem poziom książki jedzie ostro po równi pochyłej w dół.

A czytam Stal nie przemija Morgana - świetna rzecz, choć mocno nie ortodoksyjna, lepsza od książek Abercrombie, i Casket of souls - jak to u Flewelling książka trzyma poziom,a rzadko się zdarza, żeby książki z cyklu miały tak wyrównany poziom, a w międzyczasie skończyłam Lancelot and the Wolf
 
Awatar użytkownika
ojciec mateusz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 238
Rejestracja: pt paź 14, 2011 8:16 pm

Jest Czerwiec i czytam:

sob cze 16, 2012 11:08 pm

Skończyłem: "Boża Inwazja" Dick'a
W pracy: "Przyłbice i kaptury" Korkozawicza
W domu: "Historia starożytną" (red. Jaczynowska) + odpowiedni Tom "Historii" wydawanej swojego czasu z Wybiórczą.
Ostatnio zmieniony sob cze 16, 2012 11:08 pm przez ojciec mateusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest Czerwiec i czytam:

sob cze 16, 2012 11:11 pm

Skończyłem właśnie B. Barbera "Dzihad kontra McŚwiat" o rywalizacji nacjonalizmu z globalizacją i niebezpieczeństwach obu systemów dla rozwoju demokracji i społeczeństwa obywatelskiego.
 
Awatar użytkownika
Melanto
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 9:11 pm

Re: Jest Czerwiec i czytam:

sob cze 16, 2012 11:35 pm

Pozytywizmy szczęśliwie za mną, obowiązkowe i nadobowiązkowe - ostatnie dwa tygodnie to obcowanie z Orzeszkową spoza kanonu, między innymi z "Mirtalą", "Rodziną Brochwiczów" i całą masą nowelek.
W międzyczasie czytałam sobie w autobusie " Nie oglądaj się w stronę Sodomy" Vidala - spodziewałam się czegoś więcej, a następnie, w ramach monomanii literackiej, "Stworzenie świata" tego samego autora. Koleżanka zachwalała, i ja również mogę zachwalać, bo naprawdę dobra powieść historyczna.
A teraz zamierzam przeglądać album z malarstwem Caravaggia i czytać, co tez szanowny historyk sztuki pod obrazami napłodził ( nazwiska nie pamiętam, niemiecko brzmiące).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość