Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Hugin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: czw lut 17, 2005 1:38 pm

Jest lipiec i czytam

ndz lip 01, 2012 1:00 pm

Wczoraj (a w zasadzie to już było dzisiaj) wracając pociągiem z uczelni zacząłem Wojnę o wszystkie oceany Roya Lesleya Atkinsów.
 
Awatar użytkownika
Salantor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 386
Rejestracja: sob sie 02, 2008 11:18 pm

Jest lipiec i czytam

ndz lip 01, 2012 1:33 pm

"Ogrody księżyca", pierwszy tom Malazańskiej Księgi Poległych Eriksona.
 
Awatar użytkownika
Asthariel
Szef działu
Szef działu
Posty: 620
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 7:56 pm

Jest lipiec i czytam

pn lip 02, 2012 10:07 am

Harry Potter and the Methods of Rationality

Nie śmiejcie się, to jest lepsze od większości książek, które czytałem w tym roku.
 
Awatar użytkownika
Linka
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 581
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 4:42 pm

Jest lipiec i czytam

pn lip 02, 2012 10:24 am

Asthariel, o tak! Nie czytałam dużo, może kilka odcinków, ale zapewniło mi to sporą dawkę śmiechu.

Ja skończyłam dziś w nocy (gorąco + bezsenność) „Demokrację ajatollahów” Hoomana Majda. Moja wiedza o polityce Iranu ograniczała się dotychczas do tego, co Marjane Satrapi ujęła w „Persepolis”, więc książka Majda mocno ją poszerzyła i zaktualizowała.
 
Awatar użytkownika
Clod
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 438
Rejestracja: pt maja 18, 2012 11:37 pm

Re: Jest lipiec i czytam

pn lip 02, 2012 3:30 pm

Po bardzo długiej przerwie wróciłem do "Imperium Czerni i Złota" Tchaikovsky'iego, ale więcej uwagi zaskarbiło sobie niedawno kupione "Imię Wiatru" Rothfuss'a - czuję, że jeszcze w wakacje nadrobię wszystkie zaległości związane z tym autorem :)
 
Awatar użytkownika
mr_mond
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 470
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 7:11 pm

Re: Jest lipiec i czytam

pn lip 02, 2012 3:46 pm

Asthariel pisze:
Harry Potter and the Methods of Rationality

Nie śmiejcie się, to jest lepsze od większości książek, które czytałem w tym roku.


Powinieneś ostrzegać, kiedy linkujesz do TV Tropes, bo to niebezpieczne ;). Ostatnio zwrócono mi uwagę na blogu.

A bardziej merytorycznie: też zacząłem to ostatnio czytać, pozwala się odstresować w nawale rozmaitych prac i jest naprawdę ciekawie pomyślane.

Poza tym brnę pomału (pisanie pracy nie pozwala na "szybko") przez Stan wstrzymania, jestem za połową, pojawiły się jakieś trupy i sugestie grubszej intrygi :). A tymczasem zmierza już do mnie wakacyjna paczka książek, więc będę tutaj trochę pisał ;).
 
Awatar użytkownika
dircemari
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 94
Rejestracja: sob lut 20, 2010 9:53 am

Re: Jest lipiec i czytam

pn lip 02, 2012 5:37 pm

Dzisiaj zaczełam "Smoczy tron " Tada Williamsa
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Jest lipiec i czytam

pn lip 02, 2012 5:44 pm

Na krawędzi Ilony Andrews - ciekawie wykreowany świat.
 
Awatar użytkownika
Marigold
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 926
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:42 pm

Jest lipiec i czytam

wt lip 03, 2012 4:07 am

Nauka świata dysku - bo wyszperałam w jednym empiku, a że za mną już druga i trzecia część, nie było opcji, żeby nie ruszyć pierwszej, nader przyjemna lektura.

Na zmianę czytam Pod Zawianym Kaczorem Marthy Grimes - jak zwykle na wysokim poziomie, bardzo fajnie napisane, ciekawe postaci, fabuła, która trzyma się kupy, wiele wątków, a nie męczy, zatęskniłam do tego, żeby wrócić do poprzednich.

Do tego codziennie jedna Agatha Christie, w ramach wspominek, trudno orzec, która najlepsza, próbuję zmierzyć się ponownie z tymi, za którymi nie przepadam, np. z Błękitnym ekspresem.

A w kolejce czeka kolejny Akunin, bo wznawiają, a że ja kolekcjonuję, to nie mogłam się oprzeć :)
 
Awatar użytkownika
Clod
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 438
Rejestracja: pt maja 18, 2012 11:37 pm

Re: Jest lipiec i czytam

śr lip 04, 2012 1:15 pm

Wczoraj zacząłem czytać "Koronę śniegu i krwi" Elżbiety Cherezińskiej. Po pierwsze, niesamowite wydanie! Po drugie, czyta się całkiem przyjemnie, miejmy nadzieję, że tak, a nawet i lepiej, będzie do samego końca :)
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest lipiec i czytam

śr lip 04, 2012 11:08 pm

Lee Child i "Jutro możesz zniknąć".
 
Awatar użytkownika
Melanto
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 9:11 pm

Re: Jest lipiec i czytam

czw lip 05, 2012 9:55 am

"Ostatnie westchnienie Maura" Rushdiego - planuję zrobić sobie powtórkę z jego twórczości i zaczęłam od tego, czego jeszcze nie znałam. Jest dobrze, chociaż oczekuję na jeszcze lepiej.
A przed powtórką przeczytałam "Pisarza, który nienawidził kobiet" Johna Leake - podobne do " Z zimną krwią", wciąga - tylko taki sposób prezentacji faktów, jaki wybrał autor, jest męczący. No i to, że od samego początku zna się zabójcę - ale to przecież nie powieść.

Książkę Cherezińskiej kupiłam i zamierzam przeczytać w przerwie między Rushdiem. Wydanie faktycznie piękne.
 
Jedimati
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: sob cze 30, 2012 11:07 pm

Jest lipiec i czytam

czw lip 05, 2012 12:33 pm

Metro 2033, potem zacznę Drogę Cormaca McCarthy'iego :razz:
 
Awatar użytkownika
Jasny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pt lis 18, 2011 9:23 am

Jest lipiec i czytam

czw lip 05, 2012 1:22 pm

Lód Jacka Dukaja
Czerwone gradło Jo Nesbo
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Jest lipiec i czytam

czw lip 05, 2012 5:54 pm

Widma Orbitowskiego - jak na razie mniej więcej w połowie - warto.
 
Awatar użytkownika
Linka
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 581
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 4:42 pm

Jest lipiec i czytam

pt lip 06, 2012 1:41 pm

Jasny pisze:
Czerwone gradło Jo Nesbo
Och, ja bym kiedyś jeszcze po Nesbø chętnie sięgnęła. Mam słabość do książek, których akcja rozgrywa się w skandynawii. Czy to Twoje pierwsze spotkanie z Harrym Holem?

Jedimati pisze:
Drogę Cormaca McCarthy'iego
Klasyk :) Kiedy czytałam tę książkę po posku nie zdawałam sobie sprawy, jak skomplikowane i wyszukane jest słownictwo McCarthy'ego. Dopiero zderzenie z angielską wersję, gdzie bez słownika ani rusz, sprawiło, że przestałam o jego język uważać za prosty i czysty.
 
Awatar użytkownika
Scobin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4449
Rejestracja: śr lis 07, 2007 2:04 pm

Re: Jest lipiec i czytam

pt lip 06, 2012 2:17 pm

Simon Sebag Montefiore, "Stalin. Dwór czerwonego cara" (z rekomendacji wielu znajomych, w tym niektórych mocno zainteresowanych historią). Znakomita książka, jeszcze sporo przede mną, ale nawet dla pierwszych 200 stron warto zdobyć całość. Listy miłosne Stalina do żony, Stalin zamykający się przed żoną w łazience... Przeczytajcie. :-)
 
Awatar użytkownika
mr_mond
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 470
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 7:11 pm

Re: Jest lipiec i czytam

ndz lip 08, 2012 11:29 pm

Jestem w okolicach połowy Niucha Terry'ego Pratchetta. Ostatnio czytałem go chyba w liceum, miło było sobie przypomnieć, jak fajnie pisze. Mam też wrażenie, że jest to książka poważniejsza od tych wcześniejszych części cyklu, i to też bardzo mi się podoba.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest lipiec i czytam

pn lip 09, 2012 12:24 am

Skończyłem "Dallas'63" Kinga i, chociaż tytuł zapowiadał się ciekawie, to zakończenie mnie całkowicie rozczarowało.
 
Awatar użytkownika
Marigold
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 926
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:42 pm

Jest lipiec i czytam

pn lip 09, 2012 12:27 am

A słyszałam wiele pochlebnego, ale od kogoś, kto słuchał audiobooka. A ja po raz kolejny Normana Daviesa - Europę i Wyspy na zmianę i wmawiam sobie, że to do doktoratu oczywiście :)
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

Jest lipiec i czytam

pn lip 09, 2012 7:13 pm

Richard A. Knaak - Królestwo Cienia (Trzeci tom serii Diablo)

Kolejna z niepowiązanych ze sobą historii ze świata Sanktuarium. Miasto, które według legend zostało w całości przeniesione do Niebios, okazało się utknąć między wymiarami a od dzielnej drużyny najemników i marudnego maga zależeć będzie, jak potoczą się jego dalsze losy. Ciekawa opowieść z intrygą, walką i tajemnicami, Przyjemne czytadło fantasy :) Bez wahania sięgam po kolejny tom (Pajęczy Księżyc)
 
Awatar użytkownika
Linka
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 581
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 4:42 pm

Jest lipiec i czytam

wt lip 10, 2012 1:17 pm

Skończyłam The Beautiful and Damned Fitzgeralda. To była dosyć bolesna lektura, kiedy chce się krzyczeć do bohaterów „nie róbcie tego!” (albo przeciwnie „zróbcie to wreszcie!”), z bardzo gorzkim zakończeniem.

Teraz czytam na zmianę Cudowne dzieci Jacobsena (książki dziejące się w Oslo mają u mnie plusa już na wejście) i Widmokrąg Kuczoka (bardzo mocne opowiadania).
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest lipiec i czytam

śr lip 11, 2012 1:19 pm

Marigold pisze:
A ja po raz kolejny Normana Daviesa - Europę i Wyspy na zmianę i wmawiam sobie, że to do doktoratu oczywiście


Wyspy, wg mnie, to chyba najlepsza książka Daviesa - zresztą dotycząca całej Brytanii a nie tylko Anglii. Świetny język, znakomita narracja no i obalanie kilku stereotypów narodowych.
 
Awatar użytkownika
Najaa
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: ndz sie 07, 2011 8:15 pm

Jest lipiec i czytam

pt lip 13, 2012 8:13 pm

Skończyłam wreszcie drugi tom trylogii Lancelot and the sword. Na trzecią część muszę zaczekać do sierpnia. Wracam więc do Casket of soul i Gambitu.
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Jest lipiec i czytam

pt lip 13, 2012 8:30 pm

Raz wiedźmie śmierć Kevina Hearna - jedna z lepszych urban fantasy które czytałem.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Jest lipiec i czytam

pt lip 13, 2012 10:06 pm

Są trzy tomy. :wink:
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Jest lipiec i czytam

pt lip 13, 2012 10:13 pm

Wiem, wiem :)
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Jest lipiec i czytam

sob lip 14, 2012 7:42 pm

Przeczytałem 'Gambit' Michała Cholewy. Sprawna i interesująca space opera.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest lipiec i czytam

sob lip 14, 2012 7:57 pm

Lee Child "Nieprzyjaciel". Major Jack Reacher z żandarmerii wojskowej USA próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci wysokiej rangi generała wojsk pancernych. Śledztwo prowadzi do wykrycia spisku wewnątrz US Army.
 
Awatar użytkownika
Marigold
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 926
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:42 pm

Jest lipiec i czytam

sob lip 14, 2012 7:58 pm

I jak?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości