Zrodzony z fantastyki

GALARETKA
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Może ktoś będzie wiedział

śr wrz 12, 2012 2:37 am

Witam, specjalnie założyłem konto by dodać ten temat jednak forum przeglądam od dłuszego czasu :] jak zły dział to prosze o wyrozumiałość :)

Więc

dawno temu czytałem książke niestety pamiętam ją jak przez mgłę

z tego co pamiętam książka opisywała "chyba" krasnoludy i na pewno dużo powiedziane o elfach szczególnie w pamięć mi zapadło jak było w niej wspomniane że elfy stworzyła jakaś dawna nacja która wyginęła na przestrzeni lat lecz jak oni żyli byli "panami świata i latali na smokach" (przynajmniej tak mi się wydaje)
drugą rzeczą którą pamiętam to jak główny bohater wszedł do komnaty (było to chyba w podziemnych tunelach krasnolodów) i po drodze przez przypadek wszedł do komnaty w której był bardzo stary smok z czasów jak żyli twórcy elfów główny bohater z nim odbył rozmowe i dostał w prezencie zbroje czy tam kolczugę tych gości co pypali na smokach dzieki niej stał się jednym z najlepszych wojowników jednak po pewnym czasie sam zaczął sie zamieniać jednego z tych dawnych "panów" i zakochała się w nim księżniczka czy tam królewna elfów

wiem że te informacje są cholernie chaotyczne ale jeśli ktoś będzie wiedział będę dozgonnie wdzięczny pamiętam że książka mnie wciągnęła jak cholera

niestety więcej nie pamiętam :[ :help: :help:

Awatar użytkownika
Hugin
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr wrz 12, 2012 8:08 am

Adept Magii Raymonda Feista pierwszy tom Sagi o wojnie światów z serii Midkemia tu masz link na wiki z bibliografią autora.

Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr wrz 12, 2012 8:06 pm

Mnóstwo bardzo dobrej lektury. Właśnie wychodzi nowa trylogia serii. :)

kabiel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr wrz 12, 2012 10:05 pm

tak, to na pewno cykl R. Feista, bardzo dobra fantasy, tylko trudna do zdobycia bo nie wznawiana.
jest cykl niejako równoległy, od drugiej strony, (bo Adept magii i sequele dzieje się na Midkemii i częściowo Kelewanie), wydany przez Rebis, trylogia Córka Imperium, Sługa Imperium, Władczyni Imperium (dzieje się na Kelewanie), mnie podobała się nawet jeszcze bardziej, i jest w tej chwili dostępna w księgarniach.