Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
 
tracy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz wrz 23, 2012 11:21 am

Ulubiony polski film

pn wrz 24, 2012 11:43 am

Jaki jest Wasz ulubiony polski film?
 
Awatar użytkownika
Kefalos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 71
Rejestracja: sob wrz 08, 2012 7:37 pm

Ulubiony polski film

wt wrz 25, 2012 10:15 am

Ze starszych: Seksmisja. Szczególnie jak za pierwszym razem w kinie jak wyszli na powierzchnię ziemi Stuhr mówi "Idziemy na wschód - tam musi być jakaś cywilizacja!" :rockpunk: . Jeszcze tego samego dnia po południu w tym samym kinie tego tekstu już nie było (i nadal go nie ma często gęsto jak film powtarzają w telewizji) :cry: .
A z niedawnych to chyba "Vinci".
 
Awatar użytkownika
Ancient Lord
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 2:27 pm

Ulubiony polski film

czw wrz 27, 2012 9:25 am

Z komedii to chyba Kiler. Z polskich filmów ten został przeze mnie obejrzany największą ilość razy. Łącznie z częścią drugą.

Jeśli chodzi o nie-komedie, to wspomniane wyżej Vinci.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Ulubiony polski film

czw wrz 27, 2012 8:19 pm

Jeszcze 'Va bank'.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Ulubiony polski film

czw wrz 27, 2012 10:13 pm

W ogóle Bareja i, w dużej mierze, Machulski a także takie produkcje jak "Jak rozpętałem II wojnę światową", "Nie lubię poniedziałku" czy trylogia z Kargulem i Pawlakiem.
 
Awatar użytkownika
Melanto
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 9:11 pm

Re: Ulubiony polski film

czw wrz 27, 2012 10:31 pm

Numer jeden - "Konopielka" - świetne aktorstwo, utrzymany klimat książki, mój polski faworyt. Drugi - "Kingsajz" . Trzeci - "Potop".
 
Gorogos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:10 am

Ulubiony polski film

śr paź 10, 2012 2:27 pm

Seksmisja i Jak rozpętałem drugą wojną rządzą :)
Kingsajz również :)
 
Awatar użytkownika
Patryk Cichy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 264
Rejestracja: pn mar 05, 2012 12:05 pm

Re: Ulubiony polski film

sob paź 13, 2012 1:21 am

Dla mnie to zapewne "Rozmowy kontrolowane" - nic mi się bardziej nie spodobało w polskim kinie. O ile dobrze pamiętam.
 
Awatar użytkownika
Edgar Allan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 133
Rejestracja: pn lut 14, 2011 7:22 pm

Re: Ulubiony polski film

ndz paź 14, 2012 8:48 pm

Ojoj. Trudne pytanie.
Ze starszych bedzie to zapewne "Rejs". Z nowszych "Dom zły".
No i zupelnie unikalne filmy Piotra Szulkina (zwłaszcza "Golem" i "O-bi, o-ba: Koniec cywilizacji").
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Ulubiony polski film

ndz paź 14, 2012 11:20 pm

Jak "Dom zły", to pewnie powinno przypaść Ci do gustu także "Wesele".
 
Awatar użytkownika
Shinpu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pn paź 15, 2012 8:07 pm

Ulubiony polski film

pn paź 15, 2012 8:17 pm

"Wesele" Smarzowskiego i "Ogniem i mieczem" :rockpunk: Oba filmy wspominam niezywkle milo, nie raz do nich wracam; jak jest powtórka w telewizji lub no kompie sobie obejrze
 
Awatar użytkownika
Edgar Allan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 133
Rejestracja: pn lut 14, 2011 7:22 pm

Re: Ulubiony polski film

czw paź 18, 2012 11:22 pm

@Earl

Filmy Smarzowskiego sa mi oczywiscie bardzo dobrze znane ;) Zarowno "Wesele", jak i "Dom zły", czy ostatnia, wyjatkowo wstrzasajaca, "Roza".
Smarzowski podejmuje istotne tematy tak dla naszej historii jak i obyczajowosci. W dobie tandetnych komedii romantycznych, gosc jawi sie jako niesamowicie wartosciowy filmowiec.
Na "Drogowke" czekam z wypiekami na twarzy ;)

@Shinpu

No, kiedys potrafilismy robic wzglednie niezle widowiska historyczne ;)
Chociaz, czekajta... ostatnia "Bitwa..." to przeciez dzielo w glownej mierze stworzone przez Wlochow! Uff.
Ale nie ma co hejtowac. Najpierw trzeba zobaczyc film. Niestety przeczucia (a wlasciwie zwiastun) podpowiadaja, ze moze byc bardzo tandetnie.
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

Ulubiony polski film

pt paź 19, 2012 6:48 pm

Nic śmiesznego/Edi, właściwie to nie gustuję w filmach z Polski. Nie zdarza mi się wracać nawet do największych klasyków rodzimego kina (za wyjątkiem dwóch ww.)
 
Awatar użytkownika
ojciec mateusz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 238
Rejestracja: pt paź 14, 2011 8:16 pm

Ulubiony polski film

pt paź 19, 2012 9:52 pm

Chyba "Miś" - jest niezastąpionym źródłem cytatów niezawodnie poprawiających mi humor ("bardzo przyzwoita dziewczyna", "trudno, co zrobić?" hehe). "Rozmowy kontrolowane" i "Nie lubię poniedziałków" też były niezłe. "Rejs" generalnie średnio mi się podobał, ale pewne motywy, jak np. quiz ("hmm... to może Kluczbork") były bardzo śmieszne.
Komedie z Kargulem i Pawlakiem lubiłem jako dziecko, ale dawno nie widziałem, więc trudno mi się ustosunkować.

Z nowszych komedii lubię "Chłopaki nie płaczą", "Poranek kojota" i "Czas Surferów" (to chyba ostatnia polska komedia, którą lubię).

"Wesele" i "Dom zły" były niezłe, ale niestety ciężko mi się ogląda, bo podobna patologia jest mi znana z autopsji i raczej staram się w życiu uciekać przed takim syfem. Jeżeli chodzi jednak o najlepszy polski dramat, to stawiałbym na "Symetrię". Wiele osób polecało mi "Komornika", ale do dzisiaj nie obejrzałem tego filmu w całości.

Bardzo sobie cenię polskie kino sensacyjne z lat 90. - "Psy", "Demony wojny", "Sara" itd.

PS. aha, zapomniałem jeszcze o serii z Adamem Miauczyńskim. Ja najbardziej lubię "Nic śmiesznego".
Jeżeli natomiast chodzi o polskie kino historyczne, to cenię sobie "Gniazdo" na temat początków państwa Piastów. Przyznam niechętnie, że nie przepadam za ekranizacjami Sienkiewicza.
Ostatnio zmieniony pt paź 19, 2012 9:57 pm przez ojciec mateusz, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Ulubiony polski film

pn paź 22, 2012 10:08 am

I to jest podstawowy problem, prawie wszystko co jest w Polskim kinie warte obejrzenia nakręcono 10+ lat temu. Są klasyki, nawet wielce niezłe, ale dobre filmy z naszego kraju to zazwyczaj produkcje jak ja je nazywam "artystyczne".

Potrafił by ktoś wymienić jakiś dobry ale i komercyjny film z Polski jakim można by się było pochwalić za granicą ? Bo jakoś nie sądzę :razz: .

By nie było - nie do pobicia jest "seksmisja", a z seriali "4 pancerni" ( ok, nie film, i można mu wieeeele zarzucić, ale cóż, wychowałem się na mi, i dalej mi się podoba ).
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Ulubiony polski film

pn paź 22, 2012 10:57 am

Jeśli chodzi o seriale, to dla mnie kanonem pozostają "Stawka większa niż życie" oraz "Czarne chmury".
 
Awatar użytkownika
ojciec mateusz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 238
Rejestracja: pt paź 14, 2011 8:16 pm

Ulubiony polski film

wt paź 23, 2012 12:01 am

the czart pisze:
Potrafił by ktoś wymienić jakiś dobry ale i komercyjny film z Polski jakim można by się było pochwalić za granicą ? Bo jakoś nie sądzę :razz: .
Zostały już wymienione: "Symetria", "Komornik", "Wesele". Chyba, że one z jakichś względów nie są komercyjne.
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Ulubiony polski film

śr paź 24, 2012 2:30 pm

Nie aż tak komercyjne jakbym chciał, if you know what i mean :wink: .
 
Awatar użytkownika
8547
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 94
Rejestracja: pt maja 04, 2012 11:43 am

Re: Ulubiony polski film

śr paź 24, 2012 5:23 pm

Chyba Kiler.
 
Awatar użytkownika
Edgar Allan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 133
Rejestracja: pn lut 14, 2011 7:22 pm

Re: Ulubiony polski film

śr paź 24, 2012 6:16 pm

Hm.
Mysle, ze dobrze byloby uscislic o co dokladnie nam chodzi, gdy poslugujemy sie pojeciem "komercyjny" na potrzeby takich dyskusji.
Komercyjny, jako taki, jest prawie kazdy film. Przeciez wiekszosc tworcow liczy na jakis zysk, dochod z biletow - w pewnym sensie przejaw docenienia dziela przez publicznosc.
Jasne, mozna powiedziec, ze KINO to przeciez SZTUKA! Ze filmy robi sie z pasji tworzenia, checi opowiedzenia o czyms waznym, ze to dzialalnosc misyjna wrecz... ale gdy mowimy o filmach wyswietlanych w kinach (a chyba o takie tam chodzi?) liczy sie ich dystrybucja, reklama, wyniki sprzedazy.

Dlatego tez...
@the czart
...Tak sobie dumam... Byc moze chodzi Ci bardziej o kino rozrywkowe, nizli komercyjne ;)? (oczywiscie rozrywkowe produkcje sa komercyjne.)

Hm. Kino rozrywkowe... ktorym mozemy sie pochwalic na arenie miedzynarodowej... hm...
"Ogniem i mieczem" moze uchodzic za przyklad rodzimej superprodukcji, calkiem przyzwoitej zreszta. No, ale to troche melodia przeszlosci.

Btw. Ciekawy glos w dyskusji o polskim kinie fantastycznym http://www.stopklatka.pl/wywiady/wywiad.asp?wi=88441

Sie rozpisalem.

Pozdro600,
Peter Griffin.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Ulubiony polski film

śr paź 24, 2012 10:21 pm

@earl Gdyby tak nakręcono 'Czarne chmury' powtórnie... Z tamtego wieje prymitywizmem.
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Ulubiony polski film

czw paź 25, 2012 2:17 pm

"Przygody pana Michała" - ahistoryczne tak jak ahistoryczna była książka Sienkiewicza, ale i tak lepsze niż film Hoffmana (co - podkreślam - nie oznacza, że film sam w sobie był zły).

Co do dziejowych niezgodności - odsyłam do "Kamieniec Podolski 1672" z serii "Historyczne bitwy" Piotra Derdeja.

@ yabu, Zerknij no na PW :wink:
 
bros05
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pt lip 06, 2012 3:51 pm

Ulubiony polski film

pt paź 26, 2012 9:57 am

Jeden z najlepszych polskich filmów to na pewno Ciało. Szkoda,że już nie robią takich komedii.
 
mikolajdrew
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 09, 2012 3:48 pm

Ulubiony polski film

wt paź 30, 2012 6:36 pm

Wesele, Dom Zły, Róża, W ciemności, Obława, Wszystko co Kocham, Beats of Freedom.

Poza tym lubię jeszcze komedie takie jak Ciało i Francuski numer:D
 
Awatar użytkownika
bakakashi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 10:15 pm

Ulubiony polski film

wt paź 30, 2012 8:49 pm

Quo Vadis, Jerzego Kawalerowicza. Dziwi mnie, że nikt nie wymienił... =O
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Ulubiony polski film

wt paź 30, 2012 9:57 pm

Bo Kawalerowicz się nie popisał. W porównaniu do dawnego 'Faraona' to było dziełko III kategorii. :razz:
 
Awatar użytkownika
mejoza_mitoza
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: pt paź 12, 2012 1:59 pm

Ulubiony polski film

śr paź 31, 2012 10:53 am

Symetria, a z klasyki Killer i Poranek Kojota :)
 
Awatar użytkownika
bakakashi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 10:15 pm

Re: Ulubiony polski film

śr paź 31, 2012 2:35 pm

yabu pisze:
Bo Kawalerowicz się nie popisał. W porównaniu do dawnego 'Faraona' to było dziełko III kategorii. :razz:


Może mam małe wymagania... fajne polki grały, no i Neron został odegrany idealnie =D
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Ulubiony polski film

śr paź 31, 2012 9:52 pm

@ yabu

Według mnie był to najbardziej sensacyjny film kostiumowy całego okresu Polski Ludowej a kto wie, czy nie w całej polskiej kinematografii.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: Ulubiony polski film

śr paź 31, 2012 10:36 pm

mejoza_mitoza pisze:
Symetria, a z klasyki Killer i Poranek Kojota :)


Symetria niezła naprawdę aczkolwiek kolejne dwa tytuły jakie wymieniłeś nie należą do klasyki, więc opanujmy się trochę, bo jeszcze ktoś to przeczyta i uwierzy :wink:

Ostatnio po raz kolejny widziałem "Ogród Luizy" - niezły film z dobrym jak zwykle Dorocińskim, wcześniej spodobał mi się Pitbull i jeszcze kilka tytułów. Szkoda, że ciągle brak dobrych scenariuszy, a przynajmniej ja takich nie wiele widzę. Aczkolwiek nie wiem też czy wiele się zmieniło odkąd niemal codziennie śledziłem polską scenę filmową, a odkąd Panowie Wajda i spółka rządzili rodzimym kinem i założyli komitet żeby przyznawać młodym ludziom z pomysłami kasę na kino, gdzie w praktyce większość środków przyznawali sobie i kolegom. Ważne, że robi się więcej filmów (trochę ale zawsze) niż te 10 lat temu.

Aha i "Stacja" bardzo mi się podoba, mało znany film, polecam.
Ostatnio zmieniony śr paź 31, 2012 10:37 pm przez Umbra, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości