Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest listopad 2012 roku i czytamy

czw lis 01, 2012 7:15 pm

Wszystkich Świętych, długi weekend a więc okazja, by trochę poobcować z literaturą. U mnie koniec Marcina Ciszewskiego i jego "Upału" oraz ponowne spotkanie z "Wiedźmą" Ewy Białołęckiej. A jak tam u Was.
 
Awatar użytkownika
Dawidek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 01, 2010 8:32 pm

Re: Jest listopad 2012 roku i czytamy

czw lis 01, 2012 8:44 pm

Powtarzam Pana Lodowego Ogrodu, żeby nic mi przy okazji czwartego tomu nie umknęło ;)
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

Re: Jest listopad 2012 roku i czytamy

czw lis 01, 2012 10:11 pm

"Last Argument of Kings" Joe Abercrombie.
 
Awatar użytkownika
Melanto
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 9:11 pm

Re: Jest listopad 2012 roku i czytamy

pt lis 02, 2012 1:30 pm

"Kłamca. Bóg marnotrawny" - w ramach nadrabiania zaległości. Plus "Próchno" Berenta.
 
Jedimati
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: sob cze 30, 2012 11:07 pm

Jest listopad 2012 roku i czytamy

pt lis 02, 2012 7:27 pm

Zanurzam się coraz głębiej w To, Kinga. Narazie mi się bardzo podoba, klasyczny Horror. King w najlepszej formie, natomiast już w kolejce czekają na przeczytanie Rącze Konie lub Cmętarz Zwieżąt.
 
Awatar użytkownika
mejoza_mitoza
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: pt paź 12, 2012 1:59 pm

Jest listopad 2012 roku i czytamy

sob lis 03, 2012 12:17 pm

Chcę w końcu skończyć "Wypychacza zwierząt" Grzędowicza. :)
I ostatnio dostałam "Ostatni Smok" Silvana De Mari - zastanawiam się, czy warto... ;)
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

Jest listopad 2012 roku i czytamy

sob lis 03, 2012 7:37 pm

"Pan Whicher w Warszawie"

Całkiem miłe kryminalne czytadełko z niezłym tłem historycznym. Ale w właściwie to wszystko. 7/10 za porządny styl, od którego miejscami nie można się oderwać i ciekawy portret Warszawy przed Powstaniem Styczniowym. Tylko 7/10 za brak "tego czegoś". Cały czas czytałem książkę z nadzieją na to, że już zaraz wszystko się zawali albo sprawa się zmieni diametralnie. Zamiast tego mam sprawę zmieniającą się co prawda, ale domysły bohaterów są czasami trochę za bardzo wzięte z powietrza. To zgromadzenie różnych fajnych tricków, dedukcji i zagrań, które jednak zostało połączone w jedną całość jakoś niezbyt sensownie. Mocną stroną książki są bohaterowie, szczególnie Czernyszewski, który często potrafi zaskoczyć, zarówno Pana Whichera jak i czytelnika. Ogólnie rzecz biorąc, dobra pozycja. Polecam na długie zimowe wieczory :)
 
Awatar użytkownika
mr_mond
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 470
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 7:11 pm

Re: Jest listopad 2012 roku i czytamy

sob lis 03, 2012 9:13 pm

"Październikowa kraina" Bradbury'ego (wiem, wiem, trochę za późno; no ale halloweenowy klimat jeszcze trochę się mnie trzyma). Oraz "Thumbprint", nowelka Joe Hilla (zawierająca też fragment jego powieści "NOS4A2" zapowiedzianej na przyszły rok - mniam!).
 
Awatar użytkownika
Sir Vincent Drake
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: ndz lis 04, 2012 3:30 pm

Jest listopad 2012 roku i czytamy

ndz lis 04, 2012 3:59 pm

"Dziwna sprawa Skaczącego Jacka" - Mark Hodder, a później "Najemnicy" - Tomáš Bartoš.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest listopad 2012 roku i czytamy

wt lis 06, 2012 8:22 pm

Craig Smith "Włócznia Przeznaczenia"
 
Awatar użytkownika
Kefalos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 71
Rejestracja: sob wrz 08, 2012 7:37 pm

Re: Jest listopad 2012 roku i czytamy

śr lis 07, 2012 6:24 pm

"Pierwsza z rodu: Znajda" J. Łukowskiej. Na razie zaczynam. Potem będzie prawdopodobnie "Do Światła" A.Diakowa. Nakupowałem pełno innych bo właśnie jak 2 razy do roku wyjeżdżam właśnie do pracy...
 
Awatar użytkownika
BeeRee
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 428
Rejestracja: ndz lip 01, 2012 1:41 pm

Jest listopad 2012 roku i czytamy

śr lis 07, 2012 6:51 pm

z racji mojego położenia i pracy niewiele czasu mam na książkę, jednak czytam sporo jak na swoje możliwości.

wczoraj skończyłem "Hobbita", którego wstyd się przyznać nie przeczytałem nawet jak był lekturą i po raz wtóry wyszedłem na przeciw przygodzie wraz z Hobbirami z Shire`u. Natomiast w kolejce czeka już cała seria "Malazańskiej Księgi Poległych" i zasłyszałem taż dobre opinie o serii "Pan Lodowego Ogrodu".

tak mniej więcej plan literacki na rok ^^
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest listopad 2012 roku i czytamy

śr lis 07, 2012 7:20 pm

Nie wiedziałem, że "Hobbit" był lekturą. Wiem o "Władcy Pierścieni", ale o "Hobbicie" nigdy nie słyszałem.
 
Awatar użytkownika
Shinpu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pn paź 15, 2012 8:07 pm

Jest listopad 2012 roku i czytamy

śr lis 07, 2012 7:21 pm

Ja zacząłem czytać "Nowy wspaniały świat" Aldousa Huxleya. Okropnie mnie wciąga. Niesamowicie piekne science fiction. Polecam jeśli jeszcze ktoś tego nie przeczytał. :)
 
Awatar użytkownika
BeeRee
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 428
Rejestracja: ndz lip 01, 2012 1:41 pm

Jest listopad 2012 roku i czytamy

śr lis 07, 2012 7:41 pm

earl pisze:
o "Hobbicie" nigdy nie słyszałem.


otóż Hobbit jest swojego rodzaju prelekcją do Trylogii Tolkiena. Dowiadujemy się skąd wziął się pierścień, przyjaźń Hobbitów z Elfami, krasnoludami i "dużymi ludźmi".

jeśli czytałeś Władcę pierścieni to Hobbit rozjaśni kilka faktów. serdecznie polecam :)
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest listopad 2012 roku i czytamy

śr lis 07, 2012 7:52 pm

Nie zrozumiałeś mnie, może dlatego, że nie napisałem klarownie. Otóż chodziło mi o to, że nie słyszałem o "Hobbicie" jako o lekturze, o której wspomniałeś. :)
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Jest listopad 2012 roku i czytamy

śr lis 07, 2012 8:44 pm

Skończyłem zbiór opowiadań Szewc z Lichtenrade Wielkiego Grafomana. Ot, lektura na trzy, cztery godzinki. Pilipiuk powraca - z lepszym lub gorszym skutkiem - do sprawdzonych bohaterów wcześniejszych opowiadań (Skórzewski, Storm, Olszakowski). Jest też opowiadanie znane z antologii Strasznie mi się podobasz.
 
Gorogos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:10 am

Jest listopad 2012 roku i czytamy

czw lis 08, 2012 9:13 am

Na tapecie "Incydent na Rigil Prime" Biedrzycki i "Czerwony Sztorm" Clancy
 
Awatar użytkownika
mejoza_mitoza
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: pt paź 12, 2012 1:59 pm

Re: Jest listopad 2012 roku i czytamy

czw lis 08, 2012 1:05 pm

U mnie Hobbit też był lekturą, ale chyba tylko dla chętnych, którzy potem go omawiali klasie. Czasy podstawówki :D
Jakoś nie mogę przebrnąć przez długie oposy przyrody itp. u Tolkiena, dlatego ze wstydem przyznaję się, że nie przeczytałam całości :(
 
Awatar użytkownika
melodia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 79
Rejestracja: czw gru 10, 2009 10:44 am

Jest listopad 2012 roku i czytamy

sob lis 10, 2012 11:16 pm

Co do Hobbita to on jest lekturą klasy szóstej podstawówki. Jest jeszcze Władca Pierścienia ale tylko we fragmentach w podręczniku też kl. 6 podstawówki.

Ja teraz zaczęłam czytać "Łowca Złodziei" a mam jeszcze "Demony" i mam wielki tom pt. "Gobelin" ma ok. 1800str. brat powiedział że mi to rok zajmie :P.
Podczas targów książek kupiłam sobie Jakuba Ćwieka "Chłopcy" jego najnowszą powieść (mam autograf i zdjęcie z nim) ;p także kupiłam sobie Andrzeja Pilipiuka "Szewc z Lichtenrade" tylko już bez podpisu. Wiem jeszcze że wyszła nowa część Przygód Jakuba Wędrowycza "Trucizna" :)
A kupiłam sobie także ostatni tom Olgi Gromyko "Naczelna wiedźma" jest świetna, polecam. :P
To narazie tyle książek mam do przeczytania ale listopad dopiero się zaczął :)
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest listopad 2012 roku i czytamy

ndz lis 11, 2012 9:43 am

Kończę pentologię "Starship" Mike'a Resnicka.
 
Awatar użytkownika
Marigold
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 926
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:42 pm

Jest listopad 2012 roku i czytamy

ndz lis 11, 2012 11:04 pm

Oko czerwonego cara - część pierwsza cyklu o Inspektorze Pekkala, bardzo sympatyczne, ciekawa tematyka - główny bohater szuka ciał Mikołaja II i jego rodziny, czuć mroźny klimat, fajnie napisane, super do środków komunikacji albo na wieczorne czytania.

Mądrości Shire - absolutnie urocza, teoretycznie poradnik o życiu, ale dużo w tym Tolkiena, przypowieści, ciekawostek, bardzo przyjemne plus fajny wstęp do wydania polskiego, od autora :)

A do biblioteki oddaję:

Pelagia i biały buldog Akunina - nie jest to moja ulubiona seria, preferuję Fandorina i to Fandorina oryginalnego, a nie współczesnego, da się czytać bez bólu, ale to nie to, nie jest tak źle jak w ostatnim tomie serii, ale bez szału.

Stuhrowie Historie rodzinne Jerzego Stuhra - lubię historie rodzinne, kolekcjonuje własne, a to ciekawa opowieść o Krakowie, Wiedniu, rodzinie, która stara się przetrwać, kiedy historia zaskakuje coraz groźniejszymi zmianami.

Jerzy i tajny klucz do wszechświata i Jerzy i poszukiwanie kosmicznego skarbu Lucy i Stephena Hawkingów - książki dla dzieci, dwie z trzech, które ukazały się w Polsce, bardzo fajnie się czyta, pełno ciekawostek o kosmosie, warto i to nie tylko z najmłodszymi (nie mam żadnego na stanie, a bawiłam się świetnie)

Krytyka zbrodniczego rozumu Gregorio - książka, która więcej obiecuje niż daje, nic ciekawego, nieco męczące i nudne na dłuższą metę...


A jutro w kiosku nowa książka o Agacie Raisin :)
 
Awatar użytkownika
mejoza_mitoza
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: pt paź 12, 2012 1:59 pm

Re: Jest listopad 2012 roku i czytamy

pn lis 12, 2012 3:45 pm

Marigold pisze:
Jerzy i tajny klucz do wszechświata i Jerzy i poszukiwanie kosmicznego skarbu Lucy i Stephena Hawkingów - książki dla dzieci, dwie z trzech, które ukazały się w Polsce, bardzo fajnie się czyta, pełno ciekawostek o kosmosie, warto i to nie tylko z najmłodszymi (nie mam żadnego na stanie, a bawiłam się świetnie)

Nie słyszałam nigdy o tym, ale brzmi super ciekawie! Lubię ciekawostki, a to zapowiada się dobrze. Choć dzieci na stanie też nie posiadam :P
 
Bendżo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pn lis 12, 2012 5:50 pm

Jest listopad 2012 roku i czytamy

pn lis 12, 2012 7:14 pm

"Przenicowany Świat" Strugackich. I z rozdziału na rozdział coraz bardziej zastanawiam się, jakim cudem to zostało dopuszczone do druku w ZSRR o.O
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Jest listopad 2012 roku i czytamy

pn lis 12, 2012 8:49 pm

Sztejer 3. Dajcie mi głowę zdrajcy Forysia - niezłe czytadło, zgodzę się z recenzją Zicocu (http://ksiazki.polter.pl/Sztejer-III-Da ... rys-c24702 ) - idealnie nadaje się do czytania w autobusie, zwłaszcza jadąc do pracy o 6 rano :) .
 
RafaNowa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 14, 2012 6:45 pm

Re: Jest listopad 2012 roku i czytamy

śr lis 14, 2012 6:56 pm

Ja oebecnie czytam "Lewa ręka boga" Paula Hoffmana
 
RafaNowa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 14, 2012 6:45 pm

Jest listopad 2012 roku i czytamy

śr lis 14, 2012 7:21 pm

"Lewa ręka boga" Paul Hoffmana
 
Awatar użytkownika
mr_mond
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 470
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 7:11 pm

Re: Jest listopad 2012 roku i czytamy

śr lis 14, 2012 11:30 pm

A u mnie "Changing Places" Davida Lodge'a. Bardzo zabawna powieść o akademickim życiu (a także życiu w ogóle), literaturze i różnicach między Wielką Brytanią a Ameryką.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Jest listopad 2012 roku i czytamy

śr lis 14, 2012 11:37 pm

'Zbrodnia i Kojot' Kevina Hearne trzyma poziom pierwszych trzech części. :rockpunk:
 
Awatar użytkownika
Marigold
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 926
Rejestracja: wt lis 06, 2007 11:42 pm

Re: Jest listopad 2012 roku i czytamy

czw lis 15, 2012 10:42 am

mejoza_mitoza pisze:
Nie słyszałam nigdy o tym, ale brzmi super ciekawie! Lubię ciekawostki, a to zapowiada się dobrze. Choć dzieci na stanie też nie posiadam :P


Jest dość prosta, bo typowo dla dzieci, trochę infantylna, wczoraj wypożyczyłam trzeci tom ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości