Zrodzony z fantastyki

 
Mucha660
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 07, 2013 6:22 pm

Prośba do wszystkich fanów RPG

pn sty 07, 2013 6:25 pm

Zwracam się do wszystkich miłośników gier RPG - Fabularnych, wraz z kolegą pragniemy stworzyć profil gracza RPG. Pomóż nam odpowiedzieć na kilka pytań :)
http://moje-ankiety.pl/respond-35962.html
 
Awatar użytkownika
wysłannik
Moderator
Moderator
Posty: 668
Rejestracja: śr cze 09, 2010 10:54 am

Re: Prośba do wszystkich fanów RPG

wt sty 08, 2013 8:36 am

Przeniesione do odpowiedniego działu.
 
Awatar użytkownika
amenarhi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: pn paź 22, 2012 11:04 am

Prośba do wszystkich fanów RPG

wt sty 08, 2013 1:29 pm

Ciężko będzie stworzyć wyczerpujący temat profil przy tak niewielkiej ilości pytań; brakuje choćby pytania o płeć, czy jak często dany ankietowany gra rzeczywiście. Czy przez komunikatory, czy na żywo...
 
Awatar użytkownika
Aesandill
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1230
Rejestracja: wt mar 27, 2007 8:12 pm

Prośba do wszystkich fanów RPG

wt sty 08, 2013 2:41 pm

Pytania są na tyle marne i wąskie że byłem w stanie odpowiedzieć tylko na pytanie o wiek i zatrudnienie.

Bez sensu ta ankieta, szkoda czasu
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Prośba do wszystkich fanów RPG

wt sty 08, 2013 4:00 pm

Mam kilka uwag:
1. Ankieta zakłada odgórnie, że "fan fantasy" = gracz RPG. I to pomimo dużej populacji fanów fantasy nie grajacych w RPG jak i graczy RPG nie trawiących fantasy.
2. Pytanie o zajęcie co najwyżej dubluje pytanie o wiek.
3. Pytanie o systemy nie zawiera żadnego systemu w który grałem w zeszłym roku, a trochę ich było. I tylko 2 spośród systemów, w które grałem 2 lata temu.
4. Opłaty za godzinę wypożyczania podręcznika? Arcygenialny biznesplan! Normalnie czapki z głów!
5. Pytanie o czas sesji pozbawione sensu. Szczególnie przy wysypie różnych gier jednostrzałowych, spośród których niektóre potrafią trwać godzinę-dwie (Inspectres) a inne rozciągają się na kilka długich sesji (The Mountain Witch)
6. "Dobrym towarzyszem" sugeruje, że alkohol traktowany jest towarzysko a nie konsumpcyjnie ("Och ty moja buteleczko!") W dodatku pytanie ograniczone jest tylko do piwa. A na serio, to nie wiadomo czy pytasz o opinię czy o spożycie.
Ostatnio zmieniony wt sty 08, 2013 4:00 pm przez gacoperz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Got
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pt sie 18, 2006 11:35 am

Re: Prośba do wszystkich fanów RPG

wt sty 08, 2013 4:23 pm

Coś tam pozaznaczałem ale dziwne to.

-Mało systemów i na tyle bliskie, że zaznaczyłem prawie wszystkie. Brakowało pola żeby dopisać własne propozycje.
-Godziny sesji, o 20 to ja zazwyczaj kończę a nie zaczynam ;)
-Alkohol, bardzo dziwnie zbudowane pytanie i tak jak pisał Gacoperz, a jak ktoś lubi sobie wypić coś innego?

Dziwnie skonstruowana ankieta, to próba jakiegoś biznesplanu? (wypożyczanie podręczników? wtf) Czy jakaś praca?
 
Awatar użytkownika
KFC
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:08 pm

Re: Prośba do wszystkich fanów RPG

wt sty 08, 2013 5:36 pm

Mi to wygląda na badanie rynku pod jakąś knajpę i sondowanie czy warto zapraszać tam tych dziwaków, a jesli tak to ile i na czym można zarobić.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Prośba do wszystkich fanów RPG

wt sty 08, 2013 5:45 pm

Tak by to wyglądało, zwłaszcza odnośnie cen piwa i godzin, bo w końcu przecież knajpy najlepiej prosperują wieczorami. Poza tym może to być nawet jakaś sieć, bo myślę, że nieprzypadkowo wymienili akurat te 18 miast, a zabrakło chociażby Rzeszowa. Gdyby kryterium było określenie miast wojewódzkich, to byłoby to logiczne a tak... KFC ma rację, że może to chodzi o sondowanie klienteli.
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Prośba do wszystkich fanów RPG

wt sty 08, 2013 5:48 pm

To ja z marszu mogę podpowiedzieć: ludzie chętnie czasem zagrają w knajpie i wypiją przy tym kilka piw ale będzie to klientów na jakieś 2-5% utrzymania knajpy. Wynajmowanie podręczników nie ma sensu. Ludzie potrzebują podręczników w domu bo przynajmniej jeden chce znać je bardzo dobrze, co nie jest możliwe jeśli je czytasz tylko w czasie gry. Możesz dać podręczniki za darmo do wzięcia. W Warszawie jest jedna knajpa RPGowo-fantastyczna, Paradox, która od wielu lat ma mniejsze lub większe kłopoty natury różnej ale co padnie (zwykle przez stratę lokalu) to się odradza gdzie indziej. Paradoks za darmo udostępnia do poczytania / zabawy planszówki i książki w zauważalnej ilości. Ma piwo i kanapki oraz stronę tu: http://www.paradox-cafe.pl/

W miastach jeszcze mniejszych niż Warszawa może się nie udać bo wszyscy trzej RPGowcy nie utrzymają Ci lokalu.
Ostatnio zmieniony wt sty 08, 2013 5:49 pm przez Albiorix, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Aesandill
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1230
Rejestracja: wt mar 27, 2007 8:12 pm

Prośba do wszystkich fanów RPG

wt sty 08, 2013 5:49 pm

Brak choćby olsztyna.
W jakich godzinach? Moze akurat gdy ruchu nie ma...
Ile piw wyżłopią?
A podręcznik im wypożyczać*?

*swoją drogą śmieszne ceny. Ja bym po takiej sesji stracił tyle kasy co na nowy podręcznik.

--
Generalnie było by fajniej jak motywy były by jasne, a pytania z sensem (co się jedno drugim wiąże)
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Prośba do wszystkich fanów RPG

wt sty 08, 2013 6:11 pm

@ Aes
Może po prostu chłopaki pracują w sieci pubów, a że studiują, powiedzmy, socjologię, to dostali zlecenie zbadania rynku.
 
Awatar użytkownika
KFC
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:08 pm

Re: Prośba do wszystkich fanów RPG

wt sty 08, 2013 6:38 pm

Earlu mój kolega socjolog, obraziłby się gdybyś *to coś* nazwał ankietą i przypisał jej autorstwo komuś w miarę rozgarniętemu po tym kierunku :P
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Prośba do wszystkich fanów RPG

wt sty 08, 2013 6:45 pm

Też bym się obraził na jego miejscu, gdybym skończył socjologię. Ale może chłopaki dopiero zaczynają przygodę ze studiami i dlatego jeszcze nie potrafią układać kwestionariusza :)
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Prośba do wszystkich fanów RPG

wt sty 08, 2013 6:58 pm

Jakbym skończył socjologię to bym się nie przyznawał tylko był dumny że mogłem zajść tak wysoko jak stanowisko barmana ;)
 
Awatar użytkownika
divibyzero
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: sob paź 27, 2012 2:11 pm

Prośba do wszystkich fanów RPG

wt sty 08, 2013 8:09 pm

Dlatego każdy szanujący się socjolog powinien skończyć studia inżynierskie
 
Awatar użytkownika
ala.maj90
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 09, 2013 7:28 pm

Prośba do wszystkich fanów RPG

śr sty 09, 2013 7:32 pm

jak ktoś jest w czym dobry, to nie ma znaczenia jakie studia skończył, tylko liczy sie fach.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość