Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Jest kwiecień 2013 i czytamy

pn kwie 01, 2013 8:29 am

Co to za śmigus - dyngus w którym można rzucać się śnieżkami? Za oknami zima w pełni więc czas na lekturę, może kiedyś nadejdzie wiosna. No chyba, że spełnia się już wizja Pacyńskiego z Września.
 
Jedimati
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: sob cze 30, 2012 11:07 pm

Re: Jest kwiecień 2013 i czytamy

pn kwie 01, 2013 10:58 am

Jak wiosny nie było tak nie ma ale to żaden problem, bo przynajmniej jest idealna pogoda na czytanie :razz: W ostatnim tygodniu Marca skończyłem Łowcy Głów Jo Nesbo i Uprowadzony Lee Childa. Obie książki średnie, dzisiaj mamy 1 Kwietnia i zaczynam czytać Sodoma i Gomora, ostatni Tom kończący Trylogie Pogranicza mistrza McCarthy'iego. Jakie plany na pierwszą połowę Kwietnia? Po Sodomie będę czytał jedną z najlepszych książek z 2012 roku, czyli Atlas Chmur. Następnie Wyprawa Wzdłuż Amazonki Eda Stafforda, który jako pierwszy człowiek na świecie przeszedł całą Amazonkę. Potem czeka Najdłuższy Tydzień, czyli 5 morderczych dni szkolenia elitarnej jednostki Navy SEALS. Na końcu czekają epickie Bramy Domu Umarłych i Lśnienie Kinga. Na nudę nie mogę narzekać tym bardziej, że zrobiłem sobie na święta zakupy książkowe. Do mojej kolekcji dołączyły Gra Endera, Rozgwiazda, Nie Mów Nikomu, Nakręcana Dziewczyna, Zabić Drozda, Lot Nad Kukułczym Gniazdem, Bezpieczna Przystań Sparksa, Rose Madder, Martwa Strefa, Szkieletowa Załoga. Kupiłem też książki wojskowe w świetnej promocji 3 za 2, Cel Snajpera, Saper i najnowsza książka jednego z najlepszych trenerów snajperów Czerwony Krąg ;)
 
Awatar użytkownika
mr_mond
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 470
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 7:11 pm

Re: Jest kwiecień 2013 i czytamy

śr kwie 03, 2013 12:45 pm

Na koniec marca przeczytałem (a raczej wysłuchałem) "Dimension of Miracles" Roberta Sheckleya - świetne i bardzo w stylu "Autostopem przez galaktykę", choć powstałe parę lat wcześniej. A teraz "Mechanika kwantowa nie gryzie".
 
Awatar użytkownika
melodia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 79
Rejestracja: czw gru 10, 2009 10:44 am

Jest kwiecień 2013 i czytamy

śr kwie 03, 2013 4:17 pm

Ja trochę przesadziłam z ilością książek i nie mogłam ich nadrobić z tamtego miesiąca, więc jeszcze mam kilka, jak narazie skończyłam czytać "Black and blue", "Czarna księga" i "Zaułek szkieletów" Iana Raikina, jest to kryminał szkocki, na początku wydaje się że jest to nudne ale potem rozkręca się i ma zaskakujące momenty, głównym bohaterem jest inspektor Rebus, początkujący alkoholik i zawsze pakuje się w kłopoty w które by nie chciał...
Obecnie czytam "Drogę umarłych" Kevina Brooks'a, jest to książka o pól cygana którym zamordowano siostrę wyruszają do innej miejscowości żeby odnaleźć mordercę, jeden z braci potrafi odczytywać emocje, myśli i ma niekiedy wizje i przeczucia.
Kolejna książką jaką bym chciała przeczytać to "Iskra", "Śledztwo" Stanisława Lema, mam jeszcze "Honor złodzieja" i "Nagie kości".
To narazie tyle, a co do wiosny to idzie bo widziałam całe stado bocianów :)
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest kwiecień 2013 i czytamy

pt kwie 05, 2013 10:20 am

"Zakon Krańca Świata" Mai Kossakowskiej. I czuję się rozczarowany - w porównaniu z genialnymi sagą anielską i "Rudą Sforą" ciężko się to czyta, jest strasznie nudne i słabe.
 
Awatar użytkownika
Clod
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 438
Rejestracja: pt maja 18, 2012 11:37 pm

Re: Jest kwiecień 2013 i czytamy

pt kwie 05, 2013 10:33 am

Wczoraj zacząłem czytać "Słowo i miecz", nową powieść Witolda Jabłońskiego osadzoną w słowiańskich klimatach ok 1000 roku, kiedy to rycerze "Jezu Krysta" ogniem i mieczem szerzyli wśród pogan Słowo Boże. Szykuje się niesamowicie smakowity kąsek :)
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest kwiecień 2013 i czytamy

pt kwie 05, 2013 1:14 pm

Z takich klimatów przypomina mi się powieść Antoniego Gołubiewa "Szło nowe" z czasów Bolesława Chrobrego.
 
Awatar użytkownika
Melanto
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 9:11 pm

Re: Jest kwiecień 2013 i czytamy

pt kwie 05, 2013 2:43 pm

Kwiecień zaczęłam "Domkiem trzech kotów" Marka Nowakowskiego i popadłam w zachwyt, co zapewne zaowocuje kolejną długotrwałą obsesją jednego nazwiska. Przeczytałam też dwie książki Daniela Odiji (odmiana tego nazwiska to twardy orzech do zgryzienia, zapewne uczyniłam piękny błąd) - "Tartak" i "Niech to nie będzie sen" - i również bardzo mi się podobały, zwłaszcza ta druga, gdzie klimaty rodem z komedii mieszają się z takimi zagadnieniami, które mnie osobiście nurtują. Teraz czytam ostatni tom "Trylogii husyckiej" oraz "Białe małżeństwo" Rożewicza.
Ostatnio zmieniony pt kwie 05, 2013 9:51 pm przez Melanto, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest kwiecień 2013 i czytamy

pt kwie 05, 2013 6:21 pm

A pamiętasz jego rolę w "Brunecie wieczorową porą"?
 
Awatar użytkownika
Melanto
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 9:11 pm

Re: Jest kwiecień 2013 i czytamy

pn kwie 08, 2013 7:33 pm

Nowakowskiego? Gdzie tam, ja nawet nie wiedziałam, że on grał w tym filmie, moja memoria jest wielce fragilis w tym względzie gdzie kto grał.
Skończyłam to, co czytałam przy ostatnim poście. Przeczytałam ''Rycerze-Rabusie ze Śląska i Łużyc" Primkego i Szczerepy oraz jakieś kryminalowate romansidło autorstwa pani o nazwisku Spindler. Przeczytałam też "Terror na Manhattanie" Pattersona. Ujdzie, pominąwszy dziesiątkę dzieciaków głównego bohatera, cierpiących na grypę jelitową.
Teraz wypadałoby poczytać Wegnera, którego wypożyczyłam i czeka już drugi tydzień.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest kwiecień 2013 i czytamy

pn kwie 08, 2013 8:02 pm

To obejrzyj sobie, jedna z lepszych komedii w historii polskiego filmu. Nowakowski grał tam tzw. Czerwonego Kapelusza.
 
Yemoon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 9:10 am

Re: Jest kwiecień 2013 i czytamy

wt kwie 09, 2013 10:48 am

Jest! Doszła do mnie! Rozrywam nożem opakowanie. Jestem miłośnikiem ebooków, ale tym razem poczułem zew natury.
Cieszę się jak dziecko odkrywając niebieską okładkę. Właśnie stałem się dumnym właścicielem trzeciego tomu Petera V. Bretta cyklu demonicznego pt. WOJNA W BLASKU DNIA.
Szanowni Państwo! Warto żyć dla takich chwil. To jest prawie jak...no może trochę przesadzam. Nic nie jest lepsze od cyklu hadesjańskiego. :razz:
 
karpik777
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob gru 11, 2004 6:43 pm

Re: Jest kwiecień 2013 i czytamy

wt kwie 09, 2013 12:44 pm

Yemoon pisze:
Właśnie stałem się dumnym właścicielem trzeciego tomu Petera V. Bretta cyklu demonicznego pt. WOJNA W BLASKU DNIA.

W wypadku naszego pięknego kraju to w sumie 5 tom ;)
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest kwiecień 2013 i czytamy

wt kwie 09, 2013 5:29 pm

Skończyłem serię opowiadań "Alpha Team" autorstwa Roberta Schmidta. Teksty ciekawe, interesujące, wciągające i z kompozycją otwartą ale wg mnie powinny być monotematyczne, a nie stanowić połączenie fantasy i science-finction.
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Re: Jest kwiecień 2013 i czytamy

wt kwie 09, 2013 6:42 pm

Za mną kolejny niezły ubiegłoroczny polski debiut czyli Śmierciowisko Anny Głomb. Książka z pogranicza różnych gatunków - od post -apokalipsy, przez grozę po podania i legendy ludowe. Wyszła z tego dość ciekawa mieszanka, warto będzie się przyjrzeć kolejnym książką tej autorki (jeśli tylko się pojawią).
 
Gorogos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:10 am

Jest kwiecień 2013 i czytamy

śr kwie 10, 2013 9:24 am

Zrobiłem trochę ebookowych zakupów przed świętami i teraz je "konsumuję" (Oczywiście w święta nie było czasu). Na starcie - "Krąg Śmierci" Biedrzyckiego, w drugiej kolejności - Śmierciowisko. Wygląda na to, że kasa została dobrze spożytkowana :)
 
Awatar użytkownika
Lasard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 11:26 am

Jest kwiecień 2013 i czytamy

śr kwie 10, 2013 10:49 am

W niedzielę skończyłem czytać powieść Piter Szymuna Wroczka z Uniwersum Metro 2033 - mimo tego, że nie było to tak klimatyczne jak pierwowzór, to jednak bardzo podobały mi się postacie, które w końcu miały jakiś charakter i własne czasem nawet dziwne zwyczaje.
Teraz jestem w trakcie Kościotrzepa Cherie Priest - jak na razie prezentuje się obiecująco. Klimatem przypomina trochę Deadlands - są steampunkowe dziwaczne maszyny, trujący gaz, szalony naukowiec i zombiaki uwięzione w centrum Seatle otoczonym wysokim murem.
 
Awatar użytkownika
mr_mond
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 470
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 7:11 pm

Re: Jest kwiecień 2013 i czytamy

śr kwie 10, 2013 11:45 am

Za mną dwie bardzo dobre książki: "The Assistant" Bernarda Malamuda" i "Klaudyna odchodzi" Colette. Teraz czytam "Mgły Avalonu" Marion Zimmer Bradley i trochę mi pewnie na tym zejdzie, bo to ok. tysiąca stron.
 
Awatar użytkownika
chimera
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 298
Rejestracja: pn mar 06, 2006 10:57 pm

Jest kwiecień 2013 i czytamy

pt kwie 12, 2013 8:53 pm

Kończę "Listy" Tolkiena, a w następne w kolejce czekają "Listy i eseje" Lovecrafta.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest kwiecień 2013 i czytamy

wt kwie 16, 2013 2:51 pm

Wczoraj po raz kolejny zrobiłem sobie książkowe zakupy - 3 powieści Lee Childa ("Czasem warto umrzeć", "Bez litości" i "Jednym strzałem") oraz 3 książki popularnonaukowe: "Szańce kultur" Bohdana Cywińskiego, "1493: Ameryka po Kolumbie" Charlesa Manna oraz "Ziemska władza" Michaela Burleigha.
 
Awatar użytkownika
Melanto
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 9:11 pm

Re: Jest kwiecień 2013 i czytamy

wt kwie 16, 2013 9:06 pm

A ja przeczytałam "Nicholasa Dane" Melvina Burgessa - obyczajowe toto, dość przygnębiające. Później byli "Najemnicy" Wilbura Smitha - mam straszliwy sentyment do tego pisarza, trzyma się już kilka lat i kiedy zobaczę w bibliotece jego nową książkę, to pożyczyć muszę. Tym razem cokolwiek się zawiodłam, po prostu to już wszystko było i to było dużo, dużo lepiej.
tak tandetnego wątku romansowego oraz durnego przeciwnika jak pamiętam u Smitha nie widziałam.
A obecnie czytam Nowakowskiego " Sielankę" - do autobusu, bo małe. A w domu czytam Wegnera - jestem po 100 stronach i bardzo mi się podoba. Batalistyczne sceny pierwsza klasa. Szkoda tylko, że muszę sobie "wydzielać" lekturę, ale czasem trzeba.
 
Polonez35
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: pt paź 28, 2011 10:16 am

Jest kwiecień 2013 i czytamy

śr kwie 17, 2013 9:30 am

Po sensacyjnym "Kręgu Śmierci" Biedrzyckiego czas na trochę fantastyki - na dzień dobry "Gambit" Cholewińskiego - i wciąga ( mimo ceny :P ). Wybaczcie za dygresję, ale nazbierałem trochę polskiej literatury scifi nowego pokolenia ( Incydent na Rigil Prime, Hades, wymieniony powyżej Gambit) i śmiem twierdzić, że jesteśmy w czołówce!. Kupuję trochę angielskojęzycznego stuffu na Amazonie, również z autorów indie i naprawdę nasi literaci dają radę. Każdy z tych utworów obroniłby się tam znakomicie :)
 
mad5killz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: ndz sie 29, 2010 5:19 pm

.

śr kwie 17, 2013 6:30 pm

.
Ostatnio zmieniony ndz mar 17, 2024 3:16 pm przez mad5killz, łącznie zmieniany 3 razy.
 
Awatar użytkownika
mr_mond
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 470
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 7:11 pm

Re: Jest kwiecień 2013 i czytamy

czw kwie 18, 2013 9:50 am

"Mgły Avalonu" zmęczone. Używam słowa "zmęczone" tylko w odniesieniu do liczby stron, bo mimo znajomości ogólnego zarysu fabuły i ogromnej ilości dialogów (nie liczyłem, ale dialogi to większa część książki prawdopodobnie) powieść niesamowicie wciągała.

Teraz pora na coś mniejszego. Najpierw będzie to "Samotność długodystansowca" Alana Sillitoe, a potem "Gilgamesz".
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest kwiecień 2013 i czytamy

czw kwie 18, 2013 4:12 pm

Lee Child, "Czasem warto umrzeć". Kolejna z powieści z udziałem Jacka Reachera, emerytowanego majora żandarmerii wojskowej.
 
Awatar użytkownika
ojciec mateusz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 238
Rejestracja: pt paź 14, 2011 8:16 pm

Jest kwiecień 2013 i czytamy

pt kwie 19, 2013 10:15 pm

"Tu, na Westerplatte", "Westerplatte - Reportaż z pola walki" Flisowskiego.
 
Jedimati
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: sob cze 30, 2012 11:07 pm

Jest kwiecień 2013 i czytamy

sob kwie 20, 2013 10:29 am

Mamy 20 Kwietnia i do tej pory skończyłem ostatni Tom Trylogii Pogranicza czyli Sodoma i Gomora. Kurczę co to była za książka! Przepiękna opowieść o kowbojach osadzona na dzikim zachodzie, napisana niezwykle pięknym językiem. Nikt nie potrafi działać na emocjach tak jak McCarthy, dlatego na koniec prawie się popłakałem ;) Skończyłem też Atlas Chmur, wspaniała rzecz. Następnie przeczytałem Łowcy Głów, świetna książka. Dlatego za jakiś czas chętnie zacznę czytać przygody Harrego. Potem skończyłem Uprowadzony czyli kolejną powieść o Jacku Reacherze, byłym majorze. Czytało się bardzo dobrze, jeszcze przeczytałem Zaginione Miasto Z kto nie czytałem to polecam udać się do księgarni. Niesamowita książka o człowieku pochłoniętego pasją a nawet i szaleństwem. Autor postanawia wyjaśnić zagadkę Pułkownika Fawcetta, czy znajdzie mityczne miasto? To już musicie sami sprawdzić :D Lizłem też Wyprawa Wzdłuż Amazonki Edd'a Stafforda i nieźle się to czytało. Na koniec przeczytałem Żywe Trupy Droga do Woodbury, może nie jest to wybitna książka ale była bardzo przyjemna w odbiorze. Teraz czytam Snajpera Howard'a Wasdina, potem czeka Najdłuższy Tydzień.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest kwiecień 2013 i czytamy

sob kwie 20, 2013 10:23 pm

Lee Child, "Bez litości". Jack Reacher próbuje znaleźć porwaną żonę i córkę pewnego multimilionera zanim okaże się, że raczej powinien trzymać się od tej sprawy z daleka
 
Awatar użytkownika
Lasard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 11:26 am

Jest kwiecień 2013 i czytamy

ndz kwie 21, 2013 11:34 am

Zracji tego, że od tygodnia siedzę w szpitalu mialem trochę czasu na czytanie - udało mi się ukończyć wcześniejwspomnianego Kościotrzepa Cherie Priest, oraz przeczytałem pierwszą część serii Mroczna Wieża Kinga "Roland". Teraz jestem w trakcie czytania pierwszej części z trzech Survival War dwóch polskich autorów pracujących pod pseudonimami J. Walker i M. Mossberg (powieści oparte na dziełach Maxa Brooksa "World War Z" i "Zombie Survival Guide", lecz przedstawiające wydarzenia w Polsce).
 
Gorogos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:10 am

Jest kwiecień 2013 i czytamy

wt kwie 23, 2013 7:37 am

nieśmiertelny Władca Pierścieni zagościł na czytniku ( choć bolało po kieszeni strasznie :) - najbliższe dni zatem z głowy :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość