Zrodzony z fantastyki

 
Mistyqju
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 25, 2012 6:24 pm

Czy gra jeszcze żyje?

ndz kwie 21, 2013 7:33 pm

Zakochałem się w Savage Worlds od pierwszego wejrzenia. Szkoda, że praktycznie nie wychodzą już żadne dodatkowe materiały w języku polskim. Pamiętacie jeszcze o tym systemie? Może dalej w nim gracie? Zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr maja 15, 2013 4:20 pm przez Mistyqju, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Dell
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 12, 2011 9:14 am

Czy gra jeszcze żyje?

ndz kwie 21, 2013 9:13 pm

Mam, gram, lubię :)
 
Awatar użytkownika
Zuhar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 669
Rejestracja: pn paź 20, 2003 2:11 pm

Re: Czy gra jeszcze żyje?

pn kwie 22, 2013 9:28 pm

Mistyqju pisze:
po Polsku


Trudno się dziwić skoro już mało kto umie pisać poprawnie w tym języku.

A gra ma się raczej dobrze.
 
Awatar użytkownika
KFC
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:08 pm

Re: Czy gra jeszcze żyje?

sob maja 11, 2013 8:57 pm

GRAmel fakt przeniósł się z wydawaniem na zachód, ale obiecał że Szare Szeregi, Fiasko będą - fakt nie są na Savage, ale być może wyjdzie kiedyś Horror Companion w PL co jakoś rok temu było wzmiankowane.
Ostatnio zmieniony sob maja 11, 2013 8:58 pm przez KFC, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dark Sage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pn sty 30, 2006 7:25 pm

Czy gra jeszcze żyje?

czw maja 23, 2013 11:41 am

My ostatnio zagraliśmy kampanię fantasy. Niestety po polsku nie wyszły żadne settingi, które by mnie interesowały specjalnie (poza interface zero). Bardzo chciałbym Hellfrosta zobaczyć, bo fajnie zmienia mechanikę :)
 
Awatar użytkownika
Petros
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 242
Rejestracja: wt lis 01, 2011 6:21 pm

Czy gra jeszcze żyje?

czw cze 06, 2013 2:39 pm

Ja jestem w trakcie ogarniania Deadlands: Noir, więc pewnie, że system jeszcze żyje.
 
Awatar użytkownika
KFC
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:08 pm

Re: Czy gra jeszcze żyje?

sob cze 08, 2013 2:56 pm

W temacie planów GRAmela. Jeśli ktoś jeszcze nie czytał to polecam cały wywiad. W tym miejscu Piotrek pisze jak się sprawy mają z Sawydżami:

Napisał Piotr Koryś:
Na pewno chciałbym wydać B&B. Planuję dodruk SWEPla, choć prawdopodobnie będzie czarnobiały, ale z zasadami z patcha i z paroma zasadami z settingów PEGa (np. świetne zasady z Noir) oraz Almanach Horroru. Nie wiem, co będzie z Fiasko i Szarymi Szeregami, mam mały problem z licencją. Znaczy – mógłbym je wydać, ale…
 
JPCannon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 60
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:53 pm

Re: Czy gra jeszcze żyje?

pn lip 15, 2013 6:58 pm

Z polskich materiałów ostatnio Gramel wydał w pdfie dwie darmowe przygody, swoją drogą mojego autorstwa :)

fantasy:
http://wydawnictwogramel.pl/download/Obelisk.pdf
SF:
http://wydawnictwogramel.pl/download/Pr ... trates.pdf

Z tego co mi wiadomo polskie Savege jeszcze nie umarły, a na świecie mają się bardzo dobrze, więc myślę, że prędzej czy później znów się i w Polsce odbiją :) Niestety jakoś tak dziwnie jest z naszym rynkiem, że nawet najbardziej lubiane w naszym kraju systemy mają czasami problem z wyjściem w polskiej wersji. Polskie Savege pojawiły się też na cdp.pl i chyba tam mają się naprawdę nieźle bo w liście RPG są bestsellerami ;)

https://cdp.pl/t/ksiazki/gatunek/rpg
 
Awatar użytkownika
Oglaf
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: sob gru 22, 2012 4:37 pm

Re: Czy gra jeszcze żyje?

czw lip 18, 2013 11:18 am

Ja sam dzisiaj prowadzę sesję Nemezis.
 
JPCannon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 60
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:53 pm

Czy gra jeszcze żyje?

sob lip 20, 2013 12:03 am

Mam nadzieję, że nie zostanie to potraktowane jako odciąganie od forum Poltera, ale myślę, że to dość istotna informacja dla fanów Savega :) Forum Gramela znów działa i brakuje w nim wielu starych i nowych fanów. Każda osoba jest na wagę złota ;) Pokażmy, że Savage Worlds potrafi być cenione też w Polsce a nie tylko na zachodzie.

Zapraszam wszystkich serdecznie:
http://lastinn.info/savage-worlds-wydawnictwo-gramel/

PS. Dla jasności Wydawnictwo nawiązało współpracę z forum lastinn.info z racji której stało się jego forum :) Piszę to aby nikt nie pomyślał, że podsyłam jakiś lipny link. Oczywiście można się tam też dostać klikając na zakładkę forum, na stronie głównej Gramela.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości