Zrodzony z fantastyki

 
Berial
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 6:22 pm

Saga o Wiedźminie

sob maja 04, 2013 9:10 pm

Cóż, nie widziałem takiego tematu, więc go zakładam. Jeśli jest, a ja jestem ślepy, proszę o usunięcie. Albo przeniesienie do innego działu...
Ale do rzeczy: Co sądzicie o serii? Która część wam się najbardziej podobała? Jak odbieracie ogólny zarys? Co byście poprawili? Co bardziej przypadło wam do gustu: tomy opowiadań, czy saga? Itd. Ogólna dyskusja na temat "Wiedźmiina".
Mi seria przypadła do gustu... Bardzo :) Tomy były genialne, trochę niemile zaskoczyłem się tym, że reszta książek, nie składa się z opowiadań, lecz... Wiecie o co chodzi. Krew elfów też mocno mnie zniechęciła, bo była taka ponura. Ale ogólnie jestem bardzo zadowolony z przeczytania tej serii. Po przeczytaniu całości, dotarło do mnie, że pojedyncze tomy Sagi, to jakby tylko kawałeczki wielkiej układanki. Nie zrozumiesz, póki nie dopasujesz wszystkich elementów. Jedyne czego żałuję, to że nie ma więcej :o
 
Awatar użytkownika
Aesandill
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1230
Rejestracja: wt mar 27, 2007 8:12 pm

Re: Saga o Wiedźminie

sob maja 04, 2013 9:51 pm

Opowiadania genialne, pięcioksiag bardzo dobry, z tendencją spadkową, szczególnie odczuwaną przy 4 tomie.

Osobiscie uważam że S. zmarnował potencjał jaki uzyskał w pierwszych opowiadaniach - potencjał ciekawego słowiańskiego i postmodernistycznego fantasy bez tolkienowskich schematów. Ale pewnie kraskoelfiość i mocne nawiązanie do popfantasy pozwoliło mu zdobyc tylu czytelników.
 
Awatar użytkownika
lemon
Tłumacz
Tłumacz
Posty: 1734
Rejestracja: pn mar 22, 2010 12:01 am

Saga o Wiedźminie

ndz maja 05, 2013 12:26 am

Berial pisze:
nie widziałem takiego tematu, więc go zakładam
http://forum.polter.pl/wiedzmin-vt246.html

Aesandill pisze:
popfantasy
It's back! ;)
Ostatnio zmieniony ndz maja 05, 2013 12:27 am przez lemon, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości