Zrodzony z fantastyki

 
Gambit_W
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob sie 11, 2012 7:54 pm

Ile mogą kosztować usługi kurtyzan?

ndz maja 12, 2013 7:07 pm

Krótkie pytanie, tak jak w temacie. Sam nie potrafię tego wycenić zgodnie z realiami Starego Świata, więc liczę na waszą pomoc ;)

Pozdrawiam
 
bunio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 5:16 pm

Ile mogą kosztować usługi kurtyzan?

pn maja 13, 2013 1:12 pm

Ceny generalnie to temat rzeka.
Wszystko zależy od tego jak mocno trzymasz się "logiki" cenowej, podręczników itd.

Grałem w sesje gdzie złote korony leciały strumieniami, grałem też w sesje gdzie każdy miedziak był na wagę złota.

Patrząc na nasze realia (bo realia warhammerowe z zbrojowni są totalnie z pupy wzięte, ceny nie są logiczne), powiedziałbym, że wszystko oczywiście zależy od "pozycji" kurtyzany.

- Portowa uliczna dziewka - im większe miasto tym ceny mniejsze (większa konkurencja) powiedziałbym że ceny wahają się od ok 10 pensów do 5 szylingów, im ładniejsza tym więcej, generalnie nie wychodziłbym ponad kilka szylingów.

- Dziewka z pomniejszego burdelu - tu też wiele zależy od wielkości miasta. Duże miasta mają więcej klientów, większą konkurencje, więcej dziewczyn. Od kilku szylingów do kilkunastu, starałbym się nie dochodzić do złotej korony, to już jest domena mocnych burdelów.

- Porządny burdel. - Ładne dziewczyny, zadbane, prestiż itd... 10 szylingów w górę, nawet do kilku złotych koron w zależności od miasta i prestiżu przybytku.

- Samodzielne nałożnice - Zdolna kobieta może zakręcić się wokół arystokracji, czy bogatych mieszczan, a wtedy jej usługi chodzą w grube złote korony. Najlepsze mogą dostać nawet do 50 złotych koron w upominkach (najbogatsza arystokracja, wyłączność, sponsorowanie mieszkania, pełna dyskrecja itd itd.)

Przynajmniej ja bym tak to widział.
Ostatnio zmieniony pt maja 17, 2013 12:11 am przez bunio, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości