Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

Szukam gry dla 3-4 graczy

ndz lip 14, 2013 11:53 pm

I chciałem się zapytać o opinie ludzi którzy już w te gry grali. Na oku mam kilka pozycji, mianowicie:
fury of dracula
stone age
mansions of madness


to ma być gra dla osób które lubią i grają w gry planszowe, ale nie lubią gier bardzo złożonych. Gramy w talisman (z wszystkimi dodatkami), settlers of catan, cytadelę i od święta w munchkina.
 
Awatar użytkownika
Crane
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:39 pm

Szukam gry dla 3-4 graczy

pn lip 15, 2013 8:38 pm

Stone Age jest mniej więcej tak samo złożona jak Osadnicy z Catanu, czyli gra raczej z tych prostych.

Fury of Dracula - większy stopień komplikacji, gra się jeden na wszystkich, wszyscy na jednego :) tzn. jeden gracz gra Drakulą, a reszta próbuje go złapać.

Posiadłość Szaleństwa - większy stopień komplikacji, ale tak na prawdę to tylko jeden z graczy musi znać dokładnie wszystkie zasady, ten gracz który będzie robił za Strażnika Tajemnic, reszta graczy powinna wiedzieć co może robić, reszta wychodzi w grze.

Moim zdaniem Stone Age powinno podejść, co do reszty to trudno powiedzieć, a i zapomniałem dodać że w Stone Age gra się raczej szybko 30-45 minut, dwa pozostałe tytuły znacznie dłużej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości