Zrodzony z fantastyki

 
Phyrexia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: czw mar 14, 2013 9:01 pm

Tworzenie postaci 1 ed.

sob lis 02, 2013 5:56 pm

Hej,
Jakie własne zasady stosujecie podczas tworzenia postaci? Pozwalacie graczom wybierać profesje, umiejętności? Każecie wszystko losować?
 
honkou
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 10:28 pm

Tworzenie postaci 1 ed.

sob lis 02, 2013 6:53 pm

Moim zdaniem to zalezy od graczy. Jesli ktos ma pomysl na siebie, to nie widze przeszkod w graniu wymarzona postacia. Z drugiej strony jesli druzyna to starzy wyjadacze i wszystko im jedno kim graja, bo i tak sobie poradza i beda sie swietnie bawic, to losowanie moze zdecydowanie wszystko przyspieszyc i wywolac kilka nieprzewidzianych zdarzen.
Pozdrawiam
 
Phyrexia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: czw mar 14, 2013 9:01 pm

Tworzenie postaci 1 ed.

sob lis 02, 2013 10:33 pm

No własnie mnie zastanawia, co jest kiedy trafi się powergamer grający Zabójcą Trolli, "tylko ja nie chcę ginąć wcześnie".
 
Awatar użytkownika
Dracorix
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 6:49 pm

Re: Tworzenie postaci 1 ed.

ndz lis 03, 2013 7:53 am

No i tu jest kwestia wyboru MG, jeśli ktoś chce grać zabójcą to musi być przekonany że chce zginąć z konkretnego powodu, inaczej ta profesja powinna być zamknięta, są też inne mocne profesje, jeśli gracze potrafią wykorzystywać umiejętności co mają to nie tylko statystyki się w tym momencie liczą.
 
Awatar użytkownika
Petros
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 242
Rejestracja: wt lis 01, 2011 6:21 pm

Tworzenie postaci 1 ed.

ndz lis 03, 2013 11:02 am

Dlatego też ja bym polecił nowym graczom (czy w ogóle w RPGach, czy w Warhammerze) wybierać, dzięki czemu wyjaśniłbym z czym co się je, jak to wygląda w tym świecie i gracz by się odpowiednio do tego ustosunkował (zajebista sprawa!/to nie dla mnie, pomyślę nad czymś innym). Graczom znającym Warhammera z kolei, dałbym wolny wybór - wybierasz, albo losujesz. NIGDY nie nakazywałbym samego losowania, bo gracze mają się dobrze bawić, a nie grać śmieciarzem, bo tak na kościach wypadło.
Ostatnio zmieniony ndz lis 03, 2013 11:02 am przez Petros, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
>Theodorus<
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 120
Rejestracja: pt sie 07, 2009 2:06 am

Tworzenie postaci 1 ed.

ndz lis 03, 2013 5:19 pm

Jeśli gracze są całkiem nowi a mi zależy na w miarę szybkim stworzeniu postaci, to każę im losować trzy razy i wybrać z tego to co najbardziej im pasuje. Oszczędza się w ten sposób sporo czasu na poznawaniu i porównywaniu wszystkich profesji.
 
Awatar użytkownika
Petros
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 242
Rejestracja: wt lis 01, 2011 6:21 pm

Re: Tworzenie postaci 1 ed.

ndz lis 03, 2013 6:57 pm

Warhammer ma to do siebie, że postać tworzy się bardzo szybko. A i wydaje mi się, że poznawać wszystkich profesji nie trzeba. Większość jest dosyć prosta i zrozumiała (najemnik, czy łowca, czy inny giermek). Trzy rzuty są ok, tylko gorzej, jak wypadnie śmieciarz, ciura obozowa i chłop - nie każdy lubi grać ofiarami losu (choć to Łorhama, więc każda postać jest mniej lub bardziej ofiarą losu).
 
Awatar użytkownika
wysłannik
Moderator
Moderator
Posty: 668
Rejestracja: śr cze 09, 2010 10:54 am

Re: Tworzenie postaci 1 ed.

ndz lis 03, 2013 11:10 pm

Ja to się sam zdziwiłem, bo tworząc postacie zaproponowałem że gracze sami mogą sobie wybrać klasę, rasę i wszystko inne, jednak nie chcieli. Zrobiliśmy po trzy rzuty na klasę i każdy miał wybór z trzech profesji. Na koniec i tak zaproponowałem ponownie że mogą sobie sami wybrać klasę, wyjaśniając dlaczego mieliby to zrobić - każdy zaczął klasą wylosowaną.
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Tworzenie postaci 1 ed.

pn lis 04, 2013 7:38 am

W warhammerze nie ma, wbrew pozorom, profesji śmieciowych. Trzeba tylko grać tym, co się wylosowało, a nie czymś wydumanym.
 
honkou
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 10:28 pm

Tworzenie postaci 1 ed.

pn lis 04, 2013 9:58 pm

Nie ma profesji smieciowych pod wzgledem mechaniki, jednak gracze moga uwazac inaczej. Nie ma sensu zeby marudzili, jesli wiedza ze chca byc kaplanami Sigmara to nie widze problemu w spelnieniu siebie
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Tworzenie postaci 1 ed.

wt lis 05, 2013 11:21 am

Profesja startowa, jaka by nie była, nie determinuje kim graz ma zostać w przyszłości. Nawet hiena cmentarna może zostać kapłanem sigmara. Ale za to zostanie kapłanem z ciekawą przeszłością. Ciekawszą, niż ktoś, kto był tylko akolitą.
 
bunio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 5:16 pm

Re: Tworzenie postaci 1 ed.

wt lis 05, 2013 7:24 pm

Osobiście nie mam już tyle czasu co kiedyś, by grać w rpg co tydzień.

Lubię siadać do młotka dając graczom 2 pełne podstawowe profesje i 1 napoczętą zaawansowaną.
Dzięki temu postacie są ciekawsze.

Ale to opcja dla mnie, bo gram rzadko i nie mamy czasu rozwijać postaci od podstaw.
 
Awatar użytkownika
Martinez_SŚ
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 87
Rejestracja: wt sie 04, 2009 9:50 am

Re: Tworzenie postaci 1 ed.

śr lis 13, 2013 8:36 pm

Jeżeli gracz ma ciekawą wizję swojej postaci i spójny z tym pomysł na profesję to wybierać. Generalnie to prowadzę ok 15 lat i nigdy nikt u mnie nie losował ani ja tego nie robiłem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość