Zrodzony z fantastyki

 
Viltharius
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 5:47 pm

Kilka słów o J.Grzędowiczu.

ndz lip 20, 2014 6:12 pm

Witam serdecznie, myślę że trafiłem w dobre miejsce.
Mianowicie, planuje zakupić PLO, oraz Księgę j. p.

Czy w kilku słowach możecie przybliżyć mi te dzieła, i ewentualnie stwierdzić czy to będzie dobra inwestycja.

Pozdrawiam, i życzę niekończącej się herbaty przy czytaniu kolejnych książek ;)
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Kilka słów o J.Grzędowiczu.

śr lip 23, 2014 11:03 pm

Jak dla mnie nazbyt stuknięty. :razz:
 
kirama
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 28, 2014 7:53 am

Kilka słów o J.Grzędowiczu.

pn lip 28, 2014 8:14 am

Nie czytałam księgi jesiennych demonów, lecz Pana Lodowego Ogrodu mogę polecić z całego serca. Jest to kawał dobrej fantastyki.
Styl Grzędowicz ma nieco lakoniczny, lecz bardzo obrazowy. Dzięki temu PLO czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Książka naszpikowana jest dobrą akcją, dzięki której nie można się od niej oderwać. I mówię to poważnie. Tą książkę czyta się wszędzie i o każdej porze, nie zważając na to, czy jutro jest ważne spotkanie, egzamin, czy trzeba się wyspać przed podróżą. Dla tej książki można poświęcić cały swój wolny czas.
Nie chcę wiele zdradzać z fabuły. Opowiada jednak ona historię Vuka Drakkainena, który wyruszył na zacofaną planetę Midgaard, aby uratować zaginionych naukowców. Wydaje się to prostym zadaniem, które jednak z każdą stroną komplikuje się coraz bardziej.
Jest to jedna z najlepszych książek fantastycznych ostatnich lat, które czytałam. I chyba najlepsza pozycja, która do tej pory ukazała się z wydawnictwa Fabryki Słów. Może określenie "Nowy Wiedźmin" to za dużo (w końcu nic nie zasługuje na to miano - i chyba nigdy nie zasłuży, gdyż Wiedźmin to po prostu Wiedźmin), ale może za kilkanaście lat nowe powieści fantasy będą okrzykiwane mianem "Nowego Pana Lodowego Ogrodu".
 
Awatar użytkownika
ojciec mateusz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 238
Rejestracja: pt paź 14, 2011 8:16 pm

Re: Kilka słów o J.Grzędowiczu.

pt sie 01, 2014 11:06 am

Jedyna moja styczność z Panem Grzędowiczem to pierwszy tom "Pana Lodowego Ogrodu". Nie zaskoczyło. Drugiego już nie kupiłem.
Cykl być może wyróżnia się na tle crapu, który wydaje Fabryka Słów, ale z ogłaszaniem go jedną z najlepszych serii w polskiej fantastyce ostatnich lat byłbym ostrożny.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Kilka słów o J.Grzędowiczu.

pt sie 01, 2014 5:16 pm

Czytałem wiele lat temu "Księgę jesiennych demonów" i też specjalnie mnie nie zachwyciła. Już nawet nie wiem, o czym były te opowiadania, ale pamiętam, że nie przebrnąłem przez wszystkie. Może "Pan Lodowego Ogrodu" jest faktycznie dobry, ale na razie nie będę po niego sięgał.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości