Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Aramin.
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: pt lis 13, 2009 9:24 pm

Koszty utrzymania

śr lis 11, 2015 1:08 pm

Pierwszy raz prowadzę kampanię, gdzie gracze mają okazję działać blisko swego domu rodzinnego. Rodzi to nowe problemy: jeden z graczy w trakcie 3,5 miesięcznego przeskoku czasowego mieszkał w swoim domku i produkował broń. Na utrzymaniu ma żonę, córkę i jedną pracownicę.

Mam problem określenia kosztów życia: ile powinien wynosić czynsz (warsztat połączony z domem) za te 3,5 miesiąca, wyżywienie i jakieś ewentualne dodatkowe opłaty? Dodam, że miasto jest duże (Everlund z Srebrnych Marchii).

Znalazłem tylko informację, że w Podręczniku Budowniczego Twierdz jest informacja, że koszt stworzenia np. kuźni to 500 SZ. Nie rozwiązuje to mojego problemu z kosztami utrzymania, a wolałbym się oprzeć na systemowych kwotach (zdaję sobie sprawę z ułomności ekonomi dnd, tym niemniej gracz jest bardzo dobrze obeznany w systemie, do tego potrafi liczyć dlatego jak rzucę mu niepodpartą niczym kwotę to może narzekać) lub jakiejś przekonującej propozycji.
 
Elicor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: wt sty 14, 2014 10:14 pm

Koszty utrzymania

sob lis 14, 2015 3:51 pm

Polecam dwie książki: Dungeon Master's Guide II, która zawiera mechanikę prowadzenia własnego biznesu oraz Cityscape, która omawia życie w fantastycznym mieście w ogóle.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości