Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest lipiec 2016 i czytamy

wt lip 05, 2016 11:53 pm

Frederick Forsyth "Dzień Szakala"
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Jest lipiec 2016 i czytamy

pt lip 08, 2016 10:27 pm

"Władca klanów" Christie Golden.
Fatalne wydawnictwo zrobiło tragiczne tłumaczenie kiepskiej książki marnej autorki :v
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest lipiec 2016 i czytamy

sob lip 09, 2016 12:33 am

To rzeczywiście pech.
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Jest lipiec 2016 i czytamy

sob lip 09, 2016 2:36 am

^No strasznie. Człowiek chce wejść w uniwersum, poznać lepiej postaci, a natyka się na koślawe tłumaczenia, niezdarnie przełożone nazwiska bohaterów (co jest w ogóle jakąś tragedią, po co tłumaczyć Doomhammera czy Hellscreama? W Warcraft III zostawili w oryginale i brzmi naprawdę dobrze [chociaż to pewnie zasługa doskonałego dubbingu]). Brak jakiegokolwiek pomysłu tłumacza, pozostawienie słowa warlock bez przełożenia (gdzie już dawno utarło się, dzięki heroesom, tłumaczyć na jakże ładnie brzmiącego czarnoksiężnika) i błędy językowe (z rodzaju pod rząd, czego nawet gimnazjalista mógłby się powstydzić).

Kolejnym minusem jest fakt, że autor jest kobietą i pisze jak kobieta - wciskając wszędzie beznadziejne opisy oczu pasujących wspaniale do reszty fizys, porównane do jakiegoś pięknego zjawiska natury - no takie chwyty to raczej z literaturze dla nastolatek, a nie w high fantasy dla nerdów WoWa :/
Jestem niesamowicie zawiedziony i zapewne na zawsze zrażony do książek z tego uniwersum. A moje zdanie o isie pozostaje niezmienne :razz: najgorsi tłumacze na rynku, przypominając sobie Świątynię Złych Żywiołów.
 
Awatar użytkownika
Tiana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: pt lip 15, 2016 12:20 pm

Jest lipiec 2016 i czytamy

ndz lip 17, 2016 10:40 pm

Na początku miesiąca skończyłam Ilion Dana Simmonsa, a dzisiaj w nocy dylogię Łukjanienki (Labirynt odbić i Fałszywe lustra). Polecam :)
Jako że dylogia została napisana prawie 20 lat temu, to oczywiście ma kilka przestarzałych motywów (np. łączenie się z Internetem przez telefon), ale mimo to przedstawia niesamowitą wizję świata wirtualnego.

No a Simmons to klasa sama w sobie, chociaż przyznam, że miałam problem z Ilionem, bo początkowo nie mogłam się wdrożyć w fabułę. Ale za to końcówka... Majstersztyk!
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest lipiec 2016 i czytamy

ndz lip 17, 2016 11:30 pm

W.E.B. Griffin "Z rozkazu prezydenta"
 
Gigi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:49 pm

Jest lipiec 2016 i czytamy

śr lip 20, 2016 4:56 pm

"Star Wars. Dziedzic Jedi" / Hearne Kevin

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości