Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Heres
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 19, 2019 6:44 pm

Tajemnice Europy - Barotrauma [Roleplay]

sob sty 19, 2019 7:11 pm

Gdy Galileusz spierał się z Simonem Mariusem o pierwszeństwo odkrycia księżyców Jowisza, to żaden nie przypuszczał, że w przyszłości człowiek postawi stopę na jednym z nich. Europa, chociaż zimna i nieprzyjemna, w XXIV wieku już od ponad czterech dekad kolonizowana jest przez Zjednoczone Narody Ziemi, a sama Ziemia, walcząca z ogromnym przeludnieniem, brakiem surowców i wymęczona minionymi wojnami powoli umiera. Powierzchnia Europy to lodowe piekło, jednak to co skrywają głębiny oceanów pod tą zmrożoną skorupą warte jest odkrywania i wydobycia. Kolonizatorzy mieszkają w licznych placówkach rozsianych po całym księżycu, a między tymi małymi ludzkimi osiedlami kursują łodzie podwodne. I właśnie załogą jednej z takich łodzi jesteśmy my. Próbujemy tutaj przeżyć mierząc się na co dzień z zabójczym ciśnieniem, monstrami, które uśpione czekają w głębinach czy widmem terroryzmu, które zawisło nad mieszkańcami tego nieprzyjaznego księżyca, nazwanego na cześć kochanki gromowładnego Jowisza.

Obrazek

Do rzeczy – chciałbym przybliżyć wam przepiękną sprawę, jaką jest nieco niszowa (i darmowa) gra Barotrauma, w której wcielamy się w członka załogi łodzi podwodnej kursującej na wodach księżyca Jowisza – Europy. Oferowana przez silnik gry rozgrywka mechanicznie jest bardzo ciekawa i pozwala na setki rozwiązań, ale by zabawie dodać głębi – odgrywamy nasze postacie, a pełniący służbę kapitan odpowiada też za bycie game masterem, narrację przygody i ocenę poczynań graczy. Załoga i jej zgranie to bardzo istotny element rozgrywki i każdy jest ważny, niezależnie czy odgrywa mechanika, oficera medycznego, inżyniera, żołnierza, kucharza, nawigatora itd.

Kiedy gramy? Spotykamy się wieczorami, średnio raz-dwa razy na tydzień. Czasem gramy bardziej narracyjnie, czasem robimy misje proponowane przez grę (ale wciąż z pełnym odgrywaniem i otoczką fabularną). Regularność nie jest niezbędna, choć mile widziana. Misje dobieramy pod ilość obecnych danego dnia osób. Jedna rundka trwa od godziny do kilku. Poza grą, gdy nasza maszyna stoi w doku, można odgrywać także na discordzie, w formie tekstowej

Jak wygląda rozgrywka? Na początku kapitan robi krótkie wprowadzenie czy to na discordzie, czy już bezpośrednio w grze opowiadając o szczegółach misji. Inżynierowie budzą do życia maszynownie, wojskowi robią obchód, sprawdzają stan dział itd. Misje mogą być całkiem proste i mechaniczne – transport czegoś z A do B, ubicie potwora, ale też całkowicie fabularyzowane (ostatnio eksplorowaliśmy wrak łodzi, specjalnie przygotowany na tę rundę). Czasem łódź ma przeciek, czasem coś ją atakuje, wtedy żołnierze strzelają z dział, mechanicy spawają, medycy próbują utrzymać załogę przytomną – ot, codzienność. Pilnujemy także łańcucha dowodzenia, ale nie jesteśmy przesadnymi militarystami. Przy tym staramy się rozwijać relacje między członkami załogi, by zachować ciągłość fabularną naszej europejskiej przygody.

Jak dołączyć do załogi? Zagadać do mnie (zapraszam za pośrednictwem discorda: Heres#7135), przejść, albo chociaż spróbować przejść, krótki tutorial gry by sprawdzić czy to dla ciebie (https://barotraumagame.com/) - w razie problemów pomożemy! Następnie zarysować nieco postać w oparciu o fabułę którą tworzymy i heja, witamy w załodze ;) Więcej szczegółów chętnie przedstawię zainteresowanym osobom prywatnie, tam też rozwieję ewentualne wątpliwości.

Podsumowując: roleplay, sci-fi, współpraca, groza, wybuchające reaktory. Pozdrawiam i zachęcam!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości