Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 
Awatar użytkownika
saCOOL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 29, 2004 5:53 pm

Znowu pytanko...

wt mar 02, 2004 11:35 pm

mam pytanko:
jak dokładnie działa protection np:
protection from black
 
Awatar użytkownika
Picc
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 644
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 9:23 pm

wt mar 02, 2004 11:55 pm

Stwór z protekcją od czarnego:
-nie moze być celem czarnych czarów (np. Terror) lub celem ability z czarnego źródła (np. ability Visary the Dreadful)
-nie moze być blokowany przez czarne stwory
-damage do niego z czarnego źródła jest prewentowany (czy to od czarnych stworówm, czy np. z Pestilence)
-nie moze być enchantowany przez czarne Enchant Creature
-nie może byc equipowany przez czarny equipment
 
Awatar użytkownika
saCOOL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 29, 2004 5:53 pm

śr mar 03, 2004 12:02 am

a jak sie ma sprawa gdybym np chciał blokować inną kreaturke mając przeciwko niej protection ? moge to zrobić ? przykład
mam potworka z protection from black. atakuje mnie czarna kreaturka. moge ją zablokować ?
 
Awatar użytkownika
sire
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4892
Rejestracja: sob sie 11, 2001 11:57 pm

śr mar 03, 2004 12:42 am

Mam dejavu czy jest obok podobny post??

Hmm, tak, mozesz zablokwac swoim stworkiem tego atakujacego, czarnego potwora. Co wiecej, twojemu nic sie nie stanie-cały damage zostanie spreventowany. Twoj stworek zada obrazenia normalnie.
 
Awatar użytkownika
Picc
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 644
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 9:23 pm

śr mar 03, 2004 9:02 am

saCOOL: w tych pięciu punktach wymieniłem wszystko, czego dotyczy protekcja. Czyli jak czegoś tam nie ma, to znaczy że protekcja nie ma z tym nic wspólnego.

Dodam jeszcze, że protekcję mają tylko stwory, czyli tylko karty stworów znajdujące się bezposrednio w grze. Kart stworóów będących w ręku, w grobie, na stosie lub poza grą protekcja nie dotyczy - czyli mozna wycelować Unearthem w kartę White Knight będącą w grobir, tak samo można targetować kontrą zagrywanego właśnie Goblin Piledrivera.
 
Awatar użytkownika
rysiu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: śr wrz 10, 2003 10:28 pm

śr mar 03, 2004 9:10 am

Piccolo,
-nie może byc equipowany przez czarny equipment

A co to jest "czarny equipment" :shock: :?:
Imo equipmenty są... artefaktami :?:
 
Awatar użytkownika
Picc
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 644
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 9:23 pm

śr mar 03, 2004 9:42 am

W 99,99 % przypadków ten element protekcji (o equipmentach) bedzie dotyczył tylko stworów z Protection from artifacts, ale nie znaczy to, ze powinniśmy go pomijać. Kiedyś protekcja składała sie tylko z pierwszych czterech zdolności, ale po wyjściu Mirrodina oficjalne zasady protekcji zosstały powiększone o paragraf:
502.7d - A permanent with protection can't be equipped by Equipment that have the stated quality. Such an Equipment stops equipping that permanent, but remains in play. (See Rule 420, "State-Based Effects.") [CompRules 2003/10/01]

Zawyczaj ma to sens tylko, jeśli jako "stated quality" podstawimy artifacts (bo jest to "stated quality", którą ma każdy equipment ;) ), ale istnieja karty, które mogą nadać kolor artefaktowi, chociażby taki Deathlace. A wtedy ostatnia własność protekcji nabierze sensu nawet jeśli stated quality to black.
 
Awatar użytkownika
saCOOL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 29, 2004 5:53 pm

śr mar 03, 2004 11:06 pm

a jeszcze jedno: czy istnieją takie protection (albo coś w tym rodzaju) które chronią karte przez cały czas ? (łącznie z deckiem, grave itd.)
 
Awatar użytkownika
newton
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 887
Rejestracja: ndz mar 24, 2002 9:13 pm

czw mar 04, 2004 12:21 am

niby jak? damage można zadać tylko w grze, zaenchantować/wyekwipować również, blokować też... co najwyżej mogłaby karta taka być celem jakiejś zdolności, ale na to ochrony nie ma...
PS poza różnymi sztuczkami (gilded light...), kontrami i stifflem, oczywiście ;)
 
Awatar użytkownika
saCOOL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 29, 2004 5:53 pm

czw mar 04, 2004 8:21 am

"can't by the target of spell or abilities"
to też działa tylko jak kreaturka jest w grze ? a jakby napisać np "this card can't by the target of spell or abilities" ??? pytam czysto teoretycznie :)
 
Awatar użytkownika
Picc
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 644
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 9:23 pm

czw mar 04, 2004 8:37 am

Tak, nietargetowalność też działa tylko w grze. Twój wording jest imo poprawny, choć nie ma takiej karty. Podejrzewam, że Wizardsi dodaliby, że chodzi o grób, bo ability ograniczałaby się tylko do grobu. Nie ma żadnych kart targetujących karty będące w ręku, poza grą lub w bibliotece i zasady raczej nie przewiduja takiej mozliwości.
 
Awatar użytkownika
saCOOL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 29, 2004 5:53 pm

czw mar 04, 2004 4:33 pm

:) jednym słowem nie ma karty nietykalnej :) rozumiem. mam jeszcze takie głupie pytanko: czy są w MtG wilkołaki ??? szukałem i szukałem i nie moge żadnego znaleść. może poprostu cienki ze mnie poszukiwacz hihi. ciekawi mnie to przeogromnie :) nie wiem czemu...
 
Awatar użytkownika
Nielubiepieczarkathor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 6135
Rejestracja: czw paź 31, 2002 6:00 pm

czw mar 04, 2004 4:38 pm

Werewolfów chyba nie ma, ale są inne "zwierzołaki", np. Werebear :)
 
Awatar użytkownika
Asthner
Moderator
Moderator
Posty: 3654
Rejestracja: pt kwie 18, 2003 12:49 pm

czw mar 04, 2004 4:55 pm

Warewolfy (Greater i Lesser) były w Homelands pod creature typem Lycantroph bodajże...
 
Awatar użytkownika
saCOOL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 29, 2004 5:53 pm

czw mar 04, 2004 5:20 pm

carrion feeder
sacrifice creature: +1/+1 counter on carrion feeder

a moge zaraz po sacrifice zregenerować daną kreaturke i tak aż mi sie mana nie skończy ??? wykożystując np Boneknitter :b:: Regenerate target zombie ? bo wtedy moge poleprzać Carriona do woli i bez końca (prawie) czy to możliwe ?
 
Awatar użytkownika
Asthner
Moderator
Moderator
Posty: 3654
Rejestracja: pt kwie 18, 2003 12:49 pm

czw mar 04, 2004 5:59 pm

Greater Werewolf
Lesser Werewolf

MagicCompRules120103 pisze:
Sacrifice
To sacrifice a permanent, its controller moves it from the in-play zone directly to its owner?s graveyard. A player can?t sacrifice something that isn?t a permanent, or something that?s a permanent he or she doesn?t control. If an effect instructs a player to sacrifice a permanent that he or she doesn?t control, nothing happens. Sacrificing a permanent doesn?t destroy it, so regeneration or other effects that replace destruction can?t affect it.


Sacrifice nie jest zniszczeniem permanentu, przeto nie podlega regeneracji.
 
Awatar użytkownika
saCOOL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 29, 2004 5:53 pm

czw mar 04, 2004 6:05 pm

dzienx za linki do kart :) pewnie nie ma dużo kart "dodających kreaturki z grave odrazu do gry" ? ale tak czy inaczej naprawde nieźle można dopakować carrion feedera. mam racje ? troche tylko pokombinować :)
 
Awatar użytkownika
ReCo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1318
Rejestracja: sob paź 25, 2003 4:57 pm

czw mar 04, 2004 6:13 pm

dodających kreaturki z grave odrazu do gry

spawdź exhume, reanimate, zombify, patriarch's bidding :) (oraz wiele innych) nie są to jednak dobre sposoby na pakowanie feedera
 
Awatar użytkownika
Picc
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 644
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 9:23 pm

czw mar 04, 2004 6:14 pm

Jeszcze Treacherous Werewolf jest.
 
Awatar użytkownika
saCOOL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 29, 2004 5:53 pm

czw mar 04, 2004 8:44 pm

sorki tylko żartowałem :) a podobno naprawde istnieją jakieś "combosy" dające różne fajne rzeczy. nieskończona mana lub życie i inne takie. czy to prawda ???
 
Awatar użytkownika
Asthner
Moderator
Moderator
Posty: 3654
Rejestracja: pt kwie 18, 2003 12:49 pm

czw mar 04, 2004 8:57 pm

Zajrzyj tutaj.
 
Awatar użytkownika
!Developer
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1167
Rejestracja: śr lut 06, 2002 9:15 pm

czw mar 04, 2004 9:41 pm

EXTRA CZYLI TO PRAWDA !!! magic jest leprze niż myślałem ale brakuje mi troche jakiś naprawde "dużych" creaturek. w "Alternatywnych" ich nie lubią szkoda. a ja je tak uwielbiam


To domena początkujących. Duże krity nie zawsze są takie fajne - kosztują dużo many, są wolne - późno się je wystawia, łatwo je skontrować, łatwo zniszczyć, gdyż są jednym dużym celem, łatwo wrócić na rękę, ciężko wystawić, zwłaszcza jak lądów nie dosycisz, przeciwnik często może cię zajechać zanim wystawisz, a jeśli nawet zdążysz to nie wpłynie to bardzo na grę itp itd. Sorry za takie długie zdanie, pełne przecinków :P
 
Awatar użytkownika
saCOOL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 29, 2004 5:53 pm

czw mar 04, 2004 9:46 pm

:) nic sie nie stało :) pewnie masz racje co do tych moich preferencji. poczekam może mi przejdzie. czyli duże karty są mało użyteczne... to poco wogóle są ? gracie nimi wogóle (pytam Was jako tych zaawansowanych) ? są czasem jakieś stronki z wypasiastymi kreaturkami ??? szukam ale jakoś nie moge znaleść :) może jak sie napatrze to mi przejdzie. najgorsze jest to że mam tendencje do przesadzania i dlatego sie nie nadaje do "Alternatywnych".
 
Awatar użytkownika
!Developer
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1167
Rejestracja: śr lut 06, 2002 9:15 pm

czw mar 04, 2004 10:28 pm

to poco wogóle są ?


Zauważ, że napisałem większość - nie wszystkie. Z resztą takie pytanie mógłbyś postawić do 60-70% kart, bo w zasadzie aż tyle jest niegrywalnych w constructed. Nie zapominaj także o limited - tam z kolei większość takich kritów jest naprawdę dobra (ale znów nie wszystkie). Różnorodność kart i wyważenie także musi istnieć. Trzeba mieć spośród czego składać talie, trzeba mieć wybór i potrafić właśnie grywalne karty wyselekcjonować. Set też musi być jakoś zapełniony - nie może być w nim samych topowych kart. To tylko garstka powodów, dlaczego ów stwory są.[/quote]
 
Awatar użytkownika
saCOOL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 29, 2004 5:53 pm

czw mar 04, 2004 11:20 pm

ok rozumiem :) wychodzi na to że jeszcze wieeeeeele sie musze nauczyć. ten text o combosach jest extra naprawde :) qrcze jakie to extra wciągające. i takie granie jest legalne ? znaczy czy dużo osób tak gra ?
 
Awatar użytkownika
!Developer
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1167
Rejestracja: śr lut 06, 2002 9:15 pm

czw mar 04, 2004 11:32 pm

Takie granie jest jak najbardziej legalne - no chyba, że wykorzystuje karty nielegalne w danym formacie. A z moich obserwacji wynika, że mało osób tak gra (tzn. kombodeckami). W typie2 to tylko Desire i bardzo rzadko się widuje. W Ext jakiś Aluren, WoW, kiedyś Turboland. O T1 nie wspominam, bo muszę kończyć posta.
 
Awatar użytkownika
saCOOL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 29, 2004 5:53 pm

czw mar 04, 2004 11:54 pm

to znaczy z przyczyn moralnych z tego nie korzystają ? :) czy poprostu żadko sie udaje "wykrzesać" takie combo ? bo bardzo to wygodne zrobić sobie nieskończenie wiele żyć i sie bawić z przeciwnikiem :) (dla mnie bomba :) ) pewnie wszyscy początkujący sie tak tym podniecają hihi :) :) :)
 
Awatar użytkownika
Emerald
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1016
Rejestracja: pt lis 22, 2002 10:28 am

pt mar 05, 2004 8:44 am

Problem z kombodeckami jest taki, że jak sama nazwa wskazuje potzrbują danego komba. Czyli potrzebują, żeby primo - doszły odpowiednio szybko, secundo - nie zostały skontrowane, tertio - nie zostały zniszczone wszystkie karty wymagane do danego komba. Często przy zniszczeniu (/skontrowaniu/...) wszystkich kopii jednej karty pozostałe karty z komba stają się praktycznie bezużyteczne.

Dlatego właśnie kombodecki stosunkowo rzadko pojawiają się, bo trudno jest sklecić stabilny kobodeck, który miałby szanse powalczyć zarówno z szybkimi naporami, jak i z kontrolą.

P.S. Do t2 dorzuciłbym jeszcze astrala, który ostatnio coraz częściej się pojawia.
 
Awatar użytkownika
!Developer
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1167
Rejestracja: śr lut 06, 2002 9:15 pm

pt mar 05, 2004 10:38 am

Moim zdaniem Astral nie jest kombodeckiem. Nie ma tam żadnego komba zapewniającego wygraną. Jest to po prostu talia złożona z kart, które bardzo dobrze ze sobą wspólgrają, ale nie nazwałbym go kombodeckiem tylko kontrolą.
 
Awatar użytkownika
saCOOL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 29, 2004 5:53 pm

pt mar 05, 2004 2:08 pm

co to znaczy: you may have Thorn Elemental deal its combat damage to defending player as though it weren't block. chodzi o to że tak czy inaczej dostajemy 7 damage (7/7) kiedy on atakuje (nieważne czy blokujemy czy nie) ? tak to rozumiem :) prosze o wyjaśnienie... :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości