Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Co w nowym Pamietniku?

ndz kwie 20, 2003 3:57 pm

O czym zyczylibyscie sobie poczytac w nowym pamietniku?? Mysle ze trzwik chetnie skorzysta ze wskazowek "potencjalnych klientow" :)
 
Awatar użytkownika
starlift
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3112
Rejestracja: wt mar 18, 2003 12:00 am

ndz kwie 20, 2003 4:05 pm

Ja bym przeczytal jak to sie pisze gre rpg od srodka, to znaczy kto co robi, jaki wplywa maja tworzacy na powstajaca gre.

Przeczytal bym tez jakis fragment podrecznika, choc pol strony. O tak, z ciekawosci.
 
Awatar użytkownika
Faramir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: sob mar 22, 2003 11:01 am

ndz kwie 20, 2003 4:12 pm

Napewno chciałbym poczytać o tym samym co Starlift. Swoją drogą chce zrobić w wakacje mały system autorski :P
Tak poza tym, chciałbym poczytać chyba trochę o świecie. Były opisy czterech podstawowych państw i ogólny zarys, ale coś bardziej szczególowo ogólnie o całości. Dwa kontynenty i wiadomo, że na jednym żyją ludzie, a na drugim inne rasy, oraz, że na jednym jest magia, a na drugim jej nie ma to moim zdaniem trochę za mało. Poza tym, czytałem, że mechanika Neuroshimy nie jest zaciekawa, a miała być zastosowana w Monastyrze. Może by ją zmienić.
Sam nie wiem, niech Trzewik coś pisze wogóle. Wtedy pogadamy.
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

ndz kwie 20, 2003 4:40 pm

temat tworzenia systemu to raczej na oddzileny artykul, ale watpie zeby udalo sie trzewika na cos takiego namowic, w kazdym razie jakby cos takiego kiedykolwiek sie pojawilo to poczytam z checia
 
Awatar użytkownika
Faramir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: sob mar 22, 2003 11:01 am

ndz kwie 20, 2003 7:29 pm

Ja też. Nie wiem, czy by się go dało w ogóle do czegoś takiego namówić, ale myślę, że miałby popyt. Artykuł oczywiście nie Trzewik :P
 
Awatar użytkownika
czeski
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:39 pm

pn kwie 21, 2003 3:00 pm

Ja jestem ciekaw, kiedy w ogóle pojawi się nowy pamiętnik... :/
 
Awatar użytkownika
starlift
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3112
Rejestracja: wt mar 18, 2003 12:00 am

wt kwie 22, 2003 10:38 pm

No i masz. :) Pojawil sie i to o tym co chcialem czytac. :)

IMHO dobrze ITi napisal. Jakos tak szczerze. W koncu wiemy jak wyglada "praca" nad Monkiem :) a za tydzien (?) dwoiemy sie ile z tej pracy jest wartosciowe dla systemu.
 
Awatar użytkownika
Dhaerow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 495
Rejestracja: wt maja 20, 2003 1:51 pm

śr maja 28, 2003 8:46 am

Faramir pisze:
Poza tym, czytałem, że mechanika Neuroshimy nie jest zaciekawa, a miała być zastosowana w Monastyrze. Może by ją zmienić.


Nie wiem, skąd te informacje. Ani na liście Monastyru, ani w pamiętnikach Trzewik nie pisał nic takiego. AFAIK, Monastyr ma mieć własną mechanikę dopasowaną do koncepcji gry. Neuroshima to gra zupełnie innego typu. Trudno byłoby je opierać na tych samych zasadach.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

śr maja 28, 2003 9:34 am

Drow, gdzies kiedys Trzewik to napisal - Monastyr tez ma byc na 3d20.

A ja pewnie nie kupie. nie wiem, jakos mnie nie ciagnie. Choc moze bedzie jak z Neuroshima. Kupie i polezy i poczeka na przeczytanie. Najwyzej sie na Allegro wrzuci :).
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

śr maja 28, 2003 2:32 pm

tez pamietam, gdzies to bylo albo napisane albo powiedziane przez trzewika, tylko ze wspominal ze to nie bedzie dokladna mechanika Neuroshimy, ale dostosowana do innego klimatu Monastyru

co do kupownaia, to nie wiem Seji skad takie stanowisko, ja Monastyrkupie bardzo chetnie, bo bardzo czekam na porzadny system dark fantasy
 
Awatar użytkownika
Dhaerow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 495
Rejestracja: wt maja 20, 2003 1:51 pm

śr maja 28, 2003 3:31 pm

Racja, przypomniałem sobie. Chyba w którymś pamiętniku pisał o 3d20 i tłumaczył skąd ten pomysł. Myślę jednak, że na potrzeby Monastyru mechanika będzie znacznie zmieniona i inna niż ta w NS.
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

śr maja 28, 2003 4:29 pm

AFAIR Trzewik pisał, że mechanika powstała początkowo na potrzeby Monastyru. Do Neuroshimy trafiła zmodyfikowana wersja (dodany został m.in. suwak) lepiej oddająca charakter gry (szybka, dynamiczna, idealna do gry akcji). Tak więc mozemy się spodziewać, że mechanika w Monastyrze będzie podobna, lecz lepiej dopasowana do systemu.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

śr maja 28, 2003 4:47 pm

Stanowisko takie stad, ze mnie ten system nie ciagnie. jak czytam o nowej grze to wiem, ze ja chce albo ze jej nie chce. Tak bylo z GS, tak jest z Monastyrem. NS kupilem z mieszanymi uczuciami. W wakacje wreszcie poczytam. Jak mi nie podejdzie, srpzedam - nowka, jacys chetni? ;) Jak podejdzie, bede kochal miloscia gracza i MG. Tyle.
 
Awatar użytkownika
Farvus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: czw mar 20, 2003 10:15 pm

pt maja 30, 2003 6:59 pm

Jeśli chodzi o nowy pamiętnik to chętnie przeczytałbym jakieś krótkie opowiadanie (albo fargment opowiadania), którego akcja miała by miejsce w świecie Monastyru.
W opowiadaniu łatwo przekazać klimat/styl danego świata oraz inne informacje.
 
Awatar użytkownika
trzewik
Wydawnictwo Portal
Wydawnictwo Portal
Posty: 69
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 12:12 am

Pamiętniki

czw paź 09, 2003 8:17 pm

Ruszyliśmy. Dziś jeszcze skromnie, jutro, tradycyjnie w piątek pojawi się pełny Pamiętnik.
 
Awatar użytkownika
MIKK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: śr mar 26, 2003 6:35 pm

czw paź 09, 2003 9:33 pm

Zaje-fucken-biscie :D
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

czw paź 09, 2003 10:53 pm

No i cos sie ruszylo.

Jednak nadzieja we mnie nie umarla, warto bylo czekac (jak zwykle mowie na wyrost, ale co mi tam :P )


:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :spoko:
 
Awatar użytkownika
czeski
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:39 pm

Pozyjemy...

ndz paź 12, 2003 9:04 pm

...zobaczymy... :hahaha:
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

ndz paź 12, 2003 10:33 pm

czeski, nie tylko Arkona moze byc fajnym systemem
ja wierze, ze trzewik & co w koncu wydada te gre, a skoro tyle czasu nad nia siedzieli to cos ciekawego musieli napisac

troche optymizmu :)
 
Awatar użytkownika
czeski
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:39 pm

...

ndz paź 12, 2003 10:43 pm

A czy ja mówię, że tylko Arkona? NIe jestem takim naiwniakiem. Do Arkony mam taki sam stosunek: pozyjemy, zobaczymy. Z tym, że autorzy Arkony jak narazie dotrzymują słowa co do zapowiadanych terminów a z materiałów, które mi nadesłali do konsultacji, jawi się jakiś obraz systemu. Tego nie mogę powiedzieć o Monastyrze.

:mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

Re: ...

ndz paź 12, 2003 10:51 pm

czeski pisze:
pozyjemy, zobaczymy.


Tylko czy przecietny czlowiek tyle zyje? :P
 
Awatar użytkownika
Sabatel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 244
Rejestracja: czw cze 26, 2003 2:15 pm

Re: ...

ndz paź 12, 2003 10:59 pm

Joseppe pisze:
Tylko czy przecietny czlowiek tyle zyje? :P


przeciez Monastyr to system dla nieprzecietnych ;)
 
Awatar użytkownika
czeski
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:39 pm

...

ndz paź 12, 2003 11:04 pm

...Panowie!

Skąd u was taki defetyzm! Więcej optymizmu!!! :hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

ndz paź 12, 2003 11:05 pm

No to zazdroszcze dostepu do materialow. Ja akurat bardziej ufam systemowi, ktory jest tworzony dlugo (nawet nie dotrzymujac terminow), bo przynajmniej wiem, ze autorzy mieli wtedy czas na wylapanie bledow. Natomiast Arkona pojawila sie nagle, pisanna jest w niezwyklym tempie, a to czesto sprawia ze nawet profesjonalisci nie sa w stanie uniknac wpadek.

Co by nie mowic o ekipie Portala, to jednak doswiadczenie w wydawaniu RPG to oni maja wieksze.
 
Awatar użytkownika
czeski
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:39 pm

Hm...

ndz paź 12, 2003 11:23 pm

W jednym sie zgodzę: gdy się autor spieszy to się diabeł cieszy. :)

A co do doświadczenia: doświadczenie często ociera się o rutynę. A rutyna jest największym wrogiem jakości.

Poza tym, z tym wielkim doświadczeniem Portala to bym nie przesadzał. WMO większość ich rzeczy albo przeminęła bez echa, albo jak NS jest horrendalnie niedopracowana (bo sie spieszyli... :) )
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

ndz paź 12, 2003 11:37 pm

No tak, ale w tym momencie porownujemy Portal z ludzmi, ktorzy nie maja na swoim koncie zadnych publikacji poza siecia, wiec wciaz wypadaja blado.

Akurat w przypadku wydawania eRPeGow i to za kazdym razem w innych klimatach rutyna ma imho male prawdopodobienstow pojawienia sie (co innego wydawanie dodatkow non stop do jednego systemu). Za to autor ma szanse nie powtorzyc bledow, ktore popelnil wczesniej. Juz ta szansa to przewaga nad stawiajacymi pierwsze kroki.

Kazdy na poczatku popelnia bledy i moze Arkona bedzie miala bardzo dobre wydanie, grywalny i miodny swiat, ale gdy wiecej ludzi dostanie ten podrecznik w swoje lapki to zacznie wychwytywac niescislosci. Tak to widze, mimo wrodzonego optymizmu.
 
Awatar użytkownika
czeski
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:39 pm

...

pn paź 13, 2003 12:29 am

Owszem... Tak najprawdopodobniej będzie.
 
Awatar użytkownika
Greid
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 25, 2003 3:40 pm

pt paź 17, 2003 2:08 pm

To ja wrócę do tematu.
W nowym pamiętniku Trzewik wspomina o elfie, który w pojedynkę uciekając sam z klatki, (czyli pewnie bez broni, ani pancerza) zabił kilkunastu chłopa.
To co on jest? Rambo czy co? Rambo miał przynajmniej m60, a ten elf to pewnie pozabijał obławę patykiem:).

Co o ty sądzicie, czy to nie za duże przegięcie.
 
Awatar użytkownika
Faramir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: sob mar 22, 2003 11:01 am

pt paź 17, 2003 5:20 pm

NIe, biorąc pod uwagę fakt, że mieszkańcy Dominium nie znają innych ras, które zamieszkują inny kontynent. Dla nich elfy to tajemnicze istoty...które mają wiele walorów...ponoć mogą posługiwać się siłami zła (vel. magią, telepatią itp.) i w ogóle są 'jakieś takieś' inne.

Tak więc podszedł jeden koleś do elfa, padł (być może z przypadku), trzech zwiało, podszedł następny, padł (był przyjmijmy za słaby), uciekło czterech...elf mógł zabić trzech, albo czterech ludzi, a reszta uciekła i wyolbrzymiła.
 
Awatar użytkownika
czeski
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:39 pm

Hm....

pt paź 17, 2003 8:49 pm

...ciekawe, jak to ludzie łatwo interpretują słowa. Ignacy jasno napisał: "Tej nocy uciekinier wyrżnął kilkunastu ludzi z obławy i zniknął w ciemnościach." Słowa nie było, "że ktos słyszał, jakoby..." No chyba liczba trupów nie była wyolbrzymiona? Jak się widzi kilkanaście trupów, to to nie sa plotki, ale fakty.

Ale to szczegół. Widocznie to był elf ze Specnazu...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość