Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
oohcats
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 48
Rejestracja: pn lip 07, 2003 9:07 am

Ulubiony system rpg?

pt mar 05, 2004 10:44 am

jaki jest wasz ulubiony system RPG, a jakiego nie lubicie i dla czego?

mi z tych w ktore grałem najbardziej podobał sie Erthdawn z uwagi na ciekawa mechanike i fajny swiat (ale głównie mechanika), a nie przepadam za d&d własnie przez moim zdaniem słabą mechanike, choc swiaty sa dobre (palnescape!!)
 
Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1377
Rejestracja: sob sty 17, 2004 9:38 pm

pt mar 05, 2004 11:37 am

Zdecydowanie WFRP za świat. Mechanika jest tam beznadziejna, ale universum po prostu jest najlepsze ze wszystkich mi znanych. Mechanicznie podoba mi się Wiedźmin pod względem podejścia do profesji, a konkretnie ich totalnego braku. Co do D&D to nigdy nie przepadałem i gram tylko jeśli chcę pobawić się w turlanie kostkami i odczytywanie tabelek.
 
Awatar użytkownika
Maleficium Zelotyczne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: śr lip 30, 2003 12:46 am

pt mar 05, 2004 1:50 pm

Matka gier narracyjnych - ARS MAGICA !!!, zwłasze edycja WWolfowska. Lepsze "czarowanie" niż w Magu. IMO _dużo_ lepsze. D U Ż O!!!
I oczywiście 7th Sea. Za bogactwo świata, ogromne możliwości żonglowania konwencjami, niesamowity klimat. Te same argumenty do L5R. :razz:
Czego nie lubię? To raczej mowa o stylu gry, a nie o konkretnym systemie. Nie lubię sesji skranie poważnych (tu można podczepić kąsek WoDu) i krańcowo jajcarskich (Toon OK, ale raczej z boku).
Ukłony.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

pt mar 05, 2004 2:22 pm

Wfrp bo to magiczny system. Od niego zaczynałem (jak zresztą większość nas) i w niego cały czas gram, pamietam jeszcze te pierwsze sesje. No i wilkołak apokalipsa za ciekawość wszystkich tych fetyszy, litanie w ogóle za "całokształt":).
 
Awatar użytkownika
sprinter
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: pt lut 27, 2004 1:16 am

pt mar 05, 2004 2:51 pm

D&D i chyba tylko dlatego że gram prawie wyłącznie w D&D :( jakoś znajomi MP nie chcą nic prowadzić oprócz WFRP i D&D. :cry:
 
Awatar użytkownika
ghoulas
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 313
Rejestracja: wt paź 28, 2003 12:42 pm

pt mar 05, 2004 3:17 pm

WFRP ma swój smaczek i niezapomniany klimacik, wiem że jak długo będę grał bede wracał do tego systemu.
Za świat to bardzo cenię Forgotten Realms choć mechanike na szczęście mój MG wywalił zastępując autorką.

Ostatnio zato bardzo mi przypadł do gustu Wolsung, już robię pierwsze przymiarki do prowadzenia i czekam na wydanie papierowe.

Ale i tak najbardziej lubie autorki :]

BTW sprinter świetny avatarek też lubię mrocznego :spoko:
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

pt mar 05, 2004 4:13 pm

WFRP. Za niepowtarzalny klimat, za świetny świat i za spieprzoną ale prostą mechanikę :)

No i Wolsung. System ten polubiłem od samego początku :)
Ciekawe też co z Pandemonium Finna. Muszę zajrzeć na stronę, dawno już tam nie byłem :]
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

pt mar 05, 2004 7:58 pm

WFRP choc orginalny nie bede, mam nadzieje ze ostatnia moja sesja bedzie wlasnie w starym swiecie.

zmienilem swoj stosunek do D&D nawet jestem wstanie go pokochac, wystarczy maly dodatek o Planescapie

a nie lubie wszytstkich systemow gdzie MG rzuca graczom testy za zaslonka i potem nieudolnie opisuje
 
Choorus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 98
Rejestracja: pt paź 17, 2003 4:03 pm

pt mar 05, 2004 8:59 pm

Neuroshima, chyba dlatego że to pierwszy system, w którym nie było początkowego luzu. Od samego początku kombinowanie, walka o każdy śmieć, każdą sztukę amunicji. Nie ma wszystkiego, oszczędzanie pocisków do M29 na inną okazję, no bo tego mutanta można załatwić przecież byle AK-47. Sztuczki, które tworzą postać. Tak, to coś innego, niż magiczne miecze na każdą okazję, ten ognisty-na trolla, ten kwasowy na to itd. itp.
 
Awatar użytkownika
Damerien
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 3:24 pm

sob mar 06, 2004 12:51 am

MAJ GAD jaki spamerski temat. Zupełnie bez sensu i nic nie wnosi. :)

No, ale żeby nie było OT to się wypowiem.

Chyba NS za możliwość fajnego prowadzenia.

Nie lubię natomiast Młotka.

Nie miałem okazji zagrać, ale ze sposobu opisania bardzo podobają mi się Nieboracy. Wprawdzie Świat Dysku nie bawi mnie tak bardzo, jednak w tej grze humor jest bardziej banalny, coś z czego można się pośmiać, jak z zabicia Kennego w South Parku.
 
Awatar użytkownika
Maleficium Zelotyczne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: śr lip 30, 2003 12:46 am

sob mar 06, 2004 4:22 am

Damerien pisze:
MAJ GAD jaki spamerski temat. Zupełnie bez sensu i nic nie wnosi. :)



Czy ja wiem, czy nic nie wnosi... Zawsze, jak nabije się tu ponad setkę postów, można jakąś tendencyjkę na Zimę 2004 odnaleźć.
Nie zabijajmy rozkoszy demokracji :razz:
 
Awatar użytkownika
Władysław Tandej
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 86
Rejestracja: pn lut 09, 2004 10:56 pm

sob mar 06, 2004 11:09 am

Dla mnie rządzi Warhammer za klimat, niemieckie nazwy :D i wszechogarniający chaos. Lubię też Wiedźmina za, co zostało już powiedziane, luźne podejście do profesji.
Nie lubię za to Earthdowna- uraz z wycieczki do Pragi (wtajemniczeni wiedzą- motylki, ogry, jakieś "dziwne" elfy :) ).
 
Awatar użytkownika
Rheged
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 150
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 6:17 pm

sob mar 06, 2004 6:33 pm

Władysław Tandej pisze:
Dla mnie rządzi Warhammer za klimat, niemieckie nazwy :D i wszechogarniający chaos. Lubię też Wiedźmina za, co zostało już powiedziane, luźne podejście do profesji.
Nie lubię za to Earthdowna- uraz z wycieczki do Pragi (wtajemniczeni wiedzą- motylki, ogry, jakieś "dziwne" elfy :) ).


No ja zaś odwrotnie :papieros: . WFRP nie przekonał mnie na samym starcie. Klimat był naciągany i w ogóle taki bez tego czegoś. WFRP to dla mnie średniak, w którego gram na konwentach, bo nie trzeba za bardzo myśleć (to zarówno plus jak i minus).

Zaś ED urzekł mnie od samego początku. Uniwersum jest nieprawdopodobnie kapitalne! Świat to prawdziwa perła fantasy, trzeba umieć go tylko wykorzystać (znaczy dobry MG musi to umieć). Jeśli miałeś na sesji motylki itd. to znaczy że miałeś beznadziejnego MG. Z ED da się wykrzesić o wiele więcej niż z innych systemów fantasy.
 
Awatar użytkownika
Władysław Tandej
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 86
Rejestracja: pn lut 09, 2004 10:56 pm

sob mar 06, 2004 6:58 pm

Rheged pisze:
Zaś ED urzekł mnie od samego początku. Uniwersum jest nieprawdopodobnie kapitalne! Świat to prawdziwa perła fantasy, trzeba umieć go tylko wykorzystać (znaczy dobry MG musi to umieć). Jeśli miałeś na sesji motylki itd. to znaczy że miałeś beznadziejnego MG. Z ED da się wykrzesić o wiele więcej niż z innych systemów fantasy.


To znaczy byliśmy chyba za młodzi do ED (MG+gracze). Teraz po prostu gdy słyszę tą nazwę, to nie mogę powstrzymać śmiechu. A słyszałem już wielokrotnie jak wiele zalet posiada ED.
PS Choć pamiętam, że nie podobało nam się tkanie wątków( (dobrze pamiętam?)- jakieś drętwawe to było.
 
Awatar użytkownika
ShpaQ
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1387
Rejestracja: wt lis 25, 2003 5:47 pm

sob mar 06, 2004 8:43 pm

Chyba bede pierwszy. Od paru ladnych lat grywam tylko w WoD, raz zdarzyl sie Star Trek i Star Wars`y, ale to epizod. Po prostu lubie powazne sesje ktore cos wnosza, a nie bezmyslne wyrzynanie legionow goboskow, czy czegos podobnego. WFRP ma fajowy swiat ale jakos nie moge sie zabrac zeby do niego wrocic, tak wiec chyba do konca zycia bede WoDnym ortodoxem.
Nie cierpie natomiast D&D. Mam dosc d20, meczy mnie popularnosc rzeczonego systemu a tak poza tym to jestem zwyczajnie uprzedzony i zadne, rozsadne nawet argumenty nie trafiaja mi do przekonania. :papieros:
Pozdr
ShpaQ
 
Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1377
Rejestracja: sob sty 17, 2004 9:38 pm

sob mar 06, 2004 10:12 pm

Wiesz... WFRP to nie tylko wyrzynanie gobasków ;) Gdy nasz MG postawił nas przed dylematem czy tłuc elfy broniące swego lasu przed wycinką czy też może przemówić ludziom do rozumu (co równało się głodowej śmierci całej wioski) nie było nam do smiechu. Szczególnie że drużyna składała się z elfa, człowieka i halflinga...
 
Awatar użytkownika
Rheged
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 150
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 6:17 pm

ndz mar 07, 2004 7:20 pm

ShpaQ pisze:
Nie cierpie natomiast D&D. Mam dosc d20, meczy mnie popularnosc rzeczonego systemu a tak poza tym to jestem zwyczajnie uprzedzony i zadne, rozsadne nawet argumenty nie trafiaja mi do przekonania. :papieros:


No to jesteś zdrowym RPGowcem :mrgreen: . Ja na przykład nie lubię D&D, bo oparty na d20, ale gram i nawet się przyzwyczaiłem. Drazni mnie jedynie nachlaność tej mechaniki i sprzyjanie wygrzewu na sesjach. Trzeba trafić na BARDZO DOBREGO MG, ABY GRAĆ W D20.
 
Awatar użytkownika
ShpaQ
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1387
Rejestracja: wt lis 25, 2003 5:47 pm

czw mar 11, 2004 6:22 pm

Nie twierdze, ze WFRP to tylko wyrzynanie gobosow, bo system nawet calkiem udany i rzeczywiscie mozna w nim sporo fajnych rzeczy poprowadzic. Wiec chyba zle mnie odebrales. Ja po prostu nie mam czasu i wizji zeby sie do niego zabrac. :papieros:

No to jesteś zdrowym RPGowcem


Zdrowym? Bynajmniej. Wiecej na temat D&D sie nie wypowiadam, bo jeszcze kogos obraze i bedzie ZONK. Jestem uprzedzony i tyle, a poza tym to ze wszystkiego da sie zrobic naprawde dobre RyPyGy. :razz:
Pozdr
ShpaQ
 
Awatar użytkownika
Finn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 478
Rejestracja: sob cze 28, 2003 10:08 pm

czw mar 11, 2004 11:12 pm

Cyberpunk 2020, Gasnące Słońca, WoD, 7th Sea, Zew Cthulhu. W takiej właśnie kolejności. No i ja też nie znoszę D20 ;-)
 
Awatar użytkownika
eon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 330
Rejestracja: śr mar 19, 2003 2:04 pm

pt mar 12, 2004 5:12 pm

Gasnące Słońca za wspaniałą specyfikę (wszech)świata i kompletny brak ograniczeń ze strony świata i systemu dający mi wolną rękę w kreowaniu fabuły. Nie martwić się czy coś pasuje do świata/miasta itd. skoro mogę w dowolnym momencie wykorzystać jeden z 40 światów czy stworzyć swój, idealnie dostosowany do tego co chcę przedstawić na sesji. Jako że prowadzę głównie jednostrzałówki, wychodzi wyśmienicie. Choć jakbym prowadził kampanię to też by było ok, (wszech)świat jest rewelacyjny.

Warhammer - za moje pierwsze 5 lat gry w RPGi.

Shadowrun - choć do tego trzeba MG który doskonale czuje ten klimat. Więc lubię za kilkadziesiąt sesji z jednym takim MG kilka lat temu.

Nie lubię d20 za zbyt mechaniczne podejście do RPG.
 
Awatar użytkownika
Dox
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 675
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 4:59 pm

pt mar 12, 2004 5:19 pm

Mag: Wstapienie, Wilkolak: Apokalipsa, autorskie fantasy dla rozluznienia posladkow. Co do reszty sie nie wypowiem, bo od calych lat w nic innego nie gralem.

Co do d20 to nawet nasrac mi sie na to nie chce.

Dox
 
Awatar użytkownika
MTR
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 07, 2004 8:45 pm

ndz mar 14, 2004 10:29 pm

WFRP za pierwszy raz :] z RPG i 4 lata gry i Mistrzowania. Za świat tworzony za równo przez ludzi z GW jak i graczy polskich. Za setki godzin gry...

D&D za nowoczesną mechanike i kolorowy podręcznik :mrgreen:

Vampir za to że nigdy nie grałem ale duzo o nim słyszałem i playnąć chciałem.
 
Awatar użytkownika
Faust
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 695
Rejestracja: czw gru 25, 2003 3:08 pm

ndz mar 14, 2004 11:18 pm

Ulubiony system? Na pewno Warhammer, za swiat, ilosc profesji i dlatego ze jest tym pierwszym. Potem dedeki.. no bo czemu nie? Potem MERP.. mechanika porabana, ale swiat... No i WOD jeest fajny (jako calosc).
 
Awatar użytkownika
Władysław Tandej
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 86
Rejestracja: pn lut 09, 2004 10:56 pm

czw mar 18, 2004 1:59 pm

Tak tu wszyscy wspominają, to czemu samemu nie okurzyć dawno nie odwiedzanych zakątków pamięci? Ja sentymentem darzę Kryształy Czasu, a dokładnie ich "drobną" przeróbkę (12-latkowie niespecjalnie rozeznawali się we wszystich tabelkach :razz: ). Ale to był "ten pierwszy raz"... I wspominam do dziś :)
(Aż łezka się w oku kręci :cry: , no może dwie)
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

czw mar 18, 2004 10:45 pm

Władysław Tandej pisze:
Tak tu wszyscy wspominają, to czemu samemu nie okurzyć dawno nie odwiedzanych zakątków pamięci? Ja sentymentem darzę Kryształy Czasu, a dokładnie ich "drobną" przeróbkę (12-latkowie niespecjalnie rozeznawali się we wszystich tabelkach :razz: ). Ale to był "ten pierwszy raz"... I wspominam do dziś :)
(Aż łezka się w oku kręci :cry: , no może dwie)


Nooo... To dobrze, ze mnie nie bylo wtedy przy tym, bo to juz by byla ostra jazda bez trzymanki.

Najlepszy jest WFRP. Jak zobaczylem reklame Monastyru w Portalu, to myslalem, ze najlepszy bedzie wlasnie Monastyr. Po ktoryms pamietniku stwierdzilem, ze bedzie co najwyzej tak samo dobry. Po ostatnich wywoadch trzewika uwazam,, ze bedzie po prostu niezly. Tylko ze mlotek w pewnych kewstiach jest nieco archaiczny, wiec bede i tak staral sie przestawic na Mon.
 
Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1377
Rejestracja: sob sty 17, 2004 9:38 pm

czw mar 18, 2004 10:49 pm

Oj tak, archaiczność młotka wychodzi niemal przy każdej walce ;) A co do KC... cóż... sentyment nie jest w stanie przesłonić całego legionu wad tego systemu jeśli o mnie idzie :)
 
Awatar użytkownika
Mikhail
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: pt mar 19, 2004 8:13 am

pt mar 19, 2004 11:25 am

Nie będe oryginalny --> Warmłotek za sam świat jest moim ulubionym systemem, który darzę takim sentymentem, że prowadząc obecnie D&D staram się nawiązać do jego klimatu. Wychodzi, cóż...różnie... :wink:
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

pt mar 19, 2004 12:34 pm

Z sentymentu WFRP. Za emocje, intrygi i najbardziej "żywe" postaci Wampir: Maskarada. Za doskonałą zabawę w filmowym stylu Neuroshima.

O Wolsungu ani o d20 z wiadomych przyczyn nie wspomnę :-)
 
Awatar użytkownika
kub3k
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob mar 20, 2004 9:28 pm

Oryginalnosc

sob mar 20, 2004 9:42 pm

Moze nie bede oryginalny ale najbardziej lubie D&D. Najwiecej materialow jest wlasnie do tego systemu, wiec mozna go latwo przystosowac do swojego styu. Jest wiele podrecznikow, wiele dodatkow. Zyc nie umierac (nie mylic zycia z zycią :) )
 
Awatar użytkownika
Sabatel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 244
Rejestracja: czw cze 26, 2003 2:15 pm

Re: Oryginalnosc

sob mar 20, 2004 9:50 pm

kub3k pisze:
Zyc nie umierac (nie mylic zycia z zycią :) )


Nie da sie pomylic, bo rzyc sie pisze przez rz w przeciwienstwie do zycia. Zas jesli chodzi o latwosc dostosowania dedekow, to jest imho bzdura - ten system sie nadaje do heroica i do niczego innego.

Zeby nie wyszlo, ze offtopicuje, to powiem, ze chyba nie mam takiego jednego ulubionego systemu, za duzo wad w nich wszystkich, czy to w mechanice czy w swiecie. Ale najwiekszym sentymentem daze WFRP.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość