Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
asnodeusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn gru 13, 2004 6:08 pm

Tornado - Sesje

ndz cze 12, 2005 11:25 pm

... Patrzę, i nie widzę. Czy nikt z Was nigdy nie robił sesji w 100% o Tornado? A jeśli tak, to jak one wyglądały. Niedługo czeka mnie taka sesja - moi gracze uzależnili się od Tornado i wkońcu trzeba im pokazać co to jest tak naprawdę. A ja mam w głowie pustkę.:(

Mam nadzieję że sasypiecie ten temat pomysłami.
:cegly:

Pozdrawiam,
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

pn cze 13, 2005 11:33 am

Niestety ale nigdy. Co wiecej, bardzo zadko wprowadzam w ogole tormado do gry. Po prostu zwyczajnie mi nie lezy, wiec go sobie odpuscilem.

Jak prowadzic w czasie tornadowego odlotu? Najprosciej jak sie da :)

Trafiasz do swiata, gdzie wszystko dziala i generalnie jest poukladane. dodatkowo taki swiat obserwujesz w kazdym amerykanskim filmie, wiec klimat chwycic latwo - chocby jakis banalny film akcji. I co najwazniejsze IMO, tam nie szykuj scenariusza. Oni i tak zaczna robic to, czego wczesniej nie mogli.
 
Awatar użytkownika
kruck
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: śr cze 04, 2003 12:27 am

pn lip 04, 2005 2:32 am

Osobiście uważam, że z wizją tego, czym jest tornado nie warto przesadzać. Jakieś przenoszenie się w czasie - to za bardzo mi nie leży. Traktuję tornadko jako jeden z narkotyków, jeno bardziej " z wykopem i przydupem", niż inne. Owszem, Bohaterowie mają po jego zażyciu takie wizje, że głowa mała, ale wszystko, co dzieje się w ich baniakach i nigdzie poza nie wychodzi. Coś jak LSD (kryptoreklama ? :papieros: ); rzeczy dzieją się niesłychane, czasem wprost nie do uwierzenia, ale wszystko w bańce się zaczyna i tamże się kończy. Podobnież z tornado sprawa się prezentuje. A jeśli z takich "podróży" Bohaterowie coś dla siebie wynajdą, nauczą się czegoś, oznacza to tylko i wyłącznie, że siedziało to w nich od dawna, jeno trzeba było to odkryć...

Ogólnie nie narzekam; tornado to niezły motyw, używany jednak z umiarem. Powstaje pytanie, czy tornado w ogóle można z umiarem używac, ale to już osobiste predyspozycje określają...
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

wt lip 26, 2005 2:21 pm

A co wy na to, aby zrobić jakąś sektę, bandę ćpunów, co by gadali, że dzięki Tornadzie ratują świat. Mówiących, że się przenoszą dzięki niemu do świata sprzed wojny i tam niszczą maszyny, komputery itp., aby nie doszło do tego, do czego doszło. I np. pewnego dnia gracze by zostali poproszeni przez takowych, aby im pomogli, bo sami nie mogą dać rady.
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

sob lip 30, 2005 8:58 pm

Do sesji o/na Tornado najlepiej poczytać sobie starego Philipa Dicka. Szczególnie te opowiadania o graniu w Pat i muzeum XX wieku. No, właśnie te. Tak.
Zmusiliście mnie, żebym poszedł do drugiego pokoju po książki ;P

tytuły:
Z tomu My zdobywcy (Prószyński 1999)
Jeńcy (Captive Market) - konfrontacja dwu światów, po i przed Apokalipsą.
Topik (Waterspider) - lata 60 oczami agentów przyszłości. I vice versa.
Orfeusz o glinianych stopach (Orpheus with Clay Feet) - jak wyżej.
Czasy Swawolnej Pat (The Days of Perky Pat) - pierwowzór dla Trzech stygmatów.

Z tomu Czysta gra (Prószyński, 2002)
Eksponat (Exhibit Piece) - najbardziej w klimacie Tornada. Mocna rzecz.
Foster, jesteś martwy (Foster, You're Dead) - tak wygląda świat pod koniec Tornadowej jazdy.
Zapłata za duplikat (Pay for the Printer) - jest to rzecz o utraconej przeszłości.

No i powieść Trzy stygmaty Palmera Eldichta. Nie mam, niestety w domu. Ale polecam serdecznie. Sądzę, że nie da się myśleć o Tornado poza kontekstem tej powieści - do czego się zresztą twórcy systemu przyznają.
Powieść rewelacyjna. Swawolna Pat, Towarzyska Connie, Can-D, Chow-Z. Multum koncepcji.

l.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości