Zrodzony z fantastyki

 
Nickademus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: pn lut 04, 2008 1:51 pm

Tożsamość narodowa

śr lut 27, 2008 4:09 pm

Ostatnie rozruchy w płd. Europie i ogłoszenie nowego państwa Kosowa
[hide=Offtopic]
...którego w sumie nie popieram, albowiem od wielu lat w Kosowie znajdowała się europejska stolica handlu ludźmi, narkotykami i innymi podobnymi. Państwo to będzie tak naprawdę rozrywane przez mafię
i islamskich ekstremistów tam zamieszkałych.

Ponadto jest to podobna sytuacja jakby nagle na Pomorze, do nas, nazjeżdżaliby się niemcy i gdy już przeważą ilościowo polaków na tej ziemi, nagle ogłoszą że chcą swojego państwa.
[/hide]
skłoniły mnie do rozmyślań nad demokracją, tożsamością narodową i wielokulturowością. Potem gdy pracowałem nad moim projektem otworzyłem sobie Rasy Faerunu i akurat wyczytałem że w Thay żyje całkiem sporo rashemitów. No i od razu pomyślałem, jak to jest, że w Thay siedzą sobie rashemici, a ich zwierzchnicy atakują państwo, z którego pochodzi ich (rashemitów) nacja, ich dawną ojczyznę.
 
Awatar użytkownika
Shanhaevel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 79
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 9:57 pm

pn mar 10, 2008 7:19 pm

To jest tak, że Czerwoni Czarnoksiężnicy trzymają za pysk swoich obywateli, a Serbia tego nie robiła (przynajmniej nie w takim stopniu). W efekcie trochę się Kosowo rozpanoszyło. W Thay takie coś raczej nie miałoby miejsca, każdy przejaw buntu skończyłby się pewnie dla rashemitów tragicznie.
 
Nickademus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: pn lut 04, 2008 1:51 pm

pn mar 10, 2008 7:26 pm

W sumie to raczej nawet nie brałem pod uwagę buntu, bo przecież wiadomo co by było. Rozjuszony tłum kontra kilkuset potężnych magów i całe tabuny ich wojska.

BTW trochę mi teraz zaświtała myśl że FR nie jest pełne jeśli chodzi o pewne aspekty codziennego życia i ustroju politycznego.
 
Awatar użytkownika
Aiwass
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: wt sty 02, 2007 2:40 pm

pn mar 10, 2008 9:41 pm

Odnosząc się do naszego świata i okresu od V-XV w. można powiedzieć, że coś takiego jak tożsamość narodowa wśród zwykłego ludu praktycznie nie istniała. Zakres myślenia był zbyt lokalny by skupiać się na czymś takim jak interes i byt całego narodu.
Można powiedzieć, że w świecie wysokomagicznym sytuacja jest jedynie odrobinę odmienna, bowiem magia nie dotyczy zwykłych obywateli.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość