Zrodzony z fantastyki

 
komarek8
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 25, 2011 10:32 am

treść książki

pn lip 25, 2011 10:42 am

Witajcie, mam pewien problem w książce "strumienie srebra" R.A.Salvatore w rozdziale 19 "cienie". Otóż w momencie, w którym przyjaciele decydują się na postój w środkowej komnacie, mam taki fragment:
"Czuł ich obecność tutaj, w prastarych kopalniach, przerażenie przewyższające wyobraźnię mieszkańców. NIe martwił się o siebie. Z racji swego pochodzenia mógł stawić tym potworom czoła na równych warunkach. Lecz jego przyjaciele, może z wyjątkiem doświadczonego krasnoluda,(!) przedziwa walka, był szczęk stali, gdy jatagan i szabla zderzyły się z dźwiękiem.
Nagle akcja przeskakuje do walki z Entrerim i Sydney. Czy ktoś mógłby mi wskazać, gdzie szukać treści pomiędzy tymi wydarzeniami, lub je przepisać? Z góry dziękuję.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

treść książki

pn lip 25, 2011 5:14 pm

Nie wiem, które masz wydanie tej książki, ale to zapewne jednostkowy problem. Najlepiej i najłatwiej będzie chyba wymienić książkę w miejscu gdzie ją kupiłeś. Nie powinno być z tym problemu, bo trafił Ci się ewidentnie wadliwy egzemplarz.

Nie mam pod ręką książki, ale jeśli chodzi o samą treść to nie straciłeś raczej zbyt wiele. Właściwie chwilę po tym jak Drizzt kończy swój opis (który w Twoim wypadku urywa się jakieś 4-5 linijek przed końcem) pojawia się skrytobójca i czarodziejka po czym dochodzi do walki. Objętościowo jest to może jedna strona z hakiem.
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

treść książki

śr lip 27, 2011 12:42 am

Nie znam tej książki, ale może to tylko przeniesienie akcji? W niektórych książkach widywałem coś takiego. W filmach pewnie łatwiej będzie to skojarzyć - dzieje się wartka akcja, a w pewnym momencie, widz ogląda jakieś równoległe istotne wydarzenia, po czym znowu wraca na resztę akcji oglądanej chwilę temu... Sprawdź numerację stron, czy nie jest zjedzona jedna czy coś, będzie jasność wtedy czy brak strony czy celowy zabieg :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości