Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz lip 03, 2011 11:24 am

Vozu pisze:
Nie no, nie wszystkie, z jednego źródła,

No obv, że z wybranego źródła.
 
Awatar użytkownika
Marecki_17
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 5:55 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz lip 03, 2011 3:07 pm

Aha , wielke dzięki bo coś mi się nie zgadzało.
 
Awatar użytkownika
Shady
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: śr sie 18, 2010 3:38 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz lip 03, 2011 4:37 pm

W Planeswalkera moge zadac dmg wszystkimi spellami ktore maja zdefiniowane "player" ?
Np jak uzyje 1 zdolnosc Sorin Markova to mgoe wycelowac w planeswalkera?
Lub przy uzyciu zdolnosci Pestilence Demon moge wycelowac w planeswalkera zamiast gracza?
 
Awatar użytkownika
Vozu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 7:16 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz lip 03, 2011 7:29 pm

Nie, nie możesz wycelować, możesz natomiast (jeżeli ten damage nie zostanie spreventowany ani nic) zadeklarować, że zostanie on przekierowany na planeswalkera.
 
Awatar użytkownika
Shady
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: śr sie 18, 2010 3:38 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz lip 03, 2011 9:12 pm

Jak mam na stole Mindcrank i uzyje drugiej zdolnosci Sorin Markova , to odpala sie mindcrank?
 
Awatar użytkownika
Vozu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 7:16 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz lip 03, 2011 9:52 pm

A co to za piękny wpisik jest w rulingach pod kartą? Spójrzmy...

For a player's life total to become 10, what actually happens is that the player gains or loses the appropriate amount of life. For example, if the targeted opponent's life total is 4 when this ability resolves, it will cause that player to gain 6 life; alternately, if the targeted player's life total is 17 when this ability resolves, it will cause that player to lose 7 life. Other cards that interact with life gain or life loss will interact with this effect accordingly.



No patrzcie, to z Gatherera można się dowiedzieć, że odpowiedź na twoje pytanie brzmi "tak, jeżeli przeciwnik miał więcej niż 10 życia".
Cuda, panie, cuda.... czego to się człowiek nie dowiaduje jak poszuka :D
Ostatnio zmieniony ndz lip 03, 2011 9:52 pm przez Vozu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Shady
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: śr sie 18, 2010 3:38 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz lip 03, 2011 10:11 pm

ha ha ha no bardzo smieszne :P
Kto pyta nie bladzi :) Pozatym do czego jest ten temat?
 
Awatar użytkownika
Vozu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 7:16 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz lip 03, 2011 10:22 pm

Przepraszam, nie chciałem być niemiły :)
Staram się wysyłać wiadomość ogólną, że rulingi dobrze jest czytać, bo może rozwieją wątpliwości od razu - w tym wypadku akurat rozumiem wątpliwość bo to nie jest oczywiste, ale czasem są pytania o tak elementarne rzeczy... ;)

Rozumiem, że stare dobre "Ludzie, czytajcie rulingi tam jasno stoi że <ruling> więc <odpowiedź>" jest lepsze niż szczypta humoru? :D

A temat jest od tego żeby pytać i odpowiedź została udzielona :)
Jeszcze raz przepraszam, jeżeli uraziłem.
 
Awatar użytkownika
Voann
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 4:59 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt lip 05, 2011 2:39 pm

Co się stanie: Mam na stole 2xVampire Aristocrat, przeciwnik atakuje mnie 2xGiant Octopus Jeśli zadeklaruję blok 1 na 1, a po zadeklarowaniu bloku poświęcę jednego Vampire Aristocrat to skończy się to tak, że nie otrzymam żadnego obrażenia, a dodatkowo zabiję jednego Giant Octopus czy może dostanę 3 za to, że stary blokujący już nie istnieje?
Ostatnio zmieniony wt lip 05, 2011 2:40 pm przez Voann, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Vozu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 7:16 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt lip 05, 2011 3:13 pm

Nie oberwiesz nic i do tego jeden z wampirów zabije ośmiornicę - zgodne z regułami zablokowane stwory zadają obrażenia stworowi który je blokuje (o ile takowy istnieje). W momencie kiedy blokujesz Octopusa, staje się on zablokowany, a śmierć blokującego (jak przez poświęcenie o którym mówisz) nie sprawia, że stan ten mija.
Jeżeli natomiast ośmiorniczka której zwinąłeś wampira sprzed nosa miałaby trample, to zadałaby całość swoich obrażeń w ciebie.
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt lip 05, 2011 3:33 pm

Jeżeli mam w grze 2 takich panów wystawionych Dark Confidant to z początkiem tury patrze na 2 karty? I mogę je wziąść, a potem normalny draw, czyli 3 łącznie?
 
Awatar użytkownika
Vozu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 7:16 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt lip 05, 2011 3:40 pm

Tak gwoli ścisłości, to nie patrzysz ("look") tylko pokazujesz wszystkim graczom ("reveal").
Dokładnie wygląda to tak, że odsłaniasz pierwszą, bierzesz ją na rękę, tracisz życie i potem dopiero odsłaniasz drugą, na rękę i tracisz życie. No i po upkeepie masz draw step czyli ciągniesz kartę, więc sumarycznie do ręki dostałeś już trzy.
 
Awatar użytkownika
Shady
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: śr sie 18, 2010 3:38 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt lip 05, 2011 5:56 pm

Grozoth - jak wchodzi to szukam ilu chce kart o CMC 9 czy kilka kart ktorych suma CMC wynosi 9? (np. 3x Illusionary Servant)
 
Awatar użytkownika
Vozu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 7:16 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt lip 05, 2011 6:01 pm

When Grozoth enters the battlefield, you may search your library for any number of cards that have converted mana cost 9, reveal them, and put them into your hand. If you do, shuffle your library.


Z rulingów:
The search ability lets you find cards whose converted mana costs are each equal to exactly 9, such as other Grozoths.


Chodzi o dowolną ilość kart z których każda z osobna ma skonwertowany koszt 9. Gdyby chodziło o łączny koszt, napisanoby "that have total converted mana cost 9".
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt lip 05, 2011 11:55 pm

Znaczenie "separate" tutaj Candelabra of Tawnos tyczy się jednego dowolnego landa? Np Cloudpost . Mogę np mając 2 Cloud Posty pod kontrolą dzięki temu artefaktowi nabić sobie manę do +nieskończoności?
Ostatnio zmieniony wt lip 05, 2011 11:55 pm przez Reiatsu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt lip 05, 2011 11:59 pm

Po prawo od karty masz zapis nowy - pamiętaj o tym :)
X, Tap: Untap X target lands.

Dodany został mu tap, więc przykro mi, nie jest tak różowo ;)
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

śr lip 06, 2011 1:18 am

1. Jeżeli mam tego pana Magus of the Future to gdy zagram revelowaną kartą, to kolejna karta się odsłania i mogę je zagrywać dopóki starczy mi many?
2. Jeżeli już zagrałem landem w tej turze, bądź revelowana karta jest którymś z kolei landem to mogę zagrać ich więcej niż 1 na turę? Po tym tekście z rullingów wydaje mi się, że mogę "If the top card is a land, you can play it as a land."
 
Awatar użytkownika
Vozu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 7:16 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

śr lip 06, 2011 9:57 am

1. Jak tylko ją zagrasz, odsłania się od razu i jest gotowa do zagrania. Dzieje się tak zanim spell zacznie resolvować (ale jeżeli z jakiegoś powodu górna karta zmieni się w czasie resolvu jakiegoś zaklęcia, to nowa zostanie odsłonięta dopiero po rozpatrzeniu go).

2. Źle ci się wydaje. Kiedy wystawiasz landa z ręki, jest to zagrywanie go i jest poddane ograniczeniu wystawiania jednego landa na turę. Magus pozwala ci zagrać landa z góry biblioteki, zatem nie omija ograniczenia w ilości wystawianych (jedyne co jest tu inne, to miejsce z którego zagrywasz landa, ale pod każdym innym względem jest tym samym co normalne zagrywanie).
 
Awatar użytkownika
Shady
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: śr sie 18, 2010 3:38 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

śr lip 06, 2011 4:06 pm

Pytania dotyczace planeswalkerow:
1. Gdy gracz wyznacza atakujących może zdecydować, czy atakuje planeswalkera, czy też gracza. Tak więc wszystkie kreatury mogą atakować gracza, wszystkie mogą atakować planeswalkera, lub część gracza, a część planeswalkera. Blok odbywa się bez zmian, bez względu na to, co atakująca kratura atakuje.


Tego juz nie ma? Trzeba albo atakowac wszystkimi gracza albo wszystkimi planeswalkera?

2. Umiejetnosci planeswalkera zawsze dzialaja pierwsze? Czyli uzyje zdolnosci to nikt nie moze mnie przed tym uderzyc boltem, zeby zabic go zanim zdolnosc zacznie dzialac? Wiem ze juz pytalem, ale musze sie upewnic i rozwiac wszystkie watpliwosci?
Ostatnio zmieniony śr lip 06, 2011 4:08 pm przez Shady, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
SagittariusDragon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:03 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

śr lip 06, 2011 4:24 pm

podczas fazy ataku wyznaczasz które stwory atakują gracza a które planewalkera możesz kilkoma Gracza a kilkoma PW.

2.Wrzucająć planewalkera do gry posiadasz priorytet, po wejsciu do gry możesz odpalić umiejętność walkera która da opdowiednią ilość plusów bądź minusów na niego. Dopiero bo wyznaczeniu odpalenia umiejętności możesz oddać priorytet( przed odp abilitki też) +/- do counterków planewalkera jest kosztem umiejętności więc jak ktoś ma 3 i dodasz +1 to w odp nikt boltem go nie zabije.
 
Awatar użytkownika
Shady
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: śr sie 18, 2010 3:38 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

śr lip 06, 2011 4:31 pm

No tak dostane priorytet przy wystawieniu, a pozniej jak on juz troche lezy na stole, jak ma np 1 loyalty, odpale abilitke +1 a ktos rzuci bolta, to bolt mi go zabije zanim uzyje abilitki?
 
Awatar użytkownika
SagittariusDragon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:03 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

śr lip 06, 2011 4:46 pm

Planewalker zginie, ale abilitka będzie już na stosie i się aktywuje bez znaczenia czy wędrowiec jest w grze czy już umarł.
więc tak bolt go zabije, a abilitka po zejściu bolta ze stosu zadziała dopiero.
 
Awatar użytkownika
Shady
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: śr sie 18, 2010 3:38 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

śr lip 06, 2011 6:27 pm

Aha ok. A jak preventuje obrazenia zadane we mnie to preventuja sie te zadane w planeswalkera? ps. Nie chodzi mi o dmg z calej tury tylko ten zadany we mnie.
Ostatnio zmieniony śr lip 06, 2011 11:47 pm przez Shady, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Reiatsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 21, 2011 8:27 am

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw lip 07, 2011 12:28 am

Mój kolega złożył decka na elfach i mamy pewien dylemat przy pojedynkach, a mianowicie:

Wystawia on Joraga Warcaller za 1 zielona manę. Nie dostaje on counterów więc nikogo nie bustuje. Mamy zagadkę, co się dzieje gdy wystawi kolejnego Joragę dajmy na to płacąc za 1 multikicker, czyli 3 mana. Tenże Joraga wchodzi i bustuje pozostałe elfy na polu za +1/+1 i bustuje on tego pierwszego Joragę za +1/+1, bo to też other elf. Ten pierwszy Joraga będąc bustowanym, sam też teraz bustuje pozostałe elfy, w tym tego drugiego Joragę o +1/+1 i co tak w koło macieja się bustują do + nieskończoności i inne elfy także dzięki temu?
 
Awatar użytkownika
SagittariusDragon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:03 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw lip 07, 2011 1:08 am

Shadooch nie wypowiem się nie znam odp, musiałbym sprawdzić ruling :)
Reiatsu
Joraga Warcaller daje +1/+1 innym elfą za każdy +1/+1 counter na nim a więc.
Joraga za 3 many da temu pierwszemu +1/+1 i będzie 2/2 ale nie da plusów temu z counterkami bo sam ich nie posiada :)

Bustuje tylko za każdy posiadany counterek na sobie (Joraga dająć +1/+1 nie nakłada na inne elfy counterków)
 
Awatar użytkownika
Vozu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 7:16 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw lip 07, 2011 2:19 pm

Teraz coś odemnie:

Zdolności określane jako characteristic-defining działają niezależnie od tego, w jakiej strefie znajduje się karta, z tego co mi wiadomo.

Co oznacza, że mogę zagrać The Mimeoplasm exile'ując z grave'a Slippery Bogle'a i Lord of Extinction, w efekcie otrzymując Mimeoplasma 1/1 z hexproofem oraz tyloma counterami +1/+1, ile jest kart na wszystkich grave'ach, mam rację?
 
Awatar użytkownika
SagittariusDragon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: czw lip 31, 2008 9:03 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw lip 07, 2011 2:33 pm

Tak, Lord of Extinction jest na grave tak duży ile jest kart na cmentarzach (liczy nawet sam siebie wtedy :))

Co oznacza, że możesz exilować oba stwory, kopiujesz Slippery bogle więc mimeoplasm staje się 1/1 hexproof i posiada +x/+x counterków (slipper bogle i lorda nie wliczasz do counterków tak mi się zdaje ponieważ siła lorda jest sprawdzana cały czas jednak mogę się mylić i ktoś mnie poprawi :)
Reasumując masz stwora z hexproof 1/1 + x/x counterków - 2 counterki za karty z grave które musisz exilować
 
Awatar użytkownika
Shady
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: śr sie 18, 2010 3:38 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob lip 09, 2011 7:50 pm

A o co chodzi w zdolnosci flip a coin?
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob lip 09, 2011 10:09 pm

Kiedyś dość popularny sposób, teraz zdeka zapomniany - zwykły rzut monetą. W zależności od tego czy wygrasz czy przegrasz masz dwa różne efekty.
 
Awatar użytkownika
Shady
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: śr sie 18, 2010 3:38 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob lip 09, 2011 11:21 pm

No chyba nie zapomniany skoro pojawil sie w m12 xD :



Czyli jak pisze flip a coin to moge sobie ustalic z przeciwnikiem czy to bedzie rzut moenta czy gra w papier kamien nozyce?:D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość