Zrodzony z fantastyki

 
Ferallden
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: wt kwie 02, 2013 8:43 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

śr kwie 10, 2013 10:58 am

 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

śr kwie 10, 2013 12:22 pm

odkrywaj karty z wierzchu biblioteki dopuki nie odkryjesz nie-ląd. Wszystkie karty odkryte w ten sposób idą na rękę.
 
DroserPL
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 08, 2013 5:57 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt kwie 12, 2013 11:06 pm

Jak dzialaja krty sheme???
 
DroserPL
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 08, 2013 5:57 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt kwie 12, 2013 11:07 pm

Jak dzialja krty sheme??
 
paprot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 06, 2013 8:09 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob kwie 13, 2013 7:33 pm

Tablet of the Guilds

Witam jesli dobrze rozumiem to ta karta daje mi jedno życie za każdy 1 mana koloru jaki wybrałem. Czyli przykładowo jak rzuce czar który kosztuje 2 czerwonej mana to dostaje 2 życia ?
Ostatnio zmieniony sob kwie 13, 2013 7:39 pm przez paprot, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:
 
karpik777
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob gru 11, 2004 6:43 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob kwie 13, 2013 8:54 pm

Nie. Dostajesz 1 życie za to, że jeden z wybranych przy rzuceniu Tableta kolorów pokrywa się z kolorem karty. Jeśli więc wybierzesz czerwony i niebieski, to zaklęcia niebieskie dadzą ci 1 życie, czerwone tak samo, wielokolorowe mające oba te kolory dadzą 2, a takie bez czerwonego i bez niebieskiego nie dadzą nic. Nie ma różnicy, czy czar kosztuje jedną czerwoną maną czy pięćdziesiąt.
 
DroserPL
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 08, 2013 5:57 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob kwie 13, 2013 8:56 pm

Jeśli to dobrze zrozumiałem to jak dajesz czar za dwie czerwone many to dostajesz jedno życie a np. kiedy wyłożysz przykładowo czar za po jednym z każdego koloru to za każdy kolor many w tym czarze dodaje ci jedno życie. W sumie to najlepszy ten artefakt byłby kiedy w tali było więcej kolorów :P muszę przyznać że translator przy tego typu kartach się przydaje
 
paprot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 06, 2013 8:09 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz kwie 14, 2013 12:08 pm

Thrull Parasite

Jeśli dobrze rozumiem to funkcja Extort działa kiedy rzuce czar np za 2 mana i dopłacę dodatkowo 1 mana czarną lub białą to każdy z graczy straci 1 życia a ja zyskam ?
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz kwie 14, 2013 3:31 pm

Gdy masz Thrull Parasite w grze i zagrasz jakikolwiek spell (czyli nie, np. odpalenie abilitki) i dopłacisz jedną białą lub czarną manę, to każdy z twoich przeciwników traci po jeden życia, a ty zyskujesz tyle ile oni stracili :)
 
Awatar użytkownika
Tomeg
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 232
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 12:32 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw kwie 25, 2013 12:19 pm

Rimewind Cryomancer
W tej karcie chodzi o to, że jak ktoś użyje jakiejś zdolności, a ja zapłacę jedną manę to ta karta (Rimewind Cryomancer) "przyjmie" tą zdolność na siebie?
To samo z kartą Mistofolk
Ostatnio zmieniony czw kwie 25, 2013 12:25 pm przez Tomeg, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
karpik777
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob gru 11, 2004 6:43 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw kwie 25, 2013 2:01 pm

Zdolność Cryomancera działa jak dowolny czar kontrujący - zdolność nie zostaje "przyjęta", a de facto zablokowana (chyba, że ktoś skontruje zdolność kryomanty). Pamiętaj tylko, że nie możesz celować w zdolności dające manę i musisz mieć cztery śnieżne permanenty.

Mistfolk pozwala ci skontrować zaklęcie, którego celem jest ten właśnie stwór.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw kwie 25, 2013 2:03 pm

Nie, kontrujesz zdolność aktywowaną. przeciwnik ma na stole np. Oblivion Stone, chce zczyścić stół umiejętnością za :5: mana. Płaci koszt (mana + poświęcenie Kamienia). Ty w odpowiedzi możesz skontrować umiejętność (jesli tylko kontrolujesz 4+ snow permamenty), czyli Kamień zejdzie do grobu, ale umiejętność nie zadziała.

Mistofolk działa podobnie, ale tylko w odniesieniu do umiejętności które celują w niego.
 
Ferallden
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: wt kwie 02, 2013 8:43 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw kwie 25, 2013 5:56 pm

Exile target creature, then populate. (Put a token onto the battlefield that's a copy of a creature token you control.)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt kwie 26, 2013 10:29 am

Wyrzucasz kreaturę do strefy exile (nie przechodzi przez graveyard, trafia automatycznie poza grę), potem populate, czyli tworzysz kopię tokena którego kontrolujesz. Jeśli kontrolujesz tylko jeden token, który ma np. Shrouda (nietargetowalność), albo nie masz żadnego tokena populate nie zadziała ale w dalszym ciągu możesz zagrać te kartę.

Mniemam że chodzi o Trostani's Judgment

Podawaj na przyszłośc nazwę karty, ponieważ kopiując czy przepisując możesz zrobić błąd, który może diametralnie zmienić sposób działania karty.
 
paprot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 06, 2013 8:09 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt kwie 30, 2013 12:35 am

shimian specter

Specter atakuje zabija moją stwore i juz wtedy może przeszukać moją ręke i cmentarz czy te obrażenia muszą trafić bezpośrednio w gracza by odpalić jego abilitke ?
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt kwie 30, 2013 2:43 pm

Whenever Shimian Specter deals combat damage to a player


Tak jak widać, warunkiem uruchomienia abilitki są obrażenia zadane graczowi
 
wiechson
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 04, 2012 3:25 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

czw maja 02, 2013 9:01 pm

Mam pytanie nie odnośnie jednej karty, ale takie bardziej ogólne
Mianowicie, jak wygląda sprawa z poświęcaniem kreatur? Czy mogę sobie ot tak poświęcać kreatury które nie mają tego uwzględnionego takiej możliwości w tekście. Np taki Magma Phoenix. Przeciwnikowi zostały 3 pkt życia i chce do dobić. Mogę poświęcić feniksa?
I jeszcze druga sprawa. Poświęcić kreaturę mogę w dowolnym momencie, tak jak rzucić Instant? Np zaatakować w/w feniksem i zaraz potem go poświęcić?
I czy potwora mogę poświęcić w tej samej turze w której go zagrałem czy muszę poczekać z tym jedna turę?
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt maja 03, 2013 2:25 pm

wiechson pisze:
Mianowicie, jak wygląda sprawa z poświęcaniem kreatur? Czy mogę sobie ot tak poświęcać kreatury które nie mają tego uwzględnionego takiej możliwości w tekście. Np taki Magma Phoenix. Przeciwnikowi zostały 3 pkt życia i chce do dobić. Mogę poświęcić feniksa?

Nie - tak samo jak nie możesz sobie 'ot tak' zatapować stworka :)

Reszta już chyb nieaktualna po tym wszystkim :)
 
ketyow666
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 5:25 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz maja 12, 2013 11:57 am

1. Mamy Drove of Elves, który ma tyle power/toughness co zielonych permanentów pod kontrolą. Oprócz tego dwa elfy 1/1. Zatem Drove posiada 3/3. Przeciwnik odpala Pyroclasm (2 damage to each creature). Elfy 1/1 giną. Jak jest podliczany damage dla Drove of Elves? Uznajemy, że giną permanenty, zostaje mu 1/1 i Pyroclasm go zabija, czy może dostaje te 2 dmg kiedy elfy jeszcze żyją, zostaje mu 3/1 i dopiero wtedy elfy giną, a on przeżywa? Osobiście sądzę, że skoro damage powinien być rozliczany równocześnie, to powinien w tym samym czasie stracić 2 pkt. życia za zabite elfy i 2 od Pyroclasmu, i zginąć, ale nie mogłem o tym przekonać oponenta :wink:

2. Z tego co wyczytałem, kreatura która jest blokerem, nie jest zatapowana, a także zatapowanie jej przez przeciwnika już po zadeklarowaniu, nie spowoduje, że nie będzie bronić - po zadeklarowaniu nawet stapowany stwór normalnie broni. Czy zatem można to wykorzystać i czy obrońca może blokerem odpalić ability, które wymaga stapowania? I on po stapowaniu i tak będzie normalnie bronił?

Dzięki za pomoc.
 
ketyow666
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 5:25 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

ndz maja 12, 2013 7:29 pm

Już mam odpowiedzi. Dla potomnych:

1. Damage schodzi z Drove of Elves dopiero w cleanup stepie, więc giną elfy, Drove staje się 1/1, ale dmg nadal na nim leży i wtedy ginie i on.

2. Można wystawić krita do bloku, a potem odpalić jego ability wymagające tapu i go zatapować - nadal normalnie broni.
 
paprot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 06, 2013 8:09 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob cze 01, 2013 10:46 am

Witam czy jak opłace koszt flashbacku to moga go zagrać w tej samej turze czy dopiero w następnej? Chodzi o karte feeling of dread
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob cze 01, 2013 11:32 am

Umiejętność flashback możesz zagrać tylko w momencie, kiedy karta z flashbackiem znajduje się na grave w tempie odpowiednim do rodzaju karty. Jeśli masz zatem manę oraz tempo zagrania karty jest odpowiednie do fazy w któej się znajdujesz, możesz zagrać tę kartę.

W tym konkretnym przypadku możesz zagrać tego instanta dwa razy, z tym że każdy spell jest rozpatrywany oddzielnie: pierwsze rzucenie -> jeśli brak kontry to tap, potem drugie rzucenie z flashbacka -> jeśli brak kontry to tap -> kartonik wędruje do strey exile i nie możesz już go zagrać.
Ostatnio zmieniony sob cze 01, 2013 11:34 am przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
paprot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 06, 2013 8:09 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob cze 01, 2013 1:49 pm

goblin electromancer Czy zdolność goba mogę zsumować jeżeli mam na stole np 3. Płacę wtedy 3 mana mniej ?
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

sob cze 01, 2013 3:45 pm

Jak najbardziej, ale pamiętaj że obniża on koszt tylko koszt generic many. wszystkie kolorowe koszta muszą być opłacone normalnie.
 
paprot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 06, 2013 8:09 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt cze 14, 2013 7:58 pm

bruna light of alabaster prosze o wytłumaczenie bo kompletnie nie czaje karty
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pt cze 14, 2013 9:52 pm

kiedykolwiek atakuje albo blokuje możesz podpiąć pod nią każdą aurę która znajduje się w grze oraz możesz włożyć do gry (i podpiąć ofc) każdą aurę z ręki i graveyarda (bez płacenia kosztów mana itp).

Takie podpięcie musi być oczywiście legalne i np aura "enchant land" nie może być podpięta
 
wiechson
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 04, 2012 3:25 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt sie 06, 2013 9:23 pm

Witam

Pytanie odnośnie karty Crypt Ripper
Jego zdolność mogę aktywować tylko raz czy wielokrotnie?
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

śr sie 07, 2013 4:28 pm

nie masz symbolu tapnięcia :T: oraz w opisie umiejętności nie masz wyszczególnionej maksymalnej ilości użyć (jak np w karcie Azimaet Drake) więc możesz aktywować ją tyle razy na ile starcza ci many
 
Xax
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: wt lut 01, 2011 6:30 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

pn sie 19, 2013 1:28 pm

Mam pytanie dotyczące tej karty http://magiccards.info/dka/en/96.html
Chodzi o dokładne działa tego double strike'a i counterkowania. Czy stwór ten dostaje po prostu 1 counterek, czy też może działa to w ten sposób: leci 1st strike - +1/+1 i leci kolejny hit (tym razem za 2) i kolejne +1/+1?
A jeśli nr2 to chciałbym się dowiedzieć, czy double strike działałbym w ten sposób za każdym razem, czyli np "jeśli kreaturka zada kombat damage to zadaj 1 obrażeń przeciwnikowi" to czy wtedy też by leciały 2 obrażenia, bo double strike = 2hity?
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Tu wpisujemy pytania o dzialanie kart

wt sie 20, 2013 1:45 pm

Xax pisze:
Mam pytanie dotyczące tej karty http://magiccards.info/dka/en/96.htmlChodzi o dokładne działa tego double strike'a i counterkowania. Czy stwór ten dostaje po prostu 1 counterek, czy też może działa to w ten sposób: leci 1st strike - +1/+1 i leci kolejny hit (tym razem za 2) i kolejne +1/+1?


1/22/2011: The +1/+1 counter isn't put on Markov Blademaster in time to increase the amount of combat damage dealt during that combat step. However, the +1/+1 counter put on Markov Blademaster when first-strike damage is dealt will increase the amount of damage dealt during the regular combat damage step.


Conterki są kładzione po zadaniu obrażeń, więc jeśli w fazie first strike oberwie gracz, to Blademaster otrzyma counterki w wyniku czego drugi atak będzie mocniejszy (i znów dostanie counterki po zadaniu obrażeń).

Double strike podwaja ilość ataków w combat phase zadanych atakiem, z tym, że pierwszy atak liczony jest jako first strike (czyli jeśli zabije to kreatura broniąca nie odda). Według tego rozumowania wymieniona kreatura zada dodatkowo 2dmg w przeciwnika.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości