Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Turpak - Skarb krasnoluda

czw wrz 24, 2009 6:14 pm

Turpak – Skarb krasnoluda to mithrilowa piersiówka, która jest zawsze wypełniona krasnoludzką whisky. Ma CD charakter. Jej atrybuty to Int 12, Rzt 12, Cha 10. Turpak, nie potrafi porozumiewać się z właścicielem, używa jednak empatii, by dać jakiś znak. Widzi w ciemności w zasięgu 9m, oraz posiada 10 rang w umiejętności Wiedza (historia) (11 z modyfikatorem). Skarb krasnoludów, dąży do szlachetnego czynu jakim jest wieczne zapewnienie krzepkiemu ludowi dostatecznej ilości alkoholu. Ego Turpaka to 8.

Turpak – Skarb krasnoluda to wspaniały dar Rurika Hammerstrikera, czarodzieja specjalizującego się w magii związanej z żywiołem ziemi i skały. Krasnoludzki mag stworzył Turpak, dla kuzyna i zarazem szefa swej ochrony Torma Hammerstrikera. Wojak służył czarodziejowi gorliwie i ofiarnie, tracąc w jednej z walk, dwa palce. Rurik, wiedząc o słabości Torma do whisky, nasączył magią jedną z swych mithrilowych piersiówek. Dzięki tej magii, naczynie jest wiecznie pełne brązową gorzałą. Rurik wplótł w piersiówkę fragment swej duszy, dzięki czemu przedmiot zyskał świadomość. Turpak, nie potrafi porozumiewać się z nikim, jednak gdy wyczuwa smutek, złość lub inne negatywne emocje swego właściciela, magicznie zachęca go by napił się znajdującej się w niej whisky. Po śmierci Torma, piersiówka trafiła w ręce jego wnuka, a ten podczas jednej z bitw w podziemiach cytadeli Adbar stracił przedmiot. Skarb krasnoludów, odnalazł po wielu latach krasnoludzki zwiadowca, sprawdzający bezpieczeństwo podziemnych korytarzy. Od tej pory magiczny przedmiot wędrują z rąk do rąk. Po zewnętrznej stronie dna, jest wygrawerowane słowo Hammerstriker.
Ostatnio zmieniony pt wrz 25, 2009 5:13 pm przez Nefarius, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Re: Turpak - Skarb krasnoluda

czw wrz 24, 2009 6:46 pm

Nefarius pisze:
Dzięki tej magii, naczynie jest wiecznie pełne brązową gorzałą.

Brązowej gorzały chyba, ale i tak ta końcówka do wywalenia.

Nefarius pisze:
Ma kształt sześcianu o prostokątnych ściankach z zaokrąglonymi rogami.

Niszczycielski opis :D. A czemu to nie kula o ostrych krawędziach :P

Jak coś to prostopadłościan o zaokrąglonych rogach. Zresztą wystarczy napisać ze to zdobiona piersiówka i tyle. A nie się w niepotrzebne szczegóły wgłębiać. Najwyżej obrazki na stronach opisać.
Nefarius pisze:
Karbowana zakrętka, jest przymocowana do ścianki, na której znajduje się gwint, by nigdy się nie zgubiła.

Ścianka z gwintem? Po co on tam?
Nefarius pisze:
Na dolnej ściance – przeciwnej do tej z gwintem znajduje się delikatny grawer, przedstawiający nazwę klanu

Nef, odłóż już tego Trupaka... :P

Sam przedmiot naprawdę najwyższa klasa :D Słabomagiczny, niby nie dający nic specjalnego, ale za to z jaką duszą. Na pewno każdy krasnolud chciałby go mieć.
Ocena 5+/6
Ostatnio zmieniony czw wrz 24, 2009 6:47 pm przez Namrasit, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: Turpak - Skarb krasnoluda

czw wrz 24, 2009 9:20 pm

Fakt. Pisząc opis piersiówki miałem świadomość, że dostanę za to baty komentatorów i krytyków :) w każdym razie pod nazwą przedmiotu, ukryty jest link do wyglądu, zatem mogłem usunąć zagmatwany opis. Dziękuję za komentarze. Co do widzenia w ciemnościach, to już nie ja wymyślam takie rzeczy :)
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Turpak - Skarb krasnoluda

pt wrz 25, 2009 9:39 am

Muszę przyznać, że podoba mi się ten przedmiot. Niby nie jest to żaden super wypasiony magiczny przedmiot, ale zapewne tutaj kryje się cały jego urok. Idealna zabawka do odbarowania graczy, dla których nie liczy się jedynie przydatność bojowa. Przy okazji (choć nie wiem czy było to zamierzone) z opisu można wyciągnąć całkiem dobre zahaczki na przygody, np. wokół ów krasnoludzkiego maga - połączenie klasowo-rasowe raczej rzadko spotykane.

Podsumowując klimatyczny i warty wykorzystania na sesjach przedmiot. Ocena końcowa 5/6 w tutejszej skali ocen - gratuluję, bardzo dobra robota.

P.S. Swoją drogą ta piersiówka przypomniała mi o pewnym magicznym, produkującym piwo kuflu, który dostał krasnolud na pierwszej prowadzonej przeze mnie kampanii w D&D. Dzięki za przypomnienie starych czasów :) .
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: Turpak - Skarb krasnoluda

pt wrz 25, 2009 12:46 pm

Nefarius pisze:
oraz posiada 10 rang w umiejętności Wiedza (krasnoludy) (11 z modyfikatorem).


Nie ma takiej umiejętności.
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: Turpak - Skarb krasnoluda

pt wrz 25, 2009 5:14 pm

SKRP pisze:
Nefarius pisze:
oraz posiada 10 rang w umiejętności Wiedza (krasnoludy) (11 z modyfikatorem).


Nie ma takiej umiejętności.


Myślałem, że nie będzie problemu z taką umiejką. Zamieniłem na Wiedzę (historię), chyba najbardziej pasuje do przedmiotu.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: Turpak - Skarb krasnoluda

pt wrz 25, 2009 6:31 pm

Nefarius pisze:
Myślałem, że nie będzie problemu z taką umiejką. Zamieniłem na Wiedzę (historię), chyba najbardziej pasuje do przedmiotu.


Jeśli chcesz być zgodny z regułami to polecam Ci coś w rodzaju "wszystkich testów wiedzy (historia) lub wiedza (nobility and royalty - nie znam polskiej nazwy) związanych z krasnoludami". Brzmi właściwiej pod względem mechanicznym, a efekt jest chyba odpowiedni do Twojego zamysłu.
Ostatnio zmieniony sob wrz 26, 2009 9:02 am przez PPPP, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości