Zrodzony z fantastyki

• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 17

Awatar użytkownika
sir Marcel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw sty 22, 2009 5:29 pm

Siriel pisze:
Wszak owoc zakazany smakuje najbardziej...

Chyba że tak.

Mógłby ktoś mi wytłumaczyć czym się różnią upiory od demonów? I jak mogłyby wyglądać takie przykładowe interiory?

"Rys świata", unia omamu: "demony, które tliły w nim życie". Nie wydaje mi się, że można tlić w kimś życie.

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw sty 22, 2009 11:08 pm

sir Marcel pisze:
Co to są egzoszkielety?

Egzopancerze - maszyneria,którą ubiera człowiek aby np. zwielokrotniały mu silę i miały podczepione kusze pneumatyczne.
sir Marcel pisze:
Mógłby ktoś mi wytłumaczyć czym się różnią upiory od demonów?

W zasadzie to synonim. W żargonie okultystów Rubieży demon to silny upiór, który jest świadomy swojej woli. Najsłabsze upiory (larwy) są przykładowo bardzo słabe i bardzo głupie i nikt je demonami zwać nie będzie.
sir Marcel pisze:
A ta ilustracja przy opisie postśredniowiecza w "świecie z klocków" to taka wariacja na temat Assamitki z podręcznika do tego wampierzego klanu?

To rysunek Soldatki liżącej nóż.
sir Marcel pisze:
Do tego nieorginalne. Wstyd.

No popatrz, grafik Rodrigeza tworząc plakat też musiał zgapić z tej Assamitki, co o niej piszesz. Hej, sztuka ilustrowania nie zaczęła i skończyła się na WoDzie. ;)
sir Marcel pisze:
I jak mogłyby wyglądać takie przykładowe interiory?

Przykładowo jako zamczysko, nad którym nigdy nie wschodzi słońce a księżyc zawsze jest purpurowy. Albo rozległa podziemna maszyneria, przekształcająca się cały czas i rozbudowująca się samemu a wewnątrz której żyją ludzie. Interior wygląda tak, jak zbuduje go jego władca.
sir Marcel pisze:
Nic nie stoi byś był ambitnym i potężnym inkwizytorem". Powinno być jeszcze "na przeszkodzie"

sir Marcel pisze:
"demony, które tliły w nim życie". Nie wydaje mi się, że można tlić w kimś życie.

Poprawiłem, dzięki.

Awatar użytkownika
JKTank
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt sty 23, 2009 12:29 am

Ilustracje i opisy obrzydliwych demonów

Taaaa... wielce obrzydliwe demony, które mają 0 macek. Uważajcie, bo popadnę w obłęd ze śmiechu.

Awatar użytkownika
sir Marcel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt sty 23, 2009 10:53 am

Furiath pisze:
To rysunek Soldatki liżącej nóż.

Nie do końca po prostu liżącej, bo w ten sztylet się wlizującej, tak żeby rozdwoił jej język jak u węża. Na plakacie piękna pani nóż po prostu liże, nie przejawiając skłonności masochistycznych i nie raniąc swojego drogocennego języczka. Z Soldytką jest już trochę gorzej.

JKTank pisze:
Uważajcie, bo popadnę w obłęd ze śmiechu.

Zawsze coś.

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt sty 23, 2009 11:00 am

Ależ nic jej się nie rozdwaja, nadinterpretujesz ;)

Awatar użytkownika
sir Marcel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt sty 23, 2009 11:09 am

Furiath pisze:
Ależ nic jej się nie rozdwaja, nadinterpretujesz

Może jestem zboczeńcem, ale dla mnie to tak naprawdę wygląda jakby jej się język rozdwajał. Tylko się przyjrzyj... Ona ma kawałek swojego nardządu smakowego z jednej strony noża, a drugiego z drugiej. Język nie jest obok. On na sztylet się nadziewa!

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt sty 23, 2009 11:11 am

Ja tego nie widzę (bo rzut jest tylko z jednej strony, dodatkowo język jest gąbczasty i zawsze kawałeczek będzie wybrzuszony) , ale możesz to sobie interpretować - Soldatka jest szampierzem klanowym i nadcina sobie język przed walką aby pokazać, że jest twardsza od przeciwnika, z którym za chwilę będzie walczyć w rytualnym pojedynku.

Awatar użytkownika
Kroshgar
Stały bywalec
Stały bywalec

wt lut 03, 2009 8:59 pm

Pozwolę sobie na pytanko: Furiath, jak myślisz, jak długo przyjdzie nam jeszcze czekać na " Klanarchię" ? :) Moja drużyna dostaje już kota ;)

Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt lut 03, 2009 9:39 pm

Kroshgar pisze:
Moja drużyna dostaje już kota Wink

Nie, nie dostaje. Za daleko mam do Kęt i nie chce mi się jechać...

A co do Klanarchii to ja też czekam, ale rozumiem jak to jest z wydawaniem czegoś w tym kraju. Przynajmniej wiemy, na co czekamy, nieprawdaż?

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt lut 03, 2009 10:36 pm

Jeśli pójdzie dobrze, może zdążymy na Pyrkon. To bardziej moje życzenie, niż termin wydawcy.

Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt lut 03, 2009 11:56 pm

O tak, byłby to wyśmienity prezent urodzinowy. :P

A tak na poważnie, będzie szansa na Pyrkonie posłuchać o Klanarchii, lub może w nią zagrać?

Awatar użytkownika
JKTank
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr lut 04, 2009 12:15 am

A do tego czasu są jakieś szanse na 2 przykładowe strony jak u Wolsunga?

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr lut 04, 2009 9:55 am

Tak, wytypowaliśmy 10 stron i pokażemy je wcześniej.
Jeśli Klanarchia wyjdzie do Pyrkonu to szansa jest 99%, bo tam będę. Jeśli nie wyjdzie do tego czasu, to przynajmniej będzie możliwość zagrania w nią, bo chętnie poprowadzę.

Awatar użytkownika
JKTank
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr lut 04, 2009 3:46 pm

Nareszcie jakieś pozytywne myślenie na polskim rynku RPG. Konkurencja spod znaku ,,Wolsung jest dobry, ale my będziemy co najmniej 5 razy lepsi" to coś na co czekałem. :spoko:

Awatar użytkownika
Fire Howl
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pt lut 27, 2009 1:45 pm

I jakoś tak cisza zapadła w temacie Klanarchi.
Jakieś nowe wieści?

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt lut 27, 2009 2:18 pm

Dobre :)

Cały podręcznik znajduje się teraz u korektora z wydawnictwa. To jest już 3 korekta, potem jeszcze aby wyłapać ostateczne literówki (jeśli będą) planujemy rozesłać kilku zaufanym osobom, może coś znajdą.

Niedługo pokażemy Wam 10 przykładowych stron (już je mamy gotowe), ale wpierw potrzebujemy ich do rozmów z (potencjalnymi) biznesowymi partnerami projektu. Rozmowy właśnie się toczą. Trzymajcie kciuki :)

Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt lut 27, 2009 4:47 pm

Ile kciuków i gdzie je trzymać. Czy jak będę kiedyś grał w Klanarchię, to takie kciuki dawać będą jakieś bonusy?

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt lut 27, 2009 5:15 pm

MacKotek pisze:
Czy jak będę kiedyś grał w Klanarchię, to takie kciuki dawać będą jakieś bonusy?

Jeśli je odgryziesz dostaniesz kość za ekspresyjny opis zgodny z konwencją (no i PDki za konwencję a nawet Zagrywkę za tzw. zabłyśnięcie). Jeśli zaś je dasz do odgryzienia prowadzącemu, to właśnie scena objawienia Ciemności ;)

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw mar 05, 2009 2:55 pm

Dziś zaprezentowaliśmy z Wydawcą layout na przykładzie 10 wybranych stron:
http://klanarchia.pl/index.php?id=50

Na podstawie tych stron możecie również zaobserwować, jak w podręczniku będą opisane archetypy i przeciwnicy (tutaj mamy Cienie).

Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw mar 05, 2009 4:30 pm

Wow. A nawet, poprawnościowo, ŁAŁ. Wygląda genialnie, wizualnie Wolsunga zmietliście z powierzchni ziemi. To może być jeden z najładniej wydanych podręczników w mojej kolekcji, bardziej eye-candy są chyba tylko co lepsze clanbooki do Requiem. Ilustracje prezentują się fenomenalnie, a mnogość ramko-duperelko-ozdobników zachwyca. Bardzo podoba mi się też dobór czcionki. To kiedy na rynku i ile kasy mam odłożyć? :)

PS: "Popularne imiona: [...] M: Arioch" - PWND! :razz:

EDIT: http://wod.polter.pl/Kastor%20Krieg,blog.html?6294

Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec

czw mar 05, 2009 5:00 pm

...

Trzy kropki bo zostałem zamieciony. Klanarchia FTW. Już na sto procent wiem, że podręcznik zasili moją półkę. Jeśli tylko treść będzie równie w deskę to dostaniemy naprawdę coś bardzo miłego.

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw mar 05, 2009 6:01 pm

Kastor Krieg pisze:
PS: "Popularne imiona: [...] M: Arioch" - PWND! Razz

Do popularnych imion wrzuciliśmy kilka z nawiązaniami :papieros:

Prace w zasadzie kończymy, wiele wskazuje że w długi weekend majowy już będziecie mieli szansę grać w Klanarchię. Ale decydujące słowo ma Wydawca, który milczy w sprawie daty. Kosztować będzie koło 100, szczegółów niestety nie znam.

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt mar 06, 2009 10:19 am

JKTank pisze:
Ale czym tak właściwie się różni inkwizytor z Klanarchii od tego Warhammerowego?

Nie czytałem dodatku, w którym jest opisany inkwizytor w Warhammerze, więc nie wiem, czym tam się charakteryzuje, ale jakbym miał zgadywać, to autorzy nie silili się na oryginalność i ich gostek robi to samo co inkwizytorzy we wszystkich grach RPG. W Klanarchii pilnuje aby Unici nie czcili demonów, ma też wyraźne kompetencje sądowe do przesłuchania i aresztowania decydentów włącznie. Dodatkowo gracz od początku gry może być inkwizytorem. To dobry archetyp, bo ma silne skojarzenia w popkulturze.
bijekcjazNwR pisze:
2. O ile dobrze zauważyłem, w grze są modyfikatory w stylu 0,2; 2,5 itp. Czy nie doprowadzi to do sytuacji, w której obrona będzie wyliczana:
[...]
Czy nie będzie zbyt dużej... ziarnistości? Z opisów wszak można wywnioskować, że system ma wspierać (fetish-fantasy, ay?) różnego rodzaju magiczne ozdobniczki. A one będą miały modyfikatorki...

Tylko pancerz ma cząstkowe wartości, które mają znaczenie wyłącznie przy ciosach mierzonych (manewrze precyzyjny wypad) ale stymulują graczy do ubierania się w całe te naramienniki i inne żelastwa. Mieliśmy wiele podchodów pod ten temat i obecny sprawdza się dobrze.
bijekcjazNwR pisze:
Swoją drogą - jest tam też gdzieś widoczny modyfikator 2,0. Spokojnie można by chyba to zero pominąć i zapisać modyfikator po prostu jako 2, nie?

Nie, ponieważ zupełnie nowy gracz miałby tutaj wątpliwości, a tak dokładnie wie w jaki sposób ma co wpisać na Kartę postaci.
bijekcjazNwR pisze:
Nie dojdzie na sesji do sytuacji, w której gracze by uprościć sprawę będą olewać podręcznikowe nazwy?

Wszystkich nie zadowolę, komuś zawsze jakaś nazwa bądź reguła się nie spodoba, bądź spróbuje coś zmienić. Sytuacja taka nie zniszczy systemu ;)
bijekcjazNwR pisze:
Czy będzie w podręczniku słowniczek?

Nie, będzie indeks.
bijekcjazNwR pisze:
I czemu Żerca nazywa się Żerca?

haha, już odpowiadałem na to pytanie w wywiadzie dla Narmo:
Furiath pisze:
Żercę wziąłem z fajnej piosenki w której w środku był tekst „żercy idą”. Pomyślałem sobie – „ta nazwa ma moc, szkoda ją zostawiać tylko dla słowiańskich kapłanów, lepiej brzmi w kontekście łowców potworów”.

bijekcjazNwR pisze:
Ile tak na oko wynosi populacja świata? Jak duży teren jest dostępny? Jak współgra to z horrorem (osamotnienie, ay?) i cywilizacją, która narodziła się na gruzach poprzedniego świata? Z Rubieżą, która jest dzika i nieujarzmiona?

Obszar świata odpowiada naszej Europie, ale bez Francji i Hiszpanii. Populacji nigdy nie chciało mi się liczyć, bo nie ma to najmniejszego przełożenia na grę. MG i gracze mają trzymać się zasad - klany porozrzucane wśród dzikich ostępów i tyle. Wielkich klanów- miast każdej Rodziny jest ledwie kilkanaście. Najwięcej jest klanów średnich (ok. 1000) i małych (ok 80). Omam musi mieć w cholerę mieszkańców aby nie dochodziło do absurdów Warhammera - że robi się wrażenie jakiegoś wielkiego tłocznego miasta z milionem zaułków i promenad, pościgi po dachach, a wszystko przy populacji średniej wioski, w której każdy przecież zna każdego, a na jej przejście w poprzek starczy mu 10 minut. Dla porównania późnośredniowieczny Paryż miał ponad 200 tys. ludności. ;)

Awatar użytkownika
fix
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt mar 06, 2009 4:29 pm

Zmiotło mnie, i chyba długo nie wstanę. Macie GENIALNEGO rysownika. Layout też jest dość czytelny.

Awatar użytkownika
JKTank
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt mar 06, 2009 5:28 pm

Nie czytałem dodatku, w którym jest opisany inkwizytor w Warhammerze, więc nie wiem, czym tam się charakteryzuje, ale jakbym miał zgadywać, to autorzy nie silili się na oryginalność i ich gostek robi to samo co inkwizytorzy we wszystkich grach RPG. W Klanarchii pilnuje aby Unici nie czcili demonów, ma też wyraźne kompetencje sądowe do przesłuchania i aresztowania decydentów włącznie. Dodatkowo gracz od początku gry może być inkwizytorem. To dobry archetyp, bo ma silne skojarzenia w popkulturze.

>>>Był opisany w podstawce drugiej edycji. Charakteryzuje się tym, że chodzi po świecie, szuka wyznawców chaosu, a wieśniacy się go boją. O ile mnie pamięć nie myli też ubiera się na czarno i ma wikuśny kapelusz. Poza tym to Warhammer jest dosyć starą grą, a inkwizycja jest o ile się nie mylę jego istotną częścią. Śmiem twierdzić, że inne gry też zapożyczyły go z Warhammera. Stereotyp inkwizytora zakorzeniony w popkulturze ma czerwony, a nie czarny strój.

Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt mar 06, 2009 10:48 pm

Furiath pisze:
Obszar świata odpowiada naszej Europie, ale bez Francji i Hiszpanii.

A co się z nimi stało?

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt mar 06, 2009 11:21 pm

MacKotek pisze:
A co się z nimi stało?

Tereny nie nadające się do życia: tzw. Strefa Rozkładu, efekt utrzymujący się po po użyciu broni starożytnych.

Awatar użytkownika
Fingrin
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob mar 07, 2009 12:49 pm

Chciałbym zrobić klanarchicznego LARPa promującego waszą grę. Poniekąd zgłosiłem się do betatestu, wiec dysponuję skromnymi materiałami pomocniczymi. IO chciałbym pomóc w promowaniu tego, moim zdaniem, ciekawego systemu.

LARPa zrobiłbym we Wrocławiu, oraz na jednym lub paru konwentach. Potrzebuję jednak aprobaty i pomocy twórców w projekcie. chodzi głónie o pomoc merytoryczną, ewentualny storyline i cokolwiek co jako twórcy gry pragnęlibyście uwypuklić w LARPie. Ja ze swojej strony mogę zapewnić całą resztę.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Siman
Stały bywalec
Stały bywalec

sob mar 07, 2009 4:04 pm

Był opisany w podstawce drugiej edycji.

Mógłbyś powiedzieć gdzie? Wśród profesji go nie ma na pewno, w opisie świata też nie zauważyłem.

Charakteryzuje się tym, że chodzi po świecie, szuka wyznawców chaosu, a wieśniacy się go boją. O ile mnie pamięć nie myli też ubiera się na czarno i ma wikuśny kapelusz. Poza tym to Warhammer jest dosyć starą grą, a inkwizycja jest o ile się nie mylę jego istotną częścią. Śmiem twierdzić, że inne gry też zapożyczyły go z Warhammera. Stereotyp inkwizytora zakorzeniony w popkulturze ma czerwony, a nie czarny strój

Ale ten stereotyp nie różni niczym od standardowego stereotypu inkwizytora, może poza tym ubiorem. Tyle że najpierw musiałbyś wskazać, gdzie w pierwszej lub drugiej edycji pojawiło się takie przedstawienie, bo ja sobie nie przypominam, a pobieżne przeszukanie obydwu podręczników nie przyniosło rezultatów.

Awatar użytkownika
fix
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob mar 07, 2009 4:53 pm

Siman pisze:
Był opisany w podstawce drugiej edycji.

Mógłbyś powiedzieć gdzie? Wśród profesji go nie ma na pewno, w opisie świata też nie zauważyłem.

Chyba chodzi tutaj o Witchhuntera ;) (Łowca Czarownic)

Link: http://img384.imageshack.us/img384/7876/war2tp3.png
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 17