Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kabraxis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 92
Rejestracja: śr sie 11, 2004 7:31 pm

Tymur - nowy świat

sob maja 28, 2005 9:06 pm

Zapraszam do przyłączenia się do inicjatywy tworzenia świata "Tymur" - dopiero zaczynamy więc można wpłynąć na wszystko - może i uda Ci się wymyślić lepszą nazwę ? A może któryś z książąt będzie nosił imię twojej postaci ?


Wystarczy wejść tutaj a potem na forum i wszystko jasne !

UWAGA: Stronka nie wygląda najlepiej ale będzie się rozwijać razem ze światem, nie chciało mi się robić lepszej jeżeli wszystko miałoby spalić na panewce...
 
Awatar użytkownika
Bachmut
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: śr gru 22, 2004 1:48 pm

ndz maja 29, 2005 10:26 am

Kabraxis ty już kiedyś chyba próbowałeś zrobić świat? ale to nie ważne
byłem na stronce wygląda dobrze ale jest jeden problem tam nie ma opisu niczego! Może najpierw zamieściłbyś coś o siebie?!
-----------------------------------------------------------------
Z chęcią ci pomogę ale najpier powiedz jak ten świat ma wyglądać,
sam próbowałem stworzyć świat [tak prawdę mowiąc to nadal staram się go stworzyć] i wiem jakie to męki

P.S. nie każ mi robić map ponieważ nie nadaję się do tego.
 
Awatar użytkownika
Lord_Arten
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 8:53 pm

ndz maja 29, 2005 11:50 am

powiedz jak ten świat ma wyglądać

No właśnie. Jeżeli nie napiszesz o tym jaki świat ma być nie będzie ci można pomóc.
 
Awatar użytkownika
Kabraxis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 92
Rejestracja: śr sie 11, 2004 7:31 pm

ndz maja 29, 2005 12:47 pm

Już pare żeczy jest na forum i czekają na waszą ocenę, potem je wrzuce (dopiero gdy będą poprawione) na strone !


Lord_Arten pisze:
powiedz jak ten świat ma wyglądać

Jak narazie nie wygląda, chodzi mi o to aby wszyscy uczestniczyli w tworzeniu go od podstaw, i ja i wy na forum będziemy wykładać pomysły, potem będą one obrabiane przez reszte ludu, a następnie będą trafiać na stronkę !

Więca jeszcze raz zachęcam was do tworzenia nowego świata !
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz maja 29, 2005 1:23 pm

1. Sugeruję zadbać o ortografię.
2. Nieodpowiedni dział - temat powinien znaleźć się na subforum Inne światy; zostaje przeniesiony.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

ndz maja 29, 2005 1:45 pm

Kabraxis pisze:
Jak narazie nie wygląda, chodzi mi o to aby wszyscy uczestniczyli w tworzeniu go od podstaw, i ja i wy na forum będziemy wykładać pomysły, potem będą one obrabiane przez reszte ludu, a następnie będą trafiać na stronkę !
Jako pomysłodawca i koordynator powinieneś nakreślić ogólny zarys. Jak widzisz nowy świat. Czy ma być high-magic, low-magic? Czym się różni od od istniejących już światów itp.

Sewgo czasu starałem się zrobić nowy świat, ale ze względu na brak czasu, projekt został niedokończony (w zasadzie ledwo zaczęty).
Jeśli chcesz przejrzeć, to zapraszam tu.
 
Awatar użytkownika
ajfel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 333
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 9:26 am

ndz maja 29, 2005 2:59 pm

takich pomysłów było już kilka - i sorry.. ale nie wierzę w powodzenie. Bez pewnych wstępnych założeń (i to nie małych) - projekt nie wzbudzi zainteresowania i zdechnie niedługo po narodzeniu.

Poza tym, skoro jest pomysł na stworzenie nowego świata, to ma to chyba na celu zrobienie czegoś nowego a nie piętnastego ForgottenRealms'a.
Jeżeli bez żadnych założeń zacznie serwować swoje pomysły grupa przypadkowych osób - to albo wyjdzie z tego coś do bólu standardowego, albo maksymalnie niespójnego.
 
Awatar użytkownika
Kabraxis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 92
Rejestracja: śr sie 11, 2004 7:31 pm

ndz maja 29, 2005 6:49 pm

Troszeczkę już jest, ale na forum ! czeka wszystko na waszą opinie.

JEŻELI WSZYCSY BĘDZIECIE PISAĆ ŻE NIC Z TEGO NIE BĘDZIE TO NA PEWNO SIE NIC NIE UDA ! JEŻELI NAWET SĄDZICIE ŻE TO TOTALNY NIEWYPAŁ, ZAJRZYJCIE I NAPISZCIE COŚ OD SIEBIE
 
Awatar użytkownika
ajfel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 333
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 9:26 am

ndz maja 29, 2005 7:13 pm

nie pisz, że coś jest, bo wprowadzasz ludzi w błąd. Jeden skill, jeden atut i dwa krótkie posty o kosmologii - to nie są materiały startowe do rozpoczęcia prac nad światem. Nic nie ma.
Nie będę komentował, bo tam nie ma nic do skomentowania.

Naprawdę Kabraxis - takie pomysły już były. Ludzie zakładali stronki i forum i liczyli, że świat im się sam będzie pisał. Nawet zadawali sobie więcej trudu od Ciebie, bo na początek były szkice i nazwy kontynentów.

Gdybyś miał fajny pomysł (którego tutaj nie widać) i go rozwinął, może by się znalazła jakaś grupa osób, chcących to rozkręcić i stworzyć dobrze opracowany, fanowski świat do DeDeków. A tak - nie wiem na co liczysz.
 
Awatar użytkownika
Lord_Arten
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 8:53 pm

ndz maja 29, 2005 7:31 pm

Skoro chcesz pomysłów to masz:
1.Ciekawym pomysłem byłoby stworzenie świata a'la dark fantasy:w świecie mogłaby się przetoczyć jakaś wojna światowa(olbrzymi konflikt zbrojny na masową skalę)trwająca kilkanaście lat , mało ludności , pełno zrujnowanych twierdz , wiosek i miast , ogromna przestępczosć blużniercze kulty złych bóstw itd , nieżyczliwie nastawieni ludzie itd.
2.Jego stworzenie odbyło by się nie jako akt zjednoczenia bóstw ale ich wielkia kłótnia.
3.Można by dodać własne, nowe bóstwa albo zmienić już istniejące.
Mam nadzieję że moje pomysły dadzą Ci trochę do myślenia.

Nawet zadawali sobie więcej trudu od Ciebie, bo na początek były szkice i nazwy kontynentów

To niestety smutna prawda, nawet mój pierwszy świat do pierwszej przygody był bardziej rozbudowany a robiłem go 1-en dzień .Miałem mapkę(prostę ale),cennik i strukturę rasową. A Ty niestety próbujesz stworzyć coś z niczego.
 
Awatar użytkownika
TOR
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1188
Rejestracja: wt maja 11, 2004 1:04 pm

ndz maja 29, 2005 7:39 pm

Lord_Arten pisze:
Skoro chcesz pomysłów to masz:
1.Ciekawym pomysłem byłoby stworzenie świata a'la dark fantasy:w świecie mogłaby się przetoczyć jakaś wojna światowa(olbrzymi konflikt zbrojny na masową skalę)trwająca kilkanaście lat , mało ludności , pełno zrujnowanych twierdz , wiosek i miast , ogromna przestępczosć blużniercze kulty złych bóstw itd , nieżyczliwie nastawieni ludzie itd.

Hm... Eberron?

Lord_Arten pisze:
2.Jego stworzenie odbyło by się nie jako akt zjednoczenia bóstw ale ich wielkia kłótnia.

Hm... Zapomniane Krainy?

Lord_Arten pisze:
3.Można by dodać własne, nowe bóstwa albo zmienić już istniejące.

Hm... Dowolny setting?
 
Awatar użytkownika
Lord_Arten
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 8:53 pm

ndz maja 29, 2005 7:54 pm

Lord_Arten napisał:
Skoro chcesz pomysłów to masz:
1.Ciekawym pomysłem byłoby stworzenie świata a'la dark fantasy:w świecie mogłaby się przetoczyć jakaś wojna światowa(olbrzymi konflikt zbrojny na masową skalę)trwająca kilkanaście lat , mało ludności , pełno zrujnowanych twierdz , wiosek i miast , ogromna przestępczosć blużniercze kulty złych bóstw itd , nieżyczliwie nastawieni ludzie itd.

Hm... Eberron?

Sorki ale nic nie wiem o Eberonnie :cry:

Lord_Arten napisał:
2.Jego stworzenie odbyło by się nie jako akt zjednoczenia bóstw ale ich wielkia kłótnia.

Hm... Zapomniane Krainy?

O tym też nie widziałem :oops:
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

ndz maja 29, 2005 7:59 pm

Opowiem troszkę o pomysłach, na mój autorski świat (może to was zainspiruje). (uwaga, wszelkie pomysły są zastrzeżone).
  1. nie ma bogów.
  2. nie ma elfów (są drowy, ale zmienione).
  3. ludzie przybyli z innego wymiaru. Nie są rodowymi mieszkańcami świata (jednak żyją na tyle długo, że mają normalny typ: humanoid, nie przybysz).
  4. Orkowie i rasy pokrewne wyewoluowali z ludzi (ludzie są oskarżani o sprowadzenie zła do tego świata).
  5. Istnieje państwo demonów (Przez ostatnie dziesięciolecia trwała wojna z demonami, w skutek czego, bogowie postanowili poświęcić swoje życie, by zablokować podróże potężnych istot do tego świata).
  6. Psionika jest popularna (nie tak jak magia, ale jest to świat ukształtowany również przez psionikę).
  7. istnieją dwa słońca (jedno zimne, drugie ciepłe).
Oprócz tego oczywiście nowe rasy (razem z głęboką zmianą niektórych istniejących np. hobgoblinów), klasy (nie ma zaklinaczy i czarodziejów, jest jedna klasa: mag) itd...

Oczywiście można powiedzieć, że jest to poniekąd połączenie Dark Suna z Warcraftem, ale nie jest to do końca takie łatwe.
 
Awatar użytkownika
yanush
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 145
Rejestracja: wt lut 22, 2005 4:53 pm

ndz maja 29, 2005 8:02 pm

Osobiście jak (zapewne) pozostali uważam, że raczej nie podołasz sam z tworzeniem od nowa całego zupełnie innego świataProponowałbym, żebyś na dobry początek zaczął od małęj skali. To znaczy
- Zacznij od jednego regionu świata np kontynentu będącego czymś ala Europa. Wymyśl jaki tam jest klimat - pustynie śródziemnomorski, umiarkowany polarny itp. Jaki tam jest poziom tehnologiczny - epoka miedzi żelaza (starożytność), średniowiecze, renesans, czy może pakiet łączony.
- dla ułatwienia sobie sprawy jescze bardziej niech 2/3 tego kontynentu zajmuje jakieś wielkie państwo typu imperium z warhamiacza, cesarstwo w rokuganie itp. i to od opisywania tego imperium zacznij. Niech ten kraik tak trzęsie całym regionem, że wszystkie inne kraiki żeby przetrwać przynajmniej w minimalnym stopniu przyjęły kulturę, prawo obyczaje ich większego brata dzięki temu to co stworzyłeś wcześniej będzie swojego rodzaju kręgosłupem do tworzenia innych regionów.
- jeszcze lepiej. Zacznij od samej stolicy tego molocha. I skoro jest ot taki wielki moloch niech to miasto będzie adekwatnie duże do kraju którego jest stolicą. Olbrzymie megalopolis w którym sam pałac imperatora mógłby robić za miasto.
- sama postać imperatora mogłaby mieć niemal półboski status. Imperator mógłby być nawet czczony przez gorliwych poddanych.

Ale to tylko propozycje. :wink:

Mam nadzieję, że załapałeś nie prubuj robić od razu wszystkiego bo ci nie wyjdzie zacznij od małej skali i resztę potem dobuduwuj tak żeby stanowiły integralną całość z tym już stworzonym.
 
Awatar użytkownika
amigo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 9:02 pm

ndz maja 29, 2005 8:34 pm

A ja bym proponował przerobić na DnD jakiś świat książkowy inny od Zapomnianych Krain i Greyhawku. Mapy masz zwykle w książkach, historie też. Ze stworzeniem własnego świata jest masa problemów o potrzeba poświęcić na to okropnie dużo czasu.
 
Awatar użytkownika
yanush
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 145
Rejestracja: wt lut 22, 2005 4:53 pm

ndz maja 29, 2005 8:40 pm

No nie wiem czy to aby nie jest naruszanie czyiś praw autorskich? :?
 
Awatar użytkownika
ajfel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 333
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 9:26 am

ndz maja 29, 2005 8:51 pm

yanush pisze:
Osobiście jak (zapewne) pozostali uważam, że raczej nie podołasz sam z tworzeniem od nowa całego zupełnie innego świata

może to nie jest niemożliwe.. ale wydaje mi się że kolejność powinna być taka: najpierw fajny, nieszablonowy pomysł, potem decydujemy się napisać autorski CSetting, a nie najpierw bierzemy się za pisanie, a potem szukamy pomysłu :)

kiedyś, daaawno temu przyszło mi do głowy by zrobić własny świat do Ad&D.. słabo pamiętam, bo to z 10 lat temu było - ale opracowałem go dość dokładnie i poprowadziłem w nim jedną dużą kampanię.
Ja akurat zacząłem od dokładnej historii, potem przez pryzmat historii opracowywałem kolejno państwa i gegraficzne regiony jednego, wielkiego kontynentu.
Eksperyment w miarę się udał, dominująca w tym świecie była moja autorska rasa, bóstw było tylko pięć, za to sporo wojen religijnych. Ludzie byli tu przybyszami zza morza - obecnymi na tym kontynencie od zaledwie kilkuset lat.
Świat ten robiłem nie mając na celu tworzenia czegoś specjalnie oryginalnego - poprostu miałem wówczas bardzo ograniczony dostęp do oficjalnych CSettingów TSRu.. potem dostęp do nich miałem ułatwiony, za to mój świat jakoś wyparował z twardego dysku (została mi tylko gdzieś wydrukowana całość). Poświęciłem mu cholernie dużo czasu. Wtedy to jeszcze miało jakiś sens, dało trochę satysfakcji i był z tego pewien użytek, dzisiaj jednak na pewno bym się za to nie brał. Kawał dobrej, nikomu nie potrzebnej roboty ;-)

Wspominam o tym tylko dlatego, że biorąc się za tak duży projekt coś trzeba mieć na celu. Dlaczego warto będzie grać w tym świecie? Pod jakim względem będzie lepszy od istniejących CSettingów? Co w nim będzie zupełnie nowego? Dlaczego warto poświęcić mu wiele godzin? Jakie to daje korzyści?

Odpowiesz mi Kabraxis na te pytania?
 
Konstruktor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 8:27 pm

ndz maja 29, 2005 8:58 pm

Proponował bym stworzyc świat, przypominający ten z ,,Prawa Sępów" F.Kresa.
 
Awatar użytkownika
ajfel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 333
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 9:26 am

ndz maja 29, 2005 9:03 pm

Konstruktor pisze:
Proponował bym stworzyc świat, przypominający ten z ,,Prawa Sępów" F.Kresa.

spoko, będę grał kotem :P

myślę że nie sztuka zrobić taki świat - ale sztuka zrobić na sesji taki klimat, jak Kres w "Prawie Sępów" :)
 
Awatar użytkownika
Kabraxis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 92
Rejestracja: śr sie 11, 2004 7:31 pm

ndz maja 29, 2005 9:10 pm

yanush pisze:
Zacznij od jednego regionu świata np kontynentu będącego czymś ala Europa

Właśnie skończyłem robić mapę, wszystko mam na papierze (do kompanie miałem dostępu dzisiaj) i trzeba to tylko przeklikać na kompa :]

ajfel pisze:
Dlaczego warto będzie grać w tym świecie?

Dzięki ciągłemu modyfikowaniu go dzięki forum, będzie bardzo ciekawy i stworzy go wiele osób więc będzie tam także wiele zróżnicowanych krain.

ajfel pisze:
Pod jakim względem będzie lepszy od istniejących CSettingów?

Zobaczymy jak będzie :] ale w sumie można na to pytanie uzyskać odpowiedź spoglądając na odpowiedź powyżej

ajfel pisze:
Co w nim będzie zupełnie nowego?

Cóż... Jak na razie czegoś co by BYŁO całkiem nowiutkie to nie ma ponieważ każdy pomysł może okazać "niby zgapą" z innego CSettinga, Książki, filmu lub innej rzeczy o której autor nie ma pojęcia

ajfel pisze:
Dlaczego warto poświęcić mu wiele godzin?

1. Będziesz miał coś do roboty
2. Będziesz mógł się pochwalić że robisz świat
3. Satysfakcja tworzenia

ajfel pisze:
Jakie to daje korzyści?

Hmm... Satysfakcja (jw.) będziesz dobrze znał jakiś świat i to od małego :)

Pozwólcie że ja zadam wam pytanie:
Czy naprawdę sądzicie że jeżeli nie pomożecie ten pomysł wypali ?? (to także jest proźba o pomoc, cokolwiek niech przynajmniej w małym stopniu zacznie się rozwijać forum, będzie je zauważać więcej osób i się będzie rozwijać...)
 
Awatar użytkownika
Olgierd
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 169
Rejestracja: śr kwie 21, 2004 5:39 pm

ndz maja 29, 2005 9:27 pm

wiesz trudno bedzie zrobic ten swiat. Troche mi sie zdaje, ze jezeli wszyscy beda walic pomysłami (na co sie nie zanosi) to wyjdzie z tego jedna wielka plątanina.

Trzeba stworzyc jakis konspekt na ktorym swiat sie bedzie opierał. Osobiscie wydaje mi sie, że bez tego to lipa.

Jak cos to ja moge troche pomóc.
 
Awatar użytkownika
ajfel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 333
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 9:26 am

ndz maja 29, 2005 9:43 pm

Kabraxis pisze:
ajfel pisze:
Dlaczego warto będzie grać w tym świecie?

Dzięki ciągłemu modyfikowaniu go dzięki forum, będzie bardzo ciekawy i stworzy go wiele osób więc będzie tam także wiele zróżnicowanych krain.

jeżeli to ma być mix rozmaitych wizji różnych autorów i krain z różnych bajek - to wybacz, obawiam się że nie będzie w tym nic ciekawego. Najciekawsze IMO erpegowe światy (już nie koniecznie DeDekowe) mają właśnie wiele "globalnych" założeń - i nie można do nich wciskać jakichś niezależnych od siebie państewek, powstałych bez spójnej wizji.
Drugiego Forgotten Realmsa nie zrobisz - bo to fantasy klasyczne i standardowe, ale jednocześnie zrobione fachowo i tworzone od wielu lat przez wielu ludzi. Jak chcesz zrobić klona, to wyjdzie co najwyżej nędzna podróba. Takie jest moje zdanie.
Chyba, że istnieje pomysł na CSetting charakterystyczny i niepowtarzalny, jak było chociażby z Planescape, DarkSunem albo np Ravenloftem.

Kabraxis pisze:
ajfel pisze:
Dlaczego warto poświęcić mu wiele godzin?

1. Będziesz miał coś do roboty
2. Będziesz mógł się pochwalić że robisz świat
3. Satysfakcja tworzenia

takie gadki mnie nie biorą :P

Coś do roboty? Jak mam szukać roboty, to już prędzej takiej za którą mi zapłacą, a nie wyśmieją ;-)

Pochwalić się? Czym tu się chwalić - każdy może się wziąć za światotworzenie albo robienie systemu autorskiego. Pewnie dlatego w necie roi się od autorskich warhamero-dedeków, niedopracowanych, niedokończonych, wykastrowanych z pomysłów nędznych podróbek - mimo iż autorzy przekonani byli jakie to cudo stworzą.

Co do satysfakcji tworzenia.. wolę poznawać dobre produkty na rynku i na przykład tworzyć do nich fanowski materiał źródłowy albo kampanię. Raz, że wymaga to wiedzy o danym świecie (znajomość dodatków i planów wydawniczych, a nie bujanie w obłokach), dwa że jest szansa że ktoś z tego skorzysta.

Nie jestem przeciwnikiem zrobienia czegoś od zera, ale jeżeli nie mam w czaszce jakiejś konkretnej wizji całości, która IMO zainteresuje innych - to nie biorę się za radosną, spontaniczną tfurczość (przez duże TFU :P ), bo szkoda na to czasu.
 
Awatar użytkownika
Kabraxis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 92
Rejestracja: śr sie 11, 2004 7:31 pm

pn maja 30, 2005 1:10 pm

ajfel - jak chcesz i jak sądzisz, ja Cie przekonywać już nie będę, może i masz rację ale jest za wcześnie aby tak twierdzić, najwyrzej będe z paroma osobami robił ten świat...

PS. Tylko nie myśl o podrabianiu innych światów - u nas nic nie będzie podrobine :]
 
Awatar użytkownika
ajfel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 333
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 9:26 am

pn maja 30, 2005 1:30 pm

cóż.. po to jest forum, by wyrażać własną opinię na dany temat - to właśnie uczyniłem :P

ale mimo wszystko życzę powodzenia! ;-)
 
Awatar użytkownika
Kabraxis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 92
Rejestracja: śr sie 11, 2004 7:31 pm

wt maja 31, 2005 2:59 pm

Dodałem na forum opis rasy: Hobgobliny zapraszam do przeczytania oraz napisania swoich uwag co do tej rasy, nadal także zachęcam do uczestniczeniu w tworzeniu świata tymur.
a tutaj jest topic o hobgoblinach
 
Awatar użytkownika
Bachmut
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: śr gru 22, 2004 1:48 pm

wt maja 31, 2005 3:33 pm

te hobgobliny są przepakowane
muszą mieć minusy do innych atrybutów lub [jako postacie] wolniej awansowac na poziomy
 
Awatar użytkownika
Kabraxis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 92
Rejestracja: śr sie 11, 2004 7:31 pm

wt maja 31, 2005 4:18 pm

ups, ucieklo mi EPP +1 :P
bahamut, mam proźbę jeśli coś komentujesz to mógłbyś to robić przy okazji na forum tymur'u (troche to wypowiedzenie nieładnie to brzmi ale to jest szczera proźba i żadnych podtekstów :))
 
Awatar użytkownika
Bachmut
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: śr gru 22, 2004 1:48 pm

wt maja 31, 2005 6:09 pm

Po pierwsze w mojej wypowiedzi nie było żadnych podtekstów.

Po drugie nie pisz dwóch postów pod rząd bo administratorzy cię opieprzą,
użyfaj funkcji EDIT
 
Awatar użytkownika
TOR
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1188
Rejestracja: wt maja 11, 2004 1:04 pm

wt maja 31, 2005 8:25 pm

Bachmut pisze:
Po drugie nie pisz dwóch postów pod rząd bo administratorzy cię opieprzą,
użyfaj funkcji EDIT

Weź się czasem zastanów. Między jedną a drugą notką było ponad 40 minut czasu. Ja, kiedy przeglądam forum, nie zaglądam do tematów, które już czytałem. I w tym momencie mógłbym tę notkę przegapić. Wszystkie zasady należy stosować z głową.
 
Awatar użytkownika
Kabraxis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 92
Rejestracja: śr sie 11, 2004 7:31 pm

wt maja 31, 2005 9:24 pm

Bachmut pisze:
Po pierwsze w mojej wypowiedzi nie było żadnych podtekstów.

nie chodziło mi o twoją wypowiedź :) moja tak zabrzmiała troche nie miło, a to miała być miła proźba 8)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości