Zrodzony z fantastyki

 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Tytuły bajek

śr paź 03, 2007 5:04 pm

Na początek. Boję się filmów animowanych. Do niedawna reagowałem histerycznie, gdy tylko je widziałem.


Szukam dwóch tytułów(znaczy się nie wiem jak one nazywały) zaznaczam iż oba są raczej dla dzi4eci.
Jeden był o takim świecie gdzie były same wyspy. Była taka czarna woda która powodowała iż to do niej wpadło to ginęło. Były klejnoty które tą wodę mogły powstrzymać. Były małpoptaki. Byli ludzie którzy potrafili rozmawiać ze zwierzętami. Był to serial, widziałem ok. 8 odcinków.
Drugi to takie space fantasy. Były tam potwory powstałe z roślin. Był robot rycerz(mocno niewydarzony). Te potwory mogły się zmieniać w roślinomaszyny. Był mag oszust. Był statek kosmiczny z żaglami. Były maszyny które pomagały dobrym. Co to było?
 
Awatar użytkownika
kicerk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 66
Rejestracja: wt mar 20, 2007 7:12 pm

śr paź 03, 2007 8:40 pm

1) "Wyspy piratów"? Tylko to mi się nasuwa na myśl.
2) Nie mam pojęcia.
Po co Ci to?
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

śr paź 03, 2007 9:50 pm

Kurcze, pamiętam, że oglądałem kiedyś tą drugą. To było jakieś Anime. chociaż też za nic nie pamiętam tytułu. Pamiętam tylko, że niektóre z wspomnianych maszyn-roślin miały piły tarczowe, którymi atakowały bohaterów.
Ostatnio zmieniony pt paź 26, 2012 9:48 am przez NoOne3, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

czw paź 04, 2007 2:43 pm

Kicerk, a tak dla żartu. Czasem lubię odświeżyć wspomnienia.

NoOne3, tak były piły. Jeśli dobrze pamiętam, to szef potworów nazywał się władcą pił. Były też inne. Jeden(wyglądający niczym ciężarówka z lat 20) miał wielką kule(w wersji humanoidalnej broń była zamiast kończyny) itp. To chyba nie było japońskie, kraska wyglądała na amerykańską. Fajny motyw na kampanie do gasnących słońc. Tam, jeśli dobrze pamiętam, potwory powstały z powodu rozbłysku słonecznego
 
Awatar użytkownika
Karczmarz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1000
Rejestracja: pn sie 08, 2005 11:27 am

wt lis 13, 2007 8:27 pm

Hmmm

To pierwsze to "Pirates of the Dark Water", świetna kreskówka, szkoda że nigdy nie dokończona (fabuła urywa się w połowie i nigdy nie napisano reszty odcinków).
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

czw lis 29, 2007 1:13 pm

 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

pt gru 14, 2007 1:44 pm

Bardzo dziękuje wam za pomoc. Bardzo się przydaliście.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

ndz lut 03, 2008 7:03 pm

Kolejne pytanie. Co to była za bajka. Była chyba enerdowska. Pod głosem lektora słychać było że wszyscy mówią po niemiecku. Mundury były dosyć podobne do radzieckich( choć nie enerdowskich), a główny bohater gdy się zmieniał, miał kolor czerwony i gdy gwiazda na jego piersi stawała się czerwona, to dostawał kopa. W pełnometrażówce na planecie gdzie mieszkali sami ludzie którzy mogli się zmieniać w tych ultra ludzi, tamtejsze społeczeństwo było nieco socjalistyczne( nie jestem pewien tego). ja miałem cztery odcinki serialu i pełnometrażowy odcinek. W tych czterech było coś o tym że były jakieś znaki na niebie, i potem jeden żołnierz zostawał od ultra ludzi moc zmieniania się w jednego z nich. Potem były walki z potworami. Główny bohater należał do jakiejś grupy przeciwko nim utworzonej( normalni ludzie tam byli, nikt nie wiedział że jest ultra ludem). Latali takim statkiem bojowo-badawczym. Czerwona gwiazda się nazywał. Potwory to były jakieś zamrażające oddechem dinozaury, czy czerwona chmura. W długiej bajce było o najeździe na ziemię, dokonanym przez jakiegoś Baraka (fajnie nawet gościu wyglądał)


Tak w ogóle to oglądaliście kiedyś animowaną Ramayane? Nawet fajna była
 
kali999
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt lip 13, 2012 5:54 pm

Re: Tytuły bajek

pt lip 13, 2012 5:57 pm

Chłopaki czy moglibyście przypomnieć jak nazywała się ta bajka do której link jest podany na youtube (niestety już nie działa) szukam tego anime od kilku lat i widzę że wreszcie ktoś ją oglądał :) z góry dzięki za pomoc
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: Tytuły bajek

pt sie 10, 2012 9:07 pm

Komuś odwaliło....
Kto udaje repka
To dosyć thużliwe bydlątko
 
Kumak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 12:00 am

Tytuły bajek

pn kwie 29, 2013 2:34 pm

Ta pierwsza bajka nie dość że nudna to jeszcze straszna,przynajmniej z twojego opisu tak wnioskuję,nie dziwne,że boisz się tego gatunku.
 
nimfalis
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 27, 2014 10:14 am

Re: Tytuły bajek

czw mar 27, 2014 10:18 am

tytuł tej bajki to 'Jayce i gwiezdni wojownicy' . Nie jest to anime, lecz bajka produkcji francuskiej i amerykńskiej. 1985 ;)
http://www.filmweb.pl/serial/Jayce+i+gw ... 985-165235
 
wiolajaniszewska
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 09, 2014 11:09 pm

Tytuły bajek

śr lip 09, 2014 11:34 pm

Co takiego jest strasznego w bajkach? i jezeli takowe istnieja to dla kogo sa dedykowane? dla pozbawionych hamulcow dzieci?
 
pawel.mat33
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 14, 2015 3:13 pm

Re: Tytuły bajek

śr sty 14, 2015 3:34 pm

Ta pierwszą bajkę o piratach często oglądałem, ale nie mogę przypomnieć sobie tego tytułu.
 
kaja12
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 28, 2016 11:50 am

Tytuły bajek

pn mar 28, 2016 11:56 am

Przeczytałam z ciekawości powyższe opisy i rozmowę bo sama naprawdę także nie lubię w ogóle bajek :razz: .
 
lobuzo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 08, 2016 3:24 pm

Re: Tytuły bajek

śr kwie 27, 2016 1:29 pm

wiolajaniszewska pisze:
Co takiego jest strasznego w bajkach? i jezeli takowe istnieja to dla kogo sa dedykowane? dla pozbawionych hamulcow dzieci?


Też mnie to interesuje. Podobnie jak Ciebie zdziwiła mnie wypowiedź użytkownika "Kumak".
 
kraszka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 21, 2016 1:09 pm

Re: Tytuły bajek

śr wrz 21, 2016 1:17 pm

Oglądaliście Gandahara? To jest takie odjechane, oglądałem to jako dziecko (tak szczerze powiedziawszy, to nie jest film dla dzieciaków) i muszę przyznać, że zostało to ze mną na całe życie, szczerze polecam.
 
Morriga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: śr sty 31, 2018 4:22 pm

Re: Tytuły bajek

śr mar 14, 2018 11:13 am

kraszka pisze:
Oglądaliście Gandahara? To jest takie odjechane, oglądałem to jako dziecko (tak szczerze powiedziawszy, to nie jest film dla dzieciaków) i muszę przyznać, że zostało to ze mną na całe życie, szczerze polecam.

Zaciekawił mnie tytuł jednak nie udało mi się go odnaleźć w googlach. Może ktoś podratować linkiem?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość