Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Reckles
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 100
Rejestracja: czw paź 12, 2006 4:34 pm

u/b new mirror

sob paź 29, 2011 11:13 am

Witam

Postanowiłem pomyśleć nad talią, która będzie korzystała z kart przeciwnika. Ogólna myśl jest taka aby kopiować i używać tego co posiada przeciwnik. Phyrexian metamorph, evil twin i cryptoplasm będą używać abilitek przeciwnika więc zależy mi na jakimś źródle kolorowej many. Jak na razie jest tylko alloy myr + necrotic ooze(po skopiowaniu myra w gravie). Przydało by się coś jeszcze.

Decklist:

12 swamp
12 island

4 alloy myr
4 necrotic ooze
4 evil twin
4 cryptoplasm
4 phyrexian metamorph

4 praetor's grasp
4 mana leak
4 tribute to hunger
2 painful quandary
2 dissipation field

Proszę o pomoc :)
Ostatnio zmieniony sob paź 29, 2011 11:15 am przez Reckles, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

u/b new mirror

ndz paź 30, 2011 10:42 am

Strasznie droga w manie ta talia - nic nie robi przez pierwsze 3/4 tury.

Zanim ogarnę bardziej, napisz, proszę, ile możesz wydać na udoskonalenia/kupno i z jakie talie są w Twoim meta - będzie łatwiej :)
 
Awatar użytkownika
Reckles
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 100
Rejestracja: czw paź 12, 2006 4:34 pm

Re: u/b new mirror

ndz paź 30, 2011 12:24 pm

Faktycznie pomysł grania kart przeciwnika może być drogi i nieefektywny.
Zależy mi na talii, która będzie kopiowała to co ma przeciwnik a przy okazji pozwoli kontrolować stół. Jakiś przyjemny U/B

Na chwilę obecną posiadam 4 x cryptoplasm i 2x phyrexian metamorph. Na tym powinna opierać się talia. Dodatkowo mam mana leak, tribute to hunger(droga w manie ale ściąga hexproofy), Dead Weight.

Chciałbym aby talia była możliwie tania i przy tym grywalna. Wszystkie karty wymienione przeze mnie w pierwszej rozpisce znalazłem w cenie 3-10zł sztuka i w takie kwoty celuje, oczywiście coś na 15-20 zł też wchodzi w grę ale w mniejszych ilościach. Jeśli mam do wyboru tytana albo metamorpha wolę tego drugiego :)
 
8714
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 6:18 pm

u/b new mirror

ndz paź 30, 2011 1:30 pm

Z tanich commonów może rozpatrz Spell Pierce i Ponder? Wyrzuciłbym Painful Quandary i Dissipation Field, ponieważ są dość drogie, a ich efekty nie są efektywne w stosunku do ceny. Przynajmniej nie w tej talii.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

u/b new mirror

ndz paź 30, 2011 1:39 pm

Wg mnie (choć ja to się nie znam):
-4 Alloy Myr
+3 Leaden Myr
+2 Silver Myr
Ich CMC to 2, nie 3 jak w przypadku Alloya, a to daje nam już turę więcej. Niestety dają tylko kolorową manę, ale to nie powinien być tak duży problem.

Praetor's Grasp IMO do side'a, chyba że grasz tylko z taliami, które posiadają kolor czarny lub niebieski.

-4 Tribute
+4 Geth's Verdict
O jedną manę tańszy, choć musisz zobaczyć, czy nie przeszkadza Ci koszt.

-4 Quandary
-4 Dissipation Field
+4 Go for the Throat (nie wiem jak z ceną, ale nie powinna być za duża ;)) (removalu potrzebujesz!)
+3 Ponder?

Side:
+4 Deathmark na pewno


Pooglądaj, pomyśl, potestuj, napisz jak to wygląda ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości