Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Marecki_17
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 5:55 pm

[Modern] UB Tezzeret control

pn gru 16, 2013 8:38 pm

Witam, nie znalazłem działu Modern więc zamieszczam tutaj, w razie pomyłki najmocniej przepraszam. Od dłuższego już czasu myślę nad sklejeniem nowego decku, motywem przewodnim miałby być Tezzeret i jego maszynki. Oto co na razie skleiłem.




Tezzeret, Agent of Bolas - Oczywistość, szuka artefaktów tworzy stworki 5/5, w ostateczności może dobić "-4", na nim opiera się talia i dłuższa jego obecność na stole nie powinna być niczym miłym dla oppa
Jace Beleren - Wydaje mi się być fajną dociągarką, w którą przeciwnik musi się użerać
Spellskite - Dla aura decków istne piekło, tańsze burny też powinny się nim martwić z rcji jego abillity, lub zawsze ścianka 0/4 zwalniająca aggro
Wurmcoil Engine - Swego rodzaju finisher, 6/6 z lifelinkiem - super, mogący przetrwać wratha - mega, główny cel "kopania" tezzeretem
Black Sun's Zenith - aggro uważajcie :P (nie stać mnie na Damnation)
Duress - Super przeciw kontroli czy storm deckom, gorzej z aggro, ale od czego mamy sideboard (może kiedyś zawita tutaj Thoughtseize)
Go for the throat i doom blade - rzecz chyba oczywista kille, w UB controli
Mana Leak - jak wyżej
Chalice of the Void - głównie kontra talie 1/3 CMC-owe, danie na chalice 2 konterek mnie również mocno stopuje, więcej jest raczej trudne, no chyba że że za pomocą Contagion Clasp
Contagion Clasp - zawsze może spowolnić aggro, lub dodać cenne konterki na moje artefakty/planeswalkera
Engineered Explosives - możemy oczyścić stów z taniego trashu,
Ichor Wellspring - Ichor + Phyrexia's Core = artefaktyczny think twice albo 5/5 z Tezzeretem
Pristine Talisman - mana plus life który może się okazać bardzo przydatny
Ratchet Bomb - ładuję się wolno, ale zawsze możemy "ściągnąć" tokeny
Sphere of the Suns - trzecioturowy Tezzeret, Yes pls ! fajnie współgra z Engineered Explosives gdy coś droższego blokuje nam grę
Spine of Ish Sah - może wyczyścić planeswalkerów, wracamy do ręki Phyrexia's Core-m
Tumble Magnet - dość mocno blokuje "krówki"

Mana base dość prosty
Phyrexia's Core - kilka fajnych combo
Academy Ruins i Buried Ruin gdy coś potrzebnego trafi na cmentarz

Sideboard (15)

Countersquall - podenerwujmy kontrole :D
Chalice of the Void - jeśli 1 nie wystarcza
Curse of Death's Hold - fajnie czyści stół z tokenów, super kontra na decki typu delver
Echoing Truth - na tokeny lub aggro
Grafdigger's Cage - na reanimatory i decki grające na graveyardzie, Snapcaster Mage
Nihil Spellbomb - jak wyżej z tym że z dociągiem
Spell Snare - przeciw tańszym w manie deckom
Steel Sabotage - wydaję się być pomocny kontra innym artefaktom lub z taliami które mają możliwości niszczenia moich
Torpor Orb - kontra np UW kontrole z Restoration Angel i wspomnianym Snapcaster Mage, czy przeciw blinkom (np. blinkiem kolegi, Pozdrawiam :D)

Co sądzicie ? Czy takie deczywo ma racje bytu na turnieju ? Czy dam radę coś ugrać ? Chciałbym zaciągnąć się jakiejś rady nim wydam dużo pięniążków :D
 
Awatar użytkownika
8547
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 94
Rejestracja: pt maja 04, 2012 11:43 am

[Modern] UB Tezzeret control

sob sty 04, 2014 6:06 pm

Jestem kiepska w Mtg, ale 5 Planeswalkerów w decku to chyba przesada. Liczbę Tezzeretów śmiało możesz zmniejszyć.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości