Zrodzony z fantastyki

Hejas
Zespolony z forum
Zespolony z forum

[dodatek] Underdark

ndz maja 08, 2005 1:54 pm

Underdark to dodatek, który pojawi siê na sklepowych pó³kach dopiero w listopadzie... Czemu wiêc zak³adam o nim temat? Ano temu, ¿e wiadomo ju¿ o nim trochê. Przede wszystkim w internecie pokaza³y siê zdjêcia boosterów UD.

http://images.amazon.com/images/P/07869352...SCLZZZZZZZ_.jpg

I co widzicie? Poznajecie tego starego czarodzieja z fajk± w lewej d³oni? Tak, to Elminster! :mrgreen:

Czyli Chaotic Good te¿ dostanie co¶ ciekawego. :twisted:

Oprócz tego jest Shadow Dragon - pierwszy "prawdziwy" smok nie z pierwszego Monster Manuala.

¦rodkowa postaæ wygl±da na drowi± Matkê-Opiekunkê. (mo¿e Unique?)

Ponadto w Uderdark pojawiæ siê ma nemezis Drizzta (którego figurka wystapi³a ju¿ w Archfiends) -> Artemis Entreri.

To bêdzie piêkny dodatek dla fanów Forgotten Realms.

A co powiecie na "Now with Epic Stats"?

Entreri
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz maja 08, 2005 2:26 pm

WIadomo te¿ jeszcze, ¿e pojawi siê potê¿ny demon - Balor (np. Errtu z sagi o Drizzcie by³ Balorem)

Hejas
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz maja 08, 2005 2:52 pm

A w³asnie, zapomnia³em o tym napisaæ. 8)

A ja chcia³bym Pharauna Mizzrym albo Grompha Baenre ;P

Entreri
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz maja 08, 2005 4:28 pm

Dok³adnie Pharun to chyba najfajniejszy ze wszystkich drowów. Jeszcze przyda³by siê Jagred, Quenthel i Valas oraz np. ten król Duergarrów.

Dreadhead
Użytkownik
Użytkownik

ndz maja 08, 2005 4:30 pm

Na stowke beda ci najemnicy Bregan D`arthe bodajze. Nie chce mi sie sprawdzac pisowni :)

Cornugon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

wt cze 14, 2005 3:54 pm

No to dorzucê co¶ z "gor±cego ¼ród³a"

Z sagi "Wojna Pajêczej Królowej" maj± byæ a¿ TRZY !!!! unikatowe postacie. Nie uda³o mi siê dowiedzieæ które, ale typujê (znaj±c ludzi z R&D WotC) ¿e bêdzie to po jednym: mag (pewnie Pharaun lub - co jest bardziej prawdopodbne z wej¶ciem Epic - Gromph Baenre), kleryczka (mam nadziejê ¿e bêdzie to Triel Baenre która znów bardziej do Epic pasuje, choæ nie zdziwi mnie Hallistra dla CG :D ) i pewnie z³odziej lub wojownik - (Nisstyre, Gorlist lub Death Singer byliby mi³ym dodatkiem).

Awatar użytkownika
Lukas_the_great
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt cze 14, 2005 4:06 pm

Nie mogę się już doczekać tego dodatku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hejas
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt cze 14, 2005 4:06 pm

To¿ to wspania³a wiadomo¶æ dla fanów Forgotten Realms! Underdark bêdzie naprawdê wymiata³. Magiem bêdzie pewnie Gromph Baenre (bo epik), kleryczk± pewnie... ta ze ¶rodkowego pude³ka (Quenthel? Raczej nie, powinna mieæ bicz), a z³odziej lub wojownik... hmm... no mi by Jeggred wystarczy³. 8)

Kozaro
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt cze 14, 2005 6:45 pm

Ja tam chcê Jarlaxle'a i tyle :D .

Hejas
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt cze 14, 2005 7:17 pm

Odezwa³ siê lamer, który odmówi³ czytania Wojen Pajêczej Królowej. :P

Je¶li maj± to byæ postacie z tej serii to bêdzie to raczej Jezz Kulawiec. :]

Kozaro
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr cze 15, 2005 3:14 pm

Najpierw dowiedz siê, co znaczy s³owo "odmówi³", a dopiero potem go u¿ywaj... a tak przy okazji to fajnie by by³o, gdyby by³ oddzia³ najemników Bregan d'Arthe, z Jarlaxle'm na czele - hardkorowo wrêcz.

Hejas
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn cze 20, 2005 3:31 pm

Obrazek

To ok³adka przygody z udzia³em figurek z D&D Miniatures, która nied³ugo bêdzie wydana przez Wizardsów. Wykorzystane maj± byæ tam figurki z dodatku Underdark. Popatrzmy na stworzenie na obrazku... Czy¿by... Cornugon?! :D

Co o tym s±dzicie? :)

EDIT: Nowa okladka z Amazon.com... przedstawia te same potwory. (nie Cornugon, bo nie ma skrzyde³ :P)

Obrazek

At-Mato
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob lip 23, 2005 10:49 pm

A co do Balora pojawiła się już jego figurka, pewnikiem w Underdark będzie inaczej pomalowana.
Jak dla mnie wygląda super

Awatar użytkownika
Lukas_the_great
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz lip 24, 2005 9:00 am

Nie tylko dla Ciebie jest super.

Hejas
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt lip 26, 2005 4:37 am

Zna kto¶ statystyki?

Byle do Underdark...

Cornugon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw lip 28, 2005 10:48 am

A tak sobie dzi¶ czyta³em natchniony przez jednego z u¿ytkowników forum wczorajszo-wieczorn± rozmow± o dodatku Underdark i ......

Zwróæcie uwagê na jedno z ostatnich zdañ tego artyku³u.

Czy mnie siê zdajê..... hmm..... Dark NAGA - 33/60 UNDERDARK ???

Chyba mam udar s³oneczny.......

Hejas
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw lip 28, 2005 8:28 pm

Oto co ju¿ wiemy o Underdark:

Dark Naga (33/60)
Balor (epic)
Artemis Entreri (epic)
Marut (epic)
Elminster (epic)
Drow Priestess of some kind
Shadow Dragon

Podobno ma byæ tam te¿... ¿ona Kiddoca, tego go¶cia z Wizards. (jej postaæ z RPG? figurka maj±ca z ni± co¶ wspólnego?)

Cornugon

Entreri
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw lip 28, 2005 10:12 pm

Z tym Kiddoc'iem to by³ tylko taki ¿art Merrica. Jaja sobie go¶ciu robi³. Nie wiadomo tez czy shadow dragon czy black dragon.

Cornugon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt lip 29, 2005 6:48 am

Merric nie robi³ sobie "jaj" !! Osobi¶cie znam i Kiddoc'a i Merrica. Kiddoc wygra³ w zesz³ym roku Mistrzostwo ¦wiata D&D Miniatures. Oprócz masy figurek, kontraktu z WotC oraz wspania³ego Huge Red Dragon stoj±cego na PRAWDZIWYCH klejnocikach dosta³ nagrodê specjaln±. mo¿liwo¶æ zrobienia JEDNEJ figurki do set'u Underdark. Chc±c podziêkowaæ swojej ma³¿once za wsparcie, milo¶æ itp zdecydowa³ sie ¿e bêdzie to figurka postaci jego ma³¿onki, któr± ona gra w RPG ju¿ prawie 10 lat (co dla mnie oznacza ¿e bêdzie epic). Jak wspomnia³em znam Kiddoc'a, jest on zwiazany tajemnic± kontraktow± z WotC, ale czasami dziêki jego lu¼nym uwagom jestem ciut m±drzejszy :D

Entreri
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt lip 29, 2005 9:24 am

To super. Ciekawe co to za postaæ bêdzie. Te¿ bym chcia³ mieæ swoj± figurkê w jakim¶ dodatku. By³by to skrytobójca/kap³an Cyrica.

Hejas
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr sie 03, 2005 1:27 pm

Nie wiadomo tez czy shadow dragon czy black dragon.

Wiadomo. Na obrazku na boosterze widaæ owego smoka. To z pewno¶ci± nie jest black dragon...

Entreri
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt sie 05, 2005 10:01 am

Na stronie wizardów pojawi³y siê ju¿ pierwsze zapowiedzi figurek z Underdark: Kobold Miner, Artemis Entreri i Roper. Entreri nie¼le siê prezentuje. oto link: http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/iw/20050805a

Hejas
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt sie 05, 2005 3:20 pm

Entreri prezentuje siê super, jak 'w realu' bêdzie wygl±da³ tak jak na obrazku to bêdzie ekstra.

Roper te¿ niczego sobie. :twisted:

Awatar użytkownika
Behir
Stały bywalec
Stały bywalec

pt sie 05, 2005 7:42 pm

Witam. Figurkami D&D Minis interesuję się od niedawna i dopiero zbieram na pierwsze figurki, ale "Wojna Pajęczej Królowej" nie jest mi obca(właśnie skończyłem czytać 3 księgę). I w mojej głowie powstało pytanie: Czy już wiadomo jakie figurki commanderów zostaną dodane? Czy mogą to być dowódcy potyczki pod Słupami Żalu, np. Kaanyr Vhok, Aliisza(w wersji angielskiej raczej Aliisha), Nimor, a może Horgar?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Lukas_the_great
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt sie 09, 2005 3:01 pm

Niestety tego na razie nie wiadomo.Kilka postów temu podane były wszystkie jak na razie informacje o tym secie

Hejas
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt sie 09, 2005 10:13 pm

Commanderzy to nie koniecznie postacie, które pe³ni³y w ksi±¿ce rozgrywaj±cej siê w klimacie danego dodatku rolê dowódcy armii (czy czegokolwiek). :P Dlatego Twoje przypuszczenia s± niestety bezpodstawne, choæ oczywi¶cie wykluczyæ tych postaci nie mo¿na. ;P

Hejas
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob sie 20, 2005 5:32 pm

statystyki Elminstera, który jest ju¿ dostêpny jako Promo:

Elminster

CG 100 pts (vers?o normal)

Commander 5

level 12
speed 6
hp 90
ac 18

Melee +13/+8 (10 magic)

CE: Followers and commanders in your warband gain Spell Focus (whenever this creature casts a spell, the DC is +2 over printed number). Warband Building: LG commanders are legal in your warband.

Special Abilities

Unique; Mastery of Spellcasting (can cast 1 of each spell from any spellcaster in your warband with cost less than its own; if multiple casters have the same spell, it can cast the spell once per caster. Does not apply to Psionics); Quick Cast []; Silver Fire 20 (replace attacks: line 12, 20 damage); Spell Focus 2; Spell Penetration

Spells

2nd - [][] Scorching Ray; 7th - [][] Mystra's Curse (sight; roll twice for each of the creature's rolls and take the lowest result, DC 19)

vers?o épica (cart?o azul ao invés do vermelho)

CG 269 pts

Commander 6

Level/save 20
Speed 6
HP 200
AC 26

CE: Followers and commanders in your warband gain Spell Focus (whenever this creature casts a spell, the DC is +2 over printed number). Warband Building: LG commanders are legal in your warband.
SA

Melee +17/+12 (10 magic)

Unique; DR 5; Mastery of Spellcasting (can cast 1 of each spell from any spellcaster in your warband with cost less than its own; if multiple casters have the same spell, it can cast the spell once per caster. Does not apply to Psionics); Quick Cast [][]; Silver Fire 30 (replace attacks: line 12, 30 damage); Spell Focus 2; Spell Penetration; Spell Resistance

Spells

2nd - Scorching Ray (unlimited); 6th - Disintegrate [][] (sight; 60 damage, DC 18); 8th - Baleful Transportation [] (touch; place target creature on it's controller's assembly tile. That creature controllers chooses the space.)

Hejas
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz sie 21, 2005 8:37 pm

Wybaczcie pisanie jednego posta pod drugim, ale inaczej nikt by ich nie zauwa¿y³.

Fotki figurek z Underdark:

Obrazek
Half-fiend Ogre... wygl±da cudownie. (a ju¿ na pewno na tych lepszych fotkach: patrz ni¿ej) Liczê na konkretnego madafakê do CE. Zastosowania w RPG te¿ nikt mu nie odmówi. (wszelkiej ma¶ci czarty/pó³czarty)
Obrazek
W koñcu! "Szary rozpruwacz"!
Obrazek
Spó¼ni³a siê pani o jeden dodatek? Ale wygl±da ciekawie. Jest to Rikka, Angelic Avenger znana te¿ jako ¿ona Kiddoc'a
Obrazek
Taki tam... ma³y... sobie... :P
Obrazek
Wygl±da kozacko, fajnie, ¿e trzyma swoj± legendarn± fajkê.

Lepszej jako¶ci fotki tu: http://boards1.wizards.com/showthread.php?t=481029

Lord_Manshoon
Stały bywalec
Stały bywalec

czw sie 25, 2005 9:51 am

Wreszcie na stronie WotC pojawił się pierwszy preview underdarka!!! W tym podglądzie mamy zaoferowne 3 figurki. Znaleźć go można pod adresem http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/mi/20050825a
Te figurki to:
Mounted Drow Patrol:Czyli Drow na jaszczurze wierzchowym. Wprowadza on nowa umiejętność Wall Walker która pozwala na przejście po polach z figurkami przewciwników. Ponadto Mounted Meele Attack który pozwala zaatakować nawet po podwójnym ruchu, Conceal 6 i Speel resistance. Jest to figurka Rare.
Swarm of Spiders: Czyli rój pająków. Całkiem ciekawa figurka. Jest rozmiaru Large i jest Uncommonem a kosztuje tylko 15 punktów. Poza tym można ją przywołać.
Large Deep Dragon: O tak. Duży Głębinowy Smok. To jest to. Średni koszt. Dużo HP i zdolność Power of Drow (wszystkie figurki z imieniem lub typem Drow dostaja +3 do ataku). I to nie jest Commander effect.
Te figurki, szczególnie ta ostatnia znacznie zwiększa potęgę Drowów. Coś mi się wydaję że CE znowu dozna wzmocnienia, jak po DeathKnell. Następny Preview za tydzień.

Awatar użytkownika
Lukas_the_great
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw sie 25, 2005 12:57 pm

Wow!!! Rój pająków świetnie wygląda. Smoczek też niczego sobie. Muszę je mieć w swojej kolekcji!!!!!!!!!!