Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Unearthed arcana

pn sty 23, 2017 1:34 am

Domyślam się, że każdy gracz piątej edycji jest zaznajomiony z najnowszymi materiałami, ale jeśli nie, to pamiętajcie, że wizardzi raz na jakiś czas podrzcuają nowe unearthed arcana z garścią zasad do przetestowania ;)

http://dnd.wizards.com/articles-tags/unearthed-arcana

Ja osobiście jestem fanem piątoedycyjnej psioniki. 
A tak poza tym, jestem pod wrażeniem WotC, że wydają tak mało podręczników z zasadami, na razie praktycznie wszystko to przygody i moduły. Podręczników z zasadami wyszły 3 (Sword Coast Adveturer's Guide, Volo's Guide to Monsters i Player's companion), jeśli mnie pamięć nie myli? To dobra droga, bo wydaje się, że mnogość pozycji z atutami, klasami i rasami zarzyna każdą kolejną edycję.
 
Awatar użytkownika
Dark Sage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pn sty 30, 2006 7:25 pm

Re: Unearthed arcana

śr sty 25, 2017 12:46 pm

O ile mnogość opcji po czasie ubijała edycję, to niestety tutaj przesadzili w drugą stronę. Po takim czasie powinien być przynajmniej jeden oficjalny podręcznik dający dodatkowe opcje, bo w Sword Coast Adveturer's Guide są 2 nowe, a w Volo są tylko dodatkowe rasy. Ja wiem, że jest DMG, ale chciałbym jakieś oficjalne opcje, a nie rzucane UA, które mimo iż są ciekawe i używam, to nie są oficjalnym materiałem ([font=-apple-system, Helvetica Neue, Helvetica, sans-serif]Player's companion jest kompilacją materiałów z przygód tak naprawdę i jest darmowym PDF/POD).

Tak więc podręcznik z nowymi ścieżkami dla klas jest jak dla mnie konieczny, bo szczerze mówiąc zaraz skończę kampanię, którą prowadzę od premiery i nie specjalnie mam potrzebę sięgać po 5 edycję ponownie.[/font]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości