Zrodzony z fantastyki

 
shambler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: pt lip 17, 2009 1:16 pm

Velarsburg

pt sty 08, 2010 1:27 pm

Witam wszystkich
Szukam informacji na temat miasta Velarsburg, położonego w Dolinie Radła [HarrowDale]. Jak na razie znalazłem tylko to: http://www.candlekeep.com/library/articles/temples.htm oraz Volo's Guide to the DaleLands. http://forgottenrealms.wikia.com/wiki/Volo's_Guide_to_the_Dalelands
Brakuje mi jednak mapy miasta i najbliższych okolic... Czy została ona gdziekolwiek/kiedykolwiek stworzona? Chętnie dowiedziałbym sie też czegoś więcej o poityce w Dolinach, a w Dolinie Radła w szczególności. Opis z FR:OŚ był troszkę skrótowy... Okolice roku 1372RD, ale nie pogardzę żadną informacją, nawet z 4e. :help:

I jeszcze pytanie troche Offtopicowe; czy zna ktoś jakiś dobry program do rysowania map? [nie generator lochów, tylko map, takich w skali od 1:100 do 1:50 000], bo rysowanie ich w photoshopie/paincie przed sesjami idzie mi średnio... :(
Ostatnio zmieniony pt sty 08, 2010 1:33 pm przez Zsu-Et-Am, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Bel esprit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 281
Rejestracja: czw sty 11, 2007 6:14 pm

Velarsburg

pt sty 08, 2010 3:28 pm

I jeszcze pytanie troche Offtopicowe; czy zna ktoś jakiś dobry program do rysowania map? [nie generator lochów, tylko map, takich w skali od 1:100 do 1:50 000], bo rysowanie ich w photoshopie/paincie przed sesjami idzie mi średnio...


Kartka i ołówek
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Velarsburg

pt sty 08, 2010 5:24 pm

Stary podręcznik Dalelands podaje, że Velarsburd to niewielka osada licząca w sumie 250 mieszkańców, której najbardziej charakterystycznym miejscem jest sporej wielkości świątynia Chauntea`i. Znajdziesz tu też informacje na temat składu rządzącej doliną rady. Reszta to właściwie to samo co przedrukowano potem w Volo`s Guide to Dalelands. 4 edycja natomiast podaje informacje jeszcze bardziej lakoniczne niż w "Opisie Świata".

Co do sytuacji politycznej w Dolinach to trudno znaleźć jedno źródło rozwijające to co można znaleźć w FRCS ponieważ nigdy nie wyszedł do 3 edycji podręcznik opisujący ten region. Generalnie warto jednak zajrzeć do "Władców Mroku" (opis drowów porusza też sytuację w Cormanthorze) oraz "Wyznań i Panteonów" (opis Bitewnej Doliny przy okazji Opactwa Miecza). Trochę informacji można też znaleźć w przygodzie Shadowdale: The Scouring of the Land, ale to dotyczy czasów późniejszych (rok 1374 albo 1375 RD) i koncentruje się na zachodniej części regionu.

Jeśli chodzi o mapy to poza mapkami z Volo`s Guide to Dalelands trudno znaleźć dokładne mapy Dolin. W sumie mogę Ci jeszcze polecić Map Room na Candlekeep, może znajdziesz tam coś interesującego (na uwagę zasługują przede wszystkim prace autorstwa Marka Taylora, ale on Dolin chyba akurat nie rysował).
 
shambler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: pt lip 17, 2009 1:16 pm

Re: Velarsburg

sob sty 09, 2010 2:00 am

Dzięki Radnon, nie rozwiązuje to co prawda wszystkich moich problemów, ale i tak jesteś wielki :rockpunk:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość