Strona 1 z 1

Popularne RPG

: ndz sty 05, 2014 7:17 pm
autor: Valonis
Witam
W ostatnim czasie zacząłem interesować się papierowymi RPG, ale tylko jednego z moich znajomych udało mi się namówić do gry i w związku z tym szukam jakiegoś dobrego systemu, który jest popularny w Polsce i dzięki którego znajomości będę mógł znaleźć jakąś grupę do gry.

Re: Popularne RPG

: pn sty 06, 2014 2:46 pm
autor: wysłannik
Bierzcie Warhammera 2 ed. :)

Re: Popularne RPG

: pn sty 06, 2014 3:20 pm
autor: Aramil_S
D&D 3 lub 3.5
Neuroshima
Warhammer 2 edycja

Chyba każdy polski RPGowiec co najmniej obejrzał te trzy systemy, więc możecie wybierać spośród nich ;) Choć w przypadku D&D dobrze pamiętać, że jest tam mnóstwo cyferkologii i może ona przytłaczać.

Re: Popularne RPG

: pn sty 06, 2014 6:28 pm
autor: etcposzukiwacz
Proponuje Ci Savage Worlds. Prosty, tani, sporo różnych setingów.

Popularne RPG

: śr sty 08, 2014 11:38 am
autor: Mactator
Jeżeli szukasz grupy do gry to lepiej najpierw ją znaleźć a oni powiedzą co trzeba znać. Wejście w świat RPG jest dużo prostsze jeżeli ktoś was wspomoże niż przedzieranie się przez podręcznik, którego reguły nie mówią za wiele na początku.

Tak więc polecam poprzez grupę na fb lub w odpowiednim dziale forum znaleźć grupę i poprosić o wprowadzenie. Ewentualnie wybrać się na jeden z wielu pobliskich konwentów fantastyki i zobaczyć co wam pasuje.

Co do popularności systemów w Polsce to bardzo zależy od lokalnej społeczności. Są grupy wychowane na Warhammerze ed. 1 i 2, są grupy wychowane na świecie mroku a są grupy grające w gry indie, zależnie od pozycji geograficznej polecany musiałby być inny system. Ewentualnie znajomość warhammera, D&D, neuroshimy i świata mroku daje podstawy do wbicia się w dowolną grupę.