Strona 1 z 1

Szukam przygody o goblinach

: ndz sty 08, 2017 11:05 pm
autor: Prokonsul Piotrus
Witam,

Dawno, dawno temu - gdzies w 9-tych mysle - w ktoryms numerze Magi i Miecza bylo opowiadanie o goblinach, na jakiejs wyspie tropikalnej, znajdujacych ufo. Wydaje mi sie, ze to bylo polskiego autora, inspirowane Warhammerem. Kazdy gracz mial kilka goblinow, i... to tyle. Cos moglem pokrecic. Ktos moze podac dane (autor, tytul, nr MiMu (chyba, ze zostalo opublikwane na sieci, to za linka tez chetnie podziekuje)?

Dzieki!

Re: Szukam przygody o goblinach

: pn sty 09, 2017 12:31 pm
autor: kaellion
Latające ogrody Bahb-Ellona - tak się ta przygoda zwała i nie była inspirowana a osadzona w świecie Warhammera (pierwsza edycja). Grało się pigmejami z Lustrii, a nie goblinami. I nie była polskiego autorstwa. O ile mnie pamięć nie myli to jakaś przygoda konwentowa z zachodu.

Jeśli chodzi o przygodę w której grało się zielonoskórymi to była taka. "Brudni, brzydcy i zieloni". I faktycznie napisana przez polaka, wydrukowana w MiMie (nie pamiętam numeru niestety).

Re: Szukam przygody o goblinach

: pn sty 09, 2017 7:02 pm
autor: AdamWaskiewicz
 Ta druga doczekała się potem konwersji na Savage Worlds. 

Re: Szukam przygody o goblinach

: sob sty 14, 2017 9:29 pm
autor: Prokonsul Piotrus
Dzieki, znalazlem juz obydwie przygody na sieci (nie musialem nawet odgrzebywac moich MiMow ze strychu). Bardzo fajne. A czy ktos kojarzy jeszcze jakies takie podobne przygody, hmm, jajcarskie?

Re: Szukam przygody o goblinach

: śr mar 01, 2017 6:09 pm
autor: Teukros
Wrzuć w wyszukiwarkę "Brudni, brzydcy i zieloni", też znajdziesz starą przygodę o goblinach.

Re: Szukam przygody o goblinach

: pn mar 19, 2018 7:34 am
autor: torusss
Chodiz Ci o Latające ogrody Bahb-Ellona ?