Strona 1 z 1

Przedmioty zwiększające atrybuty a czary

: czw sty 12, 2017 1:49 pm
autor: Ulli
Krótkie pytanie. Czy płaszcz charyzmy +6 zapewnia premiowe czary tak jak premia dziedziczona wynikająca z przeczytania Księgi Dowodzenia czy może tylko zwiększa stopień trudności testów przeciw czarom i dodaje punkty do testów umiejętności opartych na charyzmie?

Re: Przedmioty zwiększające atrybuty a czary

: czw sty 12, 2017 4:18 pm
autor: Mirasek
Było to kiedyś poruszane w FAQ. (http://archive.wizards.com/default.asp? ... /20070731a)
Przedmiot może zapewnić dodatkowe czary premiowe, ale postać musi go mieć podczas odpoczynku i podczas przygotowywania czarów. Jeśli potem straci ten przedmiot to premiowe komórki znikają.

Re: Przedmioty zwiększające atrybuty a czary

: sob sty 14, 2017 6:25 pm
autor: Lord Xan
A jeśli tego dnia rzucono już zaklęcie z komórki premiowej i po tym przedmiot zostanie zdjęty? Co wtedy? Tak jak z premiowymi pw, premiowe komórki znikają w pierwszej kolejności? 

Re: Przedmioty zwiększające atrybuty a czary

: ndz sty 15, 2017 9:12 am
autor: Ulli
Dobre pytanie Lord. Dla mnie to jedna z głupot D&D. Teraz dodatkowo dochodzi ustalanie, który czar jest premiowy z itemu a który z wrodzonej charyzmy. No i powstaje konieczność spania w płaszczu charyzmy czyli w ubraniu. Śmieszne to wszystko, ale przyjmuję do wiadomości. Dziękuję Mirasek za odpowiedź.

Re: Przedmioty zwiększające atrybuty a czary

: ndz sty 15, 2017 7:45 pm
autor: Mirasek
Za to kochamy DeDeki :) Faktycznie śmieszny niuans z tym "który czar jest przygotowany w komórce premiowej", teoretycznie dobrze byłoby to śledzić by być w 100% zgodnym z zasadami. W sumie to i tak śledzi się komórki wynikające z domeny kapłańskiej i komórki wynikające ze szkoły specjalizacji czarodzieja, więc dodanie do tego jeszcze jakiejś "gwiazdki" przy premiowych nie powinno być zbyt kłopotliwe.
Jako, że te reguły nie są wprost opisane w podręczniku to w mojej grupie zawsze podchodziliśmy do tej kwestii bardziej zdroworozsądkowo. Postać nie musiała spać w Płaszczu Charyzmy czy innej obręczy, ale musiała ją mieć na sobie podczas porannego przygotowywania czarów. Jeśli potem traciła ten przedmiot to w przypadku czarowników spontanicznych nie było problemu - po prostu skreślało się odpowiednią ilość komórek danego poziomu. W przypadku czarowników przygotowujących zaklęcia też trzeba było skreślić odpowiednią ilość komórek, wtedy najczęściej mówiło się coś w stylu "weź listę i skreślaj pierwsze licząc od prawej".