Strona 1 z 1

Herosi a prestiżówki im poświęcone

: pn cze 23, 2008 7:02 pm
autor: Almanther I Wielki
Dość powszechnym zjawiskiem jest coś takiego jak Zakon Świętego X, Rycerze Wielkiego X itd.

Zakony takie czy organizacje zakładane są dla uczczenia godności i zdolności danej postaci. Jednak jak to rozwiązać w mechanice?

Załóżmy że mamy potężnego kapłana Helma, Romsfelda, który dzięki męczeńskiej śmierci ochronił miasteczko od niechybnej zguby.

W celu uczczenia i uhonorowania jego dokonań tworzy się Zakon Romsfelda, którego członkowie zdobywają poziomy w klasie prestiżowej Rycerz Romsfelda.

No i jak to jakoś logicznie poukładać, skoro moce dawane przez prestiżówkę powinny być mniej więcej podobne do tych, którymi wsławił się Romsfeld?

: pn cze 23, 2008 11:19 pm
autor: AGrzes
To, że zakon jest poświęcony pamięci Świętego Romsfeld nie znaczy koniecznie, że jego członkowie musza dokładnie się na nim wzorować we wszystkim.

Ja zacząłbym od pytania, jakie cele czy wartości były bliskie sercu kapłana, i w związku z tym, jakie wyzwania i cele stawiać sobie będzie zakon.
Gdy już wiemy, czym zajmują się Rycerze możemy zdecydować się, jakie są ich główne metody działania, z czego są znani, w czym się wyróżniają.
I już zasadniczo powinniśmy mieć pomysł na główne moce prestiżówki.
Jeśli sam Święty nie dostarcza jakiś narzucających pomysłów na moce to można po prostu wepchnąć motywy z nim związane do otoczki fabularnej klasy, same moce ustalając tak, aby jego rycerze godnie reprezentowali jego pamięć.
Czasami jednak coś związanego z patronem na przykład jego ulubiona broń, nadaje się na motyw przewodni dla mocy klasy to można to wykorzystać.

: wt cze 24, 2008 8:33 am
autor: Almanther I Wielki
Chodzi mi raczej o to, że on sam byłby, dajmy na to, Kap16/Woj8, zaś jego rycerze byliby Pal 8/RcR 9 czy Woj 8/RcR 8 i praktycznie nieco by przewyższali samego Romsfelda, który na pewno owej prestiżówki nie posiadał, bo powstała po jego śmierci.

: wt cze 24, 2008 11:53 am
autor: myyq
Czy to ile ma poziomów, w jakich klasach, ma znaczenie po jego śmierci? Umarłego zazwyczaj uznaje się za silniejszego, tym bardziej gdy sie go czci i dokonał czegoś wielkiego.

: wt cze 24, 2008 12:37 pm
autor: Almanther I Wielki
Co innego gdy np. taka postać staje się bóstwem czy chociażby liczem i organizuje wokół siebie kult.

: wt cze 24, 2008 1:29 pm
autor: Ardavel
Apropos siły bóstw i ich wyznawców: Jak obliczyć SW bóstwa? Przeglądałem różne książki, ale nie znalazłem sposobu na wyilczenie Skali Wyzwania. Gram w edycji 3.5, ale nie pogardziłbym informacjami z 3.0.

: wt cze 24, 2008 2:24 pm
autor: Almanther I Wielki
Przeklęci niech będą ci, co wszystko na cyferki przeliczają!

Trudno jednoznacznie ocenić SW bóstwa, ale myślę że będzie to pewnie suma jego poziomów klasowych i boskiej rangi. Chociaż nie.

Zauważ że niektóre większe bóstwa mają moc gaszenia życia o ST rzutu obronnego tak wysokim, że raczej nikt śmiertelny się temu nie oprze.

: wt cze 24, 2008 3:36 pm
autor: Ardavel
Ależ Almantherze, ja wszystkiego na cyferki nie przeliczam ;) Po prostu chcę połączyć fabułę z mechaniką. Jeśli chodzi o Twój sposób obliczania SW, to raczej nie o to chodzi. Pseudobóstwo(boska ranga 0) na przykład, na pewno ma wyższe SW.

: śr cze 25, 2008 2:10 pm
autor: Almanther I Wielki
Nie ma chyba jednoznacznego sposobu na obliczanie SW bóstw, tak jak coraz bardziej mija się z celem obliczanie jej dla potężniejszych potworów.

To tak jakbym wziął dwie garście piasku i kazał ci powiedzieć w której jest więcej ziaren.